Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny Equilibrium - nowa seria designerskich kolumn.


sly30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, jarekb napisał:

No roleczki ??? , żeby kabelki nie wisiały jak niezawiązane sznurówki , spojrzysz i od razu czuć piniądź 

prowadniczki sa na spręzynach pochylajac moduł luzujesz kable ale spręzyna obraca kółka napinajac znów kabelki jest to regulacja w pewnym zakresie potrzebna przy zmianie kata pochylenia modułu głosnika

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az dziw bierze, ze inne glosniki bez takich sprezynek ze zwyklymi kabelkami w ogole funkcjonuja


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sly30 napisał:

Kiedyś weryfikowałem ten temat. To niestety wygląda inaczej niż sądzisz i bardzo rozczarowująco. Wydaje się, że firma zamawia pod siebie drivery żeby były lepsze od seryjnej produkcji. A okazuje się, że zamawia często okrojone wersje żeby po prostu było taniej, bo rządzą księgowi i dla firmy 500 sztuk tańszych o 50 euro, to już 25000 euro zysku. Myślisz, że firmy produkujące kolumny zamawiają jeszcze lepsze, super wypasione drivery Scan Speaka czy SB? Myślisz, że to są jakieś unikatowe, limitowane wersje Elipticorów czy Satori? Otóż nie. To są modele z tańszych serii i jeszcze okrojone o dodatki, na których można przyoszczędzić. Czasem dodatkowo są to drivery parametrycznie optymalizowane tak, by można użyć tańszych elementów zwrotnic. Widziałeś z czego zrobione są zwrotnice wielu drogich kolumn? Ręce opadają i płakać się chce. Głównym celem jest kasa, a oszczędzając na podzespołach już na dzień dobry jest zysk, w imię zasady, że pieniądz nie wydany, to pieniądz zarobiony. 

Każdy ma swój wybór idzie swoją drogą ku zadowoleniu z audio. Ja już przerobiłem drogie kolumny o łącznej wartości kilku milionów. Wiem jak jest i nikt mi nie wciśnie żadnej legendy. Miałem te legendy. Bynajmniej nikogo do niczego nie namawiam. Jestem mega zakręcony na punkcie audio i nie idę na kompromisy. Mogę kupić praktycznie dowolne zachodnie kolumny, a mam dziś kolumny robione w Polsce na moje zamówienie, zrobione właśnie przez ekipę Audiothlon. I dla mnie nie ma powrotu do kolumn znanych marek. Mój projekt jest co prawda bardzo ekstremalny ale nawet w innej sytuacji, mając dziś do wydania na kolumny powiedzmy 100tys.pln, celowałbym tylko i wyłącznie w projekt robiony w polskiej firmie, z użyciem najlepszych podzespołów, driverów, fajnej obudowy itd i wg.konfiguracji, którą sam bym wybrał ale też z uwzględnieniem porad osób mądrzejszych ode mnie w tym temacie. W Polsce jest sporo mądrych ludzi i dużo wiedzą. Zawsze warto posłuchać takich osób.

zakladalem .ze troche bardziej orientujesz sie w temacie.

ja mam inne zdanie poparte wlasnym doswiadczeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś porównywałem fabryczny głośnik Scan-Speak 8535 z tym , który siedzi w ProAc 2.5 , poza napisem na koszu nie różniły się niczym, wysokotonowy podobnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez morawka

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinienes porownac ten z proac 3.8.sonus faber ea2.roksan ojan.tweetery z wlm lyra signature mk 2

podobal Ci sie dzwiek proac 2.5?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek7776
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, sly30 napisał:

Byle chłam zachodni, najczęściej robiony w Chinach, kosztuje 50 tys.i więcej. Dobre, duże zachodnie kolumny, to cena 300-500 tys. Jeśli uda się zrobić równie dobre polskie, za 1/3 czy 1/4 tej ceny, to będzie to oferta godna rozważenia. Zachodnie kolumny mają przelicznik wartości kosztów użytych elementów do ceny detalicznej od 1:10 do 1:20. Gdyby polski produkt miał wyraźnie korzystniejsze proporcje np 1:5, to była super dobra opcja. Cena 25 tys.oznaczałaby, że budżet na obudowy, drivery, zwrotnice itd byłby 5 tys. A tu same obudowy wychodzą więcej. Same drivery to ok 4 tys. A gdzie reszta? Polskie kolumny S16hz-Ethos Arctico Signature....cena....250’000 pln!

Dobry produkt to połowa sukcesu, a druga to zbudowanie marki. Jak widzę zabrałeś się już do roboty 🙂 Nie widzę zresztą w tym nic złego. Wierze, że robisz, to z bezinteresownej pasji. Tak zresztą mamy Wikipedię, która opiera się na tym że ktoś ofiaruje swój czas i otrzymuje nagrodę w postaci czytelników 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tomek7776 napisał:

powinienes porownac ten z proac 3.8.sonus faber ea2.roksan ojan.tweetery z wlm lyra signature mk 2

podobal Ci sie dzwiek proac 2.5?

3.8 nie miałem okazji słuchać , w sf ea2 chyba siedzi SS 8545 ( ale może się mylę )

ProAc 2.5 wspominam miło, zwłaszcza ta węglówka (8535 )miała ładna ciepła średnice  i niezłe zejście , wysokie tony trochę słabsze ( pewnie dlatego w 3.8 siedzi wyższy model SS )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, morawka napisał:

Kiedyś porównywałem fabryczny głośnik Scan-Speak 8535 z tym , który siedzi w ProAc 2.5 , poza napisem na koszu nie różniły się niczym

cytat z recenzji stereophile

 

 

Tak więc kupa głośnika 2.5 jest podstawowa: dwukierunkowa obudowa z tylnym portem (otwór wentylacyjny znajduje się 27 cali od podłogi) z nowym 7-calowym wooferem z membraną papierową impregnowaną włóknem węglowym wykonanym przez Scan-Speak zgodnie ze specyfikacją ProAc oraz ¾-calowy głośnik wysokotonowy Scan-Speak z kopułką z tkaniny, podobny do tego używanego w Response 2, ale z innym ferrofluidem, który zapewnia lepszą obsługę mocy i nieco niższą czułość (2,5 ma wartość 86 dB). Podobnie jak w przypadku 2s, głośnik wysokotonowy 2,5-calowy jest przesunięty w kierunku środka sceny dźwiękowej, aby zredukować efekty odbić od ścian bocznych.

Podczas gdy 2.5 wygląda jak 2s zintegrowane z podłogową drewnianą skrzynką, nowy głośnik niskotonowy, który według Tylera jest wynikiem sześciu miesięcy pracy ze Scan-Speakiem, jest, jak mówią, cudem współczesnej nauki i skutkuje zasadniczo ulepszona wydajność. Tyler mówi, że nowy przetwornik ma cechy środka pasma, których szukał, a do tego ma „więcej pracy” na samym dole.

1 minutę temu, morawka napisał:

3.8 nie miałem okazji słuchać , w sf ea2 chyba siedzi SS 8545 ( ale może się mylę )

ProAc 2.5 wspominam miło, zwłaszcza ta węglówka (8535 )miała ładna ciepła średnice  i niezłe zejście , wysokie tony trochę słabsze ( pewnie dlatego w 3.8 siedzi wyższy model SS )

u mnie proac 2,5 napedzany przez audio flight kablami fadela(pod kimberem lipa).zrodlo marantz dv12.kabel mit

nie pozostawil niedosytu w zadnym aspekcie.

kolumny stoja posrodku pomieszczenia .przestrzen...stadion.niskie ...lepszych nie slyszalem z tej weglowki.wysokie ....bez jakiegokolwiek nioedosytu.

a tu jeszcze troche z recenzji

 

His Master Voice
Cóż, jak o tym: za pomocą mojego poziom ciśnienia akustycznego Radio Shack (SPL) Miernik amd 1/3 oktawy warble tony na Stereophile „s test CD3 (STPH 006-2) dostępny z Stereophile'a lub wysłać mnie pięć dolców, a dam ci nagranie kasety - po prostu chcę się upewnić, że czytasz ten JA - odpowiedź 2,5s mierzona ± 2 dB od 250 Hz do (czy jesteś na to gotowy?) 31,5 Hz! Były obniżone tylko o 3 dB przy 25 Hz i –7 dB przy 20 Hz. To mnóstwo słyszalnej i namacalnej energii przy 20 Hz. Wszystko z małego dwudrożnego pudełka z 7-calowym głośnikiem średniotonowym / wooferem! I pomyślałem, że mój pokój nie może odtworzyć niskiego basu!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Roxi napisał:

Dobry produkt to połowa sukcesu, a druga to zbudowanie marki. Jak widzę zabrałeś się już do roboty 🙂 Nie widzę zresztą w tym nic złego. Wierze, że robisz, to z bezinteresownej pasji. Tak zresztą mamy Wikipedię, która opiera się na tym że ktoś ofiaruje swój czas i otrzymuje nagrodę w postaci czytelników 😉 

To fajni ludzie i nie boją się wyzwań. Inni nie chcieli nawet słyszeć o moim projekcie i poddawali się nie wysłuchawszy nawet do końca listy moich oczekiwań. A oni się podjęli, walczyli i doprowadzili to do końca. Szacun. Mam jeszcze kilka pomysłów i liczę na to, że mi to zrealizują. A niezależnie od tego mogą sporo zaoferować innym. Czas pokaże. 
Miałem też kilka pomysłów do realizacji dla Amplifona i byłem gotów podjąć ryzyko finansowe, ale Andrzej nie podjął tematu. Chyba nie chciał iść dalej. Była mowa o pre, o monoblokach na 845/211, lub na podwójnej GM70., albo na 4 x 300B. Coś co byłoby bardziej dla ludzi niż ogromne i drogie monobloki SET140. Ale nic z tego nie wyszło. Ja widziałem sens takiego poszerzenia jego oferty, ale On nie widział. To też fajny gość, ale siłą go nie zmuszę do większej dynamiki rozwoju, tym bardziej, że nie miałem w tym interesu finansowego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, sly30 napisał:

To fajni ludzie i nie boją się wyzwań. Inni nie chcieli nawet słyszeć o moim projekcie i poddawali się nie wysłuchawszy nawet do końca listy moich oczekiwań. A oni się podjęli, walczyli i doprowadzili to do końca. Szacun. Mam jeszcze kilka pomysłów i liczę na to, że mi to zrealizują. A niezależnie od tego mogą sporo zaoferować innym. Czas pokaże. 

Czym więcej dobrych kolumn i projektów tym lepiej. Ten zapowiada się ciekawie, to pozostaje życzyć sukcesów 🙂 Może uda się je wypozycjonować jako produkt dla bardziej wymagających klientów w czasach gdzie większość jak pisałeś zrobić najtańszym kosztem i drogo sprzedać licząc na że klienci nie potrafią i tak w większości tego odróżnić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewne decyzje muszą podjąć sami. Nie mogę tego zrobić za nich. Potencjał jest, pomysły są, realne możliwości realizacji też są. No ale to ich firma i ich decyzje. Służę sugestiami jako audiofil i osoba świadoma oczekiwań pasjonatów, ale ostateczne decyzje należą do nich. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 28.03.2021 o 20:34, tomek7776 napisał:

ktory dystrybutor zawieze akurat Tobie sprzet wartosci pod milion albo i wiecej zl do Twego domu....na odsluchy.hahah

Jak towar ma na stanie i potencjalny klient wydaje się sensowny to zawiezie, wniesie, podepnie. Wiadomo, że nie ma co liczyć by dystrybutor w ciemno zamawiał sprzęt za milion bo ktoś tam chce posłuchać, ale jeśli go ma u siebie to problemu nie ma. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, slawek.xm napisał:

no jasne 38we musi być a najlepiej dwa na stronę 🙂

Chciałbym posłuchać takich potworków 😃 Może ktoś zrobi taki projekt, kto wie, a wtedy trzeba się będzie wprosić na chatę do gościa 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
4 godziny temu, slawek.xm napisał:

no jasne 38we musi być a najlepiej dwa na stronę 🙂

 

A czemu akurat dwa? Jeden większy nie wystarczy? BTW W jakim metrażu słuchasz ze potrzeba Ci tak dużych przetworników?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Adi777 napisał:

Chciałbym posłuchać takich potworków 😃 Może ktoś zrobi taki projekt, kto wie, a wtedy trzeba się będzie wprosić na chatę do gościa 😄

takie projekty już są

poza tym niech Koledzy zaczną proszę myśleć jakością a nie wielkością

tak głośnik 18 cm jak i 38 cm zagra dżwięk tej samej częstotliwości

czasami 18 cm potrafi zejść niżej niż 18 cali

ale duży głośnik zawsze grając nawet ten sam zakres pasma co mały zrobi to bez zniekształceń

z większą swobodą z lepszą dynamiką i z większą skutecznością

U Sylwestra gdy miał Fokale dwa 16 calowe głośniki wypełniały subbasem cały pokój i pewnie po odkręceniu gały ściany drżały

a przecież teraz ma osiem 18 calowych głośników w tym samym pokoju

weźcie ten przykład pod uwagę i nie zadawajcie więcej nieprzemyślanych pytań 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, sly30 napisał:

To fajni ludzie i nie boją się wyzwań. Inni nie chcieli nawet słyszeć o moim projekcie i poddawali się nie wysłuchawszy nawet do końca listy moich oczekiwań. A oni się podjęli, walczyli i doprowadzili to do końca. Szacun. Mam jeszcze kilka pomysłów i liczę na to, że mi to zrealizują. A niezależnie od tego mogą sporo zaoferować innym. Czas pokaże

To prawda , ja też odniosłem miłe wrażenie, co prawda był tylko kontakt telefoniczny ale z klasą o jakiej niektórzy mogliby tylko pomarzyć, swoją drogą za pierwszym razem myślałem , że to przez Ciebie 🙂

Generalnie Panowie jeśli chodzi o kontakt merytorykę podejście to Firma Audiothlon zrobiła na mnie wrażenie bardzo pozytywne. Dla błahej w sumie dla mnie sprawy dzwonili dopytywali , a potem nawet dziękowali mi , mimo ,że nic wielkiego dla nich nie zrobiłem , tym bardziej , że do pierwszego kontaktu nie wiedziałem nawet , że robią też kolumny 🙂 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez slawek.xm

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, slawek.xm napisał:

a przecież teraz ma osiem 18 calowych głośników w tym samym pokoju

😳

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, slawek.xm napisał:

czasami 18 cm potrafi zejść niżej niż 18 cali

To słyszałem, na przykład SS Revelator podobno schodzi niżej niż Ellipticor 38WE.

Czyli jednak potwierdzasz, że większy glośnik powinien być lepszy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adi777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, tomek7776 napisał:

u mnie proac 2,5 napedzany przez audio flight kablami fadela(pod kimberem lipa).zrodlo marantz dv12.kabel mit

nie pozostawil niedosytu w zadnym aspekcie.

kolumny stoja posrodku pomieszczenia .przestrzen...stadion.niskie ...lepszych nie slyszalem z tej weglowki.wysokie ....bez jakiegokolwiek nioedosytu.

 

Mogę Ci na to odpowiedzieć bo też mam głośniki na węglówkach i też cieszyłem się, że mam fajny bas, chociaż pomieszczenie na poddaszu zjadało nieco najniższe częstotliwości. Potem wsadziłem dedykowany moduł basowy na 15" głośniku i zmieniam zdanie co do basu z 6.5" głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne tak jest.tylko napisalem.ze jest zaskakujacy.tak jak recenzencji ze stereophile.

i do tego nie do wydobycia.bez odpowiednio dobranego wzmacniacza i okablowania.

teraz na tapete wskakuje bat vk300

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Adi777 napisał:

To słyszałem, na przykład SS Revelator podobno schodzi niżej niż Ellipticor 38WE.

Czyli jednak potwierdzasz, że większy glośnik powinien być lepszy?

Chłopaki to troche inaczej ogarniają 🙂

Robią wielodrożne zestawy gdzie średniotonowy nie musi mieć super zejścia, za moment wspiera go 12" woofer a na dole jeszcze np. 15" subwoofer.

 

Cieżko cos takiego porównać do małych, zgrabnych kolumn dostępnych w sklepach.
Markowe kolumny tego typu są bardzo drogie no i są ogromne więc mało kto się decyduje.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez S0nic

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Adi777 napisał:

Czyli jednak potwierdzasz, że większy glośnik powinien być lepszy?

teoretycznie wszystko zalezy od sposobu jego wykorzystania np jesli kupisz woofer do suba o masie membrany 200g lub wiecej i każesz mu grać do 1 khz mawet jesli ma rowniutkie pasmo to nie bedzie z takiego połączenia dobrego dźwieku

ale dobrze dobrany i fajnie zaaplikowany większy glosnik w miejsce mniejszego czyto na basie czy to na średnicy zazwyczaj jest znacznie lepszy

ale podkreslam ,że trzeba wiedzieć co sie robi

bo jesli średniak 20cm bedziesz chcial połączyc np z AMT na 4khz to też będzie tragedia 🙂

mam ciekawy dla mnie osobiscie przykład ale nie pasuje on do hi-endu dlatego jesli ktos ma ochotę to tylko link

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"The Kef's are good, but these are better! Specifically at low SPL's the soundstage is broader, bass is certainly there but not "in your face" and the high frequencies are more refined. Listening to my favourite tracks I heard additional detail I do not recall having heard before"

Nawet biorąc pod uwage zauroczenie własna pracą nie mozna przeciez w 100% stwierdzić ,że facet nie wie co pisze bo porównuje z może przeciętnym ale nie najgorszym systemem 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, sly30 napisał:

 A ja zajmuje się duchami, czarną magią i astrologią.

To zajmuj się dalej, nikt nie będzie się wówczas dziwił co wybranego sposobu poszukiwań dźwięku w hi end.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, sly30 napisał:

A skąd tą wiedzę mają ludzie z firm oferujących kolumny?

Podobno japończycy sprzedawali patenty w latach 80 - tych, podobno Dynaudio coś też zakupiło, takie mam niepewne info z netu.

Generalnie w hi end informacje dotyczące początków jakiejkolwiek działalności uważam za najciekawsze, najistotniejsze i zupełnie podstawowo kluczowe.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, sly30 napisał:

Ja już przerobiłem drogie kolumny o łącznej wartości kilku milionów. Wiem jak jest i nikt mi nie wciśnie żadnej legendy

Niezwykle odważny tekst.

Dobrze że obecnie już wiesz jak jest, jeszcze tylko 10 lat doświadczania i zaczniesz nabierać przekonania  - dlaczego.

Kolejne 10 lat na upewnienie się że owe przekonania nie są niczyim widzi mi się.

 

Takich miejsc w systemie audio, w których dobrze jest wiedzieć jak jest i dlaczego - odnaleźć można więcej.

Jeśli odnajdziesz je wszystkie, bez wyjątku  w s z y s t k i e  to będzie Twój pierwszy dzień, świadomego audio.

Będzie można zacząć w końcu budować system.

Szybko wówczas się okaże że ..potrzebna jest....tylko  w i e d z a .

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywista oczywistość tylko to nic nie wnosi do tematu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, 747 napisał:

Szybko wówczas się okaże że ..potrzebna jest....tylko  w i e d z a .

Skoro masz tą wiedzę , to ile to kosztuje i jakie dalsze kroki? Gdzie to można kupić i za ile? Konkrety na stół, bez dalszego wodolejstwa. Pasuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, sly30 napisał:

Mój projekt jest co prawda bardzo ekstremalny ale nawet w innej sytuacji, mając dziś do wydania na kolumny powiedzmy 100tys.pln, celowałbym tylko i wyłącznie w projekt robiony w polskiej firmie, z użyciem najlepszych podzespołów, driverów, fajnej obudowy itd i wg.konfiguracji, którą sam bym wybrał

Wydaje mi się, że pisałem słowa, że jeśli samemu dla siebie nie skonstruuje się systemu, - to się go po prostu nie będzie posiadało, wcale nie tak dawno.

 

Idziesz kropka w kropkę sposobem rozumowania-postepowania, o jakim ja pisałem informowałem lata temu, była tu przez chwilę na forum osoba, która napisała o 30 letnich zmaganiach, przerzucaniach, zakończonych właśnie indywidualnymi konstrukcjami.

 

Przez mgłę przypominam sobie, moje słowa, do kogoś tu, że osoba dostatecznie majętna powinna zwrócić się wprost do konstruktora solidnej marki z ofertą wykonania na jej rzecz wówczas chyba wzmacniacza, to wydaje się kompetentny sposób na uczynienie się posiadaczem finalnego rozwiązania bezkompromisowego.

Krajowy konstruktor może nie posiadać takich możliwości w zdobyciu potrzebnych części/podzespołów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.