Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner i głośniki 5.1 w kwocie 20 tys.


Adam33RMP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o radę przy wyborze amplitunera z "wyższej półki"  w cenie do około 13 tys. Jak wielu na tym forum chciałbym mieć przyzwoite KD i stereo w jednej obudowie, co wiadomo, nie jest możliwe... jednak chętnie poznałbym Wasze typy w tym segmencie.  Bo chyba nie jest możliwa sytuacja, że wszystkie amplitunery, to tragedia, któryś musi być lepszy od pozostałych w kwestii stereo... zwłaszcza, że nie oczekuję wszechstronności przy typie odtwarzanej muzyki, bo jeżeli już, to będzie to muzyka rockowa. Gdybym nie nadużył Waszej cierpliwości, to poproszę jeszcze o radę przy wyborze  głośników 5.1,  tak aby komplet z amplitunerem zamknął  się w kwocie 20-25 tys (pomieszczenie 30m2)  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RobertG7 napisał:

Temat wywołany by się zareklamować więc:

Sprzedawcy za 3, 2, 1 ... start ?

Przepraszam, mylisz się.  Owszem, tutaj to mój pierwszy post i może to tak wyglądać... na priv mogę wysłać link do tematu, który założyłem na innym forum ( bez odzewu ), gdzie mam kilkuletnią historię, słabo sugerującą mój związek ze sprzedażą czegokolwiek. 

A w temacie... przyglądałem się  Yamaha RX-A3080, ale gdzieś tu ktoś napisał, że jest "tragiczna" i na innych forach mało o tym modelu, więc rozglądam się dalej, Marantz SR8015, Nad T778, Arcam AVR10 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam33RMP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego twierdzisz nie nie można mieć jednocześnie dobrej jakości kina domowego i stereo ????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Żaden amplituner nowy do 20 tys. nie zbliży się do tego zestawu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzychu72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunerów z tego zakresu cenowego w salonach dostępnych do odsłuchu  jest jedynie kilka modeli: Marantz SR8015/12, ANTHEM MRX 740, Nad T778, Arcam AVR10, Denon AVC-X6700H, Yamaha RX-A3080, naprawdę nikt nie może wskazać modelu, który z nich ma najlepsze stereo ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam marantza 2 serie wyzej tj Marantz 7010 i co moge powiedziec o stereo....  Ssie na maksa.  Denon zapewne to samo, bo to praktycznie te same amplitunery. 

Anthemowni Nadow nie slyszalem. 

 

Daj se spokoj ze stereo z amplitunera. Wzmacniacz to wzmacniacz. 

 

Moj wniosek:

Kupic Amplituner tylu kanalowy ile jest ci potrzebny ale Z WYJSCIE PRE-OUT. Do tego kupic wzmacniacz, ktory bedzie pracowal jako koncowka mocy. 

To jest prawidlowe podlaczenie Kina i Stereo. 

A za 13k to masz wyboru od groma. Tymbardziej nie wydawalbym tej kwoty na jedna skrzynke. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lolo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie nie wykluczam takiego rozwiązania, gdyby na moje niezbyt wymagające ucho pojedyncza skrzynka poległa przy odsłuchu w salonie...  jeżeli by do tego doszło, to jak tandem polecilibyście  ?( ampli wystarczyłoby 7 kanałów ) ewentualnie poproszę o link do podobnego tematu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam33RMP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Adam33RMP napisał:

Całkowicie nie wykluczam takiego rozwiązania, gdyby na moje niezbyt wymagające ucho pojedyncza skrzynka poległa przy odsłuchu w salonie...  jeżeli by do tego doszło, to jak tandem polecilibyście  ?( ampli wystarczyłoby 7 kanałów ) ewentualnie poproszę o link do podobnego tematu.

Z marantzow pewnie wystarczylaby seria 6xxx, z denona 4xxx.   Do Denona do koloru wzmacniacz Denon pma2020 i jest fajna wiezyczka z porzadnym zasilaniem. 

Marantz wg. mnie ma dupowate wzmacniacze. 

Moj set to Marantz 7010 + Denon 2010ae + Raspberry

 

Powtarzam. Na temat anthema i nada sie nie moge wypowiedziec bo nie slyszalem. 

 

edit. Myslalem ze piszesz o marantzie 5015 a ty wpisales 8015.  Moj blad 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Adam33RMP napisał:

Witam. Proszę o radę przy wyborze amplitunera z "wyższej półki"  w cenie do około 13 tys. Jak wielu na tym forum chciałbym mieć przyzwoite KD i stereo w jednej obudowie, co wiadomo, nie jest możliwe... jednak chętnie poznałbym Wasze typy w tym segmencie.  Bo chyba nie jest możliwa sytuacja, że wszystkie amplitunery, to tragedia, któryś musi być lepszy od pozostałych w kwestii stereo... zwłaszcza, że nie oczekuję wszechstronności przy typie odtwarzanej muzyki, bo jeżeli już, to będzie to muzyka rockowa. Gdybym nie nadużył Waszej cierpliwości, to poproszę jeszcze o radę przy wyborze  głośników 5.1,  tak aby komplet z amplitunerem zamknął  się w kwocie 20-25 tys (pomieszczenie 30m2)  

 

Cześć,

Jeżeli mielibyśmy zaproponować porządny amplituner A/V który nieźle sobie radzi przy odsłuchu muzyki, na pewno byłby to Anthem MRX-540, Arcam AVR-10 oraz Nad T758v.3.

Co do głośników, tutaj dobrze byłoby się umówić na przesłuchanie kilku konfiguracji i dobranie czegoś pod swoje ucho. Nasza sugestia to Kefy z serii R czy Dynaudio z serii Evoke. Można też rozważyć Audio Physic z nowej sserii Classic.

 

Pozdrawiam,

Q21.r

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Q21 napisał:

 

Cześć,

Jeżeli mielibyśmy zaproponować porządny amplituner A/V który nieźle sobie radzi przy odsłuchu muzyki, na pewno byłby to Anthem MRX-540, Arcam AVR-10 oraz Nad T758v.3.

Co do głośników, tutaj dobrze byłoby się umówić na przesłuchanie kilku konfiguracji i dobranie czegoś pod swoje ucho. Nasza sugestia to Kefy z serii R czy Dynaudio z serii Evoke. Można też rozważyć Audio Physic z nowej sserii Classic.

 

Pozdrawiam,

Q21.r

 

1. A o  ANTHEM MRX 740 i  Nad T778 można coś usłyszeć  ?

2. Anthem MRX-540 ma preout ?

3. KEF-R w 5.1 chyba wyjdę poza budżet ?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam33RMP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeśli celujesz w zestaw 5.1 to moim zdaniem idealnym wyborem byłby Anthem MRX-540 ( w takiej sytuacji zamiast dokładać do 7.1 w MRX-740 lepiej wybrać lepsze kolumny ). Skoro zależy Ci również na odsłuchu muzycznym to sprawdziłbym kolumny Fyne Audio F502 SP z głośnikiem centralnym F500C i głośnikami podstawkowymi F500 ( na tył spokojnie można dać coś innego w zależności od sposobu rozmieszczenia tych głośników w salonie ). Do tego dorzuciłbym jako uzupełnienie subwoofer JL Audio D108 jeśli chciałbym coś dyskretnego lub SVS SB2000 PRO jeśli wolisz trochę większe gabaryty. 

Zestaw czujący się w muzyce rockowej bardzo swobodnie, w sam raz na 30mkw i budżet jaki chciałbyś przeznaczyć. 

W przypadku chęci odsłuchu, konsultacji zapraszam serdecznie do kontaktu. Chętnie pomożemy.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

jeśli celujesz w zestaw 5.1 to moim zdaniem idealnym wyborem byłby Anthem MRX-540 ( w takiej sytuacji zamiast dokładać do 7.1 w MRX-740 lepiej wybrać lepsze kolumny ). Skoro zależy Ci również na odsłuchu muzycznym to sprawdziłbym kolumny Fyne Audio F502 SP z głośnikiem centralnym F500C i głośnikami podstawkowymi F500 ( na tył spokojnie można dać coś innego w zależności od sposobu rozmieszczenia tych głośników w salonie ). Do tego dorzuciłbym jako uzupełnienie subwoofer JL Audio D108 jeśli chciałbym coś dyskretnego lub SVS SB2000 PRO jeśli wolisz trochę większe gabaryty. 

Zestaw czujący się w muzyce rockowej bardzo swobodnie, w sam raz na 30mkw i budżet jaki chciałbyś przeznaczyć. 

W przypadku chęci odsłuchu, konsultacji zapraszam serdecznie do kontaktu. Chętnie pomożemy.

Pozdrawiam,

Michał

...tylko wtedy komplet wyniesie 35 k a ma być max 25k

   Powoli leczę się z samodzielnego amplitunera i myślę o NAD C375 BEE + amplituner XXX,  tak aby para kosztowała około 8 tys.  Do tego na fronty aria 926...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2021 o 15:56, Adam33RMP napisał:

 Anthem MRX-540 to 9kzł + F502 SP za 17 kzł...  

Nie patrz na ceny katalogowe....  

W audio smialo idzie wyrwac bardzondobre rabaty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
On 3/19/2021 at 10:56 AM, Adam33RMP said:

1. A o  ANTHEM MRX 740 i  Nad T778 można coś usłyszeć  ?

2. Anthem MRX-540 ma preout ?

3. KEF-R w 5.1 chyba wyjdę poza budżet ?  

Słuchałem MRX 740 i T778 - tu wbiłeś gwoździa - do dziś nie wiem który grał lepiej , chyba remis ze wskazaniem na NAD - dzwięk był dokładny ale ciepły i przestrzenny, jednocześnie dokładny i szczegółowy. Sorry nie mam talentu do opisywania muzyki. Do tego końcówka mocy - ja celuję w Emo XPA9 i masz naprawdę super zestaw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.