Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz PM6006 --> PM8003 z lekka irracjonalnie


bartleby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co pisał kiedyś jest zadowolony.

Czasem żałuję tego co sprzedałem (ten Marantz min)...

Tak już mam, trzymam a potem oddaję na szybko ?
potrzeba zakupu czegoś innego...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marekw 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą tak jak pisałem.

Na Marantz mi przeszło.

Z całego wielkiego seta zostało tylko kino (amplituner).

8003 będzie lepszy ale czy tak bardzo?? Dla mnie to tylko niewielki krok do przodu będzie. Bralbym 15.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
20 godzin temu, costa brava napisał:

tego bym zaryzykowal, znany sprzedawca, ale dlatego tez cenę ma zbyt wysoka 

miałem pm8005, ladnie w sumie brzmi taki podkolorowany dźwięk,  pewnie 8003 podobnie

Z całym szacunkiem, ale jeśli twierdzisz, że 8005 było podkoloryzowane, to albo go nie miałeś, albo coś było nie tak z resztą toru.

Owszem seria 6 i 7005 (nie mylić z 7004), ma podbite skraje pasm, ale seria 8 (i 7004)gra wyjątkowo równo, płasko...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbys mial  Yamahe as2000 to bys wiedział co to znaczy płasko:)

podkoloryzowuje miałem na mysli że ma ładną barwe dźwięku a nie ze cos podbija 

4 godziny temu, bartleby napisał:

@costa brava może to ten facet ?

ten byl na ogłoszeniu pare tygodni temu więc sprzęt nie mógł byc 2 letni, te pearl lite to juz z 10 latek mają od nowości 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, costa brava napisał:

te pearl lite to juz z 10 latek mają od nowości 

Kupiłem swój w sklepie w 2014 pod koniec a sprzedałem w połowie 2017 czyli rzeczywiście miał trochę ponad dwa lata. Ale z pewnością do dziś nie skończyłby dyszki.

Owszem to model starszy niż 8005 ale młodszy niż 8004... Nie przesadzaj z wiekiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, bartleby napisał:

Czyli właściwie w górę od czego? Zakładając, ze KI to (podobno) głęboka modyfikacja 7004, to poniżej mamy modele 600x. Chyba że chodzi o nieszczęsne pokrętło mid, to sprawa się komplikuje, bo nie ma go już w 7005, nie ma też 8003.

Tak chodzi o wprowadzenie tego pokrętła mid, nie sprawdzałem ale prawdopodobnie to obniżyło częstotliwość regulacji dla basu. Po KI Pearl Lite były modele 8005 i 8006. Co jest czego modyfikacją to mało istotne rzeczy pisane przez recenzentów aby wypełnić czymś strony. Od bodaj PM 7001 była wersja KI która miała toroidalny transformator, większe pojemności w zasilaczu i niebieskiego Alpsa na regulacji głośności plus jakaś drobnica z wyższej półki.

Trzeba sobie poszukać na sieci instrukcji obsługi i sprawdzić przy jakich częstotliwościach jest regulacja w danym modelu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PM6006

BASS (50 Hz):±10 d

BTREBLE (15 kHz):±10 dB

PM8003 / PM 15s1

Bass (50Hz) ±10dB

Treble (20kHz) ±10dB

PM KI PEARL LITE / PM7004 / PM8004 / PM8005

Bass (50Hz) ±10dB

Mid (900Hz) ±6dB

Treble (15kHz) ±10dB

Muszę przyznać, że nie rozumiem jak to działa i muszę poszukać lektury. 15kHz to ja już nie słyszę od bardzo dawna a 20kHz prawdopodobnie nie słyszy nikt na tym forum. Do tej pory nawet nie wiedziałem, że informacje o tym są w pdfie z manualem.

Tak czy siak z tego chyba wynika, że regulacja gałkami będzie podobna do 6006 w PM KI PEARL LITE / PM7004 / PM8004 i PM8005.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem z bardzo ładnym i możliwie młodym egzemplarzem 15S1. Efekt wow jest w wyglądzie i w wadze (!!), w muzyce niestety nie. Wszystko jest niby ok, ale jednak liczyłem na jakiś smaczek, który mnie uwiedzie i do niego od razu przekona.

Na koniec okazało się, że tego wzmacniacza nie da się włączyć ani wyłączyć pilotem a ja nie mogę chodzić więc... ja ktoś ma srebrny 8005, 8006 albo KI Pearl Lite i chce 15S1, to zapraszam na PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.03.2021 o 11:37, bartleby napisał:

Od kilku miesięcy mam PM6006. Nie polubiliśmy się na początku, nie leżała mi do końca barwa ani góry ani dołu - 6006 nie jest też do końca cichy 'na luzie' przy podłączonym optyku. Sprawdziłem w międzyczasie jeszcze inne wzmacniacze i nic nie podeszło, ale że musiałem do nich kupić DACa, więc na koniec posłuchałem sobie jeszcze 6006 z Dacmagic 100 po USB i... to jest to ? + cisza na luzie ?

Teraz ta irracjonalna część. Chociaż 6006 prawie trafia w 10 dźwiękowo, to irytuje mnie, że jest taki rachityczny, cienki i lekki. Myślę też, że trochę więcej mocy mogłoby dodać więcej charakteru w dole pasma - bas 6006 jest trochę 'powietrzno-baloniasty'. Nasuwa się PM7005, bo ma trochę więcej mocy, jest większy i cięższy no i ma DAC USB, ale skoro już mam DAC który lubię, to czemu nie PM8003? Koszt podobny.

 

Również kupiłem PM6006 ( trafił się w dobrej cenie ) i teraz myśle o zakupie chyba najbardziej niedocenianego odtwarzacza strumieniowego czyli NA6006 który ma o ile się nie mylę zaimplementowany AirPlay 2 a skoro używam IPad to mógłbym przesyłać bez Heos no chyba ze będzie gorzej grało to będzie po Heos. W NA6006 siedzą dobre podzespoły , cena wysoka ale że zrezygnowałem już z opcji musu odtwarzania mqa to powinien być wystarczający dla mnie. Początkowo nie dopuszczałem myśli o kupnie odtwarzacza za 2 tyś ale po zbadaniu tematu tanich streamerów do 1 tyś zł i jak zobaczyłem jakie marne podzespoły mają w środku to już nie myśle o tych chińskich ieast ach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie nie mój temat - używam daca po usb. Kiedyś w zamierzchłych czasach miałem squeezboxa, ale podłączenie komputera bezpośrednio do wzmacniacza optykiem/usb okazało się dla mnie znacznie wygodniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, bartleby napisał:

To zupełnie nie mój temat - używam daca po usb. Kiedyś w zamierzchłych czasach miałem squeezboxa, ale podłączenie komputera bezpośrednio do wzmacniacza optykiem/usb okazało się dla mnie znacznie wygodniejsze.

W NA6006 jest lepszy Dac ESS9016 Sabre niż w pm6006 ale skoro używasz dobrego po USB. Nie przeszkadza ci że musisz mieć załączony komputer żeby muzyki posłuchać ? Musisz mieć cichy i prądooszczędny komputer.

      Ja na razie będę słuchał z chromecast tv przez tv i dopiero optykiem do wzmacniacza i nie wiem jak długo wytrzymam bo tv musi być załączony. Chcę kupić na6006 ale muszę wyczaić okazję a to trochę potrwa. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, bartleby napisał:

Skończyłem z bardzo ładnym i możliwie młodym egzemplarzem 15S1. Efekt wow jest w wyglądzie i w wadze (!!), w muzyce niestety nie. Wszystko jest niby ok, ale jednak liczyłem na jakiś smaczek, który mnie uwiedzie i do niego od razu przekona.

Na koniec okazało się, że tego wzmacniacza nie da się włączyć ani wyłączyć pilotem a ja nie mogę chodzić więc... ja ktoś ma srebrny 8005, 8006 albo KI Pearl Lite i chce 15S1, to zapraszam na PW.

daj mu jeszcze szansę,  efekt wow (lub jego brak) na początku jest bardzo złudny , a wyłączać go mozesz tylko na noc lub jeszcze rzadziej,  to mu nie zaszkodzi, ale obawiam sie ze że jesli jednak ten nie podejdzie to musisz zmienić markę 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, costa brava napisał:

daj mu jeszcze szansę,  efekt wow (lub jego brak) na początku jest bardzo złudny , a wyłączać go mozesz tylko na noc lub jeszcze rzadziej,  to mu nie zaszkodzi, ale obawiam sie ze że jesli jednak ten nie podejdzie to musisz zmienić markę 

Nie no trochę postoi, bo tak szybko chętnego na kupno albo zamianę nie znajdę. Jestem już też trochę zmęczony allegro i olxem, pakowaniem i stresem, ze kurierzy coś zniszczą.

Co do wyłączania i włączania to mam lepsze rozwiązanie - mam gniazdka na pilota. Nie mogę się jednak przekonać do takiego rozwiązania, bo to jest dosłownie jak wyciąganie wtyczki z gniazdka przy pracującym sprzęcie... Niby na elektrodzie mi powiedzieli, że mogę tego tak używać, ale coś mi ciągle z tyłu głowy podpowiada,  że to nie może być 'zdrowe' dla wzmacniacza.

Przy okazji - dlaczego oni taki obleśny wyświetlacz zamontowali w sprzęcie za $2000?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bartleby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gniazdko na pilota to to samo co wyłącznik zasilania na obudowie,  i tu i tu wyłącza Power zdecydowanym pociągnięciem, a o to chodzi, szarpanie wtyczki ręką jest niewskazane ?

moja Yamaha as2000 tez ma tylko wyłącznik Power, nie ma trybu stand by na pilota

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz jest jaki jest, tak samo jak Yamaha czy Rotel prezentuja pewien rodzaj brzmienia i jezeli nie podchodzi to nie warto walczyc z tym wymiana ZG, kabli czy innych elementow zestawu. Jak widac Tobie Marantz nie podchodzi, mi tez nie podszedl. Sluchalem kilku modeli firmy Marantz i na zadnym, nawet na tych drozszych nie uswiadczylem efektu WOW. Sprzet tej firmy tak gra i bez wzgledu na model sygnatura dzwieku pozostaje ta sama. Nie wiem dlaczego uparles sie na Marantza, ale wychodzi na to ze albo ten sprzet nie trafia w Twoj gust, albo Muzyka ktorej sluchasz wymaga innego sprzetu.

10 minut temu, costa brava napisał:

gniazdko na pilota to to samo co wyłącznik zasilania na obudowie,  i tu i tu wyłącza Power zdecydowanym pociągnięciem, a o to chodzi

Niby tak, ale te gniazdka na pilota sa sterowane radiowo a nie za pomoca IR co moze wprowadzac zaklocenia do sieci. Teraz mam tak podlaczona lampke nocna do tego samego rozdzielacza co wzmacniacz i nic sie nie dzieje, ale jak mialem wzmacniacz lampowy to w glosnikach slyszalem delikatne bzyczenie ktore pochodzilo z tego ustrojstwa.

5 godzin temu, Miccc napisał:

 

      Ja na razie będę słuchał z chromecast tv przez tv i dopiero optykiem do wzmacniacza i nie wiem jak długo wytrzymam bo tv musi być załączony. Chcę kupić na6006 ale muszę wyczaić okazję a to trochę potrwa. 

Sprawdz, moze masz funkcje wylaczania ekranu w TV. Ja tak robie jak slucham muzyki z YT przez telewizor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BlueDot napisał:

Marantz jest jaki jest, tak samo jak Yamaha czy Rotel prezentuja pewien rodzaj brzmienia i jezeli nie podchodzi to nie warto walczyc z tym wymiana ZG, kabli czy innych elementow zestawu. Jak widac Tobie Marantz nie podchodzi, mi tez nie podszedl. Sluchalem kilku modeli firmy Marantz i na zadnym, nawet na tych drozszych nie uswiadczylem efektu WOW. Sprzet tej firmy tak gra i bez wzgledu na model sygnatura dzwieku pozostaje ta sama. Nie wiem dlaczego uparles sie na Marantza, ale wychodzi na to ze albo ten sprzet nie trafia w Twoj gust, albo Muzyka ktorej sluchasz wymaga innego sprzetu.

To nie jest tak, ze ja sobie wydumałem tego Marantza, bo mi się nazwa albo design podoba. Miałem w ostatnich miesiącach w domu kilka wzmacniaczy i zdecydowanie najbardziej polubiłem PM6006. Zachciało mi się jednak czegoś lepszego, więc logiczne wydawało się, żeby pójść w wyższe modele Marantza.

15S1 na trochę zostawię i będę go słuchał a potem znowu podłączę 6006 i zobaczę co będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15S1 jednak mi 'nie wszedł' więc jeśli ktoś go chce zanim wystawię do sprzedaży, to jest do wzięcia za 2700zł. Jest bardzo ładny z oryginalnym opakowaniem, pilotem, kablem i instrukcją. Kupiony w zestawie z CD w 2012r. ale nie mam na to dowodu.

Mieszkam we Wrocławiu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.03.2021 o 20:52, costa brava napisał:

byl jeszcze pare dni temu pm14 (bez mk2 i KI) za 4 tys. , tak myślałem , myślałem,  az znikł po paru dniach:)

za nieco ponad 2 tys mozesz zapolowac na pm16, lub ponizej 2 tys na pm17, na pewno lepsze od 8003

POTWIERDZAM, miałem pm8003 i pm17mk2, zostal pm17mk2, a sprzedałem pm8003. Wykonanie też sporo lepsze w pm17.

Kiedyś może uda mi się upolować jakiegoś ładnego pm16 na testy;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Znakomity w PM8005 jest poziom szumów, wskaźnik S/N wynosi aż 92 dB” 

  W PM6006  „Odstęp od szumu jest bardzo przyzwoity 86 dB” według testów z audio.com.pl To jest odczuwalna różnica. 

Swoją drogą różnice w cenach nowego pm8005 ( obecnie 4500 zł ) a używki na Olx ( obecnie około 3200 zł ) nie są wystarczające do zakupu używki. 
 

Czy PM8005 lub PM8006 to odpowiednik tej samej klasy co Denon pma1600 bo Denon sporo droższy ? 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miccc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kogos nieźle pogielo z tymi 3200, za tego wzmaka pm8005 można realnie dac ze 2500 , i tyle kosztowały w zeszłym roku, czasami okazja to taniej

tak Marantz pm8005 to odpowiednik Denona pma-1520ae, porównywalem je bezposrednio, ja bym wybrał Marantza 🙂

ich następcy nie powinni sie znacznie różnić

droższy Denon 1600ne tovz powodu daca na pokladzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Miccc napisał:

Czy PM8005 lub PM8006 to odpowiednik tej samej klasy co Denon pma1600 bo Denon sporo droższy ? 

Denon jest trochę mocniejszy no i ma przyzwoitego ponoć daca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sls napisał:

Denon jest trochę mocniejszy no i ma przyzwoitego ponoć daca.

Właśnie ale jak ktoś i tak kupi odtwarzacz strumieniowy np NA6006 lub inny droższy to tam też będzie przyzwoity dac i może nie używać tego w denonie, wtedy oferta Marantz będzie dla niego wystarczająca. Kupiłem pm6006 z dac a teraz kupuję NA6006 który ma lepszy dac no i finalnie tego dac z pm6006 nie będę używał a co więcej w przyszłości planuje odłączyć całkowicie wtyczki od sekcji cyfrowej jak to widziałem na pewnej francuskiej stronie w internecie. 
 

Ciekawe bo autor tego tematu używa zewnetrznego DAC i gdyby odłączył sekcje z DAC w pm6006 w środku wzmacniacza , czy by jakoś zmieniła się jakość dźwięku. Na tej francuskiej stronie autor narzekał że już nie ma gdzie kupić pm6003 bez DAC  i twierdzi że po odłączeniu sekcji dac wewnątrz , to jest na takie wsuwane wtyczki , uzyskał wtedy taki dźwięk jak miał na pm6003 . Być może to tylko jakieś urojenia , sam tego nie sprawdzałem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozbieram sprzętu, więc nic nie powiem odnośnie odłączania daca. Swojego daca nie kupiłem do pm6006, kupiłem go żeby posłuchać innych wzmacniaczy i przy okazji wyszło, że podłączony po usb zgrywa się fanie z pm6006.

Kurczę, wytarłem ładnie tego 15s1 do zdjęć, zrobiłem zdjęcia i nie mam serca go wystawić taki ładny jest 😍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli za DACa nadal robi ci DacMagic100, to zdecydowanie powinieneś go dac do tuningu, co najmniej zrobić mu recap i dorzucić sensowny zasilacz. W tym przetworniku jest potencjał, ale fabryczny gra przeciętnie - bardzo mało powietrza na górze, na samym dole słabo wypełniony, dźwięk zbity między kolumnami. Ale to szybki i selektywny DAC na muzykalnym Wolfsonie, może zagrać dobrze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Lumperator napisał:

Jeśli za DACa nadal robi ci DacMagic100, to zdecydowanie powinieneś go dac do tuningu, co najmniej zrobić mu recap i dorzucić sensowny zasilacz. W tym przetworniku jest potencjał, ale fabryczny gra przeciętnie - bardzo mało powietrza na górze, na samym dole słabo wypełniony, dźwięk zbity między kolumnami. Ale to szybki i selektywny DAC na muzykalnym Wolfsonie, może zagrać dobrze 🙂

Może kiedyś, bo na dziś jestem z niego bardzo zadowolony - właściwie z nich, bo miałem 2. Po optyku jest prawie nie do odróżnienia z tym wbudowanym w pm6006. Porównałem go z Topping E30 i to dopiero był katastrofa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, costa brava napisał:

kogos nieźle pogielo z tymi 3200, za tego wzmaka pm8005 można realnie dac ze 2500 , i tyle kosztowały w zeszłym roku, czasami okazja to taniej

Teraz ogólnie ceny wszystkiego mocno poszły w górę... Przecież a-s2000 ponad rok temu można było dorwać za 2500-2800 zł. Teraz ok 4 tyś zł. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dlatego ze nowe modele a-sx200 strasznie podrożały w stosunku do a-sx100

tak myślę nad tym pm-15s1 kolegi wyżej,  ciekawe jak ma sie do pm16 i pm17

mówisz że pm17mk2 sporo lepsze od zwykłego pm17 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, marekw 76 napisał:

A próbowałeś podpiąć pm 15 bez swojego daca?

Wybór wzmacniacza dobiegł końca - dziś sprzedałem PM6006. W międzyczasie byłem już 2 razy pewny, że sprzedaję pm 15, ale jeszcze raz wczoraj zorganizowałem długą sesję porównawczą i ostatecznie 'całokształtem' wygrał pm 15.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.