Skocz do zawartości
IGNORED

Jakiś absurd ,Denon , Marantz i Yamaha nie obsługują TIDAL master mqa ?


Miccc

Rekomendowane odpowiedzi

MQA jest bardzo fajne. Gdy jestem poza domem i słucham sobie TIDALA na słuchawkach na telefonie. Wtedy ma on sens gdy za pośrednictwem sieci komórkowej chcemy przesłać dźwięk o dobrej rozdzielczości. Korzystanie z niego w ramach systemów stacjonarnych ma znaczenie drugorzędne. Z punktu jakości dźwięku w takich systemach jest zbyteczny. Tak samo jak DSD. Punktem odniesienia jak dla mnie jest DXD, przy którym wszystkie inne formaty są przysłowiowym ubogim krewnym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresja ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, rochu napisał:

Ty w to wierzysz?

Z samego porównania objętości pliku MQA i zwykłego 44/16 wynika, że MQA jest chyba perpetuum mobile albo brakujące bajty łapie z energii kosmicznej aby uzyskać swoją "gęstość".

Format wymyślono li tylko z tego powodu by ludzie zapłacili jeszcze raz za to co już mają w domach. Powinna ci to podpowiedzieć historia takich wynalazków jak SACD, XRCD, DVD-A, HDCD a także współczesnego wskrzeszenia rynku winylowego.

Dla mnie jest ciekawe ze nie dodałeś do tej wyliczanki CD . Czy jeszcze widzisz przyszłość dla CD ? Moim zdaniem CD kończy właśnie jak te formaty które wymieniłeś i to na rzecz streamingu bo kupowanie drogiego odtwarzacza CD np denon dcd800 za 2tys który na pewno po kilku latach się zepsuje i kasa w błoto oraz płyt które trzeba fizycznie zmieniać powoduje ze właśnie ten format podziela powoli los winyli. Tylko niech nikt nie pisze ze winyle się odrodziły bo nakłady płyt winylowych w Polsce to 500 sztuk na album co przyznała ostatnio Kasia Sienkiewicz z Kwiatu Jabłoni w wywiadzie a to zespół który jest w czołówce OLIS. Streaming w jakości hifi i wyższej powoli doprowadzi CD do nakładów jakie mają winyle choć to potrwa dekadę w miarę ekspansji streamingu. 
 

Rynek streamingowy rośnie w dużym tempie. Odtarzacze CD które ludzie mają w domach będą się powoli zużywać , niewielu pójdzie wydać kolejną kasę na nowy bo przecież ludzie mają rozum chyba że już nie muszą ich kupować jak maja streaming  . 
 

Osobiście pewnie pójdę w Deezer hifi (. 300 zł przy płatności na rok z góry czyli 25 zł / mc )bo jest tańszy od TIDAL hifi . Naprawdę jak ja już chcę płacić za streaming i to stale co jeszcze jakiś czas byłoby nie do pomyślenia to jednak coś znaczy i coś się zmienia w świadomości. Dostęp to milionów utworów bez wstawania z fotela na zawołanie to jest coś za co warto zapłacić. Pozostaję kwestia doboru sprzętu do tego i tyle. Pomimo braku wsparcia dla mqa dalej moim faworytem jest denon dra 800h tyle że jestem tym faktem rozczarowany. 

Nie płaczcie za płytami CD bo nie warto. W odtwarzaczach najszybciej się psuły napędy CD , teraz przynajmniej będzie ten kłopot z głowy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miccc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Miccc napisał:

Nie płaczcie za płytami CD bo nie warto. W odtwarzaczach najszybciej się psuły napędy CD , teraz przynajmniej będzie ten kłopot z głowy. 

Nie będę płakał.

Płyt CD mam jakieś 5 tysięcy i do końca życia mam czego słuchać. Drugie tyle mam w analogach.

A streamer Linna służy mi do słuchania Swiss Classic.

Czego i tobie życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Miccc napisał:

Pomimo braku wsparcia dla mqa dalej moim faworytem jest denon dra 800h tyle że jestem tym faktem rozczarowany. 

 

Też myślałem o DRA-800H, ale w końcu zdecydowałem się na PMA-800NE i streamer (kupiłem okazyjnie stary model). Standardy sieciowe zmieniają się bardzo szybko i np. DRA-800H dostał aktualizacje do Spotify Connect Free i do Roon'a, ale czy dostanie do Tidal Connect to nie wiem.

A na co dzień wystarcza Spotify Connect (wygoda) i sporadycznie UPnP/DLNA (jakość). Dlatego Tidal poszedl w Connect, a w odpowiedzi Spotify zapowiedziało lepszą jakość.

Co i jak jest przesyłane najłatwiej sprawdzić Audirvaną na PC/Mac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Klimkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, rochu napisał:

Nie będę płakał.

Płyt CD mam jakieś 5 tysięcy i do końca życia mam czego słuchać. Drugie tyle mam w analogach.

A streamer Linna służy mi do słuchania Swiss Classic.

Czego i tobie życzę.

Dla osób które mają duże kolekcję płyt to trochę kłopotliwa nowa sytuacja kiedy popularność CD przemija na korzyść streamingu no bo człowiek budował kolekcję przez lata za grube pieniądze ( 5000 płyt kupionych oryginalnych to mogło kosztować tyle co mały domek ) a teraz ktoś inny sobie zapłaci 25 zł na miesiąc i bez wstawania z fotela żeby płytę zmienić będzie miał dostęp do jeszcze większej kolekcji , cóż takie życie lata lecą wszystko się zmienia i przyszłości się nie przewidzi. Kłopotliwa bo teraz nie za bardzo jest sens za 25 zł miesięcznie zmieniać te płyty bo to trzeba chodzić do odtwarzacza i to fizycznie robić a jak człowiek coraz starszy to i się coraz mniej chce tyłek od fotela oderwać. Ciekawe jak się losy twojej kolekcji ułożą w przyszłości jak będziesz coraz starszy czy będzie tak jak u mnie gdzie popakowane w pudełka kasety magnetofonowe leżą już ponad piętnaście lat w piwnicy , wieża Sony rx99 z połowy lat 90 tych za która wtedy dałam 1800 zł leży w piwnicy w pudle bo napęd CD ciągle się psuł i już nie miałem siły z tym chodzić co trochę i naprawiać i kasę wydawać. 
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, rochu napisał:

A streamer Linna służy mi do słuchania Swiss Classic.

 

Czasami słucham Linn Classical, ma całkiem dobrą jakość jak na radio internetowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Klimkr napisał:

Też myślałem o DRA-800H, ale w końcu zdecydowałem się na PMA-800NE i streamer (kupiłem okazyjnie stary model). Standardy sieciowe zmieniają się bardzo szybko i np. DRA-800H dostał aktualizacje do Spotify Connect Free i do Roon'a, ale czy dostanie do Tidal Connect to nie wiem.

A na co dzień wystarcza Spotify Connect (wygoda) i sporadycznie UPnP/DLNA (jakość). Dlatego Tidal poszedl w Connect, a w odpowiedzi Spotify zapowiedziało lepszą jakość.

Co i jak jest przesyłane najłatwiej sprawdzić Audirvaną na PC/Mac.

Jaki masz streamer ? Myślałem o takim rozwiązaniu tylko nowe streamery denon są drogie i łącznie wzmacniacz i streamer denon wychodzi drożej niż dra 800h. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Klimkr napisał:

Czasami słucham Linn Classical, ma całkiem dobrą jakość jak na radio internetowe.

Nie wiem czy wiesz, że są stacje nadające muzykę klasyczną w formacie FLAC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Miccc napisał:

Jaki masz streamer ? Myślałem o takim rozwiązaniu tylko nowe streamery denon są drogie i łącznie wzmacniacz i streamer denon wychodzi drożej niż dra 800h. 

DNP-730 - kupiłem na aukcji, wzmacniacz w promocji i wyszło trochę ponad 2 tys. zł. W streamerze patrzyłem tylko żeby był Spotify Connect. Zrobię upgrade jak będzie Tidal Connect lub coś podobnego - dużo wygodniejsze niż streaming przez telefon/tablet.

A propos radia FLAC - niestety nie obsługuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Klimkr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, piotrek7 napisał:

Tylko co tu jest absurdem? Chcesz kupić sprzęt, który nie obsługuje określonego formatu i narzekasz, że nie obsługuje tego formatu, bo chciałbyś aby go obsługiwał? A jak jesz zupę widelcem to też narzekasz i grymasisz, że przecieka? Zamiast wziąć łyżkę? A jak chcesz popływać na wiosłach to wybierasz kajak czy usiłujesz zwodować leżak (bo z drewna)? Chcesz mqa to kupujesz coś, co go dekoduje zamiast jęczeć, że na czymś nie działa. I problem z głowy. To chyba prostsze rozwiązanie niż stwarzanie problemów, które faktycznie problemami nie są 

ps. Linn też nie obsługuje tego formatu i dla nikogo nie stanowi to problemu. Kilka innych marek będących wyznacznikiem jakości w dziedzinie cyfrowego audio też ma wywalone na ten format i jakoś nikt nie robi z tego większego problemu 

Ale upatrzył sobie tą firmę od jogurtów i tak ma być jak on chce

Nie zauważyłeś, że to już praktycznie norma w "pewnej" grupie populacji ?

55 minut temu, Miccc napisał:

Jaki masz streamer ? Myślałem o takim rozwiązaniu tylko nowe streamery denon są drogie i łącznie wzmacniacz i streamer denon wychodzi drożej niż dra 800h. 

Do Danonka dokupisz EQ i zrobisz sobie taki MASTER jak chcesz, a nie jaki wymyślił meridianowy inżynier

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Zbi_Rek napisał:

Ale upatrzył sobie tą firmę od jogurtów i tak ma być jak on chce

Nie zauważyłeś, że to już praktycznie norma w "pewnej" grupie populacji ?

Do Danonka dokupisz EQ i zrobisz sobie taki MASTER jak chcesz, a nie jaki wymyślił meridianowy inżynier

Nie upatrzyłem sobie jakoś specjalnie TIDAL i nie musi być jak ja chce tylko zdziwiłem się że byle co obsługuje to całe mqa a denon nie obsługuje ale nie musi to ich sprawa. Nie uważam też ten patent mqa za dobry pomysł bo historia pokazuje ze tylko otwarte źródła zdobywają popularność a nie ścisłe skrywane pod patentami typu mqa. Pisałem ze pójdę pewnie w Deezer hifi bo wychodzi taniej a TIDAL testuje i już widzę tam braki typu brak albumu Kasi Stankiewicz Extrapop które jest na innych serwisach. Pewnie takich rzeczy wykryje więcej z czasem. 
 

To co napisałeś o normie w pewnej grupie populacji to odczytuje ze chcesz powiedzieć że ty jesteś w tej lepszej według ciebie grupie , wyższej bo kupujesz sprzęt audiofilski itp. Każdy ma swoje priorytety na co wydaje kasę i nie powinno się drugiego człowieka obrażać z tego powodu. Tak ja nie kupię sprzętu audiofilskiego za dziesiątki tysięcy a za to kupię coś innego co jest dla mnie naprawdę ważne w życiu. 
 

Możesz rozszyfrować skrót EQ bo kojarzy mi się tylko z equalizer ? 
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Miccc napisał:

Nie upatrzyłem sobie jakoś specjalnie TIDAL i nie musi być jak ja chce tylko zdziwiłem się że byle co obsługuje to całe mqa a denon nie obsługuje ale nie musi to ich sprawa. Nie uważam też ten patent mqa za dobry pomysł bo historia pokazuje ze tylko otwarte źródła zdobywają popularność a nie ścisłe skrywane pod patentami typu mqa. Pisałem ze pójdę pewnie w Deezer hifi bo wychodzi taniej a TIDAL testuje i już widzę tam braki typu brak albumu Kasi Stankiewicz Extrapop które jest na innych serwisach. Pewnie takich rzeczy wykryje więcej z czasem. 
 

To co napisałeś o normie w pewnej grupie populacji to odczytuje ze chcesz powiedzieć że ty jesteś w tej lepszej według ciebie grupie , wyższej bo kupujesz sprzęt audiofilski itp. Każdy ma swoje priorytety na co wydaje kasę i nie powinno się drugiego człowieka obrażać z tego powodu. Tak ja nie kupię sprzętu audiofilskiego za dziesiątki tysięcy a za to kupię coś innego co jest dla mnie naprawdę ważne w życiu. 
 

Możesz rozszyfrować skrót EQ bo kojarzy mi się tylko z equalizer ? 
 

 

Subiektywnie i niewłaściwie odebrałeś to stwierdzenie. Absolutnie nie jest to sprawa poziomu wydatków, tylko typu zachowań społecznych. A to już nie Twoja wina, tylko systemu który je kształtuje. Wiec to nie jest wycieczka osobista ani tym bardziej forma obrazy, po prostu tak już masz ?

EQ to ekłalizer jak słusznie wydedukowałeś, a MQA to nic innego jak suwakowanie aby uatrakcyjnić brzemie i skompresować plik

Chcesz mieć prawdziwe hi res, wbij się w Qobuz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Klimkr napisał:

A propos radia FLAC - niestety nie obsługuje...

W takim razie może zainteresuje Cię PR2 Polskiego Radia w jakości AAC 320kb/s.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Zbi_Rek napisał:

Subiektywnie i niewłaściwie odebrałeś to stwierdzenie. Absolutnie nie jest to sprawa poziomu wydatków, tylko typu zachowań społecznych. A to już nie Twoja wina, tylko systemu który je kształtuje. Wiec to nie jest wycieczka osobista ani tym bardziej forma obrazy, po prostu tak już masz ?

EQ to ekłalizer jak słusznie wydedukowałeś, a MQA to nic innego jak suwakowanie aby uatrakcyjnić brzemie i skompresować plik

Chcesz mieć prawdziwe hi res, wbij się w Qobuz

Zwracam ci uwagę że jakakolwiek ocena zachowań społecznych i systemu ich kształtującego jest twoją osobistą i ja mam inną ocenę oraz inni ludzie będą mieli jeszcze inną ocenę. Myślenie że to tylko ty wiesz najlepiej jak powinien wyglądać świat a inni się mylą i nie mają racji to moim zdaniem błędne myślenie bo prowadzi do kłótni i nienawiści . Moich zachowań żaden system nie kształtuję bo zawsze byłem antysystemowem na swój sposób. 
 

Jest np Roon ale z ceną za to oprogramowanie to ostro przechowywali. Denon bodajże działa z Roon. 
 

Qobuz bardzo chętnie , tylko nie zaoferują swoje usługi w Polsce. Męczą mnie jakieś kombinacje z tym związane żeby to zasubskrybować. Jest jeszcze Amazon HD ale nie mam wiedzy w temacie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Miccc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Miccc napisał:

Zwracam ci uwagę że jakakolwiek ocena zachowań społecznych i systemu ich kształtującego jest twoją osobistą i ja mam inną ocenę oraz inni ludzie będą mieli jeszcze inną ocenę. Myślenie że to tylko ty wiesz najlepiej jak powinien wyglądać świat a inni się mylą i nie mają racji to moim zdaniem błędne myślenie bo prowadzi do kłótni i nienawiści . Moich zachowań żaden system nie kształtuję bo zawsze byłem antysystemowem na swój sposób. 
 

Jest np Roon ale z ceną za to oprogramowanie to ostro przechowywali. Denon bodajże działa z Roon. 
 

Qobuz bardzo chętnie , tylko nie zaoferują swoje usługi w Polsce. Męczą mnie jakieś kombinacje z tym związane żeby to zasubskrybować. Jest jeszcze Amazon HD ale nie mam wiedzy w temacie. 

Odniosłem się do sytuacji jednostkowo roszczeniowej, której odbiór jest książkowym przykładem...

Roon, jeżeli męczy Cię dwukrotne użycie vpn, to budowanie struktury roon zabiłoby Cię w ciągu kilku minut, a jaby jakim cudem udałoby Ci się przeżyć to korzystanie z tego skoñczyłoby się słuchaniem swojego śpiewania przy goleniu ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Miccc napisał:

kupowanie drogiego odtwarzacza CD np denon dcd800 za 2tys

?

 

13 godzin temu, Miccc napisał:

na pewno po kilku latach się zepsuje

Używam odtwarzacza wyprodukowanego na długo przed końcem ubiegłego stulecia. Dobrze ponad trzydzieści lat temu. Działa bez zarzutu i jeszcze długo będzie działał.

 

13 godzin temu, Miccc napisał:

płyt które trzeba fizycznie zmieniać

Fizyczny nośnik to zaleta. Będę go miał zawsze. nikt mi go nigdy nie wyłączy tak jak to można zrobić ze streamingiem. 

 

13 godzin temu, Miccc napisał:

właśnie ten format podziela powoli los winyli.

Owszem, i ja się z tego cieszę. Coraz więcej płyt CD osiąga status kolekcjonerskich i osiąga zawrotne ceny. Sam w swojej kolekcji posiadam kilkadziesiąt egzemplarzy CD wartych dziś po kilkaset złotych za sztukę. 
Jednocześnie gawiedź która zachłysnęła się streamingiem wyprzedaje swoje kolekcje płyt CD za psie pieniądze. 
Nic tylko korzystać. 

 

13 godzin temu, Miccc napisał:

nakłady płyt winylowych w Polsce to 500 sztuk na album co przyznała ostatnio Kasia Sienkiewicz z Kwiatu Jabłoni w wywiadzie a to zespół który jest w czołówce OLIS.

A opłaca się w ogóle 500 sztuk tłoczyć? Wątpię. 
Płyty winylowe popularnych i mniej popularnych wykonawców już od wielu, wielu lat regularnie można kupić nawet w sklepach spożywczych jak biedronka czy lidl. Biedronka ma ponad 3000 sklepów, Lidl ma ich ponad 750 w Polsce. 
Skoro sklepy spożywcze biorą się za ich sprzedawanie to popyt na płyty winylowe musiał być porównywalny z popytem na kiełbasę ?

 

12 godzin temu, Miccc napisał:

Dla osób które mają duże kolekcję płyt to trochę kłopotliwa nowa sytuacja kiedy popularność CD przemija na korzyść streamingu no bo człowiek budował kolekcję przez lata za grube pieniądze ( 5000 płyt kupionych oryginalnych to mogło kosztować tyle co mały domek ) a teraz ktoś inny sobie zapłaci 25 zł na miesiąc i bez wstawania z fotela żeby płytę zmienić będzie miał dostęp do jeszcze większej kolekcji

Tylko że ja MAM te kilka tysięcy płyt. Mam je na własność. Stoją na półeczkach w każdej chwili dostępne. 
A ów ktoś kto nie wstaje z fotela nie ma nic. Jak przestanie płacić "czynsz" to niczego już nie posłucha. Więc to on ma czego zazdrościć mnie. Ja jemu nie mam czego zazdrościć. 

 

12 godzin temu, Miccc napisał:

Kłopotliwa bo teraz nie za bardzo jest sens za 25 zł miesięcznie zmieniać te płyty bo to trzeba chodzić do odtwarzacza i to fizycznie robić a jak człowiek coraz starszy to i się coraz mniej chce tyłek od fotela oderwać.

Równia pochyła aby jak najszybciej zdziadzieć. 

 

12 godzin temu, Miccc napisał:

Ciekawe jak się losy twojej kolekcji ułożą w przyszłości jak będziesz coraz starszy

Moją kolekcję odziedziczą moje dzieci. Tak się zwykle dzieje z kolekcjami. Dzieci osobnika któremu nie chce się rzyci odrywać od fotela nie odziedziczą żadnej kolekcji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Miccc napisał:

będzie tak jak u mnie gdzie popakowane w pudełka kasety magnetofonowe leżą już ponad piętnaście lat w piwnicy

Jakie to kasety? TDK, BASF czy tzw oryginalne? Nie chcesz opylić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, McGyver napisał:

to popyt na płyty winylowe musiał być porównywalny z popytem na kiełbasę ?

cd też sprzedają , może nie mają takiego popytu jak kiełbasa , ale sprzedają się równie dobrze jak kaszanka lub pasztetowa.

4 godziny temu, McGyver napisał:

A ów ktoś kto nie wstaje z fotela nie ma nic.

stać mnie na taki luksus nie wstawania , to nie wstaję.

Cd to  nośnik dla sportowców , jak tak lubisz fizyczne nośniki to filmy na szpulach zacznij zbierać i kup krowę jak lubisz mleko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, McGyver napisał:

Dzieci osobnika któremu nie chce się rzyci odrywać od fotela nie odziedziczą żadnej kolekcji. 

nie będą musiały przynajmniej do śmietnika kilka razy kursować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, bolo_senor napisał:

stać mnie na taki luksus nie wstawania

Wielu z tych których "stać" na luksus niewstawania z fotela tak tylko sobie i innym tłumaczą niechęć do wydawania pieniędzy na płyty. Bo nie czarujmy się, słuchanie ze streamingu kosztuje o wiele mniej niż słuchanie z płyt. A ściąganie z torrentów wręcz nic nie kosztuje. I tu tkwi sedno sprawy, a nie w rzekomej niewygodzie nośników fizycznych. Wszak kupione płyty można sobie przecież pozgrywać do plików.

 

36 minut temu, bolo_senor napisał:

Cd to  nośnik dla sportowców , jak tak lubisz fizyczne nośniki to filmy na szpulach zacznij zbierać i kup krowę jak lubisz mleko.

Powiedz to kolekcjonerom dzieł sztuki. Na cholerę wydają pieniądze na jakieś graty, obrazy, rzeźby itp. i jeszcze marnują przestrzeń na gromadzenie tego skoro równie dobrze mogą sobie to wszystko pooglądać na zdjęciach w necie...

 

18 minut temu, bolo_senor napisał:

nie będą musiały przynajmniej do śmietnika kilka razy kursować.

Był taki okres po ugruntowaniu się na rynku płyty CD że gawiedź masowo wypierdzielała na śmietnik płyty winylowe. 
Według dzisiejszych cen rynkowych niejeden w ten sposób wypierdzielił niezły majątek. 
Podobna sytuacja jest teraz z kasetami magnetofonowymi. Jeszcze niedawno pogardzane, a dziś niektóre co rzadsze osiągają absurdalne z czysto użytkowego punktu widzenia ceny. 
Jakoś ciężko mi szanować osobników którzy wykazują taką totalną pogardę dla materialnego dziedzictwa kulturowego, czy to w postaci architektury, dzieł sztuki (również sztuki użytkowej), czy to w postaci książek papierowych, czy to w postaci płyt z muzyką. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, McGyver napisał:

Podobna sytuacja jest teraz z kasetami magnetofonowymi.

głupoty , jeszcze magnetofon taśmowy se kup.

niektórzy chorobliwe zbieractwo tłumaczą zamiłowaniem do muzyki. I tyle.

 

15 minut temu, McGyver napisał:

Jakoś ciężko mi szanować osobników którzy wykazują taką totalną pogardę dla materialnego dziedzictwa kulturowego, czy to w postaci architektury, dzieł sztuki (również sztuki użytkowej),

to inna sprawa , oglądać obrazy moża i z pozycji fotela. Zresztą ile razy można słuchać tej samej płyty lub oglądać obraz ? Raz starczy i jedziemy dalej.

Co innego lokata kapitału.

20 minut temu, McGyver napisał:

Według dzisiejszych cen rynkowych niejeden w ten sposób wypierdzielił niezły majątek. 

kiedyś może i majątek teraz to śmieci , sam przesłuchane winyle biedronkowe wywalam do kosza. Po co zawalać miejsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, McGyver napisał:

Wielu z tych których "stać" na luksus niewstawania z fotela tak tylko sobie i innym tłumaczą niechęć do wydawania pieniędzy na płyty

czy niechęć to też nie , czasem kupi się jakiegoś winyla , weźmie z półki jak wstaję do lodówki , ale na jednym się zazwyczaj kończy , tidala se puszczam i idę spać nic nie muszę obracać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, piotrek7 napisał:

Korzystanie z niego w ramach systemów stacjonarnych ma znaczenie drugorzędne. Z punktu jakości dźwięku w takich systemach jest zbyteczny.

co kto lubi , ja mając system meridiana uważam mqa za kolejny etap obróbki dźwięku by zbliżyć się do idealnego brzmienia w/g meridiana i mi to się na razie podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bolo_senor napisał:

co kto lubi , ja mając system meridiana uważam mqa za kolejny etap obróbki dźwięku by zbliżyć się do idealnego brzmienia w/g meridiana i mi to się na razie podoba.

Jaki system Meridiana?

Jeden daczek Meridiana to nie system.

49 minut temu, bolo_senor napisał:

głupoty , jeszcze magnetofon taśmowy se kup.

niektórzy chorobliwe zbieractwo tłumaczą zamiłowaniem do muzyki. I tyle.

Źle się dzisiaj spało czy wstało się lewą nogą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Są audiofile i melomani jak i audiodebile..."  -  darkul w wątku 11299 "Co ma w sobie Garrard ?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Zbi_Rek napisał:

Subiektywnie i niewłaściwie odebrałeś to stwierdzenie. Absolutnie nie jest to sprawa poziomu wydatków, tylko typu zachowań społecznych. A to już nie Twoja wina, tylko systemu który je kształtuje. Wiec to nie jest wycieczka osobista ani tym bardziej forma obrazy, po prostu tak już masz ?

EQ to ekłalizer jak słusznie wydedukowałeś, a MQA to nic innego jak suwakowanie aby uatrakcyjnić brzemie i skompresować plik

Chcesz mieć prawdziwe hi res, wbij się w Qobuz

Da sie jakos Qobuza w Polsce uruchomic? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, aliengbl napisał:

Da sie jakos Qobuza w Polsce uruchomic? ?

No jak nie, jak tak ?

Przeczytaj na forum jest temat Qobuz, tam masz opisane różne opcje uruchomienia i korzystania przez mieszkających w polskich wsiach, miastach i miasteczkach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbi_Rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Miccc napisał:

 trzeba chodzić do odtwarzacza i to fizycznie robić a jak człowiek coraz starszy to i się coraz mniej chce tyłek od fotela oderwać. 
 

 

Tak tak.Moj znajomy który od paru lat korzysta z tidal hi fi mowil mi  to samo.Zmienianie płyt CD tak go męczyło  że w zeszłym tygodniu kupil gramofon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi wytłumaczy, dlaczego ten wątek zdryfował z prostego tematu technicznego na wyższość świąt wielkiej nocy nad bożego narodzenia? I jeszcze do tego off topica przyczynia się moderator??? Zgroza. Niech każdy słucha z nośnika jakiego lubi. Istnienie stremingu (nawet w formie MQA haha) nie podważa istnienia CD, winyli czy taśm magnetofonowych... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Miccc napisał:

 a teraz ktoś inny sobie zapłaci 25 zł na miesiąc i bez wstawania z fotela żeby płytę zmienić będzie miał dostęp do jeszcze większej kolekcji..

 

Wszystko fajnie, ale nie wszystkie albumy danego artysty maja w bazie. Spotkałem się również z sytuacją, że była cała płyta, ale brakowało w niej np utworu nr 4 i nr 9 bo nie mieli licencji ?

A tak to włączam sobie cd i cały album leci od początku do końca ?

Jako dodatkowa opcja Tidal, Spotify itp serwisy to są dobre do posłuchania, poszukania nowej muzyki, ale fizycznego nośnika to nie zastąpią.

Ps. Ruch to zdrowie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.