Skocz do zawartości
IGNORED

Ochrona wątków tematycznych przed antyaudiofilskim spamem i hejtem


McGyver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, szymon1977 napisał:

Mnie jeszcze wiele rzeczy w audio zdziwi.

Twoich technicznych guru również wiele rzeczy by zdziwiło, więc może więcej pokory a mniej kategorycznych wpisów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tez dziwi (kupa spraw jeszcze zdziwi) ze ktos moze proponowac Chario Millenium2 plus kabelki niz duze .. ale jak widac musza sie sprzedawac, nie darmo wymyslono mode na postaw jak najmniej uslysz jak najwiecej.. dla mnie moda zgroza

nikt w czasach rozsadku na taką nie wpadł dopiero kiedy ekonomisci wzieli sie za ustalanie mód

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, szpakowski napisał:

...może więcej pokory a mniej kategorycznych wpisów?

Pewne kwestie dawno temu przestałem negować, ale innych nie da się ot tak po prostu przestać wiedzieć. 

8 minut temu, szpakowski napisał:

Twoich technicznych guru...

Moje stanowisko w kwestii audio znacząco różni się od tych, których uważasz za moich góry. Tak znacząco, że guru wszystkich guru ma mnie w ignorowanych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.03.2021 o 18:53, McGyver napisał:

Każdy wątek tematyczny będzie chroniony przed antyaudiofilskimi krucjatami. Przykładowo jeżeli ktoś w dowolnej zakładce będzie pytał jaki interkonekt wybrać, to ględzenie tam że kable nie mogą mieć wpływu na dźwięk będzie traktowane jako trolling. 
Natomiast jak ktoś zechce sobie założyć i prowadzić osobny wątek przykładowo o tym że kable (rzekomo) wpływu na dźwięk nie mają, to proszę bardzo (o ile takowy nie został już wcześniej założony), byle poza zakładką hi-end. 
Chcecie wyrażać swoje zdanie, dobrze, nikt wam nie będzie zabraniał. Ale róbcie to we właściwych miejscach i nie wpychajcie się nachalnie tam gdzie was nie chcą.

Tego się nie spodziewałem. Brawo. Najlepszy post moderacji best ever 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, erazm2 napisał:

mnie tez dziwi (kupa spraw jeszcze zdziwi) ze ktos moze proponowac Chario Millenium2 plus kabelki niz duze ..

To był tylko przykład, że monitory na trzynastkach potrafią zagrać fajnym basem na takiej powierzchni. 

35 minut temu, erazm2 napisał:

ale jak widac musza sie sprzedawac,

Tego modelu nie produkują już od 20 lat, więc jak widać nie musi się sprzedawać. Na wtórnym rynku pojawia się bardzo rzadko, trudno więc polecać. 

Oczywiście do 25m wolałbym podłogówki ale dobre podłogówki niestety dużo więcej kosztują ...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Roxi napisał:

Tego się nie spodziewałem. Brawo. Najlepszy post moderacji best ever 🙂

Post niby dobry, choć de facto niczego ponad Regulamin nie wnosi. Tylko dziwne za tym postem praktyki stoją.

1 godzinę temu, szymon1977 napisał:

Jedno to wpaść z miernikiem, testami różnicowymi  i psychoakustuką gdy kilku audiofili ot tak wymienia się wrażeniami.

Drugie to poddać do rozważenia wymianę wzmacniacza, gdy ktoś wpadł na pomysł poprawić kontrolę basu wymieniając sieciówkę.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, szymon1977 napisał:

Post niby dobry, choć de facto niczego ponad Regulamin nie wnosi. Tylko dziwne za tym postem praktyki stoją.

Tobie jak zwykle nic się nie podoba. Ani nowości motoryzacyjne, ani skuteczniejsze działanie moderacji. Ciagle narzekanie i marudzenie 😀

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Roxi napisał:

Tobie jak zwykle nic się nie podoba.

A Tobie by się podobało, gdyby moderator wpadł na pomysł, że to jest forum techniczne, i Twoje audiofilskie posty by wyleciały, bo jakiś tam sceptyk nie wytrzymał i strolował wątek czepianiem się Ciebie?

2 godziny temu, szpakowski napisał:

To był tylko przykład, że monitory na trzynastkach potrafią zagrać fajnym basem...

Zgłosiłem jako OT, ale skoro moderator nie usunął a nawet dał lajka... to nie jest najlepszy przykład, bo to jest 2,5drożne 2x13, czyli jedna 13 wzmocniona basem drugiej, a powierzchnia jak w 18.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"naloty" , audiofili na wątek "audio mity" i jemu podobne , będą traktowane w taki sam sposób ?

Bo jakoś dziwnie , mam wrażenie, że wchodzimy w etap  "słyszący ma zawsze racje, bo przecież słyszy"

A jak ktoś chce napisać , że  "przecież głupot nie będziemy popierać", to pytam , kto to ustala ?

Podać przykłady , co imć Pacuła usłyszał ? Chcecie to negować ? To jesteście  w grupie  "nalatujących"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szymon1977 napisał:

Pewne kwestie dawno temu przestałem negować, ale innych nie da się ot tak po prostu przestać wiedzieć. 

Tak jak kwestię krzywych FM? Na ten temat wygłosiłeś tyradę, poświęcając chyba maraton komentarzy i choć już mdliło od tego, postów na ten temat nie było końca. Jakby wszyscy musieli wręcz słuchać z loudness lub odkręcać gałki bas podczas cichego słuchania. Dalej będziesz negował słuchanie na zero, bo przy niskich poziomach głośności słabiej słychać niskie częstotliwości? I co z tego? Może i mniej, ale nie wszyscy zawsze i o każdej porze nawet z potencjometrem prawie na minimum potrzebują słyszeć wyraźne bum cyk cyk. 
To również nazwiesz przyp... się do Ciebie? Po prostu niektórzy mieli już dość Twoich prelekcji na ten temat jak i innych np. o psychoakustyce, ale nie. Ty swoje w koło Macieju. Tak trudno było zrozumieć, że wielu już miało dość czytania o tym? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez McGyver
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, ripper napisał:

Tak jak kwestię krzywych FM? Na ten temat wygłosiłeś tyradę, poświęcając chyba maraton komentarzy i choć już modliło od tego, postów na ten temat nie było końca. Jakby wszyscy musieli wręcz słuchać z loudness lub odkręcać gałki bas podczas cichego słuchania.

Nikt nie musi nie tylko używać loudness, ani nawet wchodzić do majego wątku. Ale jak już ktoś wszedł, to wypadałoby aby ptzed skomentowaniem przeczytał.

36 minut temu, ripper napisał:

Dalej będziesz negował słuchanie na zero, bo przy niskich poziomach głośności słabiej słychać niskie częstotliwości? 

A Ty jak widać nie czytałeś, bo ja wywód zakończyłem wyjaśnieniem, dlaczego poza wyjątkowymi sytuacjami jakąkolwiek korekcję krzywych FM uważam za zbędna.

36 minut temu, ripper napisał:

Tak trudno było zrozumieć, że wielu już miało dość czytania o tym? 

Ja jak nie chcę czegoś czytać, to z wątku wychodzę, a nie marudzę, że ktoś tam coś pisze.

36 minut temu, ripper napisał:

To również nazwiesz przyp... się do Ciebie?

Wchodzenie do wątku, który kogoś nie interesuje i negowanie czegoś, czego się nawet nie czytało i czepianie się tutaj jego autora? Nazwę audiofilskim spamem i hejtem, przed którym moderacja powinna chronić.

Ja nie wpier...m się do wątku, w którym audiofile z przyjemnością wymieniają się wrażeniami po wymianie gadżetu i nikogo nie wyśmiewam ani nie obrażam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, szymon1977 napisał:

Wchodzenie do wątku, który kogoś nie interesuje i negowanie czegoś, czego się nawet nie czytało i czepianie się tutaj jego autora?

No proszę ... Przyganiał kocioł garnkowi. Po pierwsze primo, temat chyba nie był Twój, tylko rozwinął się jako OT, jak to często bywa, a po drugie primo podobnego latawca po różnych czyichś wątkach ze swoją merytoryką jak Ty chyba nie ma na tym forum 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szymon1977 napisał:

Zgłosiłem jako OT, ale skoro moderator nie usunął a nawet dał lajka... to nie jest najlepszy przykład, bo to jest 2,5drożne 2x13, czyli jedna 13 wzmocniona basem drugiej, a powierzchnia jak w 18.

Zachowujesz się jak dziecko a raczej nawet ******** ... 

Mój wpis nie był OT ... nie ma aż takiego dużego znaczenia czy 1 czy 2 trzynastki są w kolumnie ponieważ liczy się także objętość głośnika i umiejętności konstruktora uzyskania dobrego basu co Chario potrafi doskonale. Nawet z 3 trzynastek można zrobić pierdziawkę bezbasową jeśli nie ma się koniecznych umiejetności. Mało było takich konstrukcji? W małą obudowę monitora bez problemu zmieścisz 2 trzynastki. W większą kolumnę nawet wiecej. Gdyby było tak jak piszesz do tej pory królowałby wąskie słupki ... a czy tak jest? .... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez McGyver
moderacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ripper napisał:

...temat chyba nie był Twój...

Myślałem, że mowa o tym moim.

4 minuty temu, ripper napisał:

...tylko rozwinął się jako OT, jak to często bywa...

W zasadzie wszystkie wątki wraz z przebiegiem dyskusji odchodzą od początkowego tematu.

5 minut temu, ripper napisał:

...podobnego latawca po różnych czyichś wątkach ze swoją merytoryką jak Ty chyba nie ma na tym forum 😁

To na tym forum dyskusyjnym jest zakaz dyskutowania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, szymon1977 napisał:

Ja jak nie chcę czegoś czytać, to z wątku wychodzę, a nie marudzę, że ktoś tam coś pisze.

szymonie1077 , bardzo słuszna uwaga i do tego praktyczna. Problem w tym, że czasami jakiś temat mnie zainteresował, miałem ochotę śledzić , a przy okazji coś więcej się dowiedzieć. Jednak z czasem z wielu takich tematów zrobił się teatr Jednego Aktora i przebrnięcie przez taki wątek było dla mnie nie do zniesienia i niestety Twoja rada była przydatna. Jako przykład podam wątek o słyszeniu planów na scenie stereo. Po prostu szkoda było mi czasu na śledzenie potyczek bez końca ...

Chciałbym podziękować Tobie za awatar, którego używasz. Był bardzo przydatny.

Chcę wyraźnie zaznaczyć, że każdy ma prawo do własnych opinii i własnego zdania. Jednak czy to upoważnia do zawłaszczanie takiego tematu ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, wig napisał:

Jednak z czasem z wielu takich tematów zrobił się teatr Jednego Aktora i przebrnięcie przez taki wątek było dla mnie nie do zniesienia i niestety Twoja rada była przydatna. Jako przykład podam wątek o słyszeniu planów na scenie stereo. Po prostu szkoda było mi czasu na śledzenie potyczek bez końca ...

Zgłaszałem trola, który nie posał na temat a tylko się mnie czepiał, modetator nie zateagował, więc zareagowałem ja. Fakt, mogłem się powstrzymać.

4 minuty temu, wig napisał:

szymonie1077

O 900? O tyle to jeszcze nikt mojego nicka nie odważył się przekręcić!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szymon1977 napisał:

To na tym forum dyskusyjnym jest zakaz dyskutowania?

Szymon, ale Ty kręcisz. Raz piszesz, że ktoś włazi z komentarzami w Twój wątek, co jak dobrze zrozumiałem jest nie fair, jeśli z Tobą się nie zgadza, więc nie powinien zabierać w nim głosu. Innym razem, że to forum publiczne gdzie regulamin nie zabrania komentować gdzie się chce i co się chce. Zdecyduj się na coś, bo zachowujesz się jak baba 😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ripper napisał:

Szymon, ale Ty kręcisz. Raz piszesz, że ktoś włazi z komentarzami w Twój wątek, co jak dobrze zrozumiałem jest nie fair, jeśli z Tobą się nie zgadza, więc nie powinien zabierać w nim głosu. Innym razem, że to forum publiczne gdzie regulamin nie zabrania komentować gdzie się chce i co się chce. Zdecyduj się na coś, bo zachowujesz się jak baba 😜

Na takie coś potocznie się mówi "moralność Kalego"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szymon1977 napisał:

A Tobie by się podobało, gdyby moderator wpadł na pomysł, że to jest forum techniczne, i Twoje audiofilskie posty by wyleciały, bo jakiś tam sceptyk nie wytrzymał i strolował wątek czepianiem się Ciebie?

Moderator ma racje. Trzeba skończyć z tymi ciemniakami, co twierdzą, że kabli nie słyszą, dacki i transporty grają tak samo, ugread zwrotnic i urządzeń nie nie wnosi, bo każdy producent wie najlepiej itd. Bardzo słuszna inicjatywa ze strony moderacji.  Banować ile wlezie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Roxi napisał:

Moderator ma racje. Trzeba skończyć z tymi ciemniakami, co twierdzą, że kabli nie słyszą, dacki i transporty grają tak samo, ugread zwrotnic i urządzeń nie nie wnosi, bo każdy producent wie najlepiej itd.


"Moderator" nie uważa ich za "ciemniaków" i nie zamierza "skończyć z nimi". Moderator zamierza jedynie dopilnować by wątki tematyczne nie były już więcej trollowane. 

 

3 minuty temu, Roxi napisał:

Bardzo słuszna inicjatywa ze strony moderacji.  Banować ile wlezie. 

Inicjatywa nie polega na "banowaniu ile wlezie" tylko na uporządkowaniu wątków. 

Pisałem to w tym wątku wielokrotnie. Wysnuwanie teorii spiskowych o tym jakobym zamierzał "wyciąć" niektórych użytkowników za poglądy będzie uznawane za złośliwy trolling. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szymon1977z trolowaniem pełna zgoda, ale „Temu godzi się jeno kamieniami miotać ...”. Wszyscy po trosze to robimy, a z Twoich komentarzy wynika jakbyś Ty nigdy nigdzie nic co można by uznać za troling czy temu podobnych wpisów nie używał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, ripper napisał:

Raz piszesz, że ktoś włazi z komentarzami w Twój wątek, co jak dobrze zrozumiałem jest nie fair, jeśli z Tobą się nie zgadza, więc nie powinien zabierać w nim głosu.

Wprost przeciwnie! Siłą Forum jest dyskusja osób o odmiennych poglądach. Nie fair jest, gdy przyłazi ktoś dyskusją niezainteresowany, nie czyta co ktoś pisał, posądza go o bzdury, które sam wymyśla, a na moniec zaśmieca forum nic nie wnoszącą do tematu prywatą.

-----

3 minuty temu, ripper napisał:

trolowaniem pełna zgoda, ale „Temu godzi się jeno kamieniami miotać ...”.

Każdy płaci za swoje występki. To że ja broję nie daje prawa innym broić. Ja za swoje uczciwą karę ponoszę balansując na krawędzi bana.

6 minut temu, ripper napisał:

...z Twoich komentarzy wynika jakbyś Ty nigdy nigdzie nic...

Przyznałem się już rlaz w tym wątku, przyznaję się drugi raz: kiedyś trolowałem forum, ale z tego wyrosłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szymon1977 napisał:

Każdy płaci za swoje występki. To że ja broję nie daje prawa innym broić. Ja za swoje uczciwą karę ponoszę balansując na krawędzi bana.

To ma być kara? 😮

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szymon1977 napisał:

ale z tego wyrosłem.

Jeżeli to jest prawda, to chwała Latającemu Potworowi Spaghetti 
Touched_by_His_Noodly_Appendage_HD.jpg

No i trzymam za słowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, szpakowski napisał:

To ma być kara? 😮

Okrutna! Wiesz jak z moją gębą i MG na stanowiaku muszę się teraz pilnować? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, szymon1977 napisał:

Okrutna! Wiesz jak z moją gębą i MG na stanowiaku muszę się teraz pilnować? 

Straszne ... a wystarczy mniej pisać. Zamiast "nie znam się ale się wypowiem" wystarczy czytać bardziej doświadczonych kolegów i trzymać ręce z dala od klawiatury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bardziej doświadczeni koledzy", to ci którzy, przeczytali wszystkie "testy", imć Pacuły

W żadnym wypadku nie ci , którzy nagrali i "poskładali" do kupy kilka płyt

 

To tak  gwoli wyjaśnienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.