Skocz do zawartości
IGNORED

Ochrona wątków tematycznych przed antyaudiofilskim spamem i hejtem


McGyver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, marcinmarcin napisał:

A co mierzyłeś? Bo ja zmierzyłem Atolla in100se i Cyrusa One na tych samych kolumnach mikrofonem i programem REW. Przebieg charakterystyki był identyczny. Znieksztalcenia identyczne. Czyli obydwa to przysłowiowy  drut ze wzmocnieniem ? a każdy grał zupełnie inaczej

Stare czasy, jeszcze nośników cyfrowych nie było. Mierzyłem między innymi decki kasetowe, szpulowe, układy Dolby i rożne stare pierdoły, ale metodologia podobna, mierniki może wtedy mniej dokładne i oscyloskopy też. Przebiegi niemal identyczne były, dźwięk kurna jakiś inny ?

33 minuty temu, porlick napisał:

Bo "granie" jakiegoś sprzętu to przede wszystkim nie to, co sam z siebie wnosi, tylko jego współpraca ze wzmacniaczem w przypadku źródła i kolumnami, jeśli to wzmacniacz.

Pod sztucznym obciążeniem (zestaw rezystorów) w laboratorium, każdy praktycznie wzmacniacz w paśmie akustycznym jest prosty, jak drut. Różnice wyłażą dopiero po podpięciu trudnych obciążeń, jakimi są kolumny. W dodatku, ten sam wzmacniacz na jednych kolumnach pokaże inne cechy brzmieniowe, jak na innych i nie ma w tym nic dziwnego.

Dyć o tym prawię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, McGyver napisał:

To jest z założenia forum audiofilskie.

To znaczy, że jak ktoś nie wierzy w audio voodoo, to nie może być audiofilem?
 

 

14 godzin temu, McGyver napisał:

To że dotąd panowało rozpasanie, hulajdusza, i nikt nie hamował antyaudiofilskich zapędów nie oznacza że to była sytuacja prawidłowa.

Nowa miotła? Co to znaczy antyaudiofilskie zapędy? Jest jeden w sumie wątek, gdzie można sensownie zgodnie z zasadami logiki i nauki podyskutować, a ty mówisz o antyaudiofilskich zapędach? Zupełnie jak katolicy, biedni prześladowani w kraju, w którym stanowią większość. Żenujące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jurek1 napisał:

Przebiegi niemal identyczne były, dźwięk kurna jakiś inny ?

Ile to tajemnic przed nami skrywa jeszcze nauka. Na Marsie być może żyją Marsjanie, tylko żaden detektor pomiarowy na którymkolwiek z marsjańskich łazików tego nie wykrył, bo spryciarze zachodzą je od tyłu ? Skrywają się jak łodzie podwodne za rufą, żeby sonar go nie wykrył ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, szpakowski napisał:

Od wiary w totalne absurdy i wyolbrzymiania faktów po jednej stronie ... po absurdalne negowanie wszystkiego

a kto zadecyduje co jest "absurdem"  ?

imć Tesla., czy imć Pacuła ?

 

;  >

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ripper napisał:

Ile to tajemnic przed nami skrywa jeszcze nauka. Na Marsie być może żyją Marsjanie, tylko żaden detektor pomiarowy na którymkolwiek z marsjańskich łazików tego nie wykrył, bo spryciarze zachodzą je od tyłu ? Skrywają się jak łodzie podwodne za rufą, żeby sonar go nie wykrył ?

To właśnie nauka. Pokorę tsza mieć, to że czegoś w danym momencie nie można zmierzyć, nie oznacza że nie będzie to możliwe w przyszłości. Również niektóre metody pomiarów uznawane standard dziś, jutro mogą być passé.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, billy idol napisał:

imć Tesla., czy imć Pacuła ?

Imć zapewne któryś z mierniczych, który bez oscyloskopu nie jest w stanie z całą pewnością stwierdzić czy gra buzzer z telefonu czy głośnik z kolumny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam genialny pomysl.

Zlikwidujcie wszystkie mozliwe szufladki, zakladki i wprowadzcie tylko dwa kluby:

1. dla wierzacych audiofilow
2. dla niewierzacego, wywrotowego plebsu

A McGyver zna nas wszystkic, wiec bezproblemowo przyporzadkuje kazdego z nas do odpowiedniego klubu i juz jest sprawa zalatwiona, kto gdzie moze czytac i pisac.

Pares inter pares!

Audiofile nie koliduja z plebsem.

A plebs bedzie z czasem eliminowany za zle zachowanie i zostana sami audiofile.
Zgodnie z celem/filozofia forum: forum dla audiofilow

PS.
Ja naleze do 2. Moje godziny sa policzone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, jurek1 napisał:

To właśnie nauka. Pokorę tsza mieć, to że czegoś w danym momencie nie można zmierzyć, nie oznacza że nie będzie to możliwe w przyszłości. Również niektóre metody pomiarów uznawane standard dziś, jutro mogą być passé.

W jakiej przyszłości? Już teraz niektórzy na tym forum testem różnicowym potrafią wykryć różnicę między wystrzałem pocisku z czołgu, a pierdnięciem komara. Zapamiętaj. Wyłącznie przy pomocy testu różnicowego można z cała pewnością wykazać różnice brzmienia z różnych źródeł ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, szpakowski napisał:

Czyli jednak przyznajesz, że tak robiłeś?

Jak to jednak? Choć tak perfidny nie byłem, żeby włazić na czyjś profil poszukując postu, pod którym możnaby mu dop...lić, to nie ukrywam, że kiedyś chętnie dołączałem widząc pyskówki. A Ty? A inni? Nie odpisujcie, sami sobie odpowiedzcie.

16 godzin temu, ripper napisał:

Hee??? Twoje posty to jakieś kalambury.

To proste: ja Ty to Ty mi. Byle w granicach kultury. Ja za "głucholca" się nie obrażę bo nie słyszę, Ty za "złotouchego" też raczej nie powinieneś bo słyszysz. To żartobliwe ale jednak dość trafne nakreślenie stanowiska w sprawie, a że rozmowa nie jest formalne, to określenia uważam są ok.

-----

16 godzin temu, szpakowski napisał:

Czytając to co piszecie dodatkowo utwierdzam się w przekonaniu, że poza wprowadzaniem zamieszania domowe pomiary nic nie wnoszą.

Tak nie jest. Bo jeśli wiesz czego szukasz, to możesz świadomie pominąć sprzęty, w których tego nie znajdziesz. Ja np porównując wykresy Tannoy Revolution R3 i B&W606 dość trafnie określiłem, że choć opinie były nieciekawe, to zmiana będzie w porządanym kierunku.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez McGyver
cytat usuniętego posta

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to znaczy, że trzeba wyciąć wszystkich, którzy wierzą badaniom naukowym, by ochraniać wierzących w audiobzdury? To jest forum techniczne, czy ideologiczne???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, porlick napisał:

To jest forum techniczne, czy ideologiczne???

IMHO marketingowe. Klient nasz pan ?

 

Godzinę temu, jurek1 napisał:

To właśnie nauka. Pokorę tsza mieć, to że czegoś w danym momencie nie można zmierzyć, nie oznacza że nie będzie to możliwe w przyszłości.

Nauka np. opisuje iluzje słuchowe, czyli coś słychać a fizycznie nie można zmierzyć. Ale najwyraźniej bardziej popularnym wyborem niż iluzja jest ignorancja ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez popej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, szymon1977 napisał:

To proste: ja Ty to Ty mi. Byle w granicach kultury. Ja za "głucholca" się nie obrażę bo nie słyszę, Ty za "złotouchego" też raczej nie powinieneś bo słyszysz. To żartobliwe ale jednak dość trafne nakreślenie stanowiska w sprawie, a że rozmowa nie jest formalne, to określenia uważam są ok.

Co to, to nie. Możemy nie zgadzać się w wielu kwestiach, ale ani Ty nie jesteś „głucholcem”, bo po pierwsze to paskudne określenie, a po drugie nie sądzę, żebym słyszał lepiej i więcej od Ciebie, więc jakimś „złotouchym” też nie jestem. Zwyczajnie nie zawsze wszyscy ze sobą się zgadzamy, więc i się spieramy, ale jako ludzie zawsze powinniśmy się szanować i sądzę, że nie zawahałbyś wesprzeć mnie w potrzebie, gdybyśmy byli np. sąsiadami, tak jak i ja Ciebie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, popej napisał:

Nauka np. opisuje iluzje słuchowe, czyli coś słychać a fizycznie nie można zmierzyć. Ale najwyraźniej bardziej popularnym wyborem niż iluzja jest ignorancja ?

 

Ani jedno, ani drugo! Nieustanne szukanie odpowiedzi na pewne zjawiska, które, być może niektórym wydawać się może są już sklasyfikowane. To cuś jak naukowo potwierdzone zdrowotne działanie margaryny, które z czasem jak wiemy poszło się p....lić, lub jak kto woli odeszło do lamusa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Na opisaniu i sklasyfikowaniu iluzji słuchowych się nie skończyło. Zostały one wykorzystane do stworzenia algorytmów kompresji stratnej, a także kreowania wirtualnego dźwiękowego środowiska przestrzennego. Jak widać, można nie tylko "oszustwa" ludzkiego słuchu badać, ale także je wykorzystywać, co jest wystarczającym dowodem ich istnienia.

A być może niedługo MG mnie stąd usunie za szerzenie "herezji" przeciw audiofilskiej wierze w cudowność dźwięku oraz wszelkiej maści sygnałów- zarówno analogowych, jak i cyfrowych dźwięk przenoszących, które nie podlegają prawom fizyki, prawdziwym dla jakichkolwiek innych sygnałów.

Czy to moja wina, że wolę dowody naukowe od "JA SŁYSZĘ I CH...J !"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, porlick napisał:

Czy to moja wina, że wolę dowody naukowe od "JA SŁYSZĘ I CH...J !"

Pewnie że nie twoja, ale też nie moja że słyszę i ch...j, a w pomiarach nie widzę, i też ch...j ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.03.2021 o 10:37, zetempowiec napisał:

Nowa miotła? Co to znaczy antyaudiofilskie zapędy? Jest jeden w sumie wątek, gdzie można sensownie zgodnie z zasadami logiki i nauki podyskutować, a ty mówisz o antyaudiofilskich zapędach? Zupełnie jak katolicy, biedni prześladowani w kraju, w którym stanowią większość. Żenujące.

Przykład sprzed kilku godzin. W wątku o gniazdkach złoconych ludzie sobie spokojnie dyskutują, a tu wpada jeden taki i ni z gruchy ni z pietruchy przywala: 
 

Cytat

przecież to jest produkt dla audiofila , taki i tak nic nie rozumie , wiec po co mu tłumaczyć .I tak kupi bo to audiofil

Przykłady tego typu zachowań można mnożyć. Ale tacy jak Ty są na to ślepi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez McGyver
moderacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, jurek1 napisał:

Pewnie że nie twoja, ale też nie moja że słyszę i ch...j, a w pomiarach nie widzę, i też ch...j ?

Mierząc pojedyncze urządzenia niczego nie wykryjesz. To jak pomiar wzmacniacza w idealizowanych warunkach- prawie zawsze wyjdzie prosta krecha (nie licząc skrajów poza pasmem akustycznym). Trzeba zwrócić uwagę na współpracę z innymi urządzeniami- dopiero ona może coś zmienić.

1 godzinę temu, McGyver napisał:

BTW, skończ z przenoszeniem do tego wątku treści  

A bardzo przepraszam- co przed chwilą zrobiłeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez McGyver
moderacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, porlick napisał:

Ale czy to znaczy, że trzeba wyciąć wszystkich, którzy wierzą badaniom naukowym

Nie dramatyzuj bo nie było mowy o wycinaniu. Gdyby wasza frakcja nie była w swojej masie tak namolna i upierdliwa, gdyby potrafiła zachować jakiś umiar, to nie byłoby potrzeby niczego zmieniać. Sami sobie na to zapracowaliście.

 

1 godzinę temu, porlick napisał:
1 godzinę temu, McGyver napisał:

 BTW, skończ z przenoszeniem do tego wątku treści politycznych i religijnych.

A bardzo przepraszam- co przed chwilą zrobiłeś?

Tak się bawić nie będziemy. Zmanipulowałeś mój cytat przez wycięcie fragmentu diametralnie zmieniające jego sens, po to żeby się czepiać. To ma być ten wasz naukowy obiektywizm? Podpierany fałszerstwami? Cel uświęca środki? Otóż nie. Jest odwrotnie, parszywe środki splugawią każdy, nawet najszlachetniejszy w założeniach cel. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez McGyver
typo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, McGyver napisał:

To ma być ten wasz naukowy obiektywizm? Podpierany fałszerstwami?

Niczego nie zmieniłem, więc gdzie fałszerstwo? Mod jest od kultury wypowiedzi i reakcji na ataki personalne, a nie cenzurowania tematów i światopoglądu piszących.

19 minut temu, McGyver napisał:

parszywe środki splugawią każdy, nawet najszlachetniejszy w założeniach cel. 

Jak np cenzura światopoglądowa.

Ok rozumiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąłeś fragment mojej wypowiedzi w sposób diametralnie zmieniający jej sens, a teraz bezczelnie w żywe oczy kłamiesz że niczego nie zmieniłeś. Jak już wspomniałem, nie będziemy bawić sie w taki sposób, już wystarczająco jasno pokazałeś jakie są Twoje intencje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@McGyver

"...sprzed kilku godzin. W wątku o gniazdkach złoconych ludzie sobie spokojnie dyskutują, a tu wpada jeden taki i ni z gruchy ni z pietruchy przywala: 
 

  Cytat

przecież to jest produkt dla audiofila , taki i tak nic nie rozumie , wiec po co mu tłumaczyć .I tak kupi bo to audiofil"

Ale nad czym tu rozważać? Znajdź stosowny zapis Regulaminu, post usuń i autorowi daj punkty. To wszystko. Inaczej z moderatora staniesz się cenzorem.

A chronić to powinieneś przed spamem i hejtem wszelakim. Gdy ktoś nie pisze ani słowa na temat, za to sporo, że autor jest..., to go tu powinno nie być niezależnie jakie ma poglądy.

A jak ktoś pisze tak?

"Panowie z tego wątku nie słyszą roznic między niczym. Nawet wzmacniaczami i kolumnami. Starość nie radość. Czas po prostu ich banowac i po sprawie. "

Przecież to sugestia wyrzucenia z Forum za poglądy, rzecz prawem zakazana. 

-----

@ripper

"...nie jesteś „głucholcem”, bo po pierwsze to paskudne określenie..." E tam, sam tak na siebię mówię.

"...Zwyczajnie nie zawsze wszyscy ze sobą się zgadzamy, więc i się spieramy, ale jako ludzie zawsze powinniśmy się szanować i sądzę, że nie zawahałbyś wesprzeć mnie w potrzebie, gdybyśmy byli np. sąsiadami, tak jak i ja Ciebie." 

Tak. Tu bardzo często się znamy tylko z wątków, w których się spinamy. Nie zamierzam nikogo oceniać jako osoby tylko po tym, że w dyskusji o kablach się wkur.ł i mi doje.ł.

W dniu 20.03.2021 o 17:53, McGyver napisał:

Przykładowo jeżeli ktoś w dowolnej zakładce będzie pytał jaki interkonekt wybrać, to ględzenie tam że kable nie mogą mieć wpływu na dźwięk będzie traktowane jako trolling. 

Ale gdy ktoś napisze

Chcę poprawić kontrolę basu - jaką sieciówkę wybrać

To chyba nie jest spamem, s nawet wypada mu odpowiedzieć

Pomyśl o wymianie wzmacniacza, bo to wzmacniavz jest głównie odpowiedzialny za kontrolę basu.

O nie jest to prowokacja, bo można odpowiedzieć

Dziękuję, ale wzmacniacza nie chcę zmieniać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten dalej bije pianę ?, na prawdę przez takich ludzi odechciewa się wchodzić na to forum;

o jakiejkolwiek aktywności nie wspominając.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
29 minut temu, szymon1977 napisał:

 

@McGyver

"...sprzed kilku godzin. W wątku o gniazdkach złoconych ludzie sobie spokojnie dyskutują, a tu wpada jeden taki i ni z gruchy ni z pietruchy przywala: 
 

  Cytat

przecież to jest produkt dla audiofila , taki i tak nic nie rozumie , wiec po co mu tłumaczyć .I tak kupi bo to audiofil"

Ale nad czym tu rozważać? Znajdź stosowny zapis Regulaminu, post usuń i autorowi daj punkty. To wszystko. Inaczej z moderatora staniesz się cenzorem.

A chronić to powinieneś przed spamem i hejtem wszelakim. Gdy ktoś nie pisze ani słowa na temat, za to sporo, że autor jest..., to go tu powinno nie być niezależnie jakie ma poglądy.

A jak ktoś pisze tak?

"Panowie z tego wątku nie słyszą roznic między niczym. Nawet wzmacniaczami i kolumnami. Starość nie radość. Czas po prostu ich banowac i po sprawie. "

Przecież to sugestia wyrzucenia z Forum za poglądy, rzecz prawem zakazana. 

-----

@ripper

"...nie jesteś „głucholcem”, bo po pierwsze to paskudne określenie..." E tam, sam tak na siebię mówię.

"...Zwyczajnie nie zawsze wszyscy ze sobą się zgadzamy, więc i się spieramy, ale jako ludzie zawsze powinniśmy się szanować i sądzę, że nie zawahałbyś wesprzeć mnie w potrzebie, gdybyśmy byli np. sąsiadami, tak jak i ja Ciebie." 

Tak. Tu bardzo często się znamy tylko z wątków, w których się spinamy. Nie zamierzam nikogo oceniać jako osoby tylko po tym, że w dyskusji o kablach się wkur.ł i mi doje.ł.

Ale gdy ktoś napisze

Chcę poprawić kontrolę basu - jaką sieciówkę wybrać

To chyba nie jest spamem, s nawet wypada mu odpowiedzieć

Pomyśl o wymianie wzmacniacza, bo to wzmacniavz jest głównie odpowiedzialny za kontrolę basu.

O nie jest to prowokacja, bo można odpowiedzieć

Dziękuję, ale wzmacniacza nie chcę zmieniać.

Szymuś, wszyscy wiemy, że słuchasz mp3 i nie słyszysz różnic.

Jeśli ktoś inny słyszy, to powinieneś to uszanować.

A muszę Cię zmartwić, bo ten wątek jest właśnie o takich osobach ja Ty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Franz-007 napisał:

A ten dalej bije pianę ?, na prawdę przez takich ludzi odechciewa się wchodzić na to forum;

Tak pracuje jego umysł, po prostu pewne rzeczy nie docierają. Przekonałem się o tym na własnej skórze wielokrotnie. "Moje musi być na wierzchu i basta!" Szkoda czasu na klepanie w klawiaturę gdy w temacie pojawia się Szymon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Marcinus napisał:

Szymuś, wszyscy wiemy, że słuchasz mp3 i nie słyszysz różnic.

Jeśli ktoś inny słyszy, to powinieneś to uszanować.

Szacunek dla kogoś nie oznacza powstrzymania się od próby wykazania w dyskusji jego błędu.
 

Przy okazji: kropa przy tytule wątku powinna przenosić do pierwszego nieczytanego wpisu, a przenosi do pierwszej strony. Może dlatego, że zaznaczyłeś "rozwiązanie"? Czy na pewno tak ma być?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez McGyver
cytat usuniętego posta

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam sobie ten watek, ktorym i tak za badzo zainteresowany nie jestem, bo szanuje i akceptuje opinie innych nawet jesli sie z nimi nie zgadzam i dochodze do wniosku ze wychodza w nim nasze najgorsze narodowe cechy. Non stop spieci, naburmuszeni i uznajacy tylko "swoja" racje jako prawde objawiona. Gintrowski mial racje:

Myśmy ciemni zapalni i łzawi
A tyś dumny tyś z nami nie raczył
W narodowym barszczu się pławić
Po co w twarze logiką nam chlustasz
Nie czytaliśmy Hegla jaśnie panie
Dla nas Szopen groch i kapusta
I od czasu do czasu powstanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, David_65062 napisał:

...szanuje i akceptuje opinie innych nawet jesli sie z nimi nie zgadzam...

Merytoryczna dyskusja jest efektem szacunku, a pyskówka braku szacunku. Co kto w swoim domu robi to jego sprawa, ale gdy ktoś zada pytanie, to nie widzę powodu polecić mu wymianę np wzmacniacza tylko dlatego, że ktoś inny zdążył już polecić kabel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ripper "I nie chodzi bynajmniej o kable głośnikowe czy zasilające, bo to mocno wątpliwe również w mojej ocenie, ale elektronika czy kolumny?"

Zabrzmiało tak, że jeśli ty komuś nie dowierzasz to jest ok, a jeśli tobie ktoś nie dowierza to nie jest ok ?

 

"Już teraz niektórzy na tym forum testem różnicowym potrafią wykryć różnicę między wystrzałem pocisku z czołgu, a pierdnięciem komara. Zapamiętaj. Wyłącznie przy pomocy testu różnicowego można z cała pewnością wykazać różnice brzmienia z różnych źródeł"

A teraz zabrzmiało tak, jakby brakowało argumentów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

 

@jurek1 "Swoją drogą, ciekaw jestem, w jaki sposób odbierają muzykę ludzie, dla których priorytetem jest niemal wyłącznie pomiar, i przebieg widziany na oscyloskopie ? Czy jest też u nich miejsce, na doznania estetyczne związane z odbiorem rzeczonej? Czy jest miejsce na ekscytację, uniesienia itd..."

Tak mi się skojarzyło:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez danadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.