Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwszy budżetowy drapak - szukam gramofonu z budżetem 400-650 zł.


Morty

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
13 minut temu, gitarrra napisał:

A  ludzie na tym forum nie potrzebują Twoich "rad" a ciągle ich udzielasz.

Proszę...bądź facetem z cojones i dotrzymaj słowa.

Nie mam ochoty na pyskówki z Tobą, facecie z jajami 🙂   Idź odpal nowego Prodżekta, kup kilka płyt w dyskoncie spożywczym i bądź szczęśliwy.  

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam na to ochoty.

I widzisz ,dowiedzieliśmy się niechcący ,że przynajmniej w jednej sprawie jestem lepszy niż Ty.

Ja mam, a Ty NIE. 👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz ,nie masz ochoty na pyskówki a brniesz w nie.

Płyty już kupiłem w Biedrze, a jakbyś chciał to mogę kupić Tobie gdybyś miał trudności ze zdobyciem jakiegoś tytułu.Jak coś to wal śmiało,nie krępuj się.

A Prodżekcik się dociera,nic nie bój.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gitarrra napisał:

A tak z ciekawości...miałeś już na priv ofertę sprzedaży od Winylomaniaka?

Żeby jedną.

 

12 godzin temu, porlick napisał:

Osobiście zainteresował bym się pierwszą propozycją.

Jest u mnie na razie w czołówce, pomimo że to też nie jest jakiś wysoki model. Mam sprzedawcę w tym samym mieście.

Panowie ja tu szukam gramofonu, a dyskusja zaczyna wyglądać jak w przyklejonych wątkach, czyli robi się  śmietnik z osobistymi wycieczkami. 

Z ogłoszeń, które mnie zainteresowały od czasu pierwszego posta to jeszcze zwróciłem uwagę na te:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  
Ten jest w ogóle coś warty? To coś pokroju BD 6000? Czy nawet nie stały obok siebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

PS: Dzięki wszystkim za rady, nie cytuję już każdego, żeby nie zaśmiecać tematu, a na pewno przyda się on nie tylko mi, ale też późniejszym poszukującym sprzętu w tym budżecie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Morty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
56 minut temu, Morty napisał:

Żeby jedną.

 

Jest u mnie na razie w czołówce, pomimo że to też nie jest jakiś wysoki model. Mam sprzedawcę w tym samym mieście.

Panowie ja tu szukam gramofonu, a dyskusja zaczyna wyglądać jak w przyklejonych wątkach, czyli robi się  śmietnik z osobistymi wycieczkami. 

Z ogłoszeń, które mnie zainteresowały od czasu pierwszego posta to jeszcze zwróciłem uwagę na te:

https://www.olx.pl/d/oferta/vintage-piekny-gramofon-pioneer-pl-512x-nowa-igla-wysylka-CID99-IDIty7w.html

https://www.olx.pl/d/oferta/gramofon-c-e-c-cz-6000-CID99-IDJ3S9S.html 
Ten jest w ogóle coś warty? To coś pokroju BD 6000? Czy nawet nie stały obok siebie?

https://www.olx.pl/d/oferta/gramofon-denon-dp-23-f-CID99-IDIn5UY.html

https://www.olx.pl/d/oferta/adapter-technics-sl-dd33-CID99-IDA5uPp.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=0

https://www.olx.pl/d/oferta/gramofon-pioneer-pl-880-quartz-pll-direct-drive-CID99-IDJ48TC.html#2b321c2cb7;promoted

https://allegrolokalnie.pl/oferta/gramofon-akai-ap-100c-prx

 

PS: Dzięki wszystkim za rady, nie cytuję już każdego, żeby nie zaśmiecać tematu, a na pewno przyda się on nie tylko mi, ale też późniejszym poszukującym sprzętu w tym budżecie.

 

 

No to lecim

Pioneer PL-512X, egzemplarz w ładnym stanie wizualnym, z nieoryginalną wkładką, dobrą na zasadzie, bo akurat była pod  ręką, w zestawie z podłym sferycznym zamiennikiem za 50 złotych, co z tego z nowym jak podłym, wydasz 7 stówek a dźwięk będzie miał klasy 50 złotych.

Sprzedający ściemnia, to żadnej wysokiej klasy gramofon, a podstawowy paskowiec, z silnikiem prądu zmiennego, bez żadnej regulacji obrotów, o budżetowych parametrach - gdy gramofon był nowy -   ściemnia również pisząc, że ten modle ma coś specjalnego, nie ma nic, to typowy budżetowiec...

 Gramofon C.E.C. CZ 6000

Męczyłem się chyba z pół roku aby to sprzedać, za 4 stówki .

Dramat ogólnie

No niby pływające zawieszenie fajne jest, ale tutaj wszystko jest źle zaprojektowane wykonane, skrzypi, trzeszczy, a nawet potrafi zajęczeć........ broń Panie Boże 🙂      

Gramofon Denon DP 23 F

Po czym poznać, w tym przypadku, że sprzedający nie ma pojęcia o tym co sprzedaje? Po tym, że założył matę do góry nogami, wystarczyło sprawdzić w Internecie, jak powinno być poprawnie

To w ogóle jest ściema, ta oferta, bo zniknęła wkładka, oryginalna wkładka Denona, co to warta jest z 3 stówki, jak w dobrym stanie, a mamy najtańszą At-91 z igła AT70, zamiennikem oczywiście, tylko jak on wcisnął tą igłę, to ja nie wiem, bo one rozmiarowo nie pasują, może młotkiem, ale podpiłował - czarodziej panie. Kurna nawet dokładnie z kurzu nie wytarł.......  

Technics SL-D33, porządny, trochę lepszej klasy niż budżetowa model. Tylko , sprzedający pisze, ze gramofon w idealnym stanie, a ja tam widzę ,że rant talerza zaśniedziały bo się aluminium utleniło się. Oczywiście igła klasy, zamiennik za 60 złotych, najgorsze co może być, niżej już nie można.... a zapłacić trzeba  5 stówek

Pioneer PL-880

Straszny plastik-fantastic, ale w ładnym stanie wizualnym 🙂 z igłą klasy 50-60 złotych......

 

AKAI AP-100C, zwykły paskowy budżetowy model, o budżetowych parametrach.... 

Szukaj dalej 🙂

  

  

 

         

 

        

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, Winylomaniak napisał:

Tutaj masz inny przypadek, sprzed chwilą otworzonego kartonu. Zapakowane..... w słomę, tylko że ta słoma jest zafoliowana 🙂 bo to Helmut. Styropianu budowalnego, ciętego z metra, jeszcze nikt mi nie za foliował 🙂           

      

DSCF2833.JPG

 

 

 

No i słoma, od góry i od dołu, nie pomogła Helmutowi, gdy się zostawia talerz pod pokrywą. A wysłałem instrukcję, jak zapakować, gdzie jest napisane, jesłi zostawisz talerz pod pokrywą, szlag trafi gramofon...  

Geld curik 😉  

Idzie pod młotek

 

1111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2021 o 14:10, Morty napisał:

Żeby jedną.

zgłaszaj moderacji.

W dniu 23.03.2021 o 20:41, Winylomaniak napisał:

A niech gdzieś nie styka masa albo jest zwarcie na przewodach w ramieniu? Co zrobisz? Umiesz posługiwać się miernikiem, rozbierzesz ramię aby wymienić przewody? Albo smar wysechł windzie ramienia? Zdemontujesz windę ramienia, aby ją nasmarować? 

A to są rzeczy najprostsze. 

ostatnio polecałeś olej rzepakowy do łożyska , więc resztę twoich napraw pozostawię fantazji innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Winylomaniak napisał:

Kupiłem sobie stosowny olej, rozwijam się 🙂

w biedronce chyba , bo mentalność handlarza za ściska gardło jak trzeba więcej wydać. 

Postawmy sprawę jasno kleisz aby grało i tyle. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem kiedyś ostrzeżenie za zwrócenie uwagi jednemu użytkownikowi, że pisze jak kura pazurem. A tu proszę. Wątek o wyborze gramofonu, a połowa to nietematyczne pierdololo. Z udziałem moderatora również. To jak to w końcu jest? Jeden może, a drugiemu nie wolno się odezwać?

P.S. "drapak" w tytule wygląda odrażająco. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kapstan_Biasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Kapstan_Biasu napisał:

Dostałem kiedyś ostrzeżenie za zwrócenie uwagi jednemu użytkownikowi, że pisze jak kura pazurem. A tu proszę. Wątek o wyborze gramofonu, a połowa to nietematyczne pierdololo. Z udziałem moderatora również. To jak to w końcu jest? Jeden może, a drugiemu nie wolno się odezwać?

Skąd to wynika ... ? Ponieważ jest tu jeden "mieszacz", który po prostu wciąga ludzi w takie przepychanki i tematy główne schodzą na plan dalszy. Dopóki go kiedyś nie było lub się nie odzywał to dyskusję były całkiem merytoryczne. A że "mieszacz" udziela się praktycznie w każdym temacie to i w każdym temacie mamy jak wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, treborzg napisał:

Ponieważ jest tu jeden "mieszacz"

aby tylko mieszacz 😞

jaki sens jest podawania linków , jak co ciekawsze okazje zaraz mogą zniknąć .

Za bardzo pewnemu jegomości nie chcę napędzać biznesu , i nie tylko ja jeden.

Puki on tu jest , kilku lub kilkunastu użytkowników nie zagląda do zakładki i wątki będą tak wyglądać 😕 niestety

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było skierowane raczej do moderacji, bo na razie to wygląda jak napis na stodole. W pewnej powieści.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kapstan_Biasu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kapstan_Biasu napisał:

Pytanie było skierowane raczej do moderacji, bo na razie to wygląda jak napis na stodole. W pewnej powieści.

nic to nie zmieni , moderacja walczy teraz z antykablarzami i chce powrotu do audiofilskiej reguły forum.

a tutaj gramofon za 300 , 500 i tak dalej , gdzie tu audiofilskość , może jakby tak wątki o gramofonach do pewnej kwoty lądowały w zakładce start , to gerwazy miałby wreszcie trochę bardziej pod górkę , w końcu i inni nim by się zajęli. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
W dniu 26.03.2021 o 21:38, bolo_senor napisał:

Szast prast

 

 

Wracając do tematu.

Przeglądaj ebay-a, można kupić czasem taki gramofon, za 350 złotych, z wysyłką. Popularny model, w Polsce obecnie w cenie 800-1000 złotych. 

Trzeba naprawić mocowanie przeciwwagi, czyli pacjent na plecy, odlutować przewody ramienia, pacjent na drugą stronę , poluzować śruby mocujące łożyska ramienia - sam śrubokręt nie wystarczy, trzeba mieć jeszcze stosowny klucz -wyjąć  ramię i zobaczyć jak to naprawić. 

Plus naprawić co tam jeszcze jest niesprawne 🙂

Nie sposób stracić na tym egzemplarzu - wartość hedashella i wkładki gramofonowej, bliska kwoty zakupu

 

https://www.ebay.pl/itm/Saba-Plattenspieler-PSP-350/393222517895?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2750.l2649 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
3 godziny temu, bolo_senor napisał:

jaki sens jest podawania linków , jak co ciekawsze okazje zaraz mogą zniknąć .

 

Proszę bardzo, link do licytacji, póki co, cena w temacie tego wątku 🙂

https://www.ebay.pl/itm/TECHNICS-SL-QX300-Sehr-Schöner-Zustand-Mit-Ortofon-OMP-30-Hifi-Plattenspieler/154392273998?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2055359.m1431.l2649

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Winylomaniak napisał:

sam śrubokręt nie wystarczy, trzeba mieć jeszcze stosowny klucz

czyżby ten klucz nazywał się młotek 😄

tyle pisaniny , wystarczyło napisać kupić , spróbować naprawić , wyrzucić.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic tam w tych linkach ciekawego nie ma , ty gerwazy to chyba fanatyk plastiku jesteś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Teraz, bolo_senor napisał:

nic tam w tych linkach ciekawego nie ma , ty gerwazy to chyba fanatyk plastiku jesteś.

1.A chcesz się założyć, że ten Technics nie jest plastikowy?

2. U mnie, byś z działu zakupów wleciał, po pierwszym dniu, do działu konserwacji powierzchni płaskich.

 🙂 

         

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Winylomaniak napisał:

2. U mnie, byś z działu zakupów wleciał,

🤣 

zwolnij człowieka z działu public relations i reklamacji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kapstan_Biasu napisał:

Pytanie było skierowane raczej do moderacji, bo na razie to wygląda jak napis na stodole. W pewnej powieści.

Zgadzam się. Jak ktoś chce sobie lub komuś coś zaproponować i pooglądać oferty to niech sobie na priva wysyłają.

A tutaj chodzi o merytoryczna dyskusję na dany temat. Merytoryczne i z doświadczenia oceny sprzętów, plusy, minusy, co się w danym sprzęcie komuś podoba a co nie ... i to by były w miarę rzetelne dyskusje, o samym dźwięku to już są opinie raczej subiektywne ale coś zawsze od siebie można dodać.

I to służyło by jakiemuś celowi dla obecnych i zapewne przyszłych wielbicieli winyla.

A tu coraz częściej masa postów bez dotarcia do drugiej strony zaczynają sięgać dna ... jakieś pyskówki, przepychanki, własny marketing, własna reklama itd. itp. czasem to aż człowiek się zastanawia czy warto o coś zapytać lub coś napisać bo za chwilę zostanie zbombardowany ... że jest idiotą, wieje od niego niewiedzą, ma badziew, tandetę, CHRL i za przeproszeniem ch*j wie co jeszcze.

I rzeczywiście, prawda jest taka, że dopóki moderacja nic z tym nie zrobi to coś za bardzo nie wróżę temu forum świetlanej przyszłości ... a szkoda by było zmarnować wiedzę i doświadczenie wielu użytkowników.

3 godziny temu, bolo_senor napisał:

a tutaj gramofon za 300 , 500 i tak dalej , gdzie tu audiofilskość

Dużo w tym prawdy jest. W takich kwotach to nawet mowy o HiFi nie ma. No chyba że ktoś kupi za 500, włoży 2tys. i jakiś lepszy lub gorszy poziom HiFi będzie miał.

2 godziny temu, Winylomaniak napisał:

Trzeba naprawić mocowanie przeciwwagi, czyli pacjent na plecy, odlutować przewody ramienia, pacjent na drugą stronę , poluzować śruby mocujące łożyska ramienia - sam śrubokręt nie wystarczy, trzeba mieć jeszcze stosowny klucz -wyjąć  ramię i zobaczyć jak to naprawić. 

Plus naprawić co tam jeszcze jest niesprawne

O ... i to jest właśnie taki "przykład merytoryki". Komu i czemu ma to służyć ? Osiągnięte dno może ciekawej dyskusji.

P.S. "Pierwszy budżetowy drapak" - już za sam tytuł człowiekowi nie chce się odpisywać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 godzinę temu, treborzg napisał:

Zgadzam się. Jak ktoś chce sobie lub komuś coś zaproponować i pooglądać oferty to niech sobie na priva wysyłają.

A tutaj chodzi o merytoryczna dyskusję na dany temat. Merytoryczne i z doświadczenia oceny sprzętów, plusy, minusy, co się w danym sprzęcie komuś podoba a co nie ... i to by były w miarę rzetelne dyskusje, o samym dźwięku to już są opinie raczej subiektywne ale coś zawsze od siebie można dodać.

I to służyło by jakiemuś celowi dla obecnych i zapewne przyszłych wielbicieli winyla.

A tu coraz częściej masa postów bez dotarcia do drugiej strony zaczynają sięgać dna ... jakieś pyskówki, przepychanki, własny marketing, własna reklama itd. itp. czasem to aż człowiek się zastanawia czy warto o coś zapytać lub coś napisać bo za chwilę zostanie zbombardowany ... że jest idiotą, wieje od niego niewiedzą, ma badziew, tandetę, CHRL i za przeproszeniem ch*j wie co jeszcze.

I rzeczywiście, prawda jest taka, że dopóki moderacja nic z tym nie zrobi to coś za bardzo nie wróżę temu forum świetlanej przyszłości ... a szkoda by było zmarnować wiedzę i doświadczenie wielu użytkowników.

Dużo w tym prawdy jest. W takich kwotach to nawet mowy o HiFi nie ma. No chyba że ktoś kupi za 500, włoży 2tys. i jakiś lepszy lub gorszy poziom HiFi będzie miał.

O ... i to jest właśnie taki "przykład merytoryki". Komu i czemu ma to służyć ? Osiągnięte dno może ciekawej dyskusji.

P.S. "Pierwszy budżetowy drapak" - już za sam tytuł człowiekowi nie chce się odpisywać.

 

O danym modelu to można sobie przeczytać w Internecie, jest cała mas informacji, producentów, użytkowników itd. Plusy, minusy itd..... 

Dużo ważniejsza jest sama oferta, po pierwsze, ze jest, po drugie, ze jest atrakcyjna, lub nie jest, warto kupić, lub nie warto

Podałem link do bardzo ciekawej oferty, raz, najwyższy model Technicsa z T4P z tradycyjnym ramieniem, z drugą od góry wkładką Ortofona, wśród MM, czyli trzeba położyć, za taki używany zestaw, w dobrym stanie, cos około 1500-1700, a tu idzie licytacja, cena 100 ojor, może więc warto zainteresować się....     

Chińską tandetę należy, bezwzględnie, piętnować wszędzie. Bo to jest tak, jak się zbierze jakieś grono nawiedzonych, w tym przypadku winylomaniaków  to się robi często kółko wzajemnej adoracji, i nic nie można skrytykować, nawet chińskiego badziewia 🙂  

Kto komu broni, no chyba takiego zakazu nie ma, zakładać watki audiofilskie i się podniecać tym czy tamtym....  

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Winylomaniak napisał:

Dużo ważniejsza jest sama oferta, po pierwsze, ze jest, po drugie, ze jest atrakcyjna, lub nie jest, warto kupić, lub nie warto

 bazar najlepiej gerwazemu zróbmy , żeby miał wszystko w jednym miejscu.

 

35 minut temu, Winylomaniak napisał:

Podałem link do bardzo ciekawej oferty, raz, najwyższy model Technicsa z T4P

mdli już mnie od tego twojego technicsa , są też inne gramofony. Nikt nie napisał , że musi być t4p

37 minut temu, Winylomaniak napisał:

Chińską tandetę należy, bezwzględnie, piętnować wszędzie.

jak i oszustów.

39 minut temu, Winylomaniak napisał:

Bo to jest tak, jak się zbierze jakieś grono nawiedzonych, w tym przypadku winylomaniaków  to się robi często kółko wzajemnej adoracji

raczej ty swojego się nie doczekasz , za to masz swój wątek chyba na wszystkich forach.

41 minut temu, Winylomaniak napisał:

z drugą od góry wkładką Ortofona

wuj z tej wkładki jak igła zajechana , a nowa więcej niż gramofon kosztuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Winylomaniak napisał:

Chińską tandetę należy, bezwzględnie, piętnować wszędzie

Ło matko...jak to dobrze że mój prodżekcik jest zrobiony w Česká republika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Winylomaniak napisał:

O danym modelu to można sobie przeczytać w Internecie, jest cała mas informacji, producentów, użytkowników itd. Plusy, minusy itd..... 

bloga se załóż , a nam daj spokój.

2 godziny temu, treborzg napisał:

Zgadzam się. Jak ktoś chce sobie lub komuś coś zaproponować i pooglądać oferty to niech sobie na priva wysyłają.

chodziło mi o to , że gerwazy na naszym forum wciska gramofony poprzez priv i interes kwitnie.

Trzeba wszędzie w wątkach pisać , co za jegomość i tyle.

9 minut temu, gitarrra napisał:

Ło matko...jak to dobrze że mój prodżekcik jest zrobiony w Česká republika.

zaraz gerwazy napisze , że chińczyk albo , że masz wyrób gramofonopodobny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
7 minut temu, bolo_senor napisał:

 bazar najlepiej gerwazemu zróbmy , żeby miał wszystko w jednym miejscu.

mdli już mnie od tego twojego technicsa , są też inne gramofony. Nikt nie napisał , że musi być t4p

jak i oszustów.

Technics żondzi 🙂 a w Polsce to szczególnie 🙂

Ludzie kupują, bez względu na stan, powodzenia w odpaleniu tego egzemplarza 

https://allegro.pl/oferta/gramofon-technics-sl-q300-10538026668 

Oczywiście jest cała masa, różnych gramofonów, ale i tak skończy się jak zwykle, czyli na Technicsie 🙂

Najwyższy model Technicsa na T4P, z tradycyjnym ramieniem, obudowa to odlew aluminiowy, ramię o małej masie efektywnej,  mocowanie wkładki standardu T4P, czyli nawet po pijaku zamontujesz poprawnie, pływające zawieszenie,  całość pomyślna tak, aby rezonans wypadał na 10 Hz, kompaktowa budowa, wewnętrznie kluczowe podzespołu na osobnych płytkach, np całe ramię, wraz z przewodami, wyjmujesz po odkręceniu 3 śrub, i możesz przesmarować wyregulować w wygodny sposób...    

4 stówki, z wysyłką, czyli dolny zakres tematu tego wątku

Hajend dla mniej zasobnych 🙂

https://www.ebay.pl/itm/Technics-SL-QX-300-Direct-Drive-Automatic-Turntable-Plattenspieler/333933839053?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2055359.m1431.l2649&autorefresh=true 

16 minut temu, bolo_senor napisał:

bloga se załóż ,

Dawaj te audiofilskie tematy na forum, ja chętnie poczytam 🙂

Zamiast czepiać się mnie, jak rzep psiego ogona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Winylomaniak napisał:

O danym modelu to można sobie przeczytać w Internecie, jest cała mas informacji, producentów, użytkowników itd. Plusy, minusy itd..... 

Gdybym chciał poczytać w internecie to nie miałbym potrzeby zapytać na forum o doświadczenia ze strony praktycznej i z życia wzięte. A tak w każdym temacie jestem zmuszony oglądać czyjeś reklamy złomu.

22 minuty temu, bolo_senor napisał:

bazar najlepiej gerwazemu zróbmy , żeby miał wszystko w jednym miejscu.

A dlaczego my ? Jak moderacja na to pozwala to niech zrobi mu osobny kanał za szrotowiskiem a nam da swobodnie podyskutować.

16 minut temu, gitarrra napisał:

Ło matko...jak to dobrze że mój prodżekcik jest zrobiony w Česká republika.

A mój Dual jakimś dziwnym trafem jest Made In Germany ... a może jestem jakimś wybrańcem albo szczęśliwy los się do mnie uśmiechnął. Jednak cuda się zdarzają ...

16 minut temu, bolo_senor napisał:

chodziło mi o to , że gerwazy na naszym forum wciska gramofony poprzez priv.

Dlatego właśnie jak ktoś nie chce nachalnego prywatnego marketningu dostawać na priv to niech zgłasza to do modera, a na ogólnym to już w ogóle powinno to być zabronione.

A czy moderacja z tym coś zrobi czy nie to już inna historia. Ale dopóki nie będziemy piętnować tego typu działań, dopóty nic się nie zmieni a my dalej będziemy w czarnej ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.