Skocz do zawartości
IGNORED

Podkładki izolatory IsoAcoustics Gaia - prawda czy fałsz?


AiM-TV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, adamnl napisał:

Ależ skąd😊


Pokoik 10 metrów kw. Zadbałem o utemperowanie pogłosu. Plus regały książkowe. Herbatniki nie schodzą nisko, jest słodko i zwiewnie.

 

 

dziecięcy mikro świat, szkoda miejsca na regały

może masz w planach odnowić ściany, to przy okazji zrobiłbyś 2 w 1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość adamnl

(Konto usunięte)

Kiedyś wrzucę na Akustyka obszerniej jak to u niej wygląda. 
 

Moja 12 latka ma ponad pół tysiąca książek. W salonie tańczymy, gramy na skrzypcach. U niej czytamy.

 

te podstawki o ile wniosą różnicę, to postawimy między Harry Potterem a Tołstojem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, adamnl napisał:

Kiedyś wrzucę na Akustyka obszerniej jak to u niej wygląda. 
 

Moja 12 latka ma ponad pół tysiąca książek. W salonie tańczymy, gramy na skrzypcach. U niej czytamy.

 

te podstawki o ile wniosą różnicę, to postawimy między Harry Potterem a Tołstojem.

żeby nie było off top, rzucę tylko hasło "Japanese parget" jeżeli zainteresowało Cię to pojęcie, przeniesiemy się na akustykę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbi_Rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
17 godzin temu, Huberto1984 napisał:

Audio to dziwne hobby, gdzie nagminnie wmawia sie audiofilowi, ze w jakiejs tam podkladce pod kolumny, odtwarzacz, kable itd...drzemie nieodkryta przez nauke technika, ewentualnie taka z lotow na Marsa. Prawda jest taka, ze takowe podkladki, obojetnie jakie, to cos o poziom wyzej niz budowa cepa a placi sie za ladne opakowanie, metke, kwiecisty opis czy design. 

Jestem ciekaw czy w ogole ktorykolwiek z producentow takich zabawek robi jakies miarodajne testy. Wibrajca z kolumn nie jest jednostajna. Juz samo to sprawia problemy w aplikacji antywibracyjnych podstawek. Tak samo jest z antywibracyjnymi raczkami w narzedziach wibrujacych itd... siedzeniach anywibrujacych w koparkach czy antywibracyjnych podkladkach pod maszyny...no ale tu mamy audio...poziom ekspert. 

Widać że nie masz na ten temat kompletnie wiedzy ani doświadczenia, ale autorytatywnie się wypowiadasz, jakie spustoszenie mogą robić drgania w odtwarzaczu cd wiedziałbyś, gdybyś spróbował zastosować dobre podkładki. Producenci tych najlepszych sami bardzo zabezpieczają napędy przed drganiami, robiąc np. takie coś. No ale widocznie są głupi, no nie?

image.png.45cdb1089d38c4c047c558511ff6a0c4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Zbi_Rek napisał:

Może to ma jakieś znaczenie w przypadku podłóg ceramicznych czy paneli ale w przypadku gdy na podłodze jest tradycyjne drewno ( klepka "angielka" buk parzony ok.3cm i deska jesion ok. 5cm ) nie ma to żadnego znaczenia 

Zawsze powinno określać się warunki w jakich taki gadżet pracuje - na jakimś regale wniesie ogromną różnicę, bo odsprzęgli najpewniej kolumny od reszty środowiska a te same grające np. na betonowej wylewce mogą nie potrzebować takiego gadżetu w ogóle. 
 

za dużo uogólnia się stad powstają „mity” i tysiące niedopowiedzeń w tematach pokrewnych.....

9 minut temu, pantagruel napisał:

No ale widocznie są głupi, no nie?

Cytując Ciebie samego: nie uważasz w związku z tym, że taka „pojedyncza” izolacja/odsprzeglenie producenta winno wystarczyć🤔 Podobnie z kablem zasilającym 🤔🤔

Przecież jak napisałeś nie sa głupi, prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, will66 napisał:

Zawsze powinno określać się warunki w jakich taki gadżet pracuje - na jakimś regale wniesie ogromną różnicę, bo odsprzęgli najpewniej kolumny od reszty środowiska a te same grające np. na betonowej wylewce mogą nie potrzebować takiego gadżetu w ogóle. 

po pierwsze, kto stawia bezpośrednio na pudle rezonansowym jakim jest regał czy wszechobecna panelowa tanizna podłogowa ?

po drugie do tego nie jest konieczna biżuteria za pierdyliony, tylko podkładki sylomerowe zrobią swoją robotę za ułamek kosztów

no i po trzecie, chociażby podstawowa adaptacja akustyczna pomieszczenia, to jest optymalna inwestycja € vs efekt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wątek dotyczy podstawek antywibracyjnych a nie ustrojów akustycznych. Powtarzam, wiele osób, w tym ja, nie chce zagracać pokojów, w których toczy się normalne życie rodzinne. A Wy dalej swoje. Jeżeli ktoś jest zainteresowany samochodem rodzinnym - nie proponujcie mu wyścigówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Franz-007 napisał:

Koledzy, wątek dotyczy podstawek antywibracyjnych a nie ustrojów akustycznych. Powtarzam, wiele osób, w tym ja, nie chce zagracać pokojów, w których toczy się normalne życie rodzinne. A Wy dalej swoje. Jeżeli ktoś jest zainteresowany samochodem rodzinnym - nie proponujcie mu wyścigówki.

dyskusja za i przeciw podstawkom

inne omawiane elementy są argumentami, a więc integralną częścią wątku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Zbi_Rek napisał:

po pierwsze

 

17 minut temu, Zbi_Rek napisał:

po drugie

 

17 minut temu, Zbi_Rek napisał:

no i po trzecie,

I po n-te; ja to wiem. 
Wielu zaczyna od końca wlasnie od gadżetów, nie robiąc/lub nie biorąc pod uwagę samego pomieszczenia. 

5 minut temu, Franz-007 napisał:

wątek dotyczy podstawek antywibracyjnych

Ależ ja nie neguje ich potrzeby stosowania; jednak napisałem zależy kiedy i jak, a nie „ślepe” kupowanie gadżetów tylko dlatego, że są w ofercie sprzedaży...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje intencje w każdym razie takie były. Tor był już zgrany, akustyka w miarę możliwości opanowana. Szukałem jeszcze jakiegoś szlifu, wisienki na torcie. I jak się okazało po odsłuchach, w punkt trafiły właśnie podkładki. Może ten bardzo dobry efekt to odpowiednie warunki dla tych podkładek, czyli podłoga w panelach, czy inny piernik😉 ale jestem zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Zbi_Rek napisał:

dyskusja za i przeciw podstawkom

inne omawiane elementy są argumentami, a więc integralną częścią wątku

Teoretycznie masz rację, ale...

Jak przejeżdżasz obok McDonalds'a to zatrzymujesz się, wchodzisz do środka i uświadamiasz wszystkich, że jedzą niezdrowo?

44 minuty temu, will66 napisał:

 

 

I po n-te; ja to wiem. 
Wielu zaczyna od końca wlasnie od gadżetów, nie robiąc/lub nie biorąc pod uwagę samego pomieszczenia. 

Ależ ja nie neguje ich potrzeby stosowania; jednak napisałem zależy kiedy i jak, a nie „ślepe” kupowanie gadżetów tylko dlatego, że są w ofercie sprzedaży...

Czy ktoś tu kupił coś na ślepo? Dlaczego niektóre osoby, takie jak Ty, z góry zakładają, że ludzie kupujący jakieś akcesoria audio są naiwniakami? 

Mam znajomego, który nosi w kieszeni składany nóż za 2,5 kzł i nie patrzę na niego jak na idiotę. Ma taki kaprys i stać go? Proszę bardzo. Nie wmawiam mu, że nóż od chińczyka za 15 zł robi to samo.

5 minut temu, AiM-TV napisał:

Moje intencje w każdym razie takie były. Tor był już zgrany, akustyka w miarę możliwości opanowana. Szukałem jeszcze jakiegoś szlifu, wisienki na torcie. I jak się okazało po odsłuchach, w punkt trafiły właśnie podkładki. Może ten bardzo dobry efekt to odpowiednie warunki dla tych podkładek, czyli podłoga w panelach, czy inny piernik😉 ale jestem zadowolony.

Dochodzi do absurdów, że ktoś się zaczyna tłumaczyć, na co wydał swoje ciężko zarobione pieniądze. I, że jest zadowolony z tego co kupił. Paranoja. To możliwe tylko w naszym zacofanym grajdole.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Franz-007 napisał:

Dochodzi do absurdów, że ktoś się zaczyna tłumaczyć, na co wydał swoje ciężko zarobione pieniądze. I, że jest zadowolony z tego co kupił. Paranoja. To możliwe tylko w naszym zacofanym grajdole.

A już zupełną niedorzecznością były dla mnie dociekania, że to jakaś marketingowa nagonka producenta, dystrybutora czy kogo jeszcze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, AiM-TV napisał:

A już zupełną niedorzecznością były dla mnie dociekania, że to jakaś marketingowa nagonka producenta, dystrybutora czy kogo jeszcze.

Jak sprzedaż ruszy to wystawimy TopHiFi fakturę marketingową😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, AiM-TV napisał:

Moje intencje w każdym razie takie były. Tor był już zgrany, akustyka w miarę możliwości opanowana. Szukałem jeszcze jakiegoś szlifu, wisienki na torcie. I jak się okazało po odsłuchach, w punkt trafiły właśnie podkładki. Może ten bardzo dobry efekt to odpowiednie warunki dla tych podkładek, czyli podłoga w panelach, czy inny piernik😉 ale jestem zadowolony.

w miarę możliwości, czyli ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbi_Rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Franz-007 napisał:

Dochodzi do absurdów, że ktoś się zaczyna tłumaczyć, na co wydał swoje ciężko zarobione pieniądze. I, że jest zadowolony z tego co kupił. Paranoja. To możliwe tylko w naszym zacofanym grajdole.

jak ostatnio kupowałem nowe opony good year efficiency grip 2 to znajomi którzy mają jakieś chisnkie dowalili się do mnie że przecież nie jeżdże sportowym samochodem a do pracy mam tylko 2 km więc po co mi takie opony, a ja wiem swoje jak już założyłem po dębicach te gy to sama przyjemność z jazdy cicho, komfortowo i czuje jak każde koło się trzyma z osobna drogi, dębice mi "uciekały spod kół".. znajomi nie rozumieją że to sama radość z takiej takiej jazdy nawet jeśli to tylko 2 km .. sorry za offtop ;))) 
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Zbi_Rek napisał:

do tego nie jest konieczna biżuteria za pierdyliony, tylko podkładki sylomerowe zrobią swoją robotę za ułamek kosztów

Ale mają jedną istotną wadę - są brzydkie jak noc listopadowa. Ktoś chce żeby nie tylko działało, ale i nie szpeciło więc dopłaca za wygląd. Proste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, McGyver napisał:

Ale mają jedną istotną wadę - są brzydkie jak noc listopadowa. Ktoś chce żeby nie tylko działało, ale i nie szpeciło więc dopłaca za wygląd. Proste.

oj tam, oj tam 🤪

ale spełniają swoje zadanie, może nawet lepiej niż te pierdylionowe

poza tym kreatywny użytkownik poradzi sobie z "urodą" sylomerów, wystarczy włożyć to cudo w odcinki rurek srebrnych , złotych, oksydowanych "jakiektochce" albo na czasie pisankową i po brzydocie 😇

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, McGyver napisał:

Ale mają jedną istotną wadę - są brzydkie jak noc listopadowa. Ktoś chce żeby nie tylko działało, ale i nie szpeciło więc dopłaca za wygląd. Proste

Ja mam brazowe sylomery pod granitami ktore dociazaja kolumny i powiem szczerze ze ich nie widac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A kolumny sie ladnie bujaja dotkniete. I slychac roznice na tych taniutkich sylomerach 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wibroizolacja akustyczna Getzner Werkstoffe "Sylomer".

Fajnie się o niej przy okazji tego wątku dowiedzieć.

Dzięki @Zbi_Rek !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.03.2021 o 19:38, xetras napisał:

Przecież kaucję potrącacie o parę procent i taka usługa tylko na weekend była osiągalna

nie wiem nic o potrącaniu kaucji. Pierwsze słyszę. Każdy salon do wypożyczeń podchodzi jak chce. My jako poznański salon wypożyczamy oczywiście za kaucją, jednak nic nie potrącamy. No chyba, że sprzęt nie wraca w tym samym stanie, to chyba zrozumiałem. Myślę, że jest tutaj już sporo osób, które mogą to potwierdzić. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Każdy salon do wypożyczeń podchodzi jak chce. (...) No chyba, że sprzęt nie wraca w tym samym stanie, to chyba zrozumiałem.

Dzięki za info.

Kontakt miałem tylko z 3 warszawskimi salonami, które może profilaktycznie tak zbywają natrętów, aby unikać potencjalnego zmniejszenia wartości użytkowej i handlowej towaru.

Warszawiacy to cwaniacy 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.03.2021 o 18:20, Zbi_Rek napisał:

oj tam, oj tam 🤪

ale spełniają swoje zadanie, może nawet lepiej niż te pierdylionowe

poza tym kreatywny użytkownik poradzi sobie z "urodą" sylomerów, wystarczy włożyć to cudo w odcinki rurek srebrnych , złotych, oksydowanych "jakiektochce" albo na czasie pisankową i po brzydocie 😇

 

W dniu 27.03.2021 o 21:26, Mikelas76 napisał:

Ja mam brazowe sylomery pod granitami ktore dociazaja kolumny i powiem szczerze ze ich nie widac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A kolumny sie ladnie bujaja dotkniete. I slychac roznice na tych taniutkich sylomerach 👍

Co się zmieniło w dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pod drugą parę kolumn wrzuciłem Isoacoustics Orea Indigo!

Już sobie nie wyobrażam swojego systemu bez takiego posadowienia kolumn. Zmiana - poprawa jest wyraźna. Do trzeciej pary kolumn kupię chyba podstawki Aperta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 godzin temu, EmilioE napisał:

A ja pod drugą parę kolumn wrzuciłem Isoacoustics Orea Indigo!

Już sobie nie wyobrażam swojego systemu bez takiego posadowienia kolumn. Zmiana - poprawa jest wyraźna. Do trzeciej pary kolumn kupię chyba podstawki Aperta.

Isoac Orea.jpg

 

Nie gniewaj się. Absolutnie wierzę i wiem, że w wielu przypadkach podkładki sensownie zrobione  i odpowiednio dobrane, dają poprawę brzmienia. Ale Taboret?! i I na tym głośnik? Kiedy byłem małolatem to robiłem takie sztuki - głośniki na półce wiszącej położone na bok i dwa metry nad podłogą. Ale tutaj, wśród miłośników dobrego brzmienia? No nie przystoi...

Edytowane przez pantagruel
brak wpisu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, EmilioE napisał:

pod drugą parę kolumn wrzuciłem Isoacoustics Orea Indigo! Już sobie nie wyobrażam swojego systemu bez takiego posadowienia kolumn. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam rozumieć że przedstawiony na foto zydelek zostaje w systemie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, McGyver napisał:

Mam rozumieć że przedstawiony na foto zydelek zostaje w systemie?

"Ostoja" musi się ostać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, McGyver napisał:

Mam rozumieć że przedstawiony na foto zydelek zostaje w systemie?

Zydelek w systemie to podstawa, u mnie co prawda tylko okresowo, ale jak przepinam kable to siadam na zydelku 😉.

Poza tym drewniane standy pod kolumny są dziś bardzo cenione👍.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Witam mam pytanie ponieważ mam dylemat , chcę nabyć podkładki pod kolumny z serii Gaia i tu mały problem mam Paradigm Studio 100 V 5  o wadze 35,4 kg jednej kolumny z specyfikacji wynika że Gaia III ma nośność do 32 kg więc trzeba by nabyć Gaia II ,lecz czytałem opinie że lepiej lekko przeciążyć podkładkę niż nie dociążyć zaznaczam że w żadnym razie nie chodzi mi o różnice w cenie tylko o jakość dzwięku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.