Skocz do zawartości
IGNORED

porownanie kolumn Jamo D570 i KEF Q5


tplayer

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

czy ktos z forumowiczow mial okazje posluchac i porownac kolumny Jamo D570 i KEF Q5 napedzane z "przyzwoitego" wzmacniacza np. typu Rotel RB10XX? jesli tak, czy zechcialby podzielic sie opiniami z takiego porownania? oczywiscie czytalem wiele roznych opinii na temat tych kolumn z osobna wyrazanych na tym forum, lecz nie daja one chyba wyraznego pogladu na roznice miedzy nimi - wylada z nich na to, ze oba typy sa "dobre".

chcialbym uslyszec jakas opinie czy to jest jednak podobna klasa (dzwieku).

spotkalem na tym forum, lub podobnym, zdanie pochodzace bodajze od Soso, ze "....(Jamo) D5(7)90 to zupelnie inna klasa i mozliwosci niz KEF Q5....." (cytuje z pamieci wiec byc moze nie w 100% dokladnie). moze odezwalby sie autor tego stwierdzenia i uzasadnil/rozwinal nieco temat ( wiem, ze potrafi...). opis D590 w opiniach czytalem, moze tutaj bardziej go odniesc do bezposredniego porownania z KEF Q5 (popularna kolumna, moze przyda sie to porownanie i innym)?

dziekuje, -tplayer

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>purysta

aczkolwiek najbardziej interesuje mnie rzeczona "wyzszosc" D570 nad Q5 (lub odwrotnie:)) oczywiscie chetnie dowiem sie jakichs wrazen z uzytkowania Q5. interesowaloby mnie szczegolnie wplyw polozenia wzgledem scian bocznych pomieszczenia na ich brzmienie (ze sciana tylna nie mam problemu.....). moj e-mail w o_mnie.

dziekuje, -tplayer

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, foni, to nie Allegro...... na temat Q5 na tym forum juz troche napisano, a mnie interesowal specyficzny kontekst (Q5 vs. D570) wiec zalozylem nowy watek. jesli dobrze odczytuje intencje purysty, to spostrzegl ze jego opinie moze nie beda 100% adekwatne do tego akurat watku, stad grzecznie zaproponowal priva. poza tym moze tez nie chcial powtarzac pewnych rzeczy chrakterystycznych dla Q5, o ktorych juz tu pisano, itd...

ale jesli jest "zapotrzebowanie spoleczne" na glebsze opinie o Q5 po dluzszym okresie uzytkowania, to mysle ze droga na tym forum akurat powinna byc otwarta.......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uderz w stol...

 

No wiec jestem. Owszem, mam D590. Jestem zadowolony. Kolumny z serii kef Qx sluchalem tylko w sklepie. W porownaniu z D590 uznalbym, ze kefy graja bardziej 'niesmialo' o ile to okreslenie cos mowi, mniej otwartym dzwiekiem.

 

Wszystko kwestia wspolpracy wszystkich elementow i okablowania. Rotele serii 10xx sa dosc powszechnie uwazane za nieco, ale tylko nieco ocieplone w srednicy i raczej neutralne. To by wskazywalo, ze zarowno jamo jak i kef jak najbardziej pasuja.

 

Podsumowujac. Co by sie nie kupilo bedzie dobrze. Potem trzeba jeszcze doszlifowac szczegoly - kabelki. Bedzie dobrze. Obie firmy maja doswiadczenie i nie produkuja ewidentnych knotow.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem tuż tuz przed zakupem pierwszego zestawu i świeżo po odsłuchach, na których miałem możliwość wypróbować m.in. q5, jm focal, eposy, evo3 i chyba avance (nie pamiętam numerka), wszystko to grało z rotelem ra-02 i w zasadzie waham sie miedzy jm a kef. jestem świeży w tej dziedzinie i może nie powinienem sie wypowiadać, ale tak całkiem subiektywnie i bez gruntownej znajomości tematu...najbardziej "poniosły" mnie q5, z rotelem grają b. przyjemnie i ciepło, przecudna stereofonia, dźwięk jest ładnie podzielony, analityczny, żadna z partii nie jest natarczywa, moim zdaniem basu jest dokładnie tyle ile trzeba i schodzi wystarczająco nisko, idealnie sprawdziły się na płytach krall-owej i molvaer'a...

 

jeżeli ten wpis nie ma absolutnie żadnego sensu, to sorry ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nic tylko kupowac. Kefy moga pasowac do rotela 02 bo ten nieco jasno gra i ma ograniczone wyplenienie dzwieku w srednicy. kef moze pasowac. Do tego jakies niezbyt wyostrzajace kable, zadne nordosty czy supry, i bedzie dobrze.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tych samych kolum słuchałem też na cambridge'u 340 (wiem wiem że nie ma żadnego porównania), cambridge zagrał sucho i płasko, jak dla mnie to tez za ostro, co do kabli to na razie się nie wypowiadam, bo jeszcze w ten temat nie wpadłem, wiem tylko ,że słuchałem obu zestawów na kablach wpierw z zawartością srebra (czy posrebrzanych, niestety zielono mam w głowie), później na miedzianych i te drugie duzo lepiej grały z oboma wzmakami, ociepliły klimat i wszystko ładnie do siebie pasowało.

Jutro słucham tych samych kolumn z nadem c320bee, bo na rotela jednak sie nie porwę - cena mnie zabija...

po dosłuchu powiem jak wypadły kefy w takiej konfiguracji...

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak NIE tak zle sie dzieje w panstwie dunskim.......

>Uderz w stol...

to i stoly tam macie....... myslalem, ze tylko dlugie lodzie przeksztalcone przez wieki w dluuagasne D590 :)

thanx , soso.

keep smiling Pizemel! jak dla mnie "w temacie", a i foni powinien sie ucieszyc :) Diana to "my kind of girl" (nie tylko ze wzgledu na nogi), mam nawet DVD Audio w jej wykonaniu. Molvaer to jakos tez mi sie kojarzy......z vikingami - i tu kolko nam sie zamyka:)

masz pecha, soso, ze to na skutek twoich opinii zainteresowaly mnie D570. to nie sa chyba jakos bardzo znane i popularne kolumny w Polsce. nie zwrocilbym chyba na nie uwagi, bo to jakies takie "plaskate i podlugowate" (ladniej moze byc "smukle") i to mialoby grac? no i do tego Jamo sprzedaje w Polsce duzo skrzynek do kwiatkow w hiper/media/marketach. no a tu nagle widze opinie, ze "to calkiem inne mozliwosci niz KEFy" i para D570 pojawia sie nagle w moim loalnym audiooszolomie. problem w tym ze nie moge ani KEFow ani D570tek odsluchac w przyzwoitych warunkach (audiooszolom nie bardzo wie, co sprzedaje), stad troche podraze jeszcze temat.

ze wszystkiego, co udalo mi wyczytac o rzeczonych kolumnach wyniklo mi jakos ze Q5 i D570 moga byc w pewien sposob porownywalne. bo to i moce i srednice glosnikow podobne, i boczki wygiete, bassreflex z tylu, dobra baza stero - proby polepszenia punktowej emisjii, pasmo z dolu (podobno) 39/40 Hz, no i w koncu nawet WAF calkiem niezly. ale....pewnie i pare roznic by sie znalazlo.

- da sie cos powiedziec o UNI-Q vs. d'Appolito? czy skuteczniejsze jest bazowanie na dobrych glosnikach i d"Appolito czy tez UNI-Q daje jeszcze lepsza przetrzennosc i szczegolowosc? (czy to mogloby miec cos wspolnego ze wspmniana

otwartoscia dzwieku?) zaczynam ewoluowac w strone bardziej kameralnych i bardziej akustycznych skladow stad szczegoly i przestrzennosc dzwieku gra role.

- jak by sie sprawowaly D5X0 przysuniete blisko do scian bocznych pokoju. z tylu mam praktycznie wolna przestrzen za kolumnami. ale cos za cos, od scian bocznych moge je odunac na max ~15 cm. jak to by dzialalo z D5X0 z ich wooferami dmuchajacymi do dolu?

- jest roznica ceny, dosc wyrazna miedzy Q5 a D5X0, gdzie te ostatnie sa drozsze (mowie o cenach przed wyprzedaza). czy to po prostu roznica kosztow wytwarzania/materialowych miedzy Anglia(Azja) a Dania + polityka cenowa firm? czy tez technologia D5X0 jest jednak troche lepsza i za to juz trzeba zaplacic?

 

OK, enough is enough...... jak sie czegos dowiem z tego to mi moze wielce pomoc w wyborze. o kabelki wypytywac juz nie bede, don't worry....

pozdrawiam, -tplayer

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Odswierzam watek.

Czy moze ktos wie gdzie we Wroclawiu mozna posluchac Jamo D570 ? I czy do muzyki rock/metal w tej cenie (1500zl) mozna znalesc lepsza podlogowke ? Bo np. iq5 sa wg opini zbyt grzeczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.