Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwszy budżetowy drapak - szukam gramofonu z budżetem 400-650 zł.


Morty

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
17 minut temu, treborzg napisał:

Uczepiłeś się jednego gramofonu i tyle z tego wiesz.

Ja piszę o całości firmy a ty o kluczyku do jednego jej magazynu. Choć o ile się nie mylę to już z Technicsa chyba tylko nazwa została. Teraz to chyba Panasonic klepie.

Mieli,  u szczytu popularności  płyty winylowej w stałej ofercie ponad 100 (sto) modeli gramofonów, w tym bardzo wyrafinowane technicznie ramiona, napędy, tak same wyrafinowane technicznie wkładki  gramofonowe.

Poprzeglądaj sobie ich katalogi z końca z przełomu lat 70/80 zanim następnym razem coś jeszcze masz na temat ich produktów napisać 

Tu masz jeden z przykładów tego co również  produkowali, używane ramię sprzed około 40 lat 🙂 

https://www.ebay.pl/itm/Technics-EPA-100-MK2-tonearm-with-original-box-cable-template-headshell/133690481353?hash=item1f2092dac9:g:WH0AAOSwDF5gStlG

Za drobne 11-14 tys, a to tylko ramię

Ponieważ dzisiaj skala jest inna, jakiś, ułamek, nie procenta a promila, tego co było u szczytu popularności plyty winylowej  to ofertę maja inną ,ale też mają model z wysokiej półki - ceny nie sprawdzaj.

https://www.technics.com/pl/produkty/reference-class/klasa-referencyjna.html  

"Marka została wprowadzona w roku 1965 przez Matsushita Electric Industrial Co., Ltd., ówczesny odpowiednik dzisiejszej Panasonic Corporation."     

To był jeden z największych, najnowocześniejszych i najlepszych producentów elektroniki użytkowej, z innowacyjnymi konstrukcjami, laboratoriami, konstruktorami.

Patrzenie na to z perspektyw Pewexów,  czy tylko popularności jednego modelu gramofonu, to tak jakby nic nie widzieć, i nie wiedzieć.

Amen     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Kanał nie styka, trzeba wziąć miernik  i sprawdzić dlaczego

Bardzo dobry budżetowy model, świetne ramie, świetny silnik, cicha mechanika, wkładka typu MC

W zakładam budżecie 🙂

https://www.ebay.pl/itm/Yamaha-P-500-Plattenspieler-Turntable/333929201865?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2748.l2649

 

1Pioneer (1).jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Bardzo mnie cieszy mnie, że dyskusja w tym wątku trwa. Zdecydowanie mniej cieszy mnie jednak fakt, że w zdecydowanej większości ma się ona nijak do tematu i mojego pierwszego posta 😕

Celowo nie pisałem w przyklejonym wątku, bo mój post pewnie nie przebiłby się przez przepychanki i udowadnianie swoich racji w obszarach daleko wykraczających poza temat dyskusji. I co? I tutaj jest dokładnie to samo.

Cytat

jaki sens jest podawania linków , jak co ciekawsze okazje zaraz mogą zniknąć .

Według mnie bardzo duży - nawet jak oferta z linku zaraz zniknie, to obejrzenie sobie kilku przykładowych, nawet już nieaktualnych ofert, da czytającym wątek jakiś pogląd na to, jak ukierunkować swoje poszukiwania.

Cytat

Za bardzo pewnemu jegomości nie chcę napędzać biznesu , i nie tylko ja jeden.

To nie linkujcie do tego kolesia. Nie wiem, czy wiecie, ale wasz ulubiony jegomość jest znany również na konkurencyjnym forum, gdzie użytkownicy ostrzegają przed nim wprost.

Cytat

a tutaj gramofon za 300 , 500 i tak dalej , gdzie tu audiofilskość , może jakby tak wątki o gramofonach do pewnej kwoty lądowały w zakładce start , to gerwazy miałby wreszcie trochę bardziej pod górkę , w końcu i inni nim by się zajęli. 

Forum audio to tylko nie forum high-endu, chociaż sam się zdziwiłem, że w zakładce start nie ma nic o gramofonach. Natomiast nie wiem, czy powinien być, bo patrząc po przyklejonym wątku - jest on jednym wielkim śmietnikiem.

Cytat

Wracając do tematu.

Przeglądaj ebay-a, można kupić czasem taki gramofon, za 350 złotych, z wysyłką. Popularny model, w Polsce obecnie w cenie 800-1000 złotych. 

Trzeba naprawić mocowanie przeciwwagi, czyli pacjent na plecy, odlutować przewody ramienia, pacjent na drugą stronę , poluzować śruby mocujące łożyska ramienia - sam śrubokręt nie wystarczy, trzeba mieć jeszcze stosowny klucz -wyjąć  ramię i zobaczyć jak to naprawić. 

To nie jest powrót do tematu. Tematem dyskusji jest potencjalnie sprawny gramofon kosztujący w Polsce około 400-650, no może góra 700 zł. Potencjalnie sprawny, czyli taki, który w momencie zakupu działa, nie wymaga lutowania przewodów na nowo, ingerencji w ramię, przeciwwagę, silnik czy w ogóle ich demontażu.

Cytat

Zgadzam się. Jak ktoś chce sobie lub komuś coś zaproponować i pooglądać oferty to niech sobie na priva wysyłają.

Ja się natomiast nie zgadzam. Publikacja linku do oferty na forum, pozwala na weryfikację jej przez innych użytkowników. W przypadku, gdy ktoś jak ja, dostaje na priv linki do handlarza, nie jest w stanie odnieść się do tego czy to dobry wybór, czy chęć opchnięcia swoich ulepów.

Cytat

A tutaj chodzi o merytoryczna dyskusję na dany temat.

AMEN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
6 godzin temu, Morty napisał:

Tematem dyskusji jest potencjalnie sprawny gramofon kosztujący w Polsce około 400-650, no może góra 700 zł.

A jaki to problem kupić nie w Polsce? Klika się w 'Kup teraz' tak samo 🙂 wysyłka trwa tylko dłużej, ale przecież to nie chleb czy bułki. że musi być na dzisiaj.   

W Polsce ten model kosztuje tyle:

https://allegro.pl/oferta/technics-sl-qx300-9785687454

Za granicą kosztuje tyle:

https://www.ebay.pl/itm/Technics-SL-QX-300-Direct-Drive-Automatic-Turntable-Plattenspieler/333933839053?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Różnica trzykrotna 🙂

I ten z Polski ma, pokrywę, zawisy i wkładkę gramofonową, nie od tego modelu.  Zamontowana igła to zamiennik za 60 złotych.......   

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Morty napisał:

Panowie! Bardzo mnie cieszy mnie, że dyskusja w tym wątku trwa. Zdecydowanie mniej cieszy mnie jednak fakt, że w zdecydowanej większości ma się ona nijak do tematu i mojego pierwszego posta 😕

Nikt za dużo ci w tym temacie nie pomoże. Wynika to po prostu z założonego budżetu. W tych pieniądzach z dużym prawdopodobieństwem nic ciekawego nie kupisz. A jak kupisz to zapewne będzie to zwyczajny złom do generalnego remontu. Bez względu czy to będzie manuał, pół czy full automat. Choć z tymi ostatnimi to może być najgorzej.

Gramofony w tych cenach o ile działają to jest to zazwyczaj ostatni ich oddech poprzez: brak smarowania, utlenione przewody sygnałowe, sparciałe wszelakie elementy gumowe, sypiące się zębatki jeżeli są z plastiku, powysychane kondensatory, wszelakie kontrolki nie trzymające parametrów, wszelakie paski do wymiany, padające płytki elektroniczne że względu na utlenioną cynę itd. itp.

Tak więc kupić ... kupisz ale musisz się liczyć z tym że może ci to jeszcze jakiś czas pochodzić lub też możesz się zabawić w uzdrawianie go wydając przy tym kolejne pieniądze czasem nie małe. Lub też w ogóle go nie uzdrowisz że względu na brak części zamiennych.

Ostatnio był gdzieś podobny temat do twojego i chyba skończyło się na niczym - coś tak kojarzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
13 minut temu, treborzg napisał:

W tych pieniądzach z dużym prawdopodobieństwem nic ciekawego nie kupisz. A jak kupisz to zapewne będzie to zwyczajny złom do generalnego remontu. Bez względu czy to będzie manuał, pół czy full automat. Choć z tymi ostatnimi to może być najgorzej.

Takie to się kupuje po 100-150 złotych 🙂

https://www.ebay.pl/itm/Technics-Plattenspieler-SL-Q212/284227683437?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2748.l2649

https://www.ebay.pl/itm/Dual-CS-750-1-Turntable/254911136695?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

A widzisz, i w Polsce i nie Technics a Prodżekt, no fakt, 300 złotych ponad zakładany budżet, ale nic nie trzeba robić, nic a nic.

https://allegrolokalnie.pl/oferta/gramofon-adapter-pro-ject-wkladka-ortofon-bronze 

Nie znasz się kompletnie na tym temacie. Kompletnie.... Nic a nic

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Morty napisał:

Tematem dyskusji jest potencjalnie sprawny gramofon kosztujący w Polsce około 400-650, no może góra 700 zł. Potencjalnie sprawny, czyli taki, który w momencie zakupu działa, nie wymaga lutowania przewodów na nowo, ingerencji w ramię, przeciwwagę, silnik czy w ogóle ich demontażu.

No to spójrz wyżej ... tu się po prostu nie da normalnie podyskutować. Ale jak chcesz to złomiarz jest na to otwarty i chętny.

Kończę bo szkoda się strzępić ... pzdr,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
47 minut temu, treborzg napisał:

No to spójrz wyżej ...

Jak się nie zna, to niech kupi, prodżekta, nowy z gwarancją - 670 złotych.

https://allegro.pl/oferta/outlet-gramofon-pro-ject-debut-iii-dc-czarny-piano-9878756838

Wersja full wypas, z regulacją nacisku z przedwzmacniaczem i regulacją obrotów.

 

 

 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Winylomaniak napisał:

nowy z gwarancją - 670 złotych.

Niby prawda ale tak nie do końca."Po zwrocie" to nie to samo co nowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Winylomaniak napisał:

nowy z gwarancją - 670 złotych.

choć raz coś konkretnego

Teraz, gitarrra napisał:

Niby prawda ale tak nie do końca."Po zwrocie" to nie to samo co nowy.

 cena atrakcyjna , myślę , że można to przeboleć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bolo_senor napisał:

cena atrakcyjna , myślę , że można to przeboleć

też tak uważam

2 minuty temu, Winylomaniak napisał:

a klient zawsze wie lepiej

a niby kto ma wiedzieć lepiej?Nawet jak nie wie to i tak wie ,bo ten klient decyduje o Twoim "być albo nie być".Takie jest prawo rynku,to klient ma rację.Jeśli nie będziesz się z tym zgadzał to razem ze swoim majdanem wylądujesz na śmietniku.Czyli generalnie tam,gdzie jest miejsce Twojego kramu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
18 minut temu, gitarrra napisał:

a niby kto ma wiedzieć lepiej?Nawet jak nie wie to i tak wie ,bo ten klient decyduje o Twoim "być albo nie być".Takie jest prawo rynku,to klient ma rację.

Ubawiłeś mnie do łez.

Historia sprzed 100 lat, czyli o Fordzie T sobie przeczytaj :

"możesz otrzymać samochód w każdym kolorze, pod warunkiem, że będzie to kolor czarny”,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Winylomaniak napisał:

możesz otrzymać samochód w każdym kolorze, pod warunkiem, że będzie to kolor czarny”,

znam tą historyjkę tyle że,ona dotyczy nowych samochodów a nie 40-to letnich klepanych krupów ,sytuacja ekonomiczna była wtedy zupełnie inna niż teraz .I mówiąc delikatnie,społeczeństwo amerykańskie jest dosyć "specyficzne".

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Winylomaniak napisał:

ale ty jednak mnie zadziwiasz

Bo widzisz,ja zadziwiam niestety tylko Ciebie.😟

Natomiast Ty...chyba wszystkich na tym forum.Normalnie pozazdrościć popularności.

Większą popularność miałbyś chyba tylko w Tworkach👍

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ło matko...spadłem z krzesła🤣

ale przystojny jest ten Winylowy,,,trzeba obiektywnie przyznać.👍

A ten gajer to chyba tani Armani?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odnieść się jeszcze do kilku Waszych wypowiedzi.

W dniu 28.03.2021 o 15:49, treborzg napisał:

A tu coraz częściej masa postów bez dotarcia do drugiej strony zaczynają sięgać dna ... jakieś pyskówki, przepychanki, własny marketing, własna reklama itd. itp. czasem to aż człowiek się zastanawia czy warto o coś zapytać lub coś napisać bo za chwilę zostanie zbombardowany ... że jest idiotą, wieje od niego niewiedzą, ma badziew, tandetę, CHRL i za przeproszeniem ch*j wie co jeszcze.

I rzeczywiście, prawda jest taka, że dopóki moderacja nic z tym nie zrobi to coś za bardzo nie wróżę temu forum świetlanej przyszłości ... a szkoda by było zmarnować wiedzę i doświadczenie wielu użytkowników.

Przypomniałeś mi, dlaczego znam to forum od kilkunastu lat, a nigdy się tu nie rejestrowałem i nic nie pisałem 🙁

W dniu 28.03.2021 o 15:49, treborzg napisał:

Dużo w tym prawdy jest. W takich kwotach to nawet mowy o HiFi nie ma. No chyba że ktoś kupi za 500, włoży 2tys. i jakiś lepszy lub gorszy poziom HiFi będzie miał.

To jest ogólne forum audio, a nie forum o sprzęcie audio powyżej jakiejś półki. Nawet jak ktoś szuka sprzętu w przedziale 400-1000 zł, to nie znaczy, że co by nie kupił, to i tak będzie lipa. Różnice pomiędzy sprzętami na rynku wtórnym w tym budżecie są duże i nie powiecie mi, że to jeden karabin, czy ktoś kupi sobie jakiś niski model Unitry, czy np. Duala 455.

Ja się wczoraj nie urodziłem i mam świadomość tego, że szukam wiekowego sprzętu i to takiego, który nie był kiedyś wysokim modelem. Natomiast co do określenia HiFi, to z jednej strony wychodzi się tu z założenia, że np. wspomniany Dual, czy jakiś Technics z pierwszej połowy lat 80' z napędem bezpośrednim na kwarcu, to nie jest HiFi, ale Pro-Jecty za 900-1500 zł to już są niby spoko 😮

W dniu 28.03.2021 o 15:49, treborzg napisał:

P.S. "Pierwszy budżetowy drapak" - już za sam tytuł człowiekowi nie chce się odpisywać.

To nie odpisuj. Użyłem takiego określenia, bo jak już pisałem wczesnej, znam to forum nie od dziś i co poniektórzy dostają tutaj palpitacji, jak ktoś śmie nazwać gramofonem coś poniżej Technicsa SL-1200...

W dniu 28.03.2021 o 14:13, Winylomaniak napisał:

Proszę bardzo, link do licytacji, póki co, cena w temacie tego wątku 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W dniu 28.03.2021 o 17:22, Winylomaniak napisał:

Podałem link do bardzo ciekawej oferty, raz, najwyższy model Technicsa z T4P z tradycyjnym ramieniem, z drugą od góry wkładką Ortofona, wśród MM, czyli trzeba położyć, za taki używany zestaw, w dobrym stanie, cos około 1500-1700, a tu idzie licytacja, cena 100 ojor, może więc warto zainteresować się....     

Mogę wiedzieć co sądzisz o SL-Q300 (bez X) w bardzo fajnym stanie wizualnym z całkowicie sprawną automatyką i fabryczną wkładką P30? Widzę, że jest to tańsza wersja, tylko o ile spadamy niżej i czy różnice będą w ogóle odczuwalne? Na pewno w SL-Q300 nie ma pitch control. Pytanie kieruję nie tylko do Winylomaniaka.

W dniu 28.03.2021 o 17:57, bolo_senor napisał:

mdli już mnie od tego twojego technicsa , są też inne gramofony. Nikt nie napisał , że musi być t4p

Nikt nie pisał, ale nie wykluczam t4p, to będzie mój pierwszy gramofon (miałem już styczność z tematem, po prostu nigdy nie miałem własnego) i może wkładka t4p nie będzie takim przekleństwem?

W dniu 28.03.2021 o 19:35, Winylomaniak napisał:

Wracając do tematu, czyli pierwszy budżetowy drapak, w budżecie 400-650 złotych

Przeglądamy jebaja i tym razem  mamy Pioneer PL-L50, liniowiec, który jest o niebo lepszy niż wszelkiej maści chińskie wyroby i inne budżetowce kosztujące, często po 2-2.5k

Możesz nam rozwinąć swoją myśl z opisu egzemplarza, który sprzedajesz? cytuję:

Cytat

Bardzo dobry model z ramieniem liniowym, lepsza jakość dźwięku niż w przypadku ramienia tradycyjnego.

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Morty napisał:

To jest ogólne forum audio, a nie forum o sprzęcie audio powyżej jakiejś półki. Nawet jak ktoś szuka sprzętu w przedziale 400-1000 zł, to nie znaczy, że co by nie kupił, to i tak będzie lipa. Różnice pomiędzy sprzętami na rynku wtórnym w tym budżecie są duże i nie powiecie mi, że to jeden karabin, czy ktoś kupi sobie jakiś niski model Unitry, czy np. Duala 455.

Ja się wczoraj nie urodziłem i mam świadomość tego, że szukam wiekowego sprzętu i to takiego, który nie był kiedyś wysokim modelem. Natomiast co do określenia HiFi, to z jednej strony wychodzi się tu z założenia, że np. wspomniany Dual, czy jakiś Technics z pierwszej połowy lat 80' z napędem bezpośrednim na kwarcu, to nie jest HiFi, ale Pro-Jecty za 900-1500 zł to już są niby spoko 😮

Z ogólnym forum oczywiście masz rację. Jednak nikt tu nie prowadzi dyskusji o kuchennych radyjkach.

Nikt również nie neguje tego że polujesz na używkę. Ja ci tylko zasugerowałem z czym musisz się liczyć przy kupnie gramofonu z takiej półki budżetowej abyś z czasem nie musiał kogoś tutaj przeklinać że ci wcisnął taki a nie inny szrot. A zrobisz jak uważasz, twoja waluta to i twoja decyzja.

Nigdzie również nie wspomniałem że jakieś modele są lepsze lub gorsze a tym bardziej że nowe to HiFi a stare to już nie. Tak więc nie wyciągaj pochopnie nie byłych i nie napisanych opinii. Zaczytaj na spokojnie jeszcze raz co ci napisałem i ew. odnieś się do zamieszczonych faktów.

A co do samych "dźwięków" to chyba raczej jakiś przyzwoity poziom o ile się nie mylę to chciałbyś mieć. Bo jak tylko "drapak do drapania" to tutaj chyba takiego nie znajdziesz. No może złomiarz coś ci od helmuta poskleja.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Morty napisał:

To jest ogólne forum audio, a nie forum o sprzęcie audio powyżej jakiejś półki.

To kiedyś (z 15 lat temu) było forum audiofilskie i z natury rzeczy , przewijały się droższe urządzenia . Zmieniało się to wraz z moderatorami , aż dotknęło dna.

Potem pojawili się najpierw naganiacze potem handlarze a na końcu gerwazy ( jako gwóźdź programu )

7 godzin temu, Morty napisał:

Użyłem takiego określenia, bo jak już pisałem wczesnej, znam to forum nie od dziś i co poniektórzy dostają tutaj palpitacji, jak ktoś śmie nazwać gramofonem coś poniżej Technicsa SL-1200...

słabo je znasz z 11 lat temu za taki wątek , jako nowy użytkownik dostał byś zapewne bana

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tania ciekawostka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2021 o 09:30, Winylomaniak napisał:

Ubawiłeś mnie do łez.

Historia sprzed 100 lat, czyli o Fordzie T sobie przeczytaj :

"możesz otrzymać samochód w każdym kolorze, pod warunkiem, że będzie to kolor czarny”,

Aleś teraz przyrównał. Zalecam wykłady z historii ekonomii, ekonomiki przedsiębiorstw (jak nie masz czasu kilka pozycji ksiązkowych np. Profesora Kołodko - dokąd zmierza świat) albo w ogóle zalecam jak zagłoba mawiał więcej wina 😉 w kwestii oleum przyda się na pewno. Człowieku świat się nieco.zmienił... z ogromnym naciskiem.na.zmienił z ironią na nieco. Pierwsza seryjna profesjonalna produkcja oparta ta charakterystyce powielanego modelu T ma się nijak.do dzisiejszej sytuacji w dziale ekonomii i ekonomiki oraz psychologii sprzedaży. Ło matko na targ na bazar handlować!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mister22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

fajny tt jakby ktoś szukał używki do 800

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś dla majsterkowiczów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2021 o 08:45, Winylomaniak napisał:

Jak się nie zna, to niech kupi, prodżekta, nowy z gwarancją - 670 złotych.

 

W dniu 29.03.2021 o 08:57, gitarrra napisał:

Niby prawda ale tak nie do końca."Po zwrocie" to nie to samo co nowy.

Tyle powinien kosztować jako nowy.

 

49 minut temu, bolo_senor napisał:

coś dla majsterkowiczów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Strach za darmo brać 😂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 4321 napisał:

Strach za darmo brać 😂

czemu strach ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.