Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  250 członków

Krell Klub
IGNORED

Krell KAV-500i - miękki start


pevco
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry wszystkim fanom marki Krell, od niedawna posiadam wzmacniacz KAV-500i , moje pierwsze odkrycie to "puknięcie" w głośnikach przy włączaniu wzmacniacza. Czy w 500i nie ma układu miękkiego startu, chroniącego głośniki przed impulsem startowym? Nigdy wcześniej nie miałem styczności akurat z tym modelem dlatego będę wdzięczny za wszelkie komentarze i porady od innych użytkowników. Nie chciałbym uszkodzić głośników, a trudno się powstrzymać przed włączaniem tego wzmaka, bo jak dla mnie gra znakomicie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mam ten sam wzmacniacz, ale w kolumnach nie występuje u mnie "puknięcie" gdy go włączam w sytuacji, gdy pokrętło wzmocnienia jest skręcone na minimum. Czasami takie "puknięcia" w głośnikach u mnie miały miejsce, ale w sytuacjach, gdy np. było nastawione jakieś wzmocnienie (np. na godz. 9) i grał np. odtwarzacz cd, a ja przełączyłem wzmacniacz na wejście np. gramofonowe lub gdy wyłączałem wzmacniacz przy ustawionym wzmocnieniu (ale nawet w takich i temu podobnych sytuacjach te "pyknięcia" nie występowały zawsze). Wzmacniacz rzeczywiście jest super i mi też daje dużo radości ze słuchania muzyki, a kabel sieciowy to normalny kabel jaki był na wyposażeniu. Ze źródłami (tuner, magnetofon kasetowy, odtwarzacz cd, gramofon) połączony jest u mnie interkonektami niezbalansowanymi (zresztą chyba tylko jedno źródło może być z tym wzmacniaczem połączone drogą zbalansowaną - zapewne najczęściej jest to odtwarzacz cd, ale tylko dla tego powodu nie chce mi się wymieniać odtwarzacza).     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podzielenie się informacją jako użytkownik, ja również skręcam pokrętło przy włączaniu i wyłączaniu. W necie opinie są różne, jedni to słyszą inni nie słyszą, jeszcze inni mówią że to zależy od głośników. Cougarsaudio który ma doświadczenie z tymi modelami twierdzi że to jest norma i nic niepokojącego ze względu na brak soft startu. Może polecasz jeszcze jakiś doświadczony serwis w którym można by się poradzić i może zrobić przegląd wzmaka.  W sumie po 20 latach użytkowania chyba warto...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.04.2021 o 08:42, pevco napisał:

Cougarsaudio który ma doświadczenie z tymi modelami twierdzi że to jest norma i nic niepokojącego ze względu na brak soft startu. Może polecasz jeszcze jakiś doświadczony serwis w którym można by się poradzić i może zrobić przegląd wzmaka.  W sumie po 20 latach użytkowania chyba warto...

 

Zlec im przeglad, ciezko o lepszego specjalistę od Krella niż Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.