Skocz do zawartości
IGNORED

podzial forum - propozycja


Lukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle ze nalezy utworzyc katalogi dla poszczegolnych tematow na forum. Prosze o wpisywanie w tym watku waszych propozycji na katalogi.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli moge wyrazic swoja opinie to stanowczo bym tego nie robil - wtedy nie wiadomo, gdzie jaki watek sie znajduje, a tak spogladajac na wszystkie topici mozemy zawsze do jakiejs dyskusji sie przylaczyc. Poza tym bez przesady - nie ma az tylu postow zeby nie mozna bylo tego ogarnac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest za mało nowych wątków / dzień aby robić takie podziały. Ja lubię sobie po prostu poczytać i się poudzielać. Rzadziej szukam jakiejś konkretnej porady, która jest mi potrzeba tu i natychmiast.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wątku 1040 zawarłem pewne propozycje zmian (logowanie) a wspominam o tym bo podział który chodzi mi po głowie jest konsekwencją tamtej propozycji. Przede wszystkim podział na "oślą łączkę" gdzie może się wpisać każdy i na "właściwe forum" gdzie mogą postować tylko osoby zalogowane. Nie wiem czy potrzebujemy jakiegoś rozbudowanego podziału. Może i przeglądających jest sporo, ale postujących mało. W takiej sytuacji wszyskiem pytania o KD, woofery do samochodów, telewizory, żelazka i magielnice lądowałyby na oślej łączce. Ważne wydaje sie uruchomienie DIY - na razie tam nie można postować. Jesli natomiast zachowujemy całkowicie otwarty charakter forum to mozna to podzielić następująco:

 

1. towarzyskie - na dyskusje o unii europejskiej i innych rzeczach nie związanych z audio.

2. kolumny/głośniki

3. lampy

4. wzmaki

5. napędy cd

6. gramofony

7. KD

8. muzyka

 

Tylko w takiej sytuacji na każdym forum bedzie kilka postów w tygodniu

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem o podzielonym forum i na gorze nad tematami beda "taby" ktorymi bedzie mozna przechodzic po katalogach, moge takze dodac tab [wszystkie] gdzie forum bedzie wygladalo identycznie jak teraz - wszystkie watki na jednej stronie.

 

Chce wprowadzic katalogi bo wiele tematow jest poruszanych wiele razy i za kazdym razem tworzone sa nowe watki - w katalogach latwiej bedzie wyszukac dany temat no i jesli ktos bedzie szukal czegos o muzyce nie bedzie musial przedzierac sie przez tematy o kolumnach czy unii europejskiej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podział zgodnie z propozycją lolo podoba mi się, bo jest łatwy do zapamiętania i przejrzysty.

Jak go nie będzie - jeszcze nie narzekam ;-)

Wolałbym, żeby jednak był. Jeśli ktoś chce czytać wszystkie nowe i stare wątki jak lecą - i tak sobie poradzi.

Odrobina porządku - nie zawadzi. Zakładam, że forum będzie się rozwijać i coraz więcej ludzi będzie się udzielać i czytać. Jesteśmy już trochę znani, a będziemy bardziej. Wierzę, że wdepną tu kiedyś jeszcze "nieodżałowane" osoby ;-)

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tematow wcale nie jest tak malo bo w sumie juz ponad 1500 - wiec trudno znalezc cos chodzac strona po stronie.

Mysle takze o dodaniu okienka gdzie bedzie mozna stale sledzic pojawiajace sie opinie i beda one wystietlane nie tylko jako tytul ale takze pierwsze powiedzmy 200-300 znakow wpisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciw, gdyż tutaj niejednokrotnie w tym samym wątku płynnie przechodzi się z jednego tematu w drugi. Ponadto bardzo zuboży to naszą dyskusję. Fani lamp będą się gryźli we własnym sosie (PP czy SE itp.), fanom kabli już nikt nie zakłóci zadowolenia z wydanej na druty kasy, a jak ktoś będzie chciał dowiedzieć się o polecany wzmak do xxx zł, będzie musiał wpisywać wątek w każdej podgrupie dotyczącej dajmy na to wzmaków.

Podziały tematyczne są na innych forum, jednak tam nie chcę mi się zaglądać. Tutaj jak widać dyskusja kwitnie i chwała jego adminowi, oby tak dalej.

Pamiętać należy mądre przysłowie ludowe: "Lepsze wrogiem dobrego".

A jak komuś z uczestników dyskusji obecny kształt forum się nie podoba, to przecież są inne miejsca z tematami, z logowaniem itp. Dlaczego tam się nie przeniosą, skoro tamte fora są ponoć "lepiej skonstruowane". Pod zastanowienie.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hienka do Lukasza

(Konto usunięte)

no moze twoja druga propozycja jest o.k.

chodzi nam ogolnie o to, aby wszystkie tamaty pojawialy sie jak teraz naraz wszystkie, natomiast pogrupowanie tematyczne przeszlych watkow nie zawadzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekw do hieny

(Konto usunięte)

A co np. z wątkiem 1516, gdzie zapytałem się kolegów co sądzą na temat jednego lampiaka, a w tej chwili trwa tam dyskusja na temat słuchawek.

Czy admin przewiduje dyscyplinowanie dyskusji :) :) :)

Ponadto, jak ktoś szuka konkretnej informacji, to przecież jest wyszukiwarka na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadnych podziałów!!! a jak juz to podział ale na tylko kilka pododziałów...ii ludzie skonczmy sie wygłupiać z tą unia jełop-ropejską ...to temat dla bandy pacanów, złodziejii i konowałów rzadzacych w Warszawie od 12 lat tym wyniszczonym ich głupotą krajem..nie wiele majacy wspólnego z naszym AUDIO!..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze dodac tylko odzielna kategorie na tematy luzno zwiazane z audio, tak jak przykladowy watek z unia europejska. Takie "wolne forum"...

 

Parsec

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argument pt. "jak się nie podoba to won" to żaden argument. Takie uwagi moim zdaniem można sobie darować, na tym forum ma prawo przebywać każdy z nas tak długo jak nie obraża innych. Jeśli nie zgody na logowanie, no to nie będzie logowania. Natomiast co do zubożenia dyskusji to się zgadzam, tutaj rzeczywiście bardzo płynnie przechodzi się od tematu do tematu i szkoda trochę to tracić. Moim zdaniem wart wprowadzić podział na:

 

1. Porady - odpowiedzi na pytania w stylu pomóżcie jaki amplituner ma kupić?

2. Forum

3. Towarzyskie

4. DIY

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Maćkiemw - wątki często "płyną" pomiedzy różnymi tematami. Z tego powodu nie bardzo też wierzę w możliwość logicznego przyporządkowania starych wątków do kategorii (jak sklasyfikować wątek, który zaczą się od pytania o kolumny, przeszedł na tematy kosztów i jakości, pokręcił się wokół wzmacniaczy lampowych i zakończył na kablach?). Wyszukiwarka jest wystarczająco dobra.

 

Popieram natomiast pomysł Lolo z logowaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Nie. A jesli juz, to: audio, muzyka, inne. Ale i tak zacznie sie od audio, zejdzie na muzyke, a potem bedzie juz tylko inne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze i proponuję niczego nie zmieniać dlatego że forum jest przystępne i strawne dla ludzi nowych nie dotkniętych chorobą audiofilizmu. A chodzi właśnie o to aby wciągnąć w tę czeluść niepostrzeżenie nowe niewinne duszyczki niech cierpią !!

Jeśli nastąpi podział na grupy tematyczne to może następować efekt odrzucenia spowodowany hermetycznym i ciężko strawnym językiem dla laika który się tam pojawi i będzie taki dalej chodził spokojnie po świecie nie doznając mąk które są udziałem bywalców tego forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja chcialem powiedziec ze mnie sie ten mały bałaganik (zeby nie powiedziec burdelik) bardzo podoba.

 

draznią mnie letko posty o KD (niestety), antenach i innych maglownicach. no ale po prostu tam nie zaglądam i jest ok.nie mam nic przeciwko luznym tematom typu unia i innym towarzyskim gadkom. raczej zostanie tak jak jest gdyż:

- doswaidczenie na forum uczy, ze przy kazdej propozycju zmiany zasad funkcjonowania pojawiają sie zdania sprzeczne, ktore blokują jakiekolwiek zmiany ograniczające

- brak doswiadczonej osoby/prezesa z wizją rozwoju forum, ktory wprowadzalby zmiany bezdyskusyjnie. Oczywiscie jak zrobi to bez sensu klapa z forum.

 

proponuje, by lukar, jako wlasciciel strony podał konkretną, szczegółową propozycję. Potem daje truche czasu na dyskusje i propozycje poprawek. Nastepnie przeprowadzic trza głosowanie (bez logowania kibel - sam od dawna jestem za logowaniem). Tak wlasnie jak to sie robi w demokratycznym panstwie. Inaczej robi sie chaos i blokowane są nawet dobre inicjatywy

 

to tyle ode mnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze jedna propozycja - tym razem mniej bolesna - moim zdaniem warto na stronie głównej spisać cele istnienia forum i zasady korzystania z niego. Każdy wchodzący przez stronę główną będzie miał okazję wtedy się z nimi zapoznać, czy z niej skorzysta to inna sprawa. Ale powstanie w ten sposób szansa na ograniczenie ilości tematów/pytań na które nikt nie chce dyskutować/odpowiadać.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam ,że wszelkie ewentualne zmiany jesliby miały miejsce nie powinny prowadzić do

zatracenia tego co w naszym forum jest najistotniejsze a mianowicie ;żywej dyskusji-takiego drugiego forum przeciez nie ma -wystarczy zajrzeć na www.hifi.pl -oni tak maja : zakładki

na różne tematy ,logowanie ,cenzura(tak,tak),usuwanie postów i co? i kupa! tamte forum jest drętwe i "nieżywe".

Fakt,że u nas porobiło się sporo watków i ... (mi to osobiście nie przeszkadza ) prędzej czy póżniej coś z tym trzeba zrobić, ja myślałem bardziej o czymś w rodzaju archiwum -ale to tez nie jest chyba dobre-nie mam pomysłu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli klasyfikowac, to rzeczywiscie gora na palcach jednej reki.

Watki powinny plynac tak jak teraz, ale obok dwa dodatkowe znaczniki (jakies kolory).

Jeden oznaczalby na jaki temat rozpoczeto watek, a drugi o tym w jakim duchu wypowiedzial sie ostatni adwersarz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek608>maleo

(Konto usunięte)

Lubie strony www.hifi.pl ale fakt ze ostatnio tam mały ruch mam nawet wrazenie ze gdy tam zmalał ruch to tu jakby wrecz ozyło wszystko..az milo poczytac..zmiany tutaj chyba nie sa konieczne.

Osobiscie znam audiofila nowicjusza który juz zaczyna cierpiec meki piekielne dzieki forum na co dzien facet jezdzi lokomotywą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie czytajac ostatniego posta w tym watku uswiadomilem sobie, ze ciekawe tematy sie nie zatracaja.

Bo jak ktos dostrzeze ciekawostke, to zawsze moze sie do niej dopisac i ta ciekawostka natychmiast jest "24h".

Dyskusja odzywa.

A nieciekawe tematy robia "ogon komety".

Czasem warto sie cofnac, zamiast samrowac od nowa.

Moze to wlasnie powinna byc zasada dla nowych (ta z pierwszej strony) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również jestem przeciw podziałowi na tematy - wystarczy hifi.pl, które już tu podano za przykład.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

W hifi.pl musze logowac sie przed kazdym postem poprzez haslo i email. Powoduje to, ze zagladam tam tylko w stanie ostatecznej rozpaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale logowanie można uprościć poprzez cookies zachowane na komputerze - to już Łukasz proponował. Pomysł logowania dla chętnych (zapewni wtedy unikalność nicka i uchroni przed podszywaniem) zyskał spore poparcie - myslę, że warto do tego wrócić. Dla przypomnienia - dyskusja była w wątku 1040 - Zgrabnie zebrał pomysły do kupy Lolo we wpisie z 16-go maja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.