Skocz do zawartości
IGNORED

Transport plikow coaxial


suxon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Co w obecnej chwili zagra najlepiej pliki po wyjsciu spdif w kwocie ok 3 000zl? 

Nie musi byc to stramer z funkcjami sieciowymi tylko zwykly odtwarzacz posiadanych przeze mnie plikow na pendrivie

Malinki juz przerabialem i wiem ze allo signature gra dobrze ale meczy mnie nieustanna walka z konfiguracja i ustawieniami

Moze sa jakies nowe konwertery lub cos w uzywkach typu aries femto? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja siedzę na zwykłym PC + zasilacz Seasonic Focus Gold + Xonar ST(STX ma złącze PCI Express) robi za wyjście coaxial i problem mam z głowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, suxon napisał:

Nie musi byc to stramer z funkcjami sieciowymi tylko zwykly odtwarzacz posiadanych przeze mnie plikow na pendrivie

Daphile w tej roli sprawdzi się idealnie, a do tego monwerter USBtoSPDIF wedle kaprysu i stanu konta, najlepiej zasilany z USB a dalej optyk, żeby nie kreować sobie audiofilskich problemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest obecnie najlepszy konwerter? Gustard? 

Miałem terminal z daphile i byl ok ale brzmieniowo gral zmulnym zgaszonym dzwiekiem. Windows z darmowym media monkey gral bezpośrednio porownujac lepszym otwartym i analogowym 

A ktorys z tanszych streamerow ma szczególnie dobre wyjscie cyfrowe? 

Wolalbym sie uwolnic od laptopa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez suxon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli w grę wchodziłby coaxial to polecam Primare NP5 Prisma, który zapewni brzmienie dynamiczne z szybkim basem i niezłą głębią. Możesz także skorzystać z konwertera USB -> coaxial takiego jak M2Tech hiface Two. W takim przypadku możesz rozważyć między muzykalnym brzmieniem SOtM SMS200 lub jaśniejszym Pro-Ject Stream Box S2 Ultra. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz iść w konwerter to raczej nie w popierdółki typu M2Tech hiface two , tylko lepiej już uderzyć w starszą wersję singxer su-1 w cenie do tysiąca pln nic lepszego sie nie znajdzie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za sugestie

A ktos moze mial okazje posluchac po wyjsciach cyfrowych Smsl DP3? Gdzies czytałem ze gra lepiej od digione sig

W konwerter chcialbym wejsc w ostateczności i jesli juz to najchetniej z protokolem ravenna 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez suxon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, suxon napisał:

Co w obecnej chwili zagra najlepiej pliki po wyjsciu spdif w kwocie ok 3 000zl? 

W zasadzie to nic. 

22 godziny temu, suxon napisał:

typu aries femto? 

Na pewno nie tędy droga. To streamer z funkcjami odtwarzacza plików. Funkcjonalność kosztem jakości (choć żle nie jest)

Najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o jakość dźwięku będzie Soundgenic. Świetnie gra i ma bardzo fajną aplikację. Do tego odpowiedniej jakości konwerter. Będzie trochę drożej ale jeśli poszukasz konwertera na rynku wtórnym, tragedii nie będzie. Singxer lub Gustard pojawiają się w niewielkich

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A probowal moze ktos podpinac pod system stacjonarny DAP z wyjściem cyfrowym? Teoretycznie powinno byc koszernie jesli chodzi o zasilanie. Nie jest to rozwiazanie super wygodne ale moze broni sie jakoscia grania? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez suxon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, piotrek7 napisał:

Zazwyczaj lepsze efekty przynosi wykorzystywanie rzeczy zgodnie z ich pierwotnym przeznaczeniem 

Sa dapy bedace tylko transportem bez ukladow dac majace wyjscia spdif aes a nawet usb

Czemu nie mialoby sie to sprawdzic? Zasilanie li iowe bateryjne brak przetwornic i rozbudowanych ukladow

Możliwość przechowywania nawet 1tb danych na kartach sd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez suxon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.03.2021 o 13:28, szymon1977 napisał:

Daphile w tej roli sprawdzi się idealnie,

Po czym wnosisz? Chyba tylko dlatego, że po taniości? Autor napisał już na początku coś odnośnie maliny i tego, że męczyła go „nieustanna walka z konfiguracja iustawieniami”. Daphile pod tym względem również nie wyróżnia się ani bezproblemową konfiguracją, o czym świadczą setki komentarzy na PC Audio, ani jakimś super brzmieniem, co autor również przytoczył „gral zmulnym zgaszonym dzwiekiem.” 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.03.2021 o 13:28, szymon1977 napisał:

Daphile w tej roli sprawdzi się idealnie

Przecież to bez sensu. Kupić Daphile żeby trzeba było jeszcze kupić do tego konwerter, a na koniec przejść jeszcze dalej optykiem? Kolega chce kupić coś przyzwoitego a ty proponujesz mu jakieś idiotyczne zestawienie, które tylko co najwyżej przesyła sygnał a gra za to po prostu tragicznie? Takie rady to sobie zachowaj dla siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Sznup napisał:

Przecież to bez sensu.

Nie dla tych, którym szkoda sięgnąć głębiej do kieszeni. Autor wątku już na początku napisał czym jest zainteresowany, jaką kwotę może wyłożyć i czego chciałby uniknąć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sznup napisał:

Takie rady to sobie zachowaj dla siebie.

Takie rady ze strony @szymon1977 słyszałem niejednokrotnie. To drogie, tamto bez sensu itp. Terminal za 100, konwerter za 100 i Spotify, bo po co przepłacać za TIDAL, kiedy nie słychać różnicy wg wzmiankowanego już kolegi Szymona. Daphile, terminal PC, najtańszy konwerter i Spotify to szczyt jego audiofilskich ambicji ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ripper napisał:

Daphile, terminal PC, najtańszy konwerter i Spotify to szczyt jego audiofilskich ambicji ?

Należy sprostować: ja nie mam audiofilskich ambicji więc do wydatków podchodzę racjonalnie. Wyraźnie większy wydatek musi skutkować wyraźnie wyższą jakością dźwięku lub funkcjonalnością. Pod względem funkcjonalności Daphile do odtwrzania plików własnych jest ok i działa bezproblemowo. DAC można podłączyć (prawie) dowolny, a słuchanie transportów pozostawian słyszącym. A najtańszego konwertera ani Spotify nie polecałem.

8 godzin temu, ripper napisał:

Po czym wnosisz?

Po doświadczeniach własnych.

8 godzin temu, ripper napisał:

Daphile pod tym względem również nie wyróżnia się ani bezproblemową konfiguracją, o czym świadczą setki komentarzy na PC Audio...

Gdybyś się nieco zagłębij, to większość komentarzy to próba instalecji bez ptzeczytania instrukcji, czy konfiguracja Spotify lub Tidal... ale autora interesują pliki.

1 godzinę temu, Sznup napisał:

Przecież to bez sensu. Kupić Daphile żeby trzeba było jeszcze kupić do tego konwerter, a na koniec przejść jeszcze dalej optykiem?

Wprost ptzeciwnie: kupujesz Daphile za 500 a 2500 zostaje na konwerter lub DAC. Jak Co pasuje obsługa Daphile, to prawie całą kasę przeznaczasz na jakość dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, szymon1977 napisał:

Gdybyś się nieco zagłębij, to większość komentarzy to próba instalecji bez ptzeczytania instrukcji, czy konfiguracja Spotify lub Tidal... ale autora interesują pliki.

Te ściemy pozostaw dla siebie. W jednym wątku wychwalasz Daphile, jakby nie było lepszych rozwiązań i prostszej konfiguracji, a w drugim wołasz o pomoc, bo coś Ci tam nie działa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

@suxonMi TEAC HA-P90SD sprawdza się bardzo dobrze w roli transportu plików- ma wyjście mini jack spdif.

Na co dzień używam karty  w komputerze Matrix X-Hi ( teraz nazywa się Matrix Element H) i mam dwa konwertery usb/spdif Gustard U12 i Singxer SU-1.

Myślę, że jeśli wystarczy Ci słuchanie tylko na fizycznych plikach to ten Teac to najtańsza opcja, bo działa na zasilaniu bateryjnym, w trakcie odtwarzania można podłączyć też power banka do niego.

W porównaniu do wyjścia z komputera wraz z w/w ma spokojniejszy, bardziej melodyjny dźwięk.

Teac może działać też jako transport usb/spdif -ale w tej roli go nie używam. Jako transport plików z pamięci jest lepszy, ale zawsze jest taka opcja.

Na co dzień słucham jednak z komputera.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Golden Eye
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Golden Eye napisał:

Hej

@suxonMi TEAC HA-P90SD sprawdza się bardzo dobrze w roli transportu plików- ma wyjście mini jack spdif.

Na co dzień używam karty  w komputerze Matrix X-Hi ( teraz nazywa się Matrix Element H) i mam dwa konwertery usb/spdif Gustard U12 i Singxer SU-1.

Myślę, że jeśli wystarczy Ci słuchanie tylko na fizycznych plikach to ten Teac to najtańsza opcja, bo działa na zasilaniu bateryjnym, w trakcie odtwarzania można podłączyć też power banka do niego.

W porównaniu do wyjścia z komputera wraz z w/w ma spokojniejszy, bardziej melodyjny dźwięk.

Teac może działać też jako transport usb/spdif -ale w tej roli go nie używam. Jako transport plików z pamięci jest lepszy, ale zawsze jest taka opcja.

Na co dzień słucham jednak z komputera.

 

Dzieki wielkie

Bylbys w stanie napisac dwa slowa jak wypada ten teac jako transport w porownaniu do gustarda i singxera? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, erazm2 napisał:

...spdif to przeca transprter nie dokonuje zadnej konwersji...

To pliki świecą na czerwono prosto z gniazdka? Nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obojetne czy swieca czy sygnałem dymnym ?  ale nic nie zmienia ich formatu przesyłany jest zapis cyfrowy prosto z zapisu na dysku wystepują tylko uklady transportu i zmiany formatu  nie sygnału ale zmiany transportowe, sygnał przesyłany jest bez ingerencji w format

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Lech36 napisał:

Jak ustalił te procenty dla wzmacniacza? 

Właśnie dlatego poprzez forum często trudno się porozumieć. Koleś właśnie chciał tylko dać do zrozumienia, że kupując dziesięciokrotnie drożdży klocek, nie słyszy dziesięciokrotnej poprawy jakości dźwięku, czyli zaprzeczył temu „audiofilskiemu” rozumowaniu. Tak szczerze to skomentował. Kupuje, ponieważ mnie stać i lubię to, ale mam świadomość, że dziesięciokrotnie droższy klocek nie zagra dziesięciokrotnie lepiej, tylko może 10% lepiej. Co tu wyjaśniać i analizować. Taka szczera jego ocena i zaprzeczenie rozpowszechnianym spustom nad klockami za pierdylion pieniędzy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lech36 napisał:

Uszy kaleczy z reguły spieprzony w studiu mastering. 

Tak. To jest druga i dość istotna sprawa. To jak potrawa przygotowana z tych samych składników przez dobrego kucharza i takiego co nawet wodę na herbatę przypali. Wtedy taka potrawa może być podana w pięknych porcelanowych talerzach, a smakować będzie gorzej niż ta przyrządzona przez masterchefa, podana na plastikowej tacce. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, suxon napisał:

a jakis blue ray z wejsciem na pendrive  i wyjsciem coax?

one wypuszczaja przyzwoity sygnal cyfrowy?

 

Znakomita większość tych urządzeń ma zasilacze impulsowe. 
Mnie się nigdy nie udało uzyskać sensownej jakości sygnału cyfrowego z transportu z zasilaczem impulsowym. Na tym polu poległ także Linn. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie te DAPy to moze byc interesujacy temat do sprawdzenia

jest kilka z kompletem wyjsc a nawet funkcjami sieciowymi 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.