Skocz do zawartości
IGNORED

Pro-Ject Stream BOX S2 - to dobry streamer?


muad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że dość mało jest informacji na temat streamera Pro-Ject Stream BOX S2 Ultra postanowiłem podzielić się moimi uwagami po dwumiesięcznym użytkowaniu.

Zasadniczo jest to urządzenie na bazie Raspberry pi 3 z systemem volumio w ładnej, aluminiowej obudowie.

Streamer ten miał służyć jako transport do Toppinga D90 MQA po USB. Kupiłem urządzenie używane przez dwa miesiące więc z niespełna dwuletnią gwarancją.

Dość szybko okazało się , że coś jest nie tak z nim. Losowo się restartował lub zawieszał. Trafił do serwisu gdzie wymieniono płytę główną. Problemy ustały lecz nie do końca. Podczas intensywnego użytkowania (chodzi o słuchanie kila sekund piosenki, przewinięcie do przodu, następnie kolejna piosenka itp.)  streamer po kilku minutach się restartował, w „normalnym” użytkowaniu było OK.

Podejrzewam, że to przez obudowę bez żadnych otworów i chłodzenia aktywnego. Zauważyłem też, że w niektórych sklepach (zagranicznych) są wersje z wieloma nawierconymi dziurkami. Producent stwierdził, iż nie wie skąd ten problem, pracują nad jego rozwiązaniem. Podejrzewam (choć może to być nie prawda), że właśnie ta mała, całkowicie zamknięta obudowa powoduje problemy z przegrzewaniem się sprzętu, a oni dobrze o tym wiedzą i dlatego kolejne maja już z otworami wentylacyjnymi.

Niemniej jednak z tym defektem można by używać sprzęt, jednak były także inne, mniejsze acz wkurzające problemy.

Sama aplikacja była przeciętna i średnio działała. Fatalnie była dobrana kolorystyka. Np. czas utworu i wykonawca były w odmiennych kolorach (jasny i ciemny). Niezależnie od wyboru motywu mogło się tak zdarzyć, ze gdy chciało się podejrzeć kto gra to ciemna lub jasna okładka powodowała słabą lub całkowitą niewidoczność części informacji. Dodatkowo czasem gdy odblokowałem tablet w czasie słuchania to podczas ładowania się aplikacji coś się przestawiało i  kolory były całkiem rozjechane dodatkowo nazwy pozmieniane na jakieś systemowe np. COMMON.TAB.OUTPUTS.

To ładowanie się za każdym razem aplikacji po wybudzeniu tabletu także było uciążliwe (w powiadomieniach nie było aktualnych informacji kto gra). Rozumiem, że aplikacja działała bezpośrednio na urządzeniu ale opcja live w powiadomieniu powinna być.

Kolejny problem to brak możliwości dodania Radia, którego nie ma na liście. Chciałem aby dodali Radio 357. Najśmieszniejsze, że na aplikacji na androida to radio było dostępne od razu (TuneIn).

Kolejny problem to MQA. Część plików MQA z Titdala nie była prezentowana jako MQA (nie było MQA na wyświetlaczu DACa) z kolei część plików była OK. Gdy te same pliki odtwarzałem przez aplikację myConnect przez streamer to było OK. Dodatkowo problem bywał z plikami 96 czy 192 Khz z Tidala.  Dac pozakazywał je jako 44,1 Khz. Przy odtwarzaniu z NAD tych problemów nie było łączenie z DSD. Choć czasem nie widział plików DSD a po restarcie było OK. Czasem też aplikacja pokazywała, że plik ma 32 bity. 

Co do samego brzmienia to cóż, to dość indywidualna sprawa i zależy to głównie od DACa. Sporo przez moment testowałem i jak dla mnie różnice między gęstością (44,1 Khz wzwyż)  i MQA są mało istotne. Zasadniczo to realizacja ma największe znaczenie. Pamiętam, że w pewnym momencie powiedziałem to jest ten wyjątkowy dźwięk gdy leciał Dead Can Dance (trzecia płyta), okazało się że to standardowy plik hifi.

W sumie DAC wbudowany w Hegla 160 jest bardzo przyzwoity w porównaniu do Toppinga D90. Topping jest lepszy ale bez szału (na moje ucho 0-10%). Topping ma 6 trybów, które grają praktycznie tak samo. Nie wiadomo tak naprawdę po co one są. Szkoda, że ten DAC nie ma wejścia LAN (jak Hegel) wówczas za pomocą aplikacji można by strumieniować bezpośrednio do DACa a streamer byłby zbędny.

Ostatecznie streamer został zwrócony. Moim zdaniem standardowa cena ok 3200 nawet z 20% upustem (sam dałem połowę) jest jakimś totalnym nieporozumieniem. Dając tyle kasy oczekuje się przede wszystkim bezproblemowego działania. Gdybym kupił to w Chinach za 150 zł wówczas można by przymknąć oko na nieciągłości. Ale nie 3200! W takim przypadku lepiej samemu pobawić się maliną.

Obecnie korzystam z DACa Hegla (Tidal – z Bubble, Radio 357 – dobule Twist, NAS- Hi-Fi Cast). Ale najprawdopodobniej kupie jakiś przyzwoity mini pc z Ryzenem 3550h, gdzie obok stramera będę miał odtwarzacz multimedialny i co tam jeszcze będzie się chciało. Testowałem mój pc z foobarem i fajnie i zdecydowanie szybciej niż pro-ject to działa.

Odnośnie samego Pro-Ject Stream BOX S2 zastanawiam się miałem jakiś felerny egzemplarz czy inne też maja te problemy. Myślę też nad Bluenode2, który ma bardzo dobre recenzje i wielu chwali jego funkcjonalność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był czas że polowałem na niego bo myślałem że to jest stabilniejsze od usbridge sig z volumio ,i też tak jak ty chciałem to bo byłem pewien że jest to juz dopracowane i działa stabilnie ,a w takim wypadku przy tej kwocie to żart jest jakiś ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mnie zastanawiał fenomen tych pro-ject. W sumie to zwykła malina ( model compute zamiast pi ) a system to przemalowane Volumio, które pewnie ( nie wiem bo nie mam ) nie jest tak często aktualizowane jak zwykłe Volumio. To wszystko w cenie w jakiej możemy kupić fajny stremer z dobrą aplikacją i wifi jak Node 2i czy postawić obok właśnie mocny i uniwersalny miniPC, nie mówiąc już o malinach czy boxach z wbudowanym chromecasem. W sumie to nic nie zyskujemy z tym Pro-jectem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny opis - dzięki. Sam też kilka miesięcy temu zastanawiałem się nad jego zakupem. Powstrzymywały mnie dwie rzeczy - 1. niewiele informacji na jego temat, więc mało kto go używa, czyli, że może to być słaby sprzęt; 2. miałem Malinkę na testach z Volumio na pokładzie i w ciągu tygodnia, 3-4 dni były takie, że kilka razy dziennie coś się "wieszało". Stwierdziłem, że DIY nie na moją cierpliwość, oraz kuszą pliki MQA i kupiłem Node 2i. Na początku mnie to MQA nawet bawiło i słuchałem tylko z wyjść analogowych Node, gdyż różnica RCA - Coaxial była minimalna a pliki MQA fajnie grały - były takie "podrasowane". Ale ostatnio po zmianie całego okablowania systemu, na czele z dobrym przewodem Coaxial, różnica pomiędzy DAC w Node a DAC w Moonie 240i jest bardzo wyraźna (Node gra z podobnym "sznytem" ale wszystko upraszcza, brakuje mu dobrej kontroli niskich oraz detali i "smaczków" na górze) i teraz Node "robi" za transport, a pliki MQA przestały mnie interesować. Na razie Node ma oryginalne zasilanie, ponieważ nie chcę tracić gwarancji w razie "W", tylko zmieniłem przewód z fabrycznej sznurówki na Furutech G-320Ag-18F8 - EU. Dodam jeszcze, że Node z Androidem pracuje dobrze, ale teraz przesiadłem się na iOS i jest "wypas" - nie mam wątpliwości, że aplikacja Node jest pisana pod iOS, a do Androida jest "tylko" dostosowana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby dodali do Bluesound NODE 3i obsługę MQA i wyjścia audio USB to powstałby streamer prawie idealny:-)

Choć zastanawiam się czy streamery to tyko wyciąganie kasy czy jednak coś dają. Wzmacniacz z DAC i wejściem LAN to powinien być standard. Sam zastanawiam się czy dobrze zrobiłem kupując Toppinga D90 i teraz znów szukam transportu. Poprawia to jakoś tam dźwięk ale czy warte jest tyle pieniędzy? Czy zamiast tego nie warto wszystko sprzedać i kupić np. Hegla 360 (pytanie retoryczne)? W cenach standardowych taki DAC + np. node 2i to ponad 6K, absolutnie niewarte tych pieniędzy zważywszy na niewielką poprawę. Za Toppinga dałem 2670 zł ale patrząc (a raczej słuchając) na poprawę dźwięku to i tak przepłaciłem (w moim odczuciu) o ponad 2k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie kupiłbym Node USB Transport gdyby istniał ze względu na samo oprogramowanie. Podoba mi się jak wizualnie , funkcjonalnie i w szybkości działania ale chciałbym używać DAC po USB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.