Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny Equilibrium - nowa seria designerskich kolumn.


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, sly30 napisał:

Potrzebowałem platformę pod switch LAN, ale taką by można pod nią wkręcić stopki PAB i tak żeby licowały się z krawędzią samej platformy. Kupić czegoś takiego nie można, ale…można zrobić Custom Made. Do tego mam pod kable podkładki Shunyaty ale u mnie potrzeba jednak trochę wyższych. I co teraz? Zamówiłem podkładki pod podkładki… :-)) i teraz jest idealnie. Niby drobiazg ale bez CNC ani rusz, bo od góry musiało być idealnie zrobione wgłębienie tak by Shunyaty nie mogły się przesuwać. Enerr/Equiaudio podjął wyzwanie i jest. Można w Polsce?….można… 🙂 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

57096C85-6040-4EC7-8AA2-B0DF4E39406A.jpeg

72770E34-179A-44FA-BE10-665557C50DC9.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że chłopaki potrafią zrobić różne "duperele" pod indywidualne zamówienie 😊. Choć, umówmy się @sly30, nie jesteś dla nich zwykłym klientem 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, muzofan napisał:

Fajnie że chłopaki potrafią zrobić różne "duperele" pod indywidualne zamówienie 😊. Choć, umówmy się @sly30, nie jesteś dla nich zwykłym klientem 😉

To prawda ale sądzę, że każdy inny ich stały klient może też liczyć na przyjazne podejście przy indywidualnych zamówieniach. Robią świetne kolumny, kable, elementy zasilania. Niebawem pokażę moje nowe kolumny zamówione u nich. I to będzie o tyle ciekawe, że to nie będzie projekt No limit. To będzie projekt uwzględniający ograniczenia jakie ma większość z nas, zarówno finansowe jak i lokalowe. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście to rozumiem gdyż dla jednego sklepu jestem zwykłym klientem,  dla innego wyjątkowym 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ATC SCM150SL // NAIM NDX 2 + NAIM XPS DR + Furutech DPS - 4.1// Musical Fidelity M8Pre + 3 x M8s-500s + 4x GigaWatt LC-2 EVO// GigaWatt PF-2 EVO + Enerr Transcenda Ultimate// Albedo Monolith Reference

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, sly30 napisał:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

57096C85-6040-4EC7-8AA2-B0DF4E39406A.jpeg

72770E34-179A-44FA-BE10-665557C50DC9.jpeg

hm...nie to żebym sie czepiał.

ale podstawki pod podstawki...

to frezowanie to fuszerka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba sam widzisz co zostało spartaczone.

a osobiste wycieczki sobie daruj.nie działa to na mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tomek7776 napisał:

chyba sam widzisz co zostało spartaczone.

a osobiste wycieczki sobie daruj.nie działa to na mnie.

Nie, nie widzę. Mam to w ręku i jest dobrze zrobione. Shunyata wchodzi w to idealnie. Pochwal się swoim systemem i pomysłami. Najłatwiej krytykować innych ale wstyd pokazać swoje osiągnięcia co? Czym innym jest spartaczenie czegoś, a czym innym poziom dokładności wykonania. Krawędź wybrania wgłębienia pod Shunyate nie ma precyzji krawędzi szkła, bo nie jest to tam potrzebne, a generowałoby dodatkowy czas pracy i zbędne koszty. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 niech koledzy z forum obejrza i ci powiedza.

robota ze zdjecia na poziomie dawnych zajec praktyczno technicznych.z podstawówki.

dla obecnych prosta czynnosc za pomoca frezarki górnowrzecionowej.po użyciu której byłoby to zrobione DUŻO lepiej dokladniej i estetycznej.

teoretycznie ....gdyby to była praca dyplomowa.......nie byłaby zaliczona.

ale cóż.....poziom forum jest niski.coś jak poziom mułu w Odrze.skażonej rtęcią.jak donoszą media UBywatelskie.

wyjasnię jak .......

rogi frezów sa spartolone.

w takich przpadkach robi  sie je na fi z podstaw .

jesli wiesz co to jest ''fi''

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek7776
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zapewne można to zrobić jeszcze lepiej ale krawędź wgłębienia jest niewidoczna po wstawieniu Shunyaty. To tylko element dokładający wysokość. Drobiazg o minimalnym znaczeniu. Nie chciałem za to dużo płacić i długo czekać. Jak na to do czego służy, to jest to wykonane bardzo dobrze. Dla Ciebie mogą to wykonać perfekcyjnie tylko musisz za to odpowiednio zapłacić.  Cieszę się, że w ogóle ktoś mi to na szybko wykonał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze właczył ci sie ''agresorek''

moj system masz w zakladce o mnie.

twego systemu nie masz w swojej zakladce.

dziwi mnie to .ze ktos oczekuje czegos od drugiej osoby.

czegoś.czego sam nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do kolumn. Gdzie tu jest ta design'erskość ?  Zwykłe kanciaste skrzynki w dodatku z brzydkimi proporcjami bez pięknych naturalnych fornirów. Do tego głośniki SBAcoustic. Poza tym ktoś zna na świecie tą markę, tego producenta ? Gdzie ta hi-end"owość tych kolumn ?.

Wątek powinien trafić do Sponsorowanych lub w najlepszym wypadku do Hi-Fi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tomek7776 napisał:

hm...nie to żebym sie czepiał.

ale podstawki pod podstawki...

to frezowanie to fuszerka.

Narysuj o co Ci chodzi bo jeden obraz to tysiąc słów a słowa Ci nie wychodzą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, babatular napisał:

Wracając do kolumn. Gdzie tu jest ta design'erskość ?  Zwykłe kanciaste skrzynki w dodatku z brzydkimi proporcjami bez pięknych naturalnych fornirów. Do tego głośniki SBAcoustic. Poza tym ktoś zna na świecie tą markę, tego producenta ? Gdzie ta hi-end"owość tych kolumn ?.

Wątek powinien trafić do Sponsorowanych lub w najlepszym wypadku do Hi-Fi. 

Błędne myślenie. Z własnego doświadczenia wiem, że forniry są kłopotliwe i łatwo ulegają uszkodzeniu. Z czasem blakną od światła i pękają. Miałem to u siebie. Zbędne generowanie kosztów  i kłopoty na przyszłość. Coraz więcej wnętrz, to wnętrza nowoczesne i wybór z setek kolorów jest po prostu lepszy. Co do użytych driverów, to klient ma wybór i może zażyczyć sobie ScanSpeaki, Morele, Etony, Accutony i inne. Podobnie dobór elementów zwrotnicy, zależy od woli i zasobności portfela klienta. Co bardzo fajne, w przyszłości można zażyczyć sobie upgrade kolumn, do nowszych czy lepszych driverów oraz zwrotnic.

 W moim nowych projekcie będą ScanSpeaki na basie i średnicy, a tweeter Satori Ring w falowodzie dedykowanym pod tweetery Satori. Będzie też kilka innych, ciekawych rozwiązań. Highendowość zawsze wynika z dźwięku, a nie z faktu czy coś jest znane mniej lub bardziej.

33 minuty temu, babatular napisał:

najlepszym wypadku do Hi-Fi. 

15 lat temu też tak myślałem, ale przez ten czas sporo się nauczyłem, jednocześnie płacąc niemałe frycowe za kolejne doświadczenia. Dziś już wiem, co decyduje o jakości dźwięku i na na pewno nie są to forniry, znane metki, prestiż, czy marketingowy bełkot. I wiem co mówię bo sam miałem różne kolumny markowe w cenach do 700 tys.a setek innych słuchałem w wielu miejscach. Dziś nie ruszają mnie żadne legendy znanych konstruktorów. To tylko marketing. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, babatular napisał:

Do tego głośniki SBAcoustic.

Co masz do SBAcoustic? Satorii to świetne tweetery!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szpotek73 napisał:

wo24p sb acoustic to świetny woofer

to jest bardzo dobra firma głośnikowa

Bardzo dobre głośniki. Ale niestety nie są topowe. Zresztą cenie SBA za jakość do ceny. Ale hi-end z nich żaden.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sly30 napisał:

Błędne myślenie. Z własnego doświadczenia wiem, że forniry są kłopotliwe i łatwo ulegają uszkodzeniu. Z czasem blakną od światła i pękają. Miałem to u siebie. Zbędne generowanie kosztów  i kłopoty na przyszłość. Coraz więcej wnętrz, to wnętrza nowoczesne i wybór z setek kolorów jest po prostu lepszy. Co do użytych driverów, to klient ma wybór i może zażyczyć sobie ScanSpeaki, Morele, Etony, Accutony i inne. Podobnie dobór elementów zwrotnicy, zależy od woli i zasobności portfela klienta. Co bardzo fajne, w przyszłości można zażyczyć sobie upgrade kolumn, do nowszych czy lepszych driverów oraz zwrotnic.

 W moim nowych projekcie będą ScanSpeaki na basie i średnicy, a tweeter Satori Ring w falowodzie dedykowanym pod tweetery Satori. Będzie też kilka innych, ciekawych rozwiązań. Highendowość zawsze wynika z dźwięku, a nie z faktu czy coś jest znane mniej lub bardziej.

15 lat temu też tak myślałem, ale przez ten czas sporo się nauczyłem, jednocześnie płacąc niemałe frycowe za kolejne doświadczenia. Dziś już wiem, co decyduje o jakości dźwięku i na na pewno nie są to forniry, znane metki, prestiż, czy marketingowy bełkot. I wiem co mówię bo sam miałem różne kolumny markowe w cenach do 700 tys.a setek innych słuchałem w wielu miejscach. Dziś nie ruszają mnie żadne legendy znanych konstruktorów. To tylko marketing. 

Forniry wysokiej jakości, położone zgodnie ze sztuką przetrwają lata. Więc Twoje doświadczenia są ok - ale jeśli chodzi o rynek DIY. Najlepsi na rynku nie mają z tym większych kłopotów ( oczywiście czasami coś się może zdarzyć ) - ale do jakosci wykonania np.  Monitor Audio, Audiovector, Sonus Faber, Marten, B&W, Dynaudio, Raidho, itd. takie Equlibrium nawet się nie zbliżają. Bardzo mi przykro.

Brzmienie - o czym mówimy. Audiovector, Dynaudio. Sonus Faber - mają takie zaplecze i doświadczenie - że ta polska genialna firma od wszystkiego ( kolumny, kable, podstawki pod podstawki, listwy) to przy nich przedszkole. Skonstruowanie wybitnie brzmiących kolumn to bardzo trudne zadanie. Nie wiem kiedy się utarło i kto to wymyślił, że jak w zwrotnicy nie ma ołówkowego Duelunda, a zastosowane kable nie są  wyciągane przy pełni księżyca przez Kondo to jest lipa. 

O jakości dźwięku w kolumnach ( szczególnie w kolumnach ) decyduje wiedza, doświadczenie, ale przede wszystkim talent konstruktora wraz ze zrozumieniem wielu cech ludzkiego słuchu i psychoakustyki - komputery tu nie za wiele są w stanie pomóc. Jak myslisz, że o jakości brzmienia kolumn w głównej mierze decyduje 7 cm ścanki obudowy czy zastosowanie cewki taśmowej nasączanej woskiem królowej pszczół z dorzecza Amazoni - to błądzisz dale. Topowe głośniki powinna mieć taka topowa kolumna - ale wykorzystanie ich potencjału to najwyższa szkoła jazdy.

 

9 minut temu, szpotek73 napisał:

topowość głośnika zależy od jego aplikacji....🙂

Niestety - NIE. Słabej jakości, przeciętny głośnik w wybitnej aplikacji bedzie co najwyżej niezły cz nawet dobry. Nigdy topowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez babatular

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, babatular napisał:

Forniry wysokiej jakości, położone zgodnie ze sztuką przetrwają lata. Więc Twoje doświadczenia są ok - ale jeśli chodzi o rynek DIY. Najlepsi na rynku nie mają z tym większych kłopotów ( oczywiście czasami coś się może zdarzyć ) - ale do jakosci wykonania np.  Monitor Audio, Audiovector, Sonus Faber, Marten, B&W, Dynaudio, Raidho, itd. takie Equlibrium nawet się nie zbliżają. Bardzo mi przykro.

Do kogo ta mowa? Do mnie? Miałem większość z tego co wymieniasz. Znam wszystkie te marki. To prawda, że kolumny tych marek są bardzo ładnie wykonane, ale to nie zmienia faktu, że z fornirami po pewnym czasie używania zdarzają się problemy. Fornir blednie od słońca i z czasem pęka. Pojawiają się też takie mikro bąbelki. Wiem to dobrze i to na przykładzie kolumn za pół miliona!! Więc możesz sobie podarować ten marketing. To, że kolumna ma fornir nie znaczy, że jest lepiej wykonana niż ta lakierowana perłą. Do wnętrza w stylu retro może bardziej pasować kolumna w fornirze, a do nowoczesnego pokoju, kolumna w lakierze. Każdy może sobie wybrać co mu pasuje. Kolumny Equiaudio nie są gorzej wykonane niż zachodnie odpowiedniki.

 

55 minut temu, babatular napisał:

Brzmienie - o czym mówimy. Audiovector, Dynaudio. Sonus Faber - mają takie zaplecze i doświadczenie - że ta polska genialna firma od wszystkiego ( kolumny, kable, podstawki pod podstawki, listwy) to przy nich przedszkole. Skonstruowanie wybitnie brzmiących kolumn to bardzo trudne zadanie. Nie wiem kiedy się utarło i kto to wymyślił, że jak w zwrotnicy nie ma ołówkowego Duelunda, a zastosowane kable nie są  wyciągane przy pełni księżyca przez Kondo to jest lipa

No właśnie o brzmienie chodzi tu najbardziej, a nie o forniry. Znam brzmienie wszystkich marek, które wymieniłeś i wiem na 200%, że można zrobić kolumny na zamówienie, tzw.Custom Made, zbudowane w oparciu o najlepsze zachodnie podzespoły i zagrają dużo lepiej, choćby dlatego, że będą szyte na miarę, ale też dlatego, że będą mieć na pokładzie dużo lepsze części i drivery niż stosują znane marki. A dlaczego? Bo w znanych markach decydują księgowi i na wszystkim musi być duży zysk. Używają najtańszych elementów w zwrotnicach, bo tego klient nie widzi. Drivery które używają, to najczęściej tańsze i jeszcze dodatkowo okrojone, modele ze średniej półki SB Acoustics, Scana czy Morela. W kolumnach szytych na miarę można użyć dużo lepsze drivery czy zwrotnice.

 

Godzinę temu, babatular napisał:

O jakości dźwięku w kolumnach ( szczególnie w kolumnach ) decyduje wiedza, doświadczenie, ale przede wszystkim talent konstruktora wraz ze zrozumieniem wielu cech ludzkiego słuchu i psychoakustyki - komputery tu nie za wiele są w stanie pomóc

To tylko część prawdy. Bez komputerów NIE MA DZIŚ DOBRYCH KOLUMN!! NIE MA!!! Ale w błędzie są Ci, którzy myślą, że komputer rozwiąże wszystkie problemy. Ważne jest też ucho, doświadczenie, otwartość umysłu na eksperymenty, pomysłowość, oraz jak najlepsze elementy z których budowane są kolumny. Z drugiej strony, budowanie kolumn, nie wymaga wiedzy astrofizyków czy inżynierów NASA. Tego można się nauczyć jeśli się chce. W Polsce wiele osób potrafi zbudować dobre kolumny. Problem leży bardziej w brakach parku maszynowego, braku dostępu do CNC pod budowę kolumn, lakierni itd. Zlecenie outsourcingowe nie jest tak proste jakby się wydawało. Duże stolarnie, biegle posługujące się CNC nie chcą przyjmować zamówień na pojedyncze pary kolumn. Tak samo lakiernie. Wolą tłuc masowo krzesła, nogi stołów, czy blaty kuchenne. Poza tym nie czują w ogóle różnych aspektów budowy kolumn.

Dziś o budowie kolumn, decydują księgowi i zysk..zysk...i..zysk ponad wszystko. Ma się sprzedawać, a wiedzą, że ludzie kupują oczami, to wykorzystują to okrutnie. Dbają o to, by kolumny pięknie wyglądały i były w miarę wąskie, bo takie lubiane są przez żony audiofilów i projektantów wnętrz. Ale to najczęściej nędznie gra. Nie daleko szukać...Sonus Faber. Swego czasu szukałem kolumn do drugiego systemu i wpadły mi w oko ich duże Aidy. To była wtedy nowość za prawie pół bani! Były piękne, oczami już prawie kupiłem. U mnie decyzje są szybkie, podzwoniłem tu i tam, dogadałem warunki, tylko pozostał przelew do wykonania. Ale ostrożność kazała mi jednak ich choć trochę gdzieś posłuchać.

W Polsce nie można było posłuchać, więc wbiliśmy się z innych, bardzo osłuchanym audiofilem, do dużego salonu w Berlinie, na Kant Strasse. Salon jakieś 400m2 i spory wybór drogich sprzętów. Weszliśmy...od razu je zobaczyłem. Piękne były, przyznaje. Byłem już pewien, że to jest to...dopóki nie zagrały. Dramat. później słuchaliśmy mniejszych Sonus Faber, też beznadzieja. Potem kilka innych modeli różnych firm i już było lepiej. Tak czy inaczej wycofałem zamówienie i całe szczęście, że wybraliśmy się do tego Berlina. Finalnie kupiłem Tady R1 i to były bardzo dobre kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz Equiaudio robi dla mnie kolumny o 2 klasy lepsze niż te TADy, za ułamek aktualnej ceny tychże Tadów. Mogłem w każdej chwili kupić dowolne zachodnie kolumny, ale wolałem szyte na miarę Custom Made.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, tymek napisał:

Kolumny lepsze 2 klasy od Tad za ułamek ceny, to ja poproszę parkę.

pamiętaj , że będziesz gnębiony przez babatulara jak sly30 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tymek napisał:

Kolumny lepsze 2 klasy od Tad za ułamek ceny, to ja poproszę parkę.

Niebawem napisze co nieco. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sly30 napisał:

Do kogo ta mowa? Do mnie? Miałem większość z tego co wymieniasz. Znam wszystkie te marki. To prawda, że kolumny tych marek są bardzo ładnie wykonane, ale to nie zmienia faktu, że z fornirami po pewnym czasie używania zdarzają się problemy. Fornir blednie od słońca i z czasem pęka. Pojawiają się też takie mikro bąbelki

Możesz se mieć kolumny za 10 mln zł - jak fornir pęka czy bąbelkuje to miałeś jakiś szrot a nie kolumny topowo wykonane. Po drugie jak wystawiasz fornir na słońce - to nie mamy pola do dyskusjì.

2 godziny temu, sly30 napisał:

Kolumny Equiaudio nie są gorzej wykonane niż zachodnie odpowiedniki.

Tak, jasne.  Prosze Cię - nie ośmieszaj się.

2 godziny temu, sly30 napisał:

Bo w znanych markach decydują księgowi

Nie powtarzaj bzdur o księgowych.

2 godziny temu, sly30 napisał:

W Polsce wiele osób potrafi zbudować dobre kolumny

Tutaj zgoda. Dobre może i potrafią. Ale nie bardzo dobre, wybitne czy hi-endowe

2 godziny temu, sly30 napisał:

Swego czasu szukałem kolumn do drugiego systemu i wpadły mi w oko ich duże Aidy.

Duże, wielgachne kolumny 4,5,6 drożne nigdy nie zagrają na najwyższym poziomie. Nie ma takiej możliwości, za dużo dróg, za dużo głośników, za dużo podziałów. Widać nadal tego nie zrozumiałeś. Wszystko jeszcze przed Tobą.

2 godziny temu, sly30 napisał:

Teraz Equiaudio robi dla mnie kolumny o 2 klasy lepsze niż te TADy, za ułamek aktualnej ceny tychże Tadów. Mogłem w każdej chwili kupić dowolne zachodnie kolumny, ale wolałem szyte na miarę Custom Made.

Sly - naprawdę. Darzę Cię szacunkiem ale przesadzasz z tym karykaturalnym lobbowaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ostatniej linijki tego co napisales.

ego polskich producentow audio.juz dawno przekroczylo granice ukladu słonecznego.

zagraniczni.w wiekszosci sa skromni.i produkuja lepsze i tansze sprzęty.

moze maja obrabiarki cnc.a moze ich nie potrzebuje..

jak dla autora tematu sonus faber jest szajsem .to ma on problem i z uszami i ze wzrokiem.

tak to wyglada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, babatular napisał:

Po drugie jak wystawiasz fornir na słońce - to nie mamy pola do dyskusjì.

Przecież nikt nie wystawia kolumn na słońce, ale pokoje mają okna i promienie słońca padają na kolumny. Nie masz okien w pokoju?… :-))

13 minut temu, babatular napisał:

Nie powtarzaj bzdur o księgowych.

To są fakty. 

13 minut temu, babatular napisał:

Tutaj zgoda. Dobre może i potrafią. Ale nie bardzo dobre, wybitne czy hi-endowe

Potrafią zrobić wybitne i high endowe, No może nie wszyscy. Budowa kolumn to nie jest aż tak trudna sztuka. 

15 minut temu, babatular napisał:

Duże, wielgachne kolumny 4,5,6 drożne nigdy nie zagrają na najwyższym poziomie. Nie ma takiej możliwości, za dużo dróg, za dużo głośników, za dużo podziałów. Widać nadal tego nie zrozumiałeś. Wszystko jeszcze przed Tobą.

To podaj przykłady wybitnych kolumn. Konkretnie. 

15 minut temu, babatular napisał:

Sly - naprawdę. Darzę Cię szacunkiem ale przesadzasz z tym karykaturalnym lobbowaniem.

Zamawiam dla siebie. Nie mam interesu w lobbowaniu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sly30 napisał:

Budowa kolumn to nie jest aż tak trudna sztuka. 

Niestety. Nic nie rozumiesz. Sztuka budowy kolumn na najwyższym poziomie to wyjątkowo trudny temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomek7776 napisał:

jak dla autora tematu sonus faber jest szajsem .to ma on problem i z uszami i ze wzrokiem.

tak to wyglada.

Autor miał okazje słuchać różnych model i wie swoje. Oczami nie słucha jak ty. Stradivari były niezłe. Aida to kicha. 

1 minutę temu, babatular napisał:

Niestety. Nic nie rozumiesz. Sztuka budowy kolumn na najwyższym poziomie to wyjątkowo trudny temat.

To które to modele?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonus faber mieszcza sie śmiał na czołowych miejscach pierwszej dziesiątki TOP kolumn domowych.

nie pisze tu to kolumnach jednostkowych takich jak posiadasz.bo to inna bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek7776 napisał:

sonus faber mieszcza sie śmiał na czołowych miejscach pierwszej dziesiątki TOP kolumn domowych.

nie pisze tu to kolumnach jednostkowych takich jak posiadasz.bo to inna bajka.

A kto ten top ustala ? Redaktorzy płatnych gazet i portali żyjących z reklam od branży audio. Zresztą które to SF są takie topowe? Te Aidy? Czy może bardzo nieudana wtopa znana pod nazwą Vennice lub The Sonus, takie z dużym basowcem na boku? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.