Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz lampowy diy


Domidaw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Domidaw napisał:

Rozważam teraz odpuszczenie sobie deski i od razu budowę w jakiejś skrzynce. 

Też kiedyś miałem dużo optymizmu i zapału - prosta analogówka lampowa, pokazała mi, że lampy to takie F1. Duża deska, dobrze poskręcane kabelki. Do lutowania polecam lutownicę z regulacją temp (tak da się polutować zwykłą za 30zl z marketu - ale to umie tylko ktoś kto już lutować dobrze potrafi - lut musi sie świecić jak...). Nie spiesz się, jak masz wątpliwości to pisz a części bierz tylko od sprawdzonych dostawców bo szkoda robić drugi raz jak sobie uświadomisz, że poskładałeś na podróbkach. Powodzenia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam aluminium ale możesz dać ładnie pomalowaną metalową. Najważniejsze jest wstępnie rozmieszczenie otworów 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Daniel_68412 napisał:

a części bierz tylko od sprawdzonych dostawców bo szkoda robić drugi raz jak sobie uświadomisz, że poskładałeś na podróbkach. Powodzenia!

 

Możesz w takim razie wskazać namiary na jakiś dobry sklep? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Domidaw napisał:

Możesz w takim razie wskazać namiary na jakiś dobry sklep?

Na zachodzie polecają (kanały YT i diyaudio) zawsze dwa te same - mouser i digikey. Mouser ma ta przewagę że rozlicza sam VAT, a digi trzeba to zrobić na urzędzie celnym (takie moje doswiadczenia).

Niestety są to opcje najdroższe. U nas lokalnie chyba zaryzykowalbym tylko tme - to też międzynarodowa sieć ale chyba hq ma w Europie.

Natomiast byłem parę dni temu w lokalnym sklepie elektronicznym w dużym polskim mieście - akurat przechodziłem z kumplem a że potrzebowałem tl431 to wszedłem i na moje pytanie czy to TI czy coś innego w oczach było widać wszystko w sekund 5. Cóż cena czyni cuda, sami to wybieramy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej nie ma za dużo elementów, TME, Power Audio, Amptone albo Allegro i ok. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, daris666 napisał:

Tu raczej nie ma za dużo elementów, TME, Power Audio, Amptone albo Allegro i ok. 

Ok. Dzięki. Pobieżnie sprawdziłem Amptone i chyba uda się tam znaleść wszystko czego mi brakuje. 

Myślę teraz nad obudową i jej wykończeniem. Będzie drewniano aluminiowa. Mam pytanie o  aluminium, chciałbym żeby miało kolor i fakturę wykończenia taką jaką mają sprzęty audio note. Czy jest możliwość osiągnięcia takiego efektu? I gdzie można takie coś zamówić? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

maxresdefault.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, daris666 napisał:

Lampy będą wewnątrz urządzenia? 

Lampy będą na zewnątrz. Fotki miały bardziej pokazać fakturę i kolor wykończenia. Mam w domu shangling cd300 i wykończenie aluminium na tym cd mniej mi się podoba. Jest szczotkowane i dosyć ciemne. Chciałbym mieć gładkie i jasne. Wieczorem spróbuje narysować, jak widzę obudowę wzmacniacza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną widzę wzmacniacz w takiej obudowie. Jest dużo za duża Ale to dlatego żeby w razie podjęcia decyzji o bi albo triampingu nie strugać nowej obudowy tylko wymienić górną płytę. Wtedy transformatory do środka, a lampy trzech wzmacniaczy na zewnątrz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Domidaw napisał:

Na chwilę obecną widzę wzmacniacz w takiej obudowie. Jest dużo za duża Ale to dlatego żeby w razie podjęcia decyzji o bi albo triampingu nie strugać nowej obudowy tylko wymienić górną płytę. Wtedy transformatory do środka, a lampy trzech wzmacniaczy na zewnątrz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To tutaj tak na prawdę nie potrzebujesz chyba płyty czołowej. Sklep z obudowami - np. modushop, na bazie swojej oferty robią customizację, nadruki, frezoawnie itp. Nie wiem jaka to wysokość, oni mają standardowe (sprawdź) - jeśli nie znajdziesz, pozostaje własnoręczne robienie - poszukaj stolarza, fachowca od CNC itp itd. Orka bez końca. 

Na zasilanie można dać oddzielną skrzynkę jeszcze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, daris666 napisał:

Chcesz koniecznie monobloki? Obudowa za wysoka 

Raczej monobloki. Obudowę  próbuje zrobić jak najwyższą, tak żeby zostało jak najwięcej miejsca w środku. Ale oczywiście kombinuje też  żeby całość miała jakieś w miarę dobre proporcje. No cóż, będzie to troszkę  odbiegać wyglądem od tego co się widzi przeglądając fotki w sieci. Lecę do sklepu z fornirami... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 W dniu 12.03.2021 o 14:03, Domidaw napisał:

Na stronie goodsound jest całe forum poświęcone temu wzmacniaczowi

Nie chcę psuć Ci zabawy.

Ale patrząc na ten schemat mam pewne wątpliwości. Np. wydumany układ polaryzacji pierwszej bańki jest tak jakby bezsensu. Zobaczcie co się stanie jak do wejścia podłączy się źródło sygnału o sprzężeniu DC (niemal każdy współczesny DAC) . Efektywnie zewrze on cały zasilacz oparty o V1 do masy. Pentoda będzie wtedy miała polaryzacje (150V / (4000k+12k)) *12k = -4.4V . Tak samo problematyczne jest danie na wejściu potencjometru do regulacji wzmocnienia ... ?

Wartości elementów w tym układzie polaryzacji też są absurdalne (dławiki 30H :)) biorąc pod uwagę  pobierany z niego prąd ? A raczej brak poboru prądu  ? Co było celem konstruktora ? Może ktoś ma pomysł ? Bał się  rezystora katodowego. To już bateria była by rozsądniejsza.

Ta pentoda sporej mocy na wejściu też jakoś chyba najszczęśliwszym wyborem nie jest.

Brak rezystora obciążającego wzmacniacz przy braku głośnika może się też skończyć źle dla drogich traf wyjściowych i samej 6c33 . Brak bezpiecznika w odwodzie anodowym 6c33 to też ryzyko. Te bańki lubią się zwierać ze względu na konstrukcję elektrod.

4 godziny temu, Domidaw napisał:

Ale to dlatego żeby w razie podjęcia decyzji o bi albo triampingu nie strugać nowej obudowy tylko wymienić górną płytę.

Nie rozpędzał bym się tak 6c33 jest na wymarciu raczej . Inwestowanie we wzmacniacz na lampie której zaraz nie będzie to nie jest dobra decyzja ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, raven1985 napisał:

Nie rozpędzał bym się tak 6c33 jest na wymarciu raczej . Inwestowanie we wzmacniacz na lampie której zaraz nie będzie to nie jest dobra decyzja ? 

Diabłom sprzyja to, że od 15 lat są ciągle na wymarciu. Na ebaju jest ich masa i normalnych cenach. Dla mnie to super lampa,  budować kupić sobie kilka sztuk na zapas i cieszyć się ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez daris666

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.03.2021 o 19:04, daris666 napisał:

Ja mam aluminium ale możesz dać ładnie pomalowaną metalową.

Pozbądźmy się, my, Polacy, tego dziwnego nazewnictwa. Amelinium to gaz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Megadeth - A House Divided       🤘SENJUTSU🤘         α  Ω  β  λ  μ  ∅  ½  ²  €  $  π         Ⅵ Ⅵ Ⅵ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.03.2021 o 23:17, Domidaw napisał:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

... przykład jak można zrobić z prostej konstrukcji coś bardziej skomplikowanego i kosztownego. Jest co lutować, więc domyślam się, że rachunek za robotę też musi być odpowiednio ciężki, podobnie jak masa żelaza użytego do budowy.

Rozwiązania elektryczne też nieszablonowe?.

Jako hobbysta jestem za realizacją tego projektu- sam stosuję i wymyślam egzotyczne rozwiązania.                         Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2021 o 17:57, raven1985 napisał:

Nie chcę psuć Ci zabawy.

Ale patrząc na ten schemat mam pewne wątpliwości. Np. wydumany układ polaryzacji pierwszej bańki jest tak jakby bezsensu. Zobaczcie co się stanie jak do wejścia podłączy się źródło sygnału o sprzężeniu DC (niemal każdy współczesny DAC) . Efektywnie zewrze on cały zasilacz oparty o V1 do masy. Pentoda będzie wtedy miała polaryzacje (150V / (4000k+12k)) *12k = -4.4V . Tak samo problematyczne jest danie na wejściu potencjometru do regulacji wzmocnienia ... ?

Wartości elementów w tym układzie polaryzacji też są absurdalne (dławiki 30H :)) biorąc pod uwagę  pobierany z niego prąd ? A raczej brak poboru prądu  ? Co było celem konstruktora ? Może ktoś ma pomysł ? Bał się  rezystora katodowego. To już bateria była by rozsądniejsza.

Ta pentoda sporej mocy na wejściu też jakoś chyba najszczęśliwszym wyborem nie jest.

Brak rezystora obciążającego wzmacniacz przy braku głośnika może się też skończyć źle dla drogich traf wyjściowych i samej 6c33 . Brak bezpiecznika w odwodzie anodowym 6c33 to też ryzyko. Te bańki lubią się zwierać ze względu na konstrukcję elektrod.

Nie rozpędzał bym się tak 6c33 jest na wymarciu raczej . Inwestowanie we wzmacniacz na lampie której zaraz nie będzie to nie jest dobra decyzja ? 

Tak jak pisałem, nie mam pojęcia o elektronice. 

Z tego co widzę to o dławikach piszę tak:

"It is not necessary to run input choke filtration for the Milq’s bias supplies. If you wish to do for CRC filter before the gas tubes then it is fine (use input cap of a small value thought). You will also need much lover voltage on the secondary of the bias supply transformer. With input choke the bias need to be 220V as the input choke will eat up ~10% and the gas tubes need 190V to light up. With input cap you will have an increase voltage from bridge and I would go for 140V-150V on secondly if you use CRC…"

Ja mam już kupione dławiki zgodnie ze schematem. Więc będą użyte.

A o zastosowaniu Baterii pisze tak:

 

The CRCRC bias for the output is fine. The Lithium battery grid bias for the driver is not. I am not saying that Lithium battery grid bias is a bad idea all together. I personally do not like it wherever I heard it but I have no business to insist in any general topologies of amp building. What I AM very competent is the Milq topology/sound consequences. The amp that you built is not Melquiades but rather 6E5P-6C33C amp. There is nothing wrong with it and it is most likely a very good amp but it do not have the "Melquiades' message".  The hard of the Milq design is the selection of the driver tub and bias of the driver tube. THAT make the Milq to sound in a way unique and with battery bias the amp sounds to my ears a bit mechanical, overly glossy, too linear dynamically and too unintelligent at dynamic margins. If you want you might try the gas tube version with time. Do not worry about anything that goes before gas tubes – you can use any PS you already have in the amp, juts drive 15-23 mA across the negative tubes and mimic what was done in Milq after gas tube. You do not need even positive tube voltage for experiments – you will have some DC on input – so do not switch cable while the amp is up."

 

Panowie, sprawa wygląda tak, że transformatory i dławiki kupiłem sobie na moje 28 urodziny, od tego czasu minęło 12 lat... Przez te wszystkie lata graty leżały w piwnicy mego domu jak również fruwały w zakątkach mego umysłu, od czasu do czasu przebijając  się do świadomości, przypominając o sobie. Czas żeby coś z tym zrobić właśnie nadszedł. 

Jest już za późno na rozważania czy zbudować, czy może jednak coś innego, a może.... 

Buduję wzmacniacz na podstawie podanego wyżej schematu. Jest parę osób w sieci, ktore już to zrobiły i im to gra. Lamp 6c33c mam u siebie 27szt. Powinno starczyć.

Zacznę od obudowy. Wysłałem rysunki goŕnej plyty do 3 firm w moim mieśćie, czekam na wycenę. Namierzyłem też firme którą zajmie się wykonaniem wykończenia.

Dzwoniłem do kilku stolarzy w sprawie wykonania skrzynki, marudzą, że małe zamowienie.

Dziś kupiłem fornir i kawałek mdfu. sprawdzę czy sam mogę coś zdziałać.

 

 

  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Domidaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domidaw, wysłałem Ci PW, jeśli jej nie ma to odpisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dla mózgu najważniejsza jest logika i spójność, a nie prawda. Osoby które powielają fałszywe stwierdzenia, są przekonane, że mówią prawdę i zszokowane, gdy okazuje się, że fakty są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak jak pisałem, nie mam pojęcia o elektronice. 
Z tego co widzę to o dławikach piszę tak:
"It is not necessary to run input choke filtration for the Milq’s bias supplies. If you wish to do for CRC filter before the gas tubes then it is fine (use input cap of a small value thought). You will also need much lover voltage on the secondary of the bias supply transformer. With input choke the bias need to be 220V as the input choke will eat up ~10% and the gas tubes need 190V to light up. With input cap you will have an increase voltage from bridge and I would go for 140V-150V on secondly if you use CRC…"
Ja mam już kupione dławiki zgodnie ze schematem. Więc będą użyte.
A o zastosowaniu Baterii pisze tak:
 
The CRCRC bias for the output is fine. The Lithium battery grid bias for the driver is not. I am not saying that Lithium battery grid bias is a bad idea all together. I personally do not like it wherever I heard it but I have no business to insist in any general topologies of amp building. What I AM very competent is the Milq topology/sound consequences. The amp that you built is not Melquiades but rather 6E5P-6C33C amp. There is nothing wrong with it and it is most likely a very good amp but it do not have the "Melquiades' message".  The hard of the Milq design is the selection of the driver tub and bias of the driver tube. THAT make the Milq to sound in a way unique and with battery bias the amp sounds to my ears a bit mechanical, overly glossy, too linear dynamically and too unintelligent at dynamic margins. If you want you might try the gas tube version with time. Do not worry about anything that goes before gas tubes – you can use any PS you already have in the amp, juts drive 15-23 mA across the negative tubes and mimic what was done in Milq after gas tube. You do not need even positive tube voltage for experiments – you will have some DC on input – so do not switch cable while the amp is up."
 
Panowie, sprawa wygląda tak, że transformatory i dławiki kupiłem sobie na moje 28 urodziny, od tego czasu minęło 12 lat... Przez te wszystkie lata graty leżały w piwnicy mego domu jak również fruwały w zakątkach mego umysłu, od czasu do czasu przebijając  się do świadomości, przypominając o sobie. Czas żeby coś z tym zrobić właśnie nadszedł. 
Jest już za późno na rozważania czy zbudować, czy może jednak coś innego, a może.... 
Buduję wzmacniacz na podstawie podanego wyżej schematu. Jest parę osób w sieci, ktore już to zrobiły i im to gra. Lamp 6c33c mam u siebie 27szt. Powinno starczyć.
Zacznę od obudowy. Wysłałem rysunki goŕnej plyty do 3 firm w moim mieśćie, czekam na wycenę. Namierzyłem też firme którą zajmie się wykonaniem wykończenia.
Dzwoniłem do kilku stolarzy w sprawie wykonania skrzynki, marudzą, że małe zamowienie.
Dziś kupiłem fornir i kawałek mdfu. sprawdzę czy sam mogę coś zdziałać.
 
 
  

Hej, pdejrzewam ze nikt Cię tutaj nie chce zniechecac, tylko wydaje sie ze troche nie wiesz na co sie piszesz:) Uwazam sie za poczatkujacego hobbyste, zbudowalem 4 lampowce, kolejny w trakcie, kilka innych konstrukcji lampowych. Nie porwałbym sie na TAKI projekt jak ten. Egzotyczny, nietypowy, w penych miejscach niezrozumiały. Nawet z krotkich cytatow mozesz wnioskowac ze budowa to nie bedzie zerojedynkowy przepis - trzeba pewne rzeczy zmierzyc, sprawdzic, zmienic niektore elementy w stosunku do schematu, do tego trzeba minimum wiedzy, rozumienia co sie robi, po co, jak dziala urzadzenie ze schematu. Jak widzisz wyzej - koledzy (ja tymbardziej) maja problem z samym zrozumieniem, a przeciez lampowce są stosunkowo nieskomplikowanymi urzadzeniami.
Zrobisz jak uwazasz, ale jeszcze to przemysl, z kupionych elementow jestes w stanie wykonac dziesiatki projektow - na Twoim miejscu zaczalbym od pytania na forum" jaki wzmacniacz z moimi elementami zbudowac na poczatek". Trzymam kciuki za powodzenie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam też mam w planach od dawna, zbudowanie wzmacniacza na diabełkach. Ja myślałem o tym żeby pracował na jednej katodzie. Nie potrzebuje dużej mocy, wystarcza mi 4-6W. Podobno 6S33S jest bardziej liniowa na jednej katodzie i gra bardzo dobrze. Kolejna zaleta to co najmniej 2 krotne przedłużenie żywotności pampy.   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, yacool1975 napisał:


Hej, pdejrzewam ze nikt Cię tutaj nie chce zniechecac, tylko wydaje sie ze troche nie wiesz na co sie piszesz:) Uwazam sie za poczatkujacego hobbyste, zbudowalem 4 lampowce, kolejny w trakcie, kilka innych konstrukcji lampowych. Nie porwałbym sie na TAKI projekt jak ten. Egzotyczny, nietypowy, w penych miejscach niezrozumiały. Nawet z krotkich cytatow mozesz wnioskowac ze budowa to nie bedzie zerojedynkowy przepis - trzeba pewne rzeczy zmierzyc, sprawdzic, zmienic niektore elementy w stosunku do schematu, do tego trzeba minimum wiedzy, rozumienia co sie robi, po co, jak dziala urzadzenie ze schematu. Jak widzisz wyzej - koledzy (ja tymbardziej) maja problem z samym zrozumieniem, a przeciez lampowce są stosunkowo nieskomplikowanymi urzadzeniami.
Zrobisz jak uwazasz, ale jeszcze to przemysl, z kupionych elementow jestes w stanie wykonac dziesiatki projektow - na Twoim miejscu zaczalbym od pytania na forum" jaki wzmacniacz z moimi elementami zbudowac na poczatek". Trzymam kciuki za powodzenie

W których miejscach schemat jest niezrozumiały?  Fajnie byłoby wrzucić go do symulatora. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie zniechęcając Kolegi do budowy wzmacniacza wg oryginalnego projektu zachęcam do zmiany kolejności i zbudowanie na bazie posiadanych od lat komponentów coś z klasycznych wzmacniaczy na tej lampie. 

Będzie prosto, szybko, tanio... i samodzielnie, a zyskane doświadczenia pozwolą następnie na sprawną budowę dziwaka?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie black.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 16.03.2021 o 22:24, Domidaw napisał:

Tak jak pisałem, nie mam pojęcia o elektronice. 

Ja się coś tam znam 🙂

Generalnie dobrze się czyta takie opisy na necie ale warto patrzeć na to krytycznie i mieć dystans żeby się w kanał nie zapakować jakiś .

Gdyby autor tego wynalazku napisał po prostu, że zastosował te stabiliwolty tylko po to żeby ładnie świeciły a dławiki ładnie wyglądały to nie miał bym nic naprzeciwko 🙂

Jak to będzie Ci grało to w takich konstrukcjach bez NFB głównie będzie zależeć od trafa i od tego co do tego podłączysz. (jaki głośnik ).

W dniu 16.03.2021 o 22:24, Domidaw napisał:

Panowie, sprawa wygląda tak, że transformatory i dławiki kupiłem sobie na moje 28 urodziny, od tego czasu minęło 12 lat..

Ja diabły kupiłem jeszcze jak w podstawówce byłem i od tego czasu leżały.

Jakiś czas temu natrafiłem na kilka aukcji i kupiłem trochę gratów , udało mi się też uzbroić deskę 🙂

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

Powodzenia 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.03.2021 o 14:00, Domidaw napisał:

Będzie black.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zostaw tak jak jest. Farbowanie kota na czarno to zły pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, McGyver napisał:

Zostaw tak jak jest. Farbowanie kota na czarno to zły 

Nie śmiałbym, kocham tego małego wariata 😉

 

Paru użytkowników  forum zgłośiło chęć podjęcia się żłożenia wzmacniacza do kupy. Zachowam tą korespondencję gdyż szanse złożenia wzmacniacza przez moją osobę oceniam na 25% MAX.

Zmieniłem trochę koncepcję obudowy. Postaram się ja zrobić w taki sposób aby zajmowała jak najmniej miejsca na podłodze. Za inspirację posłużą wzmacniacze wykonane przez  Thomasa Mayera. 

Wybrałem już firme, która wytnie i pomaluje co bedzie trzeba w przyzwoitej cenie. Czas oczekiwania troche dlùgi bo 4-5 tygodni ale tak jak wspomnialem cena prawie 3 razy mniejsza niz u konkurencji.

Pandemia mnie trochę spowolniła...Ustawiłem dziś większe elementy na stole i zabieram się do rysowania.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.