Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki odtwarzaczCD doZestawu?(budżetówka)


Azazel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Chciałem zapytać osoby lepiej się ode mnie orientujące, jaki odtwarzacz CD by polecały:)

W najbliższym czasie mam zamiar kupić:

 

* ampli któryś z wymienionych w temacie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (ONKYO TX-SR 601 E, HARMAN KARDON AVR-230, DENON AVR-2105, Koda AV600, YAMAHA RXV-750, ONKYO TX-SR502E, PIONEER VSX 814)

 

*kolumny: zestaw JAMO E370+E3SUR+E3CEN+E3SUB

 

*DVD - któryś z modeli KISS'a (jako że filmy w DivX itp oglądać tam również zamierzam) - a wiadomo, do słuchania muzyki dużo lepszą jakość da chyba osobny odtwarzacz CD (muzyki: taka clubowa głównie, coś miedzy techno/elektronika/rock/dance, ale czasem też wolniejsze i spokojniejsze rytmy, ballady jakieś itp (licze się że rodzina tez czasem muzyki slucha:))

 

Na CD nie chciałbym wydać więcej niż ~1000zł, i z tego co narazie tylko tak wstępnie przeglądałem, zainteresowały mnie:

 

PIONEER DV-575 (z SACD itp)

 

HARMAN KARDON HD 755

 

ONKYO DX-7333

 

SONY CDP-XE 270

 

YAMAHA CDX-496 (CDX-596)

 

TEAC CD-P1850

 

SONY CDP-XE510

 

DENON DCD-1450

 

MARANTZ CD6000 OSE

 

Cambridge Audio azur 340C

 

NAD C521BEE

 

MARANTZ CD 5400 GOLD

 

Sony CDP-XA3ES

 

Ok, narazie tyle:)

 

Z góry bardzo serdecznie dziekuje;)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To DVD KISS wybrałem dlatego, bo to chyba najlepszy model nie sprawiający problemów z napisami w TXT i polskimi czcionkami.

 

Właśnie tego ciut nie qmam co Discomaniac71 miałeś na myśli mówiąc "DVD sobie daruj. Yamaha CDX 596 moze a moze nie." A co do tych starszych modeli, to właśnie ten DENON DCD-1450 i (jeszcze chyba lepszy) MARANTZ CD6000 OSE, do starszych nieco modeli należą.

 

Może jacyś użytkownicy coś o niektórych choć z powyższych powiedzieć mogą? I dlaczego jeden ma być lepszy od drugiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discomaniac71, udzieliłem odpowiedzi zainteresowanemu w oparciu o moją znajomość brzmienia wymienionych przez niego cedeków a także o moje osłuchanie posiadanego szajsunga.

Zaryzykuję tezę, że szajsunga nie znasz i dlatego mój wpis wydał Ci się śmieszny. Masz prawo tak sądzić, wszak to nie jest normalne żeby odtwarzacz dvd o tak smiesznej i niemającej nic współnego z audiofilizmem nazwy móg grać lepiej od w/w. Przy odrobinie szczęścią może będziesz miał kiedyś możliwość go posłuchać i się tym podzielisz tutaj a wtedy będziemy mogli się razem pośmiać z Twojego wpisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieśmiało tylko dodam do wątku, że z Yamah to 496 kupuj tylko wtedy, gdy zależy Ci na słuchaniu bezpośrednio z cd przez słuchawki. Poza regulowanym wyjściem słuchawkowym (i ceną) nie różni się niczym od 396, więc po co przepłacać. No chyba że 596 - ta ma inny dac, będzie grała lepiej. Ma też matrycowy, tekstowy wyświetlacz obsługujący CD-Text. Ale przez to kosztuje odpowiednio więcej.

 

Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.