Skocz do zawartości
IGNORED

Dedykowana salka kinowa - proszę o opinię, pomoc w projekcie


M@riusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Aktualnie jestem na etapie budowy domu, w piwnicy mam przewidziane pomieszczenie ~18m^2 które będzie zaadoptowane pod małe kino domowe

Zwracam się z prośbą o opinie/porady w temacie rozkładu, wielkości ekranu, systemu, akustyce itp.

I tak :

1. Myślę o systemie 7.2 tj. :  Front 2xKef R300, Center R200, 4x Kef R100, 2xSumiko S.9 - aktualnie posiadam system 5.1 Ker serii R + S.9, chce go rozbudować

          Pytania : czy system w tym pomierzeniu będzie OK ?, czy na fronty może podłogówki ?; czy dwa suby Sumiko S9 to nie za dużo,  a może coś innego niż 7.2 ?

2. Amplituner: Pioneer LX78 - aktualnie posiadany - zadowolony

3. Projektor : Marzenie JVC, realnie budżet ~ Epson 7400,

          Pytanie: czy warto dorzucić do 9400, a może coś innego ? Bardzo lubię efekty HDR,

4. Źródło : Portale Streaming'owe

           Pytanie: Czym najlepiej odtwarzać - myślę o PS5, gry może 20% - pytanie czy warto iść w PS5

4. Ekran zakładam 120cali ( w podstawie 250cm ) - poniżej rozkład pomieszczenia - będzie OK ?

5. Rozmieszczenie w pomieszczeniu : poniżej rysunek pomieszczenia i opcje rozmieszczenia. Wnęka - będzie to barek/miejsce na system/jakieś półki itp

           Pytanie ( najchętniej do osób które mają coś podobnego ) : która opcja rozmieszczenia najciekawsza, a może coś zmienić ?

                    Żona podpowiada aby ekran zasłaniał wnękę, a po seansie ekran do góry i mamy fajny pokój napić się piwka,posłuchać muzy, porozmawiać itp - w sumie fajny pomysł

6. Akustyka - po prostu wszystkie ściany materiałem dźwiękochłonnym czy jakiś inny pomysł ? Przyznam nie mam doświadczenia

 

Będę wdzięczny za podpowiedz, spełniam swoje marzenie, i nie chce niczego żałować

Serdecznie Pozdrawiam

Mariusz

 

 

 

Rys.1.  Plan pomieszczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Rys.2.  Układ nr.1

obraz.thumb.png.a48e26d1f0465d59ce24c05add65a4db.png

 

Rys.2.  Układ nr.2

obraz.thumb.png.beb910bb54d35b8529fa9b10204656c1.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, M@riusz napisał:

pomieszczenie ~18m^2

Nie zaczynaj opowiadać o salce kinowej bo te 18m2 to jedynie pokój.  Rolowany ekran to zły pomysł, piwo tak samo smakuje przy ramowym. Rzuć chlanie i fajki to będzie cię stać na spłatę kredytu za JVC. Niedługo zjawi się tu mój kolega JVC4K to ci wszystko objaśni co i jak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołóż do modelu 9400 - warto i na razie pozostań przy jednym subie,drugi zdążysz jeszcze dokupić, o ile w ogóle będziesz go potrzebował. Odnośnie akustyki,to skontaktuj się z Bartkiem Chojnackim z Mega Acoustic on Ci najlepiej doradzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Dzięki za info:

@WARMSTONE - no nie jest to może 100m^2,nie będzie w nim 20 osób, nie będę sprzedawał biletów ? - ale mam co mam i muszę to wykorzystać. Widzę potencjał żeby coś zrobić, trudno dla 2 lub 3 osób.

Sorki, chlania nie rzucę ?

Też skłaniam się ku ekranowi nie rolowanemu - czekam na kumpla, akustyki nie czuję, będę wdzięczny za każdą pomoc

Lobo Srobo - Dzięki za info, skontaktuję się z Bartkiem i Mega Acoustic - widzę na stronce że na temacie się znają

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podsumowując własne pytania , to co mi się udało ustalić

Ad.1. - System, raczej w stronę 7.2, aczkolwiek testy pokażą czy drugi sub ma sens

Ad.2. - Amplituner zostaje - fajnie zgrywa się z Kef serii R i Sumiko - niesamowity  tworzy klimat

Ad.3. -  Projektor : Epson 9400 - JVC za drogo, ale czy Warto kupić używkę ? ktoś się z tym spotkał ?

Ad.4. -  Portale Streaming'owe źródło : Nie wiem jak to ugrysc, PS5 to dobre rozwiązania. Powertuję Forum

Ad.5. -  Ekran - uderzam w 120cali, na budowie po namalowaniu na ścianie wielkości 120" jest OK.

              Jednak zweryfikuje na żywo

Ad.6. -  Rozmieszczenie : w grę wchodzi układ nr 2, gdzie narożnik na dłuższą stronę po przeciwnej stronie. 

              Sprawdziłem, najlepsza opcja

Ad.7. -  Akustyka - mam dwa fajne kontakty do specjalistów - do ogarnięcia

 

Pozdrawiam

M@riusz

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ nr 1 chyba trochę lepszy i aż się prosi, żeby tyły dać do tej wnęki. Efekt dźwiękowo powinien być lepszy, no i jednego głośnika nie będziesz miał zaraz na wejściu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez qbakos

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki uklad nr.1 tyle, ze bez wneki. 

Tak jak napisales to pomieszczenie pod kino, wiec ekran rolowany sobie odpusc.....  Kupisz fajny ramowy Adeo w przystepnej cenie. Jesli jvej za drogi to polecam sony ( uzywane w dobrej cenie ) obraz jest mega i nada sie do PS4.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także wszedłbym w nr.2. Mam wnękę ze sprzętem i różnymi gratami audio po prawej stronie niedaleko siedziska i bardzo sobie chwalę. W szczególnosci wysuwany regał. Podłączanie kabli na stojąco to bajka w porównaniu z wciskaniem się za szafke rtv na kolanach. Z tym, że wnęka jest za szklanymi drzwiami. Co do akustyki to moim zdaniem nie ma co wydziwiać tylko powiesić jakieś absorbery na ścianach. Głośniki oczywiście 7.1.2 będziesz mógł przełączać z 7.1.2 na atmosa 5.1.2. O ustawieniu głosników poczytać i pytać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, WARMSTONE napisał:

Ja także wszedłbym w nr.2. Mam wnękę ze sprzętem i różnymi gratami audio po prawej stronie niedaleko siedziska i bardzo sobie chwalę.

dokładnie, po za tym jest to jedyny układ w którym można uzyskać sensowne ustawianie głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Bardzo dziękuję za informację, będą bardzo przydatne.

@WARMSTONE,

Skoro mamy podobne pomieszczenia, możesz podpowiedzieć jak zrobiłeś akustykę, na co zwrócić uwagę przy budowaniu systemu w takim systemie, jak sprawuję się twój system tj. czy coś byś zmienił ?

Jeżeli gdzie to opisywałeś, poproszę o linc, widzę że trochę podpowiadasz ludziom

 

Akustyka - czy w takim pomieszczeniu po prostu nie wyłożyć wszystkich ścian + podłogi materiałem absorbującym dźwięk ? Czy można tak prosto do temu podejść ?

 

Pozdrawiam

@Mariusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, M@riusz napisał:

czy w takim pomieszczeniu po prostu nie wyłożyć wszystkich ścian

Jedyne sensowne cenowo materiały do wyłożenia ścian to wełna mineralna oraz pianka. Wełnę wypadałoby pokryć streczem i jakąś tkaniną. Istnieje także ryzyko przetłumienia. Absorbcja dźwięku bez pomiarów ma sens jedynie w celu likwidacji słyszalnego pogłosu. Dużo prościej jest powiesić absorbery wg. kalkulatora pierwszych odbić. Będzie taniej, estetycznie i skutecznie. Przy okładaniu ścian także zmniejszysz pomieszczenie i się zwyczajnie narobisz jak wół. Wykładzina jako skuteczny absorber to mit. Gruba, kudłata jest bardzo droga i strasznie męczące jest jej odkurzanie. Poza tym nie jest to rozwiązanie dla imprezowicza i kawosza. Doradzam ogrzewanie podłogowe, kafle i dywanik(i).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.