Skocz do zawartości
IGNORED

Jak osiągnąć jakość MQA w PianoCraft


ank9111

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Music-fan napisał:

Sęk   w tym  ,że żeby tidal MQA świetnie grał czyli 192khz./24 bity to trzeba mieć dobry ( czyli drogi )streamer.

Sęk w tym, że na tym drogim streamerze usłyszysz, że MQA to "dmuchany balonik", a nie oryginalny utwór.

Poza tym zejdźmy na Ziemię. Proponujecie koleżance jakieś Hi-Resy i inne audiofilskie wydania, a zapominacie, że chodzi o Pianocrafta. To fajny sprzęcik ale nie wyczynowy. To tak jakby koleżanka zapytała: Kupiłam Toyotę Aygo i chcę wykorzystać jej maksymalne możliwości; a Wy byście napisali: jedź na tor Imola we Włoszech albo na Nürburgring.

Tak jak McGyver napisał - najlepsze są pierwsze mastery nagrań, ale żeby to usłyszeć to trzeba mieć na prawdę dopracowany system z kabelkami włącznie. A mówi to człowiek, który kilka miesięcy temu należał do antykablarzy i też lubił słuchać plików MQA i utworów w wersji Remastered.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Franz-007

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Franz-007 napisał:

A mówi to człowiek, który kilka miesięcy temu należał do antykablarzy i też lubuł słuchać plików MQA i utworów w wersji Remastered.

Nie należy w czambuł potępiać remasterów. Niektóre są udane i potrzebne. Np. pierwsze wydanie CD "In the court of the Crimson King" nie nadaje się do słuchania. Dopiero remaster. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez McGyver
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, jeszcze mam trochę utworów do osłuchania 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, żeby z Pianocrafta wycisnąć co nieco więcej, warto dać mu porządne kolumny, bo fabryczne to "program minimum". Dopiero wtedy można kombinować dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, McGyver napisał:

W moim przypadku odpowiedź na pytanie "jak szukać dobrch CD" brzmi:
-kupować płyty CD z muzyką którą lubię. 

Generalnie są dwa problemy z płytami CD:
-Płyty z dobrą, ciekawą muzyką najczęściej są tak źle nagrane że nie da się słuchać.
-Płyty znakomicie zrealizowane i nagrane po audiofilsku zawierają muzykę tak nudną, że nie da się słuchać.
😜

Słuchalnego dżezu można znależź trochę wśród wydanych przez Reference Recordings, Candid, GRP, Chesky...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że obsługuje. O tyle ekstra, że w opakowaniu Yamaszki znalazlam voucher na 3 mies tidala hifi za free takze mozna sobie na luzie potestowac. Chyba nie mam innej opcji niż spróbować na razie na FLAC i ALAC i pozniej ewentualnie pomyslec nad jakims DAC pod MQA. Co do wpisów wyżej, że MQA jest przereklamowane- macie jakąś alternatywę w podobnej/lepszej jakości, którą mogę ogarnąć na swoim sprzęcie w takim razie? Cos dzis czytalam o DSD (to chyba tylko przez płyty a nie przez streaming ale może się mylę) ale oczywiscie moj model tego nie czyta, dopiero pianocraft 840 Nie wiem czy to tak działa ale trochę liczę ze jak przełącze na MQA na tidalu to Yamaha mi chociaz pociagnie troche wiecej niz w FLAC i jakosc bedzie chociaz troche lepsza. Musze to jeszcze sobie sprawdzic. Wiecie o co chodzi, po prostu chce wyciagnac maksimum z nowego sprzetu. ;))
Ale Ty nie rozumiesz.
Jeśli nawet to MQA jest jakoś tam trochę lepsze, to choćbyś do malucha nalał paliwa rakietowego to nie poleci.
Daruj sobie uporczywe dążenie do MQA bo tylko zawód Cie spotka,że nie ma wow.
Większość osób z poważnym sprzętem hifi w ogóle nie zawraca sobie głowy tym formatem.
Większość wątków to podobne do tego. Ludzie szukają cudu w tym MQA dla swojego sprzętu, z którego nie są zadowoleni.

Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Zbi_Rek napisał:

Słuchalnego dżezu można znależź trochę wśród wydanych przez Reference Recordings, Candid, GRP, Chesky..

Jeszcze Telarc, Opus3, Concord, ECM...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, McGyver napisał:

Jeszcze Telarc, Opus3, Concord, ECM...

2L, JVC... Jest tego trochę, więc nie marudzić tylko słuchać i wybierać coś dla siebie 🙂

poza tym cd nagrane w formacie blu spec a jest tego sporo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbi_Rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, szymon1977 napisał:

Jest jeszcze dobre i dobrze nagrane Brothers in Arms - ale ile razy można tego słuchać?

Przeceniana płyta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, maciek36 napisał:

Ludzie szukają cudu w tym MQA dla swojego sprzętu, z którego nie są zadowoleni.
 

Oj bez przesady juz. To moj pierwszy sprzęt, nie sądzę ze wasz byl juz na starcie „powaznym" sprzetem audiofilskim. Jestem zadowolona z yamahy jak gra na CD i nic dziwnego ze chce sprobowac osiagnac poziom podobny a jesli sie da nawet lepszy przez streaming bo tak jest wygodniej. Nie pcham sie na sile w MQA, po prostu tidal ma taka opcje i bylam ciekawa co na ten temat powiedza mądrzejsi ode mnie. Z podejsciem- z czym do ludzi. Pianocraft to i tak nie jakos bardzo wysoka półka wiec po co kombinowac- zatrzymalabym sie na bluetoothie i nadal bym myslala ze tylko tyle Pianocraft potrafi a to nie o to chodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ank9111 napisał:

Jestem zadowolona z yamahy jak gra na CD i nic dziwnego ze chce sprobowac osiagnac poziom podobny a jesli sie da nawet lepszy przez streaming

Nie siągniesz tego bez znaczących nakładów finansowych. A już na pewno nie "dzięki" MQA. 

 

8 minut temu, ank9111 napisał:

streaming bo tak jest wygodniej.

Dla wygody można zgrać sobie płyty do plików i grać z dysku. 

 

10 minut temu, ank9111 napisał:

Z podejsciem- z czym do ludzi. Pianocraft to i tak nie jakos bardzo wysoka półka wiec po co kombinowac- zatrzymalabym sie na bluetoothie i nadal bym myslala ze tylko tyle Pianocraft potrafi a to nie o to chodzi

Ja akurat nie mam takiego podejścia. Oprócz pełnowymiarowego sprzętu mam w domu jeszcze trzy dobrej jakości miniwieże, nie żadne plasticzaki. Teac, Denon i Onkyo. Piano Crafta akurat w tej chwili nie mam, ale lubię. Zrobiłem nawet kiedyś tuning kolumn od PianoCrafta znacząco poprawiający ich jakość. Jest gdzieś wątek na forum. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, ank9111 napisał:

Oj bez przesady juz. To moj pierwszy sprzęt, nie sądzę ze wasz byl juz na starcie „powaznym" sprzetem audiofilskim. Jestem zadowolona z yamahy jak gra na CD i nic dziwnego ze chce sprobowac osiagnac poziom podobny a jesli sie da nawet lepszy przez streaming bo tak jest wygodniej. Nie pcham sie na sile w MQA, po prostu tidal ma taka opcje i bylam ciekawa co na ten temat powiedza mądrzejsi ode mnie. Z podejsciem- z czym do ludzi. Pianocraft to i tak nie jakos bardzo wysoka półka wiec po co kombinowac- zatrzymalabym sie na bluetoothie i nadal bym myslala ze tylko tyle Pianocraft potrafi a to nie o to chodzi

pianocraft jest na takiej wysokiej, do jakiej dosięgniesz stając na krześle

no chyba, że na drabinę wejdziesz wtedy tylko "ceiling is the limit"  🤪

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbi_Rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ank9111 napisał:

Z podejsciem- z czym do ludzi. Pianocraft to i tak nie jakos bardzo wysoka półka wiec po co kombinowac- zatrzymalabym sie na bluetoothie i nadal bym myslala ze tylko tyle Pianocraft potrafi a to nie o to chodzi

Nie odbieraj tego tak negatywnie. Nie wiem czy sama wybierałaś, czy ktoś Ci doradzał, ale wybrałaś dobrze. Moje porównanie z Toyotą Aygo było zamierzone. Nikt nie powinien powiedzieć, że to dziadostwo. To stylowe, małe autko miejskie, podkreślające dobry gust właścicielki. Podobnie jest z Pianocraftem - kto ma pojęcie na temat audio nie powinien z niego szydzić. Słuchaj muzyki i ciesz się z zakupu. Korzystaj z Tidala, póki go całkiem nie zmonopolizują plikami MQA. A jeżeli chcesz cieszyć się lepszym dźwiękiem, kup jakieś lepsze przewody głośnikowe 2x1,5 za kilka, kilkanaście złotych za metr (jakąś Suprę na przykład) i wyrzuć te fabryczne sznurowadła.

Samych miłych chwil z muzyką płynącą z nowego Pianocrafta 👍.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Franz-007 napisał:

Nie odbieraj tego tak negatywnie. Nie wiem czy sama wybierałaś, czy ktoś Ci doradzał, ale wybrałaś dobrze. Moje porównanie z Toyotą Aygo było zamierzone. Nikt nie powinien powiedzieć, że to dziadostwo. To stylowe, małe autko miejskie, podkreślające dobry gust właścicielki. Podobnie jest z Pianocraftem - kto ma pojęcie na temat audio nie powinien z niego szydzić. Słuchaj muzyki i ciesz się z zakupu. Korzystaj z Tidala, póki go całkiem nie zmonopolizują plikami MQA. A jeżeli chcesz cieszyć się lepszym dźwiękiem, kup jakieś lepsze przewody głośnikowe 2x1,5 za kilka, kilkanaście złotych za metr (jakąś Suprę na przykład) i wyrzuć te fabryczne sznurowadła.

Samych miłych chwil z muzyką płynącą z nowego Pianocrafta 👍.

przywazelinowałeś 🙂

moim zdaniem pianocraft znalazł się w przypadkowo dobrym czasie i miejscu

natomiast dźwięk vs cena to... nie bedę się wyrażał 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat przewody głośnikowe, to coś najmniej istotnego dla jakości dźwięku z Pianocrafta. Słuchałem jednego z modeli na oryginalnych i moich kolumnach (niby nic specjalnego, bo grały u mnie wtedy Radmory LS10) i po podpięciu niestandardowych kolumn była jakościowa przepaść. 

Nie twierdzę, że fabrycznie dają całkiem złe kolumny, bo inni nie są lepsi, ale kolumny są wąskim gardłem dla jakości dźwięku z Pianocrafta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że nawet poświęcając 1500zł czyli połowę ceny zestawu Piano Craft na inne kolumny niełatwo będzie znaleźć takie które autentycznie grają lepiej od defaultowych, a nie tylko inaczej. 
Oczywiście można próbować rynku wtórnego, ale to już wymaga niemałego rozeznania, jakiego autorka wątku nie posiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, McGyver napisał:

Problem polega na tym że nawet poświęcając 1500zł czyli połowę ceny zestawu Piano Craft na inne kolumny niełatwo będzie znaleźć takie które autentycznie grają lepiej od defaultowych, a nie tylko inaczej. 
Oczywiście można próbować rynku wtórnego, ale to już wymaga niemałego rozeznania, jakiego autorka wątku nie posiada.

jak ktos upiera się na mini wieżę, to ta jest w miarę sensowna 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbi_Rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2021 o 22:19, McGyver napisał:

Obstawiam że na tym sprzęcie maksimum jakości dźwięku osiągniesz z dobrze zrealizowanych płyt CD lub gęstych plików zakupionych z pewnego źródła (żeby nie były to upsamplowane empetrójki) i odtwarzanych z dysku, i żaden streaming ani MQA temu nie podskoczy. Tyle jeżeli chodzi o źródło. 
A w ogólności, to najwięcej ze swojego sprzętu wyciśniesz dbając o staranne ustawienie głośników i chociaż podstawową adaptację akustyczną pomieszczenia odsłuchowego. 

To jest bardoz dobra sugestia.... Piano Craft to ładny bardzo poprawnie grający sprzęt .... dobry materiał na CD wyciągnie z niego maksimum.... Ja bym polecił samplery CD od Dali, Focala i innych producentów. Nie do końca może to niektórym przypaść do gustu ale udowodni że nawet ich sprzęt nie zaliczany do Hi-End potrafi grać naprawdę przyjemnie. No a może i przez to niektórzy nielubiący polubią ..np Jazz (nieortodoksyjny).

Niedawno miałem okazję posłucha jak sampler CD Dali vol 2 lub 3 zawstydził Tidala na wypasie 😉 ..Na Naim Uniti Star . Chociaż nie twierdze że wszystko jest do bani na Tidalu... ale ogólnie najlepiej w streamingu muzyki popularnej nie jest 😉

Polecam ...no może z Tidala-a Gregory Porter, Jeff Mills & Tony Alen, Derek Sherinian, Pink Floyd ... 

5 godzin temu, Zbi_Rek napisał:

jak ktos upiera się na mini wieżę, to ta jest w miarę sensowna 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ale chyba jest bardziej sensowna niż Naim Muso ? ... Mam to wiem jaki jest sensowny 😉 Chociaż znowu....w polskich realiach za drogi ...w zachodnich ujdzie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, RatsRex napisał:

To jest bardoz dobra sugestia.... Piano Craft to ładny bardzo poprawnie grający sprzęt .... dobry materiał na CD wyciągnie z niego maksimum.... Ja bym polecił samplery CD od Dali, Focala i innych producentów. Nie do końca może to niektórym przypaść do gustu ale udowodni że nawet ich sprzęt nie zaliczany do Hi-End potrafi grać naprawdę przyjemnie. No a może i przez to niektórzy nielubiący polubią ..np Jazz (nieortodoksyjny).

Niedawno miałem okazję posłucha jak sampler CD Dali vol 2 lub 3 zawstydził Tidala na wypasie 😉 ..Na Naim Uniti Star . Chociaż nie twierdze że wszystko jest do bani na Tidalu... ale ogólnie najlepiej w streamingu muzyki popularnej nie jest 😉

Polecam ...no może z Tidala-a Gregory Porter, Jeff Mills & Tony Alen, Derek Sherinian, Pink Floyd ... 

Ale chyba jest bardziej sensowna niż Naim Muso ? ... Mam to wiem jaki jest sensowny 😉 Chociaż znowu....w polskich realiach za drogi ...w zachodnich ujdzie

 

bezapelacyjnie

kończąc zdanie "w miarę sensowna" zakończyłem uśmieszkiem 🙂

masz Aire w opcji z dedykowanym tabletem/pilotem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zbi_Rek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, RatsRex napisał:

Chociaż nie twierdze że wszystko jest do bani na Tidalu... ale ogólnie najlepiej w streamingu muzyki popularnej nie jest 😉

Ale to nie jest wina Tidala, czy ogólnie streamingu, a masteringu w popie. Po prostu nie przykładają się do jakości, bo i tak ową muzyka nie służy do wywoływania wyższych wrażeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, porlick napisał:

Ale to nie jest wina Tidala, czy ogólnie streamingu, a masteringu w popie. Po prostu nie przykładają się do jakości, bo i tak ową muzyka nie służy do wywoływania wyższych wrażeń.

I ma brzmiec dobrze w samochodzie/ na tanich sluchawkach lub glosniku BT 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, aliengbl napisał:

I ma brzmiec dobrze w samochodzie/ na tanich sluchawkach lub glosniku BT 😉

 

W samochodzie przede wszystkim ma konweniować z klekotem tedeika

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rafal735r napisał:

Jak uzyskać jakość MQA w Piano Craft? 

A po co? 

Żeby po miesiącu pytać jak poprawić to, co właśnie poprawiłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2021 o 14:36, ank9111 napisał:

A jeśli nie MQA to może jest jakieś inne wyjscie?

Qobuz, tam jakość hi-res. Teoretycznie niedostępne w Polsce, jednak da się to ogarnąć 😉 Zapomnisz o Tidalu, MQA i Deezer 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Zbi_Rek napisał:

bezapelacyjnie

kończąc zdanie "w miarę sensowna" zakończyłem uśmieszkiem 🙂

masz Aire w opcji z dedykowanym tabletem/pilotem ?

hm... Aire... nie za bardzo rozumiem (chyba to może dotyczyć tego właśnie Macintosha - bo naim tylko w Bentley design ekstra wersji występuje i jest znowu droższy)

Jestem skłonny uwierzyć ze jednak ten "Japkowiec" będzie lepszy niż klocek od Naima (JMLab) . Kupiłem z ciekawości po cenie second hand( czytaj : rosądniejszej ) jak za ten sprzęt. Generalnie to wszystko cacy ...gra to przyjemnie ... powiedzmy taki kuchenno-korytarzowo-altankowo-podwórkowy Hi-End (Fi)  ... ale mimo prób i wysiłków nie udało mi się odpalić żadnego pliku z podłączonego klucza USB.... no może nie tak wiele wysiłku w to włożyłem ...ale nie zabanglało tak jak można sie na innych sprzętach przyzwyczaić. 

450 W (bo o regularnym Muso tu mowa ) to oczwiście ładnie brzmiący slogan... kto posłuchał tego słynnego garbeciowego NAD-a (3020 chyba) to wie że 2x30 W to moze być duzo...a 450 to na strzępy człowieka by rozerwało😬 nie mówiąc o pudełku Muso ...no ale do rzeczy.... potrafi zabumbać i kuchnie albo sypialenke dzwiękiem napełni ..o świetne do kołysanek. 

Jak wspomniałem...przyjemne pudełko ale jak na nasze warunki sporo przejechane w cenie ;)..no ale to Naim 😉

Co do sterowania to na androidzie zadziała ale na iPadach znacznie lepiej.... zresztą podobnie jak Primare...na Adroidzie kicha ..nie działało a na iPad-zie już mogłem elegancko MM30 użyć (w Primare PRE32) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, RatsRex napisał:

hm... Aire... nie za bardzo rozumiem (chyba to może dotyczyć tego właśnie Macintosha - bo naim tylko w Bentley design ekstra wersji występuje i jest znowu droższy)

Jestem skłonny uwierzyć ze jednak ten "Japkowiec" będzie lepszy niż klocek od Naima (JMLab) . Kupiłem z ciekawości po cenie second hand( czytaj : rosądniejszej ) jak za ten sprzęt. Generalnie to wszystko cacy ...gra to przyjemnie ... powiedzmy taki kuchenno-korytarzowo-altankowo-podwórkowy Hi-End (Fi)  ... ale mimo prób i wysiłków nie udało mi się odpalić żadnego pliku z podłączonego klucza USB.... no może nie tak wiele wysiłku w to włożyłem ...ale nie zabanglało tak jak można sie na innych sprzętach przyzwyczaić. 

450 W (bo o regularnym Muso tu mowa ) to oczwiście ładnie brzmiący slogan... kto posłuchał tego słynnego garbeciowego NAD-a (3020 chyba) to wie że 2x30 W to moze być duzo...a 450 to na strzępy człowieka by rozerwało😬 nie mówiąc o pudełku Muso ...no ale do rzeczy.... potrafi zabumbać i kuchnie albo sypialenke dzwiękiem napełni ..o świetne do kołysanek. 

Jak wspomniałem...przyjemne pudełko ale jak na nasze warunki sporo przejechane w cenie ;)..no ale to Naim 😉

Co do sterowania to na androidzie zadziała ale na iPadach znacznie lepiej.... zresztą podobnie jak Primare...na Adroidzie kicha ..nie działało a na iPad-zie już mogłem elegancko MM30 użyć (w Primare PRE32) 

no ale on jest do sypialni stworzony, gdzie mozna słuchać z niego do książki z przyjemnością

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2021 o 23:34, McGyver napisał:

Akurat ze wszystkich wydań Brothers In Arms najlepsze brzmieniowo jest pierwsze wydanie.

Większość DS mam w wydaniach premierowych bez remaster ale akurat BIA mam w wersji 1996 i brzmi za..... 😉 Dobrze 😄 

Moim zdaniem najlepiej brzmiącym albumem DS jest Communiqué. Mam pierwsze tłoczenie CD i to jest jakaś miazga jak to brzmi. Dynamika jest znakomita, a kawałek Where Do You Think You're Going? to wg mnie jedna z najlepszych gitarowych piosenek jakie napisano. 

W dniu 24.03.2021 o 17:40, McGyver napisał:

Tylko że MQA to nie jest 24/88.2. Nigdy i nigdzie. Było o tym pisane wielokrotnie i nawet sam Bob Stuart tego nie ukrywa, twierdzi że głębokość bitowa MQA to: "typically 15.85 bits and up to 17-bits resolution when decoded". Co za tym idzie, MQA nie jest bit perfect, bo nie może być. Czyli coś reklamowane jako gęsty format jest w istocie gorsze od red book CD. Ale dioda się zaświeca!

Trzymajmy się faktów.

1. 99,9% muzyki nie wykorzystuje głębokości 16 bitów więc to bez znaczenia.

2. Wyższe próbkowanie pozwala zwiększyć zakres wysokich tonów do ilości 1/2 częstotliwości próbkowania. Więc profit jest.

3. To bez znaczenia bo człowiek nie słyszy najwyższych rejestrów rejestrowanych na standardowych płytach CD. Szkoda czasu na zawracanie sobie głowy Hi resami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Funnykris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 23

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.