Skocz do zawartości
IGNORED

Atoll, Roksan, Audiolab, Hegel


Maniek01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, może ktoś się wypowiedzieć, który z wymienionych wzmacniaczy zagra najcieplej oraz ma najmniej wyostrzone wysokie tony? Atoll in100se, Roksan caspian m1, Roksan kandy 1lub 2,Audiolab 6000A,Hegel H70. A może macie inna propozycje ciepłego grania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Roksana Kandy KA-1 MkIII LIII, czyli topologia płytki jak w Kandy K2. W moim odczuciu wzmacniacz zdecydowanie po ciepłej stronie mocy, zróżnicowany, nieco uwypuklony bas, z mimo wszystko dużym zapasem kontroli, wygarem i raczej cukierkową, nieostrzącą, delikatną góra.
U mnie to gra z Infinity Kappa 6.2 i Arcam irDac po USB z komputera.
Ciekaw jestem porównania Kandy do Atolla.



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedz, właśnie najbliższy jestem kupna Kandy ka1 bądź Atolla. Mógłbyś napisać czy delikatna góra w twoim przypadku to zasługa bardziej wzmacniacza czy kolumn? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny raczej też mają lekko wycofaną górę.
Zwróć uwagę na wersję KA-1, były trzy: KA-1, KA-1 MKIII i KA-1 MKIII LIII. Ten ostatni ma bebechy jak Kandy K2, dwa pierwsze to inne konstrukcyjnie piece.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu to niestety ale ciężko będzie znaleźć ten model. Przynajmniej w PL. Pozostaje mi wypróbować Atolla. Jeszcze raz dzięki za odpowiedz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Maniek01 napisał:

Witam wszystkich, może ktoś się wypowiedzieć, który z wymienionych wzmacniaczy zagra najcieplej oraz ma najmniej wyostrzone wysokie tony? Atoll in100se, Roksan caspian m1, Roksan kandy 1lub 2,Audiolab 6000A,Hegel H70. A może macie inna propozycje ciepłego grania?

Posiadam Caspiana m1 i to na pewno nie jest ciepłe granie. Takie jest moje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Yankes napisał:

Posiadam Caspiana m1 i to na pewno nie jest ciepłe granie. Takie jest moje zdanie.

Dzięki za opinie, gościu który ma na sprzedaż Caspiana też ma takie zdanie na jego temat. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a  mam .. sony 🙂

warto i z musical fidelity sie przyjaznic lub chociaz dodac do znajomych przy odwiedzinach w sklepie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna z nielicznych recenzji ktore mnie cieszą,  100 procent poprawnej filozofi zamiast bełkotu ktory wylewa sie zewsząd

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jakze serce rosnie ze nic sie zmienilo od czasu MF elektra  w tym calym bubel sciganiu sie o nic nie wnoszace elementy z opisami jakby słonce zacmiewaly a tu prosze słusznie tanio i dobrze jak zawsze ☺️

 

ps ale i tak sony 😁 albo liniowa koncówka plus pre philips lub modyfikacje pre wg uznania

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Maniek01 napisał:

Dzięki za opinie, gościu który ma na sprzedaż Caspiana też ma takie zdanie na jego temat. 

Cieszę się, że troszkę ułatwiłem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Maniek01 napisał:

Wybór padł na Atolla in100

Ciekawy model... najważniejsze, że jesteś zadowolony albo będziesz. A tak na poważnie to co Ciebie przekonało ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, moja historia jest trochę zawiła. A tak w skrócie to poprostu szukam odpowiedniego dla mnie dźwięku i wzmacniacza. Atoll akurat był dostępny. Przypadek. Gdybym znalazł Kandy, ale tego Mk lll to pewnie bym go kupił. Poprostu szukam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2021 o 22:54, Yankes napisał:

Posiadam Caspiana m1 i to na pewno nie jest ciepłe granie. Takie jest moje zdanie.

jakie jest Twoim zdaniem granie tego wzmacniacza? Pytam z ciekawości bardziej żeby mieć punkt odniesienia....mi w moim nie pasuje tylko jedna rzecz - jak w utworze jest mocne uderzenie perkusji, to wzmak to podkreśli, typowych utworów z lat 80 gdzie są takie cyfrowe cyknięcia są nie do słuchania, ale jak utwór jest dobrze nagrany to jest pięknie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Svawo napisał:

jakie jest Twoim zdaniem granie tego wzmacniacza? Pytam z ciekawości bardziej żeby mieć punkt odniesienia....mi w moim nie pasuje tylko jedna rzecz - jak w utworze jest mocne uderzenie perkusji, to wzmak to podkreśli, typowych utworów z lat 80 gdzie są takie cyfrowe cyknięcia są nie do słuchania, ale jak utwór jest dobrze nagrany to jest pięknie...

Słuchając Caspina M1 zawsze przypomina mi Exposure pod względem szybkości i dokładności lokalizacji. Caspian do tego przekazu dodaje troszkę ciepła i dużo muzykalności. Nie dosłyszałem żeby pojawiały się jakieś "cyknięcia" z pewnością spory winy mają płyty z utworami z szalonych lat 80.Włącz coś dobrze nagranego to usłyszysz, że jest po prostu dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.03.2021 o 22:15, Maniek01 napisał:

Wybór padł na Atolla in100

Daj znać jak wyszło. U mnie 100se z Bowersami grała jak lampa prawie a z Quadralami kłuło w uszy. Zamieniłem na Cyrusa One i ten o dziwo jest bardzo łagodny na górze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę miał go u siebie w środę. Na razie będę go sprawdzał z Ruark Talisman i Telefunken. Jaki model masz Bowers? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Maniek01 napisał:

Jaki model masz Bowers? 

Miałem Preference 5 - bardzo dobrze wspominam, świetne kolumny. Teraz mam Quadral Ascent 90 LE - bardzo szczegółowe i precyzyjne (w stylu monitorów) granie, ale po chłodnej stronie. Z Atollem robiło się zbyt ostro. Z One jest bardzo dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Maniek01 napisał:

Czyli Cyrus gra cieplejsza barwą od Atolla? 

W tym konkretnym przypadku tak - dużo bardziej muzykalnie i mniej ostro. Ale Atoll +BW też grał b.dobrze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli miałbyś polecić komuś wzmacniacz do "ciepłego" grania który z nich byś wybrał? Czy może to zasługa kolumn? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Yankes napisał:

Słuchając Caspina M1 zawsze przypomina mi Exposure pod względem szybkości i dokładności lokalizacji. Caspian do tego przekazu dodaje troszkę ciepła i dużo muzykalności. Nie dosłyszałem żeby pojawiały się jakieś "cyknięcia" z pewnością spory winy mają płyty z utworami z szalonych lat 80.Włącz coś dobrze nagranego to usłyszysz, że jest po prostu dobrze.

exposure sluchałem tylko małego 1010 i caspian gra nieco (dużo) masywniej, ma dużo więcej mocy i  przez to przekaz jest większy, faktycznie detalicznością go przypomina, a spróbuj puścić taki kawałek desireless voyage voyage tam jest takie trzaśnięcie wybijające rytm na słuchawkach to się nieco gubi w tłumie ale mój system bardzo mocno to podkreśla.. daj znać proszę czy to słyszysz u Siebie... niemniej jednak dobrym realizacjom nie mam nic do zarzucenia 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Maniek01 napisał:

A jeżeli miałbyś polecić komuś wzmacniacz do "ciepłego" grania który z nich byś wybrał? Czy może to zasługa kolumn? 

Nie ma uniwersalnej recepty. Musi się zgrać. Bowersy miały delikatna górę i Atol się wpasowal. Quadrale są do bólu precyzyjne i szczegółowe. Taki charakter kolumny z Atollem na początku mnie zachwycił ale bardzo szybko zaczął męczyć (muzyka leci u nas cały czas w tle). Z Cyrusem mogę ich słuchać cały dzień i w mózgu nic nie świdruje 😉

12 minut temu, Svawo napisał:

spróbuj puścić taki kawałek desireless voyage voyage tam jest takie trzaśnięcie wybijające rytm na słuchawkach

Nie wiem o które trzaśnięcie chodzi ale to jest nagrane w lewym kanale? Czy taki badziew tylko w Tidal? 😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, marcinmarcin napisał:

Nie wiem o które trzaśnięcie chodzi ale to jest nagrane w lewym kanale? Czy taki badziew tylko w Tidal? 😁

takie co sekunde się powtarza przez cały utwór to jest chyba perkusja w jakiejś elektronicznej postaci, na yt na słuchawkach jest w obu kanałach więc na głośnikach stereo powinno być na samym środku 😉😛

ps faktycznie jest lekko po lewej stronie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Svawo napisał:

takie co sekunde się powtarza przez cały utwór to jest chyba perkusja w jakiejś elektronicznej postaci, na yt na słuchawkach jest w obu kanałach więc na głośnikach stereo powinno być na samym środku 😉😛

Cyka, ale czy o to chodzi? 😂 Wersja z YT lepsza niż z Tidal, przynajmniej stereo. .. Mówię o tej z 128mln wyświetleń, innych nie słuchałem... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, marcinmarcin napisał:

Cyka, ale czy o to chodzi?

trzaska bardziej 😉 tidal jest obiektywnie bardzo dobry ale wydawał mi się że dość mocno detaliczny dlatego przeszedłem na deezera 😛

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Svawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok rozumiem 😀. Dobra nie będę dopytywał o Cyruas, jak jeszcze Atolla nie słyszałem. Dzięki za  opinię. Jak już będę miał go w domu to napisze czy dźwięk mi pasuje. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.03.2021 o 11:11, marcinmarcin napisał:

Daj znać jak wyszło. U mnie 100se z Bowersami grała jak lampa prawie a z Quadralami kłuło w uszy. Zamieniłem na Cyrusa One i ten o dziwo jest bardzo łagodny na górze. 

A więc wyszło tak. Po około 5 godzinach słuchania nie było wielkiego wow ale też nie bylo źle. Można powiedzieć że  jestem zadowolony z zakupu, wysokie tony nie kłuja, basu nie ma za dużo (nie jestem basolubem) ale za to średnica, wokale, szczegółowość w moim przypadku w moim pokoju jeszcze nie słyszałem. Nie mówię że odkryłem płyty na nowo ale wszystko jest wyraźniejsze. Porównywałem Atolla z klonem Naima nap200 i Atol ma gorszy bas a średnicę i szczegóły właśnie lepsze. Po za tym grają podobnie. Atoll dla mnie gra neutralnie z wysunięta średnica i duża dawką szczegółów. Jest energetyczny i żywiołowy. Co do sceny i przestrzeni to mogłoby być lepiej i to mi najbardziej przeszkadza. To chyba na tyle po paru godzinach. Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Maniek01 napisał:

A więc wyszło tak. Po około 5 godzinach słuchania nie było wielkiego wow ale też nie bylo źle. Można powiedzieć że  jestem zadowolony z zakupu, wysokie tony nie kłuja, basu nie ma za dużo (nie jestem basolubem) ale za to średnica, wokale, szczegółowość w moim przypadku w moim pokoju jeszcze nie słyszałem. Nie mówię że odkryłem płyty na nowo ale wszystko jest wyraźniejsze. Porównywałem Atolla z klonem Naima nap200 i Atol ma gorszy bas a średnicę i szczegóły właśnie lepsze. Po za tym grają podobnie. Atoll dla mnie gra neutralnie z wysunięta średnica i duża dawką szczegółów. Jest energetyczny i żywiołowy. Co do sceny i przestrzeni to mogłoby być lepiej i to mi najbardziej przeszkadza. To chyba na tyle po paru godzinach. Pozdrawiam 

Po przesłuchaniu kilkunastu znanych płyt napiszesz znacznie więcej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.