Skocz do zawartości
IGNORED

Avance Dana 670


ceivis

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, słuchałem je niecały miesiąc temu z kompletem Creeka z nowej serii 50. Potwierdzam pozytywną opinię. Nigdy nie byłem fanem Avance. To chyba pierwszy model który mi się podobał. Dany wypełniają dźwiękiem nawet pomieszczenie ok. 27 m.(oczywiście, nie mówię o oczekiwaniach wyczynowców) Dźwięk jest lekko ocieplony (zwłaszcza niższa średnica i bas) ale łączy do z dobrą przejrzystością. Podłogowe Eposy M15(to jedna z moich ulubionych firm) wypadły wyrażnie słabiej. Na dodatek te kolumny spodobają się chyba każdej kobiecie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dzarro za recenzje ,chociaz szkoda ze nie ma wiecej opisow ,bo te z HI-FI i muzyka znam ,ale czy ona jest obiektywna?.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Trudno zaczynac od zalozenia, ze recenzja jest nieobiektywna, bo w ten sposob rozumujac dojdziemy do stanu, w ktorym recenzja negatywna bedzie lepsza niz pozytywna. A to juz krok do domu bez klamek. Zakladajac ze we wzmiankowanej recenzji COS JEST, mozesz podejsc do wlasnych odsluchow z wieksza nadzieja, ze sprzet ci sie spodoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odświeżam stary temat ponieważ jestem po kolejnych odsłuchach i właściwie do tej pory nie znalazłem kolumn które bardziej by mi się spodobały od Avancea 670. W związku z tym, że nie słuchałem jeszcze polecanych kolumn Mission M34 zdecydowałem się na odsłuch porównawczy. Na koniec poprosiłem o JBL studio 880. Porównanie bezpośrednie w/w kolumn ponownie wykazało przewagę Avancea. M34 były zdecydowanie mniej szczegółowe i z gorszym basem (uwypuklony wyższy bas - miałem wrażenie, że podbarwiał średnicę). JBL w pierwszym momencie uderzył mnie skrajami pasma. Nie słyszałem jeszcze głośników które by schodziły (na moje ucho) tak nisko a przy tym basy były tak wysokiej jakości. Wysokich tonów też było dużo swobodnie odtwrzały najwyższe częstotliwości. Niestety na tym kończy się mój zachwyt nad tymi kolumnami. Średnica a zwłaszcza ta wyższa była nazbyt jazgotliwa i ogólnie odebrałem te kolumny jako męczące. Sprzęt na którym dokonano odsłuchu to Denon 2106 + CD Denona 700AE. Praktycznie powinienem już zakupić w/w Avancea gdyby nie moja obawa o bas. Gdyby te głośniki chciały schodzić tak nisko (lub prawie tak nisko) jak JBLe pewnie już by u mnie grały (chciałbym uniknąć wspomagania subem). Jeżeli ktoś uzna, że powinienem koniecznie jeszcze czegoś innego posłuchać (oczywiście w tym zakresie cenowym) to proszę o podpowiedź. Aha do tej pory porównywałem Avancea do min. następujących kolumn: KEF IQ7, B&W 603S3 i 303, Dali 6006, ESA(nie pamiętam modelu ok. 3,5 kPLN), Wherfedale pacific evo30 (najbardziej zagroziły pozycji avancea w moim rankingu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja tez niedawno mialem ten sam problem z wyborem kolumn i tez do pewnego momentu moim faworytem byly Davy 670. Pozniej pojawily sie male Ushery X-718, ktore powinienes rowniez odsluchac bo sa moim zdaniem jedna z ciekawszych propozycji w tej cenie. Na samym koncu moich poszukiwan natrafilem na Monitory Audio RS6 i musze przyznac ze zrobly na mnie takie wrazenie ze mam je do teraz w domu:) Z tanszych podlogowek koniecznie trzeba posluchac Cabasse Tobago MT3 (w pewnych aspektach lepsze od Avanow). Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Avance, nie moge oprzec sie wrazeniu ze kolumny tej firmy byly lansowane bez umiaru, podkreslam to, przez pismo "Hi-Fi i Muzyke". No i czesc czytelnikow / nabywcow mocno sie rozczarowala, czego slady na forum rowniez znalazlem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy produkty firmy Avance były lansowane bez umiaru przez jakieś czasopisma. Za to wiem, że model (konkretnie) Avance dana 670 najbardziej mi odpowiadał z wszystkich porównywanych przeze mnie do tej pory kolumn. Jeżeli chodzi o opinie na forum to w zdecydowanej większości ten model Avancea był pozytywnie odbierany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mialem na mysli dana 509, w prasie (HFM) wynoszony pod niebiosa, przez uzytkownikow krytykowany za brak basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe znowu się dostało recenzentom z HFM,ciekawe co panowie z tego pismaka na te wypowiedzi powiedzą,swoją drogą też mam zdanie co do avansów,nie pamiętam symboli żadna rewelacja a w testach same wysokie noty,dlatego przestałem te gazety kupować)za tą kase można wybrać lepsze głośniki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.