Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny Equilibrium - nowa seria designerskich kolumn.


sly30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, slawek.xm napisał:

..........................

U Sylwestra gdy miał Fokale dwa 16 calowe głośniki wypełniały subbasem cały pokój i pewnie po odkręceniu gały ściany drżały

a przecież teraz ma osiem 18 calowych głośników w tym samym pokoju

weźcie ten przykład pod uwagę i nie zadawajcie więcej nieprzemyślanych pytań 🙂

Z mojego skromnego doświadczenia, to te bardzo duże przetworniki są trudne w konfiguracji, wypowiadam się jako odbiorca, czasami są efektowne i dają spore ciśnienie akustyczne ale przeszkadzają, inne po "linearyzacji" rozczarowują, jeszcze innym brakuje spójności w barwie albo wielkościach źródeł pozornych, często tez przeszkadza przesadna bezpośredniość przekazu a wiec wymuszenie i przysłonienie odbić
 

Moze sie Sylwkowi udało, ale beryla to na dzień dobry bym wyrzucić, on się charakteryzuje i to jest powód 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, 747 napisał:

Wydaje mi się, że pisałem słowa, że jeśli samemu dla siebie nie skonstruuje się systemu,

Tak chyba pisałeś.

9 minut temu, 747 napisał:

Idziesz kropka w kropkę sposobem rozumowania-postepowania, o jakim ja pisałem informowałem lata temu,

Tak, coś w ten deseń pisałeś dawno temu.

9 minut temu, 747 napisał:

Przez mgłę przypominam sobie, moje słowa, do kogoś tu, że osoba dostatecznie majętna powinna zwrócić się wprost do konstruktora solidnej marki z ofertą wykonania na jej rzecz wówczas chyba wzmacniacza, to wydaje się kompetentny sposób na uczynienie się posiadaczem finalnego rozwiązania bezkompromisowego.

 

Zrobiłem tak z 2 firmami w zakresie amplifikacji, ale nie podjęli tematu. Ponoć brak czasu itd. 

9 minut temu, 747 napisał:

Krajowy konstruktor może nie posiadać takich możliwości w zdobyciu potrzebnych części/podzespołów.

I być może właśnie tu był problem, że nie podjęli tematu. Siłą ich nie zmuszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, .:Gerard:. napisał:

Z mojego skromnego doświadczenia, to te bardzo duże przetworniki są trudne w konfiguracji, wypowiadam się jako odbiorca, czasami są efektowne i dają spore ciśnienie akustyczne ale przeszkadzają, inne po "linearyzacji" rozczarowują, jeszcze innym brakuje spójności w barwie albo wielkościach źródeł pozornych, często tez przeszkadza przesadna bezpośredniość przekazu a wiec wymuszenie i przysłonienie odbić
 

Moze sie Sylwkowi udało, ale beryla to na dzień dobry bym wyrzucić, on się charakteryzuje i to jest powód 😉

Kto powiedział że ma być łatwo

 

Co do beryla to najpierw trzeba wybrać którego producenta i delikatnie bez wysilania go użyć a nie jechać z nim na sam dół jego pasma jak to się robi z uporem maniaka...

W takim przypadku należy dać niżej większy beryl co nawet 747 się podobało w starych Yamahach NS 1000M

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, sly30 napisał:

Skoro masz tą wiedzę , to ile to kosztuje i jakie dalsze kroki? Gdzie to można kupić i za ile? Konkrety na stół, bez dalszego wodolejstwa. Pasuje?

Tak posiadam wiedzę, koszty dotyczą głównie materiałów.

Chcesz mieć super dźwięk to będziesz miał.

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, 747 napisał:

Tak posiadam wiedzę, koszty dotyczą głównie materiałów.

Chcesz mieć super dźwięk to będziesz miał.

 

I co tak tylko jego zadowolisz ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

I co tak tylko jego zadowolisz ? 

Sly podaje że jest bezkompromisowy, działanie na takim poziomie jest skrajnie trudne, niezwykle czasochłonne.

Nie dysponuję magazynem z takimi produktami, sklepem, pisałem że nie zajmuję się rynkiem, rozwijam tylko czystą technikę, te rozwiązania docelowo mieli produkować inni, ci którzy posiadają do tego potrzebne warunki możliwości i potencjał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, 747 napisał:

Sly podaje że jest bezkompromisowy, działanie na takim poziomie jest skrajnie trudne, niezwykle czasochłonne.

Nie dysponuję magazynem z takimi produktami, sklepem, pisałem że nie zajmuję się rynkiem, rozwijam tylko czystą technikę, te rozwiązania docelowo mieli produkować inni, ci którzy posiadają do tego potrzebne warunki możliwości i potencjał.

No to jakąś intercyzę musicie podpisać ograniczoną realnym czasem realizacji i klauzulami o nie przechodzeniu know how dalej

30 stron czytania jak nic a i tak nie wróżę tego że obie strony będą zadowolone a klauzule dotrzymane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ASURA napisał:

No to jakąś intercyzę musicie podpisać ograniczoną realnym czasem realizacji

Nie.

Ja nikomu nigdzie nie uciekam.

Mam swoje działania, wśród których funkcjonuję, z dnia na dzień nie zmienię tego, to jest po prostu niemożliwe.

Jeśli Sylwek będzie chciał posiadać absolut to go osiągnie.

Jednak zrozumienie że działanie pod presją jest nieskuteczne jest koniecznością.

 

Sam w przyszłości będę dysponował najwyższej klasy systemem, przecież pisałem tu że konstruuje trafa 2x60kg, absolutnie najbardziej zaawansowane jakie da się zastosować, plus zupełnie nowatorskie teoretycznie bez błędu fazowego ich uzwojenie.

Na tym uzwojeniu poległem, mam półroczne opóźnienie, ale to powstanie, będą foty na forum, a ja będę pił..

Wzmacniacz będzie dwa razy lżejszy od Relentless.

 

Kolumny z czterema 18 na stronę też powstaną, ale 18 wykonam od podstaw samodzielnie a uzwojone będą w sposób niezwykle nowatorski i przemyślany, o niezwykłej skali komplikacji, do tego konglomeratem odpowiednich metalurgii, aby pozbyć się cech charakterystycznych, które w przypadku czterech takich samych jednostek fabrycznych stanowią absolutnie fundamentalny próg ograniczający jakość, zamazując rozdzielczość, gubiąc bezpowrotnie świat micro.

2 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

te bardzo duże przetworniki są trudne w konfiguracji,

Oczywiście że tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ASURA napisał:

widzę jak zwykle...

Źle widzisz, jestem przeciwieństwem tego co wychodzi jak zwykle.

Rzecz która jest najtrudniejsza do osiągnięcia, czyli wiedza i jej 100% pewność jest, jest gotowa, reszta jest nic nie znaczącym drobiazgiem.

W hi end ludzie błądzili przez całe życie bez znaczącego rezultatu, mam 54 lata i posiadam rozpoznanie, z resztą poradzę sobie bez trudu, wręcz będę to czynił z przyjemnością jeszcze zachęcając innych oraz pomagając.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly zapytał czy za pieniądze podejmiesz się poprawy jego systemu Ty że 

4 godziny temu, 747 napisał:

pisałem że nie zajmuję się rynkiem, rozwijam tylko czystą technikę

System SLY to właśnie zastosowana technika za tym miał prawo zrozumieć że tak

 

Tu nagle volta o 180 stopni

2 godziny temu, 747 napisał:

wiedza i jej 100% pewność jest, jest gotowa,

no nic tylko klepnąć umowę o obopólnej współpracy

której nagle zaczęły przeszkadzać góry przynajmniej takie jak Tatry

 

3 godziny temu, 747 napisał:

Na tym uzwojeniu poległem, mam półroczne opóźnienie, ale to powstanie, będą foty na forum, a ja będę pił..

 

I samo picie nie przeszkadza tylko odsunięcie wolnego czasu o pół roku

który to czas na pewno dla SLY nie będzie dostępny bo kolejny projekt wskakuje na tapetę

 

3 godziny temu, 747 napisał:

Kolumny z czterema 18 na stronę też powstaną, ale 18 wykonam od podstaw samodzielnie a uzwojone będą w sposób niezwykle nowatorski i przemyślany, o niezwykłej skali komplikacji,

Za tym dwa statki na morzu które niby przepływają obok siebie ale kapitanowie nigdy razem nie zejdą na stały ląd bo jeden płynie do Londynu a drugi do...Atlantydy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ASURA napisał:

za pieniądze

Koszt to materiały, wiedza już jest, co Ty tu teraz tworzysz za rzeczywistość ?

 

11 minut temu, ASURA napisał:

jeden płynie do Londynu a drugi do...Atlantydy

Nie, cewki będą połączone szeregowo, popłynie teoretycznie ten sam prąd.

Wszyscy więc znajdą się w Tokio.

W tym samym czasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, 747 napisał:

Koszt to materiały, wiedza już jest, co Ty tu teraz tworzysz za rzeczywistość ?

 

Napisz po ludzku cytuję:

Tak podejmuje się u kolegi SLY podciągnięcia jego systemu na wyższy poziom prace zaczynam zaraz po tych świętach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie. Pogadam z kolegą 747 i zobaczymy co proponuje. To muszą być konkrety i muszę mieć jakieś przesłanki, że warto zaryzykować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, 747 napisał:

Kolumny z czterema 18 na stronę też powstaną, ale 18 wykonam od podstaw samodzielnie

mógłbyś podać parametry t-s w jakie celujesz?

mnie interesowałyby fs poniżej 20hz , qms powyżej 10 i mms maksymalnie 90 gram a najlepej 50g

jeśli przy tym  stosunek Bl do mms byłby powyżej 300 to zamawiam już taki produkt i pomogę w testach bez względu na cenę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sly30 napisał:

Pogadam z kolegą 747

Pogadajmy teraz, bo właśnie dowiedziałem się od Ciebie że przychodzę na forum coś proponować ?

Kiedy przyszedłem po raz pierwszy i komu co proponowałem ?

 

 

Pisałem że linia energetyczna pomoże w osiągnięciu potencjału z sprzętu.

Na tym zaczyna się i kończy moja 10 letnia retoryka dotycząca propozycji.

Reszta mojej zawartości to informacje kierunkowe, w co nie wtapiać kapitału, czym się kierować, jakie są hierarchie priorytetów, gdzie znajdują się pułapki, na czym polegają itd itp.

Dodatkowo informowałem nieco na temat samych podzespołów, tych którzy po tym świecie się poruszają.

Pisałem też o uwarunkowaniach różnego typu.

 

Sly, co się dzieje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, slawek.xm napisał:

parametry t-s

Nie.

Działam w drugą stronę.

Poruszam się po fizycznych możliwościach, realnych, tym co da się po prostu wytworzyć.

Rozsądnie i najważniejsze - sensownie.

Bez wyłamywania otwartych drzwi.

 

Rozsądnie można wytworzyć membranę z folii aluminiowej, wzmocnić czymś czego nie określę gdyż wynikać będzie z doświadczenia, z folii powstać może membrana średnio tonowa i tweeter.

 

Mamy wówczas sytuację, jaką stosuje Yamaha, ten sam materiał bazowy w wszystkich przetwornikach.

Mam kilkadziesiąt kompletów kolumn, m in metalowe Hitachi, by porównać wszystko z wszystkim, na przestrzeni lat, nie jednorazowo, to za mało, właśnie na przestrzeni lat, by wiedzieć że taki układ jest dopuszczalny.

Jest fizycznie wykonalny dla mnie.

Ktoś może ma lepsze warunki i możliwości, ja mam takie, mam to wstępnie sprawdzone, a konstrukcją membran zajmowałem się w ok 1997 roku, przez rok, dzień w dzień od rana do wieczora, już to pisałem, wklejałem różne cewki w te same membrany, oraz różnicowałem obwody magnetyczne.

Nie trudno było nabrać spostrzeżeń jak się rzeczy mają.

Sprawdzałem różne cwane sposoby poprawy pracy przetwornika, typu miedziowany obwód magnetyczny, pierścienie etc, wszystko co się dało.

Miałem mnóstwo kolumn z RFN rozebranych na czynniki pierwsze / HPM 110 przykładowo / do wszelkich działań, oraz tokarza-frezera, który przygotowywał mi dowolne projekty obwodów, po czasie miałem swój kosz alu odlewany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.03.2021 o 21:54, morawka napisał:

porównywałem fabryczny głośnik Scan-Speak 8535 z tym , który siedzi w ProAc 2.5 , poza napisem na koszu nie różniły się niczym

No nie tylko. Musieli zrobić szerszą ramkę kosza żeby ten napis się w ogóle zmieścił 😜

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez McGyver
typo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, slawek.xm napisał:

poniżej 20hz

Opanowanie amplitud to jest kwestia kluczowa, zupełnie podstawowa, bez tego nie ma żadnego dalszego ruchu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.03.2021 o 22:02, tomek7776 napisał:

powinienes porownac ten z proac 3.8

Zamówili wersje o impedancji cewki 14 omów. Po to żeby zrobić kolumny ośmioomowe z tańszymi zwrotnicami, a także po to by utrudnić ludności klonowanie tego modelu. Bo jak ProAc 2.5 zrobili na standardowych wersjach to ludność klonowała na potęgę 😜

W dniu 29.03.2021 o 22:15, tomek7776 napisał:

Tak więc kupa głośnika 2.5 jest podstawowa

😁😁😁

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

Z mojego skromnego doświadczenia, to te bardzo duże przetworniki są trudne w konfiguracji, wypowiadam się jako odbiorca, czasami są efektowne i dają spore ciśnienie akustyczne ale przeszkadzają, inne po "linearyzacji" rozczarowują, jeszcze innym brakuje spójności w barwie albo wielkościach źródeł pozornych, często tez przeszkadza przesadna bezpośredniość przekazu a wiec wymuszenie i przysłonienie odbić
 

Moze sie Sylwkowi udało, ale beryla to na dzień dobry bym wyrzucić, on się charakteryzuje i to jest powód 😉

Problemem jest taki dobór przetworników by pasmo dla kazdego z nich było optymalne

Sylwester w swoim projekcie poszedł idealna drogą popatrz na wilkosci i podziały

4x 18 cali graja do ok 80 hz a więc oktawy 16-32 32-64 dwie pełne odtwarzaja subbasy połączenie z upperbasami chyba jesli dobrze widzę 12 cali 4 szt jest dośc płynne. Za środek odpowiadają dwa 18we o łacznej powierzchni membran takiej jak jeden głosnik 11 cali to juz dla śrecdnicy jest potencjał absolutnie wystarczający tym bardziej ,ze upperbasy Audio Elegance mają dośc lekka membranę i praktycznie moga grać go końca niższego srodka

poza tym ellipticory nie maja zniekształceń aż do końca pasma akustycznego więc każde nawet bardzo łagodne filtry oraz dowolny punkt podziału z w teeterem czynia z nich najlepsze średniaki świata na obecną chwilę jesli ktos oczywiście lubi papier na średnicy bo mimo wszystko celuloza daje swój sznyt i nie jest podobna do średnicy z metalowych czy ceramicznych głosników

nie odrzucałbym też berylu jako tweetera i Scan Speak taki jak ma Asura i beryl SB satori i BlisMa maja swój urok i znakomita szczeółowośc bez natarczywości

a nawet beryl SB  jest chyba ciepleszy niż elli D34

jednak aplikacja beryla nie jest łatwa i dlatego ,że ma naprawdę szerokie pasmo oraz spora wytrzymałość kusi to konstruktorów do niskich podziałów , ktore same w sobie sa dla np chrakterystyk kierunkowych znakomitym sposobem konstruowania kolumny ale zbytnie udzielanie się metalu na wyzszym środku nie zawsze jest przyjemne i może w pierwszej chwili byc efektowne ale na dłuższa metę męczące tym bardziej ,ze wrażliwośc słuchu w zakresie podziału twetetra jest największa, poza tym beryl przenosi czestotliwości ponadakustyczne i nie ma potrzeby stosowania supertweetera , odpowiednie ukształtowanie pasma powyżej top oktawy i wyżej w zupełności wystarcza do hi-endowego brzmienia

na pewno dla audiofila lubiacego analityczny a jednoczesnie niedrażniący sposób prezentacji beryl jest dobrym wyborem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.03.2021 o 22:15, tomek7776 napisał:

nowy głośnik niskotonowy, który według Tylera jest wynikiem sześciu miesięcy pracy ze Scan-Speakiem

A może chodziło o pół roku handryczenia się o cenę?

W dniu 29.03.2021 o 22:34, sly30 napisał:

To fajni ludzie

Miałem okazję porozmawiać z nimi parę razy. Potwierdzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, slawek.xm napisał:

maksymalnie 90 gram

Ta właściwość nie do końca jest "wytwórcą" jakości.

Zawsze będzie nim świat mikro drgań, owszem lekki układ będzie poruszał się, kiedy masywniejszy ruchu już nie wykona, ale dane drganie zaistnieje tylko wówczas, kiedy przez układ napędowy przetwornika przepłynie prąd, w kształcie jaki pożądamy.

Bez tego wszystkie inne właściwości na nic.

Priorytetem zawsze będzie jakość transmisji jej spectrum, czasy, harmonia etc.

 

Japończycy na to zwracają uwagę, zwłaszcza Sony, dlatego polecam APM 8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.03.2021 o 23:53, plastik1989 napisał:

Jak towar ma na stanie i potencjalny klient wydaje się sensowny to zawiezie, wniesie, podepnie. Wiadomo, że nie ma co liczyć by dystrybutor w ciemno zamawiał sprzęt za milion bo ktoś tam chce posłuchać, ale jeśli go ma u siebie to problemu nie ma. 

Częste są przypadki że dystrybutor przywozi sprzęt nawet doskonale wiedząc że klient akurat tego nie kupi. W takich przypadkach dystrybutorowi chodzi o coś innego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, 747 napisał:

z folii powstać może membrana średnio tonowa i tweeter.

zaczynasz być niekonsekwentny w swoich wypowiedziach

najpierw piszesz o projekcie kolumn 4x18 cali a potem piszesz o folii dla sreniaka?

mnie chodzi o woofer

poza tym wstegi i AMT mozna modyfikować foliami aluminiwymi złotymi miedzianymi , otwierać dublować np do odgród i takie eksperymenty niektórzy koledzy już dawno robili a nawet kilka projektów powstało z takich eksperymentów dlatego nie jest to dla mnie zadna nowinka techniczna

jesli chcesz rozwijac doswiadczeniaw tym kirunku polecam modyfikacje głosnika Heila np przez zwiekszenie wymiarów poprawę chrakterystyk kierunkowych i mocy oraz zejścia, szybkośc tego głosnika i reakcje na transjenty sa absolutnie najlepsze jednak ma on kilka wad ktore możesz wyeliminować i na tym dobrze zarobić 🙂

odkąd wygasł patent na AMT wiele firm zaczęło je produkowac z róznym skutkiem ostatni nawet Dayton zrobił wersję o średnicy 4cm

25 minut temu, 747 napisał:

ale dane drganie zaistnieje tylko wówczas, kiedy przez układ napędowy przetwornika przepłynie prąd, w kształcie jaki pożądamy.

ok ale bardziej bym się skupił na wygaszeniu drgania niż pobudzeniu pobudzić układ jest dość łatwo szczególnie o niskim mms ale zatrzymać jego drgania jest znacznie trudniej a postęp będzie wtedy gdy czas gotowości układu do odtworzenia następnego impulsu skróci się znacznie

39 minut temu, 747 napisał:

Opanowanie amplitud to jest kwestia kluczowa, zupełnie podstawowa, bez tego nie ma żadnego dalszego ruchu.

 

no właśnie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, slawek.xm napisał:

zaczynasz być niekonsekwentny w swoich wypowiedziach

Nie.

Piszę o wielowarstwowej basowej membranie z folii.

 

Mam w Hitachi alu 0,2 mm 32 cm bas.

 

Folie są różnorakiej grubości, można wytworzyć metodą kolejnych doświadczeń wielowarstwową membraną, dziś jej jeszcze nie mam, wiesz że teraz robię trafa, ale ona na 100 procent powstanie.

 

Mam kolumny na samym metalu, mam na samym papierze, wszystkie z japońskiej kultury technicznej.

Mam całą linię Kenwooda LS 1600 do LS 800 by wiedzieć jak różnicowane, skalowane są modele, oraz jak wygląda to od strony technicznej realizacyjnej.

Wszystko po to by rozeznać "drogę rozwoju jakości" opracowaną przez dużego producenta, inżynierów tam wówczas zatrudnionych, a wiem, że to osoby niezwykle odpowiedzialne, jak na tamtą kulturę przystało.

Jest to jeden z elementów podstawy do późniejszego wnioskowania, - właśnie, czy sposób realizacji jaki wybrałem, ma raz że sens, dwa jest dopuszczalny i trzy czy satysfakcjonujący.

 

Dla mnie osobiście membrany i napęd głośnika spełnia zupełnie inną rolę, na użytek rozważań co do jego jakości, trafności, niż traktuje to tzw obowiązująca wiedza przedmiotowa.

Przez cewkę głośnika ma przepłynąć przebieg elektryczny o fenomenalnej stricte audiofilskiej charakterystyce, wszystkie części składowe przetwornika są konstrukcyjnie optymalizowane, by owej transmisji nie zepsuć.

Oczywiście że zepsują prądami wirowymi i innymi negatywnymi czynnikami, ale starałbym się niezwykle wyszukanymi i przebiegłymi metodami minimalizować owe zło.

Człowiek zniesie wszystko, lecz zniekształceń od wirów znieść nie sposób.

Tam gdzie one są, na wystawie AVS po lekkim uchyleniu drzwi pomieszczenia, aż mnie cofa, po prostu reaguję wręcz ucieczką..tak jestem na nie wyczulony.

 

Przetworniki z handlu nie są w ten sposób optymalizowane, Sony zdaje się lekko dostrzegać problem, Yamaha niestety jakby mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, slawek.xm napisał:

jesli chcesz rozwijac doswiadczeniaw tym kirunku

Nawet jak bym chciał, nie posiadam już przestrzeni czasowej dla nowych kierunków.

Pisałem kilka lat wstecz, że udało mi się opracować realnie użyteczną membranę do cało pasmowego przetwornika, poza innymi unikalnymi właściwościami posiada ona zdolność redukcji micro rezonansów, tak uciążliwych w tym rodzaju przetwarzania, powodujących niechęć wielu, którzy może skłonni byliby nabyć tego typu zestaw.

Oczywiście problemów jest cała masa, praca ręczna, dokładna, odpowiedzialna, by po kilku, kilkunastu latach produkt dalej posiadał wszystkie właściwości, czyli po prostu - dłubanina..., obwód magnetyczny o wąskiej szczelinie, czyli niestety same problemy, największe z opanowaniem amplitudy.

Ale jak to grało !

Ile dostarczyło odniesień..

To było coś jak miernik laboratoryjny..

 

 

41 minut temu, slawek.xm napisał:

zaczynasz być niekonsekwentny w swoich wypowiedziach

najpierw piszesz o projekcie kolumn 4x18 cali a potem piszesz o folii dla sreniaka?

mnie chodzi o woofer

Teraz rozumiem Twoją uwagę, dopiero doczytałem, tak, umknęło mi stwierdzenie, że z foli  r ó w n i e ż  może być wykonany średniak i tweeter.

Przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, slawek.xm napisał:

bardziej bym się skupił na wygaszeniu drgania

Święte słowa.

W okolicach początku mojej obecności na forum, napisałem że tak na prawdę w hi end liczy się szybkość wygaszania impulsu w całym spectrum pozornego obrazu dźwiękowego.

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, 747 napisał:

tak na prawdę w hi end liczy się szybkość wygaszania impulsu w całym spectrum pozornego obrazu dźwiękowego

Spójność w paśmie (ona się liczy, a nawet nie "liczy się", a ma być odczuwalna). Chodzi o to żeby szczegóły nie mąciły ogółu a były wyróżnialne w tle.

I nie tylko w hi endzie taka konieczność zachodzi. Tu niby - osiągnięta (?)

6 godzin temu, 747 napisał:

mam 54 lata 

Pozdrawiam w imieniu najlepszego rocznika 1967 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xetras napisał:

Chodzi o to żeby szczegóły nie mąciły ogółu a były wyróżnialne w tle.

to sprzeczność , analiza i synteza to dwa rożne zagadnienia

system zmuszany do grania wg Twojej filozofii jest w sensie biblijnym jest letni 🙂

znamionuje tez brak zdecydowania i długa drogę do ideału 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.