Skocz do zawartości
IGNORED

Ochrona wątków tematycznych przed antyaudiofilskim spamem i hejtem


McGyver
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, billy idol napisał:

tylko dlaczego nikt nie ma odwagi napisać - "psujecie  nam biznes"

Chciałbyś żeby o to chodziło 😄 byłoby łatwo. Łatwo byś mógł szufladkować ludzi a tak coś nie do końca pasuje 😄 ale musisz przełknąć inną rzeczywistość 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, rafa napisał:

Łatwo byś mógł szufladkować ludzi

ja nie szufladkuje żadnych ludzi

prędzej audiofile to robią

a "biznes" to kasa z reklamy, która jest potrzebna na utrzymanie portalu

ta kasa bierze sie ze sklepów które sie reklamują

a te sklepy maja ją ze sprzedaży

a sprzedaż bierze sie z tego , że ktoś kogoś przekona na forum, żeby kupił kabel zasilający za tysiaka

to prosty i logiczny ciąg wydarzeń

"techniczni" zawsze posługują sie takim logicznym trybem

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, billy idol napisał:

"techniczni" zawsze posługują sie takim logicznym trybem

Techniczni tak, artystyczni natomiast czerpią przyjemność ze słuchania muzyki, nie technikaliów 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, billy idol napisał:

to prosty i logiczny ciąg wydarzeń

Tylko jakoś dziwnie przerwany. Bo następny logiczny krok polegający na usunięciu wszelkich namolnych sceptyków rzekomo tak bardzo szkodzących w tych interesach nigdy nie nastąpił. 
Wniosek prosty, bardzo przeceniasz wasze znaczenie. Jesteście tylko irytujący i niewiele ponadto. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, jurek1 napisał:

artystyczni natomiast czerpią przyjemność ze słuchania muzyki,

może i tak

za to dają sobie niejednokrotnie wcisnąć totalne bzdury, totalnie niezgodne z nauka i totalnie nielogiczne

i jakoś im to nie przeszkadza

ale , to jest w sumie mały pikuś

bo "audiofile" negują samych siebie !

no bo jeśli jedyną słuszna oceną "co wpływa na dźwięk" jest słuchanie własnym uchem

to może mi ktoś wytłumaczyć , skąd sie bierze negowania tego co usłyszał Pana Pacuła ?

przecież ten Pan psoługuje sie właśnie wasza metodą ! jedyna słuszna, i nie tylko że słuszna to jedyną wiarygodną

no wiec skąd sie bierz  opina że "to bzdury" ?

kto weryfikuje kóre "słyszenie" to bzdury, a które nie ?

 

widzicie w tym jakąś logike ?  ja tez nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste. Każdy sam dla siebie weryfikuje co jest bzdurą a co nie. I to jest w porządku, dokąd nie ma parcia na nawracanie. Uszczęśliwianie innych na siłę, wbrew ich  woli, to jest dopiero piramidalna bzdura! 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, McGyver napisał:

Bo następny logiczny krok polegający na usunięciu wszelkich namolnych sceptyków rzekomo tak bardzo szkodzących w tych interesach nigdy nie nastąpił. 

 

dajmy sobie trochę czasu

ja akurat mam absolutną swaidomośc , kosztów utrzymania takie "kombajnu" jakim jest to forum - bo to pochodna tego co robię zawodowo

ale zrozumcie - jeśli ktoś pyta "jaki kabel kupić" - to odpowiedz - "dowolny bo brzmią tak samo" - to nie tylko że nie jest to troling, ale także i odpowiedź, i to na zadane pytanie

Teraz, McGyver napisał:

To proste. Każdy sam dla siebie weryfikuje co jest bzdurą a co nie

chyba sobie gdzieś zrobię zrzuta z tej wypowiedzi

bo w myśl tej zasady opinia "kable cyfrowe nie wpływają na dźwięk" jest własna opinia , zweryfikowana przez piszącego i absolutnie dopuszczalna, wunika z tego

myk polega na tym że audiofil poza swoja opinia nie ma juz nic na poparcie

a techniczny ma za sobą fizyka i np matematykę, gdzie audiofil próbuje przekonać nas że usłyszał , że 2+2 to 5

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, billy idol napisał:

techniczny ma za sobą fizyka i np matematykę

Raczej tylko próby wyjaśnienia zjawisk za pomocą powierzchownie rozumianych nauk ścisłych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.03.2021 o 22:49, David_65062 napisał:

Tak czytam sobie ten watek, ktorym i tak za badzo zainteresowany nie jestem, bo szanuje i akceptuje opinie innych nawet jesli sie z nimi nie zgadzam i dochodze do wniosku ze wychodza w nim nasze najgorsze narodowe cechy. Non stop spieci, naburmuszeni i uznajacy tylko "swoja" racje jako prawde objawiona. Gintrowski mial racje:

Myśmy ciemni zapalni i łzawi
A tyś dumny tyś z nami nie raczył
W narodowym barszczu się pławić
Po co w twarze logiką nam chlustasz
Nie czytaliśmy Hegla jaśnie panie
Dla nas Szopen groch i kapusta
I od czasu do czasu powstanie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, McGyver napisał:

Raczej tylko próby wyjaśnienia zjawisk za pomocą powierzchownie rozumianych nauk ścisłych. 

to zalezy kto i o jakie "zjawiska"

nikt nie wmówi mi że na temat techniki nagrywania płyt, masteringu, "robienia sceny" i efektów  dźwięku oderwanego od kolumn, ktokolwiek wie więcej niż Przemak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, billy idol napisał:

to zalezy kto i o jakie "zjawiska"

nikt nie wmówi mi że na temat techniki nagrywania płyt, masteringu, "robienia sceny" i efektów  dźwięku oderwanego od kolumn, ktokolwiek wie więcej niż Przemak

Oczywiście pełen szacunek dla Przemka, ale jest wiele autorytetow w świecie Mixu i masteringu, o procesie nagrywania nie wspominając. wspomnę choćby Fab Dupont, Greg Wells, Cass McCombs i wielu innych. pisze to, Ponieważ ostatnich pare lat siedzę w temacie powyższych dość mocno, amatorsko oczywiście. Nie pamiętam, żeby w jakimkolwiek tutorialu wspominali o pomiarach. Takie napewno są robione, ale myślę, że 99% ich inżynierskiej pracy jest wykonywana na słuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, billy idol napisał:

a techniczny ma za sobą fizyka i np matematykę

Rozbawiasz mnie 🙂 

Wszyscy zyjemy w tej samej rzeczywistosci i podlegamy tym samym prawom fizyki. Ale niebezpiecznie Wy, zakladacie ze wszystko wiecie na temat otaczajacego swiata. 99% naukowcow peklo by ze smiechu. Nie ma takiego prawa fizyki ktore wykluczalo by np roznie brzmiace przewodniki.

Do tego jeszcze zakladacie ze wszyscy audiofile to humanisci o zerowej wiedzy "zbierajacy pyl ksiezycowy z porannej rosy" dajacy sobie wmawiac cokolwiek przez kogokolwiek. A tylko wy stoicie na strazy wszech wiedzy i chronicie biednych naiwniakow przed wydawaniem swojej kasy 😄 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, billy idol napisał:

ale zrozumcie - jeśli ktoś pyta "jaki kabel kupić" - to odpowiedz - "dowolny bo brzmią tak samo" - to nie tylko że nie jest to troling, ale także i odpowiedź, i to na zadane pytanie

No, ale nosi mnie jak czytam że ktoś komuś każe kupować super kable głośnikowe do pianocrafta. Jak dla mnie to też jest trolling. 

Pytanie brzmi, kto zdecyduje do kiedy to porada a od kiedy trolling?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No, ale nosi mnie jak czytam że ktoś komuś każe kupować super kable głośnikowe do pianocrafta. Jak dla mnie to też jest trolling. 
Pytanie brzmi, kto zdecyduje do kiedy to porada a od kiedy trolling?

Ano wlasnie.
Moim zdaniem trolling jest niegrozny, ale takie „porady“ jak wspomniane powyzej i wmawianie kupowania absurdalnych „tuningow“ (a‘la kabelki za 400 do CD za 800), to swiadoma DEZINFORMACJA i takie cos trzeba przesladowac i pietnowac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, McGyver napisał:
15 godzin temu, billy idol napisał:

marytoryka juz dawno wysiadał z tego pociągu

Ortygrufia terz wysiudał 😕

Słabe jest publiczne roztrząsanie cudzych błędów, jeżeli samemu edytuje się własne posty (np. pierwszy w tym wątku) po ponad 20 godzinach - bo "typo".

Być może kolega też by swoje "typo" poprawił.
Gdyby mógł.

O netykiecie nie wspominam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xajas napisał:

takie cos trzeba przesladowac

O! I taka postawa, takie zachowania będą tępione. Prześladowanie kogokolwiek jest samo w sobie naganne, a publiczne nawoływanie do tego to już w ogóle szkoda słów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, billy idol napisał:

nikt nie wmówi mi że na temat techniki nagrywania płyt, masteringu, "robienia sceny" i efektów  dźwięku oderwanego od kolumn, ktokolwiek wie więcej niż Przemak

Nikt tego nie neguje ani nie podważa ... mam natomiast wątpliwości co do jego doświadczeń jak ten dźwięk może być odtworzony na dobrym systemie ... wątpliwości być może nie uzasadnione, ponieważ opierają się tylko o jego wpisy a te nie mam pewności na ile pisane są poważnie a na ile złośliwie ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym jeszcze chciał ochrony od użytkowników, którzy nie szanują innych: piszą byle jak, z błędami, bez interpunkcji, bez wielkich i małych liter.

Grzegorz Turnau śpiewa w jednym ze swoich utworów:

"(...)Byle jaki ktoś, robi coś byle jak(...)" 

Wymowne?

Edytor forum podkreśla błędy, wystarczy zadać sobie trochę trudu, zamiast wrzucać sieczkę na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Franz-007 napisał:

Edytor forum podkreśla błędy, wystarczy zadać sobie trochę trudu, zamiast wrzucać sieczkę na forum.

Toż to jak muzyka bez interpunkcji, i artykulacji!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.03.2021 o 18:41, McGyver napisał:

Uporczywe zaśmiecanie wątków offtopami jest szkodliwe. Wszczynanie w każdym wątku jaki się nawinie antyaudiofilskich krucjat jest szkodliwe. 

Czyli po raz kolejny głupota wygrywa. Forum tematyczne zamiast promować wiedzę będzie ją tępić i nazywać śmieciami.

Zamiast tępić, zamykać i kasować głupie wątki kablarskie czy podobne ciemnoty zamykać będzie usta ostatnim  rozsądnym i  nazywać będzie  ich szkodnikami. A głupotę będzie się chronić i pielęgnować.

Gratuluje Panie moderatorze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, McGyver napisał:

Nigdy nie pojmę skąd u antykablarzy biorą się tak niespożyte pokłady skłonności do hejtu.

Z jednej strony cecha charakteru, z drugiej zaś, potrzeba stałego udowadniania sobie i światu że moja racja najmojsza i najracjonalniejsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nikt tego nie neguje ani nie podważa ... mam natomiast wątpliwości co do jego doświadczeń jak ten dźwięk może być odtworzony na dobrym systemie ... wątpliwości być może nie uzasadnione, ponieważ opierają się tylko o jego wpisy a te nie mam pewności na ile pisane są poważnie a na ile złośliwie ...
Przemak zawsze pisze z dystansem, często żartobliwie, ale nigdy nie czytałem jego złośliwej wypowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, McGyver napisał:

Nigdy nie pojmę skąd u antykablarzy biorą się tak niespożyte pokłady skłonności do hejtu.

Właśnie stworzyłeś klasycznie swojego wirtualnego wroga (antykablarze) i przypisałeś im najgorszą cechę (hejt). To w psychologii nazywa się projekcja obaw i uprzedzeń. Nie ma za co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niczego nie stworzyłem. Zachowania które opisałem są niestety powszechnym zjawiskiem zarówno na tym jak i na innych forach o audio, z tym że na innych forach są stanowczo tępione. Tam znacznie wcześniej zaczęto na ten problem reagować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, McGyver napisał:

następny logiczny krok polegający na usunięciu wszelkich namolnych sceptyków rzekomo tak bardzo szkodzących w tych interesach nigdy nie nastąpił.

Nie wiem, czy takie stwierdzenie ma jakąkolwiek wiarygodność. Po pierwsze odnosisz się do przeszłości w kwestii przyszłości - to, że to nie nastąpiło, jest oczywiste, ale co z tego. Po drugie sprawdź temat wątku, który sam założyłeś - jak widać TO  następuje i dowolne gwarancje w tej kwestii są niewiele warte. Inicjatywa porządkowania różnych wątków jest godna pochwały, ale cała otoczka dość paskudna niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, raven1985 napisał:

Zamiast tępić, zamykać i kasować głupie wątki kablarskie czy podobne ciemnoty zamykać będzie usta ostatnim  rozsądnym i  nazywać będzie  ich szkodnikami. A głupotę będzie się chronić i pielęgnować.

Czyli ludzi słyszących więcej od Ciebie nazywasz głupimi? Jakie masz do tego prawo?

A czy ktoś ze "słyszących kable" jest równie radykalny jak Ty i pisze "głupotą jest nie słyszeć wpływu kabli na dźwięk"?

Ja nie spotkałem się z czymś takim.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemak, wielokrotnie pisałem w tym wątku że nikogo wycinać nie zamierzam. Zamierzam przeciwdziałać zjawiskom wymienionym w tytule, bo niewątpliwie mają one miejsce i są dokuczliwe dla bardzo wielu użytkowników. Działań takich dopuszcza się w gruncie rzeczy niewielka grupka o nastawieniu wojującym która jest niestety nadaktywna, więc myślę że problem jest do opanowania. 

7 minut temu, Franz-007 napisał:
1 godzinę temu, raven1985 napisał:

Czyli po raz kolejny głupota wygrywa. Forum tematyczne zamiast promować wiedzę będzie ją tępić i nazywać śmieciami.Zamiast tępić, zamykać i kasować głupie wątki kablarskie czy podobne ciemnoty zamykać będzie usta ostatnim  rozsądnym i  nazywać będzie  ich szkodnikami. A głupotę będzie się chronić i pielęgnować.

Czyli ludzi słyszących więcej od Ciebie nazywasz głupimi? Jakie masz do tego prawo?

A czy ktoś ze "słyszących kable" jest równie radykalny jak Ty i pisze "głupotą jest nie słyszeć wpływu kabli na dźwięk"?

Ja nie spotkałem się z czymś takim.

W większości przypadków to nie poglądy i nie treść wypowiedzi antykablarskich stanowią problem. Problem stanowi napastliwa  forma oraz niepojęta nachalność i zajadłość. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, msankowski napisał:
6 godzin temu, szpakowski napisał:
Nikt tego nie neguje ani nie podważa ... mam natomiast wątpliwości co do jego doświadczeń jak ten dźwięk może być odtworzony na dobrym systemie ... wątpliwości być może nie uzasadnione, ponieważ opierają się tylko o jego wpisy a te nie mam pewności na ile pisane są poważnie a na ile złośliwie ...

Przemak zawsze pisze z dystansem, często żartobliwie, ale nigdy nie czytałem jego złośliwej wypowiedzi.

Wszystko jeszcze jeszcze przed Tobą ... spróbuj kiedyś mieć odmienne zdanie ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.