Skocz do zawartości
IGNORED

Bass trap diy


zbyniu 360
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani forumowicze chciałbym się was dopytać , czy taki projekt pułapki basowej jest wart wydanych złotówek?.Ostatnio dużo czytałem informacji na ten temat i chciałbym się podzielić moim projekt , ktory dałem do zrealizowania .Chciałbym abyście dorzucili swoje trzy grosze co sądzicie lub jeszcze by można skorygować , poprawić projekt własny .Niech odezwią sie mędrcy tego zacnego forum ,fachowcy z branży .Czekam na jakieś porady lub wskazówki czy warto .Wiem że warto ale może coś można jeszcze dodać od siebie .Pozdrawiam i liczę na waszą wyrozumiałość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przyjąć taki projekt z membraną .Pytanie jaki jest dobry materiał na ową membranę w takich ustrojstwach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czyli mam rozumieć że membrana ma być ze sklejki lub z tego 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może nie będziesz zadowolony z mojego posta ale sam prosisz o porady w więc moja jest następująca. Widziałem na tym forum kilka Twoich postów i w żadnym z nich nie widziałem abyś wrzucił jakieś pomiary pokoju więc sprzętu pomiarowego zapewne nie posiadasz.  Moja rada na Twoim miejscu zainwestował bym w jakiś mikrofon pomiarowy np UMIK-1 zrobił pomiar pokoju, poczytał jak interpretować pomiary i zobaczył z tych pomiarów w jakich miejscach masz problemy i dopiero wtedy zrobił bym pułapki basowe na konkretne problematyczne częstotliwości. Działając tak jak teraz czyli na pałe możesz wydawać kasę w błoto, pułapka basowa z pewnością niczego Ci nie popsuje ale jak nie wpasujesz się z jej zakresem działania w Twoją problematyczną częstotliwość(częstotliwości) to będzie ona jedynie zagracała Ci niepotrzebnie pokój choć efekt placebo może być :). Nie wierz też że szerokopasmowa pułapka basowa wielkości 100 litrów zdziała cuda. 

Wracając do Twojego pierwszego projektu sam sobie go wymyśliłeś czy to czyjeś rozwiązanie ?, wiesz w jakim zakresie ma działać ta pułapka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mujas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie wymysliłem a bedzie ich potrzeba chyba 8sztuk .Zracji że mam kofe na suficie to odchodzi 30cm .Także jedna pułapka jak zauważyłeś ma wysokosci 115cm.Co ja mam narazie mierzyc...?Pusty pokój.Sprzętu pomiarowego nie mam , narazie zostają sposoby domowe ,kalkulatory .Kalkulator wyliczył że mody pomieszczenia przypadaja na 63hz .Wiem po omacku jest to wrozenie .Ale tak jak piszesz można zaszkodzić np;ilością zastosowanych pułapek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zbyniu 360
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, zbyniu 360 napisał:

Sam sobie wymysliłem ...

Na moje oko to trochę słaby ten projekt. Jaka według ciebie jest rola tej płyty z zygzakami i jaka pustki powietrznej (jeśli z tyłu masz płytę z otworami)? No i jaka ma być rola tej wełny szklanej z tyłu? 

Trochę tu nie widzę sensu to na moje oko nie ma prawa efektywnie działać w zakresie basów - ale może ja się mylę i masz to jakoś rozpracowane teoretycznie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, zbyniu 360 napisał:

Sam sobie wymysliłem a bedzie ich potrzeba chyba 8sztuk .Zracji że mam kofe na suficie to odchodzi 30cm .Także jedna pułapka jak zauważyłeś ma wysokosci 115cm.Co ja mam narazie mierzyc...?Pusty pokój.Sprzętu pomiarowego nie mam , narazie zostają sposoby domowe ,kalkulatory .Kalkulator wyliczył że mody pomieszczenia przypadaja na 63hz .Wiem po omacku jest to wrozenie .Ale tak jak piszesz można zaszkodzić np;ilością zastosowanych pułapek.

Skoro korzystasz z kalkulatora do liczenia modów to dlaczego nie korzystasz z kalkulatorów dostępnych w internecie do projektowania pułapek na konkretną częstotliwość? tylko sam tworzysz coś co nie nie wiesz na jakiej częstotliwości zadziała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zobacz powyższego linka gość robi pułapki basowe  (wszystko dokładnie tłumaczy opisuje) korzysta do wyliczeń z fajnej strony acousticmodelling.com Jak już chcesz robić coś na 63 hz to rób to z głową w oparciu o sprawdzone wzory. 

Jak byś dobrze poszukał mikrofon o którym pisałem kupił byś w okolicach 400-500 zł i naprawdę wydaje mi się to sensowniejsze rozwiązanie niż pakowanie dużo większej kasy w pułapki które sam wymyśliłeś. Mikrofon zawsze możesz sprzedać po pomiarach, a mając go wiesz jakie masz problemy w pokoju. Tak z ciekawości jaki wymiary ma ten pokój ? napisz wszystkie trzy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mujas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mujas napisał:

Skoro korzystasz z kalkulatora do liczenia modów to dlaczego nie korzystasz z kalkulatorów dostępnych w internecie do projektowania pułapek na konkretną częstotliwość? tylko sam tworzysz coś co nie nie wiesz na jakiej częstotliwości zadziała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zobacz powyższego linka gość robi pułapki basowe  (wszystko dokładnie tłumaczy opisuje) korzysta do wyliczeń z fajnej strony acousticmodelling.com Jak już chcesz robić coś na 63 hz to rób to z głową w oparciu o sprawdzone wzory. 

Jak byś dobrze poszukał mikrofon o którym pisałem kupił byś w okolicach 400-500 zł i naprawdę wydaje mi się to sensowniejsze rozwiązanie niż pakowanie dużo większej kasy w pułapki które sam wymyśliłeś. Mikrofon zawsze możesz sprzedać po pomiarach, a mając go wiesz jakie masz problemy w pokoju. Tak z ciekawości jaki wymiary ma ten pokój ? napisz wszystkie trzy 

Bo ja robie pułapki basowe ,a nie rezonatory ,podałem że taka częstotliwości 63hz występują z kalkulatora .Nie bardzo chciałbym robić rezonatory o kubaturze 1/4pokoju .Pokój w ktorym chce zakracic te ustrojstwa to 3,04m x5,52mc2,60m .A zeby coś tu policzyć to chyba za gupi jestem zeby to ogarnąć .Z tego co widzę na necie to te fronty w bas trapach są nie ładne (czy widziałes ładniejsza pułapkę?...no bo ja nie).,Wełna o mniejszej gęstości ma za zadanie pochłaniac mody rzędu 110hz a na tyle ta o wiekszej gęstości skuteczniej walczyć z modem 63hz .Otwory i pustka powietrzna ma zadanie zwiększać skuteczność tego wspołczynika pochłaniania .Dlatego te tylnie otwory maja zadanie tworzyc za nimi zwiekszenie aboorbacji juz calego ustrojstwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.03.2021 o 22:41, zbyniu 360 napisał:

A tak spójrzcie na ten filmik 

 

No i? Co z tego filmiku cię przekonało że to dobry projekt? Bo tam ani pomiarów ani nic specjalnie nie pokazali 😕

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.03.2021 o 22:02, zbyniu 360 napisał:

..fronty w bas trapach są nie ładne (czy widziałes ładniejsza pułapkę?...no bo ja nie).,Wełna o mniejszej gęstości ma za zadanie pochłaniac mody rzędu 110hz a na tyle ta o wiekszej gęstości skuteczniej walczyć z modem 63hz .Otwory i pustka powietrzna ma zadanie zwiększać skuteczność tego wspołczynika pochłaniania .Dlatego te tylnie otwory maja zadanie tworzyc za nimi zwiekszenie aboorbacji juz calego ustrojstwa.

Po pierwsze to budujesz pułapkę basową nie działającą na zasadzie rezonansu, tak jak napisałeś, ale zmiany pędu cząsteczek - i dajesz na front płytę otworowaną? Czy to ma jakiś sens wogóle?

dalej - piszesz że najpierw masz wełnę mniejszej gęstości a później większej gęstości - ale na projekcie masz pokazane odwrotne zamontowanie?!

i dalej według ciebie otwory w tyle i pustka ma zwiększać współczynnik pochłaniania - ale w jaki sposób? Jakie tam według ciebie lub autora projektu na którym się opierałeś ma zachodzić zjawisko fizyczne prowadzące do zwiększenia pochłaniania? Bo trudno to uznać za rezonator Hh, albo za MPP   ani nawet za rezonator płytowy bądź membranowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😜Ja ten projekt zmienilem ,raczej  po to aby poeksperymentować .Pustki powietrzne, maja za zadanie zwiększyć skuteczność pochłaniania niż miałbym zwiększyć pojemność pułapki basowej.Dlatego że nie robione są pomiary to zaczynam od mniejszej gestosci wełny, a skończywszy na gestszej wełnie.Większość pułapek ma przedni front perforowany jak zauważyłeś i tak też jest u mnie.Tylnia część pułapki ma otwory tylko po to aby zachować skuteczność zwiększenia zdolnosci działania tej pułapki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zbyniu 360 napisał:

😜Ja ten projekt zmienilem ,raczej  po to aby poeksperymentować .Pustki powietrzne, maja za zadanie zwiększyć skuteczność pochłaniania niż miałbym zwiększyć pojemność pułapki basowej.Dlatego że nie robione są pomiary to zaczynam od mniejszej gestosci wełny, a skończywszy na gestszej wełnie.Większość pułapek ma przedni front perforowany jak zauważyłeś i tak też jest u mnie.Tylnia część pułapki ma otwory tylko po to aby zachować skuteczność zwiększenia zdolnosci działania tej pułapki.

Najpierw krytyka:

Przykro mi, ale po tym co napisałeś to zdaje się, że nie masz zielonego pojęcia o konstruowaniu pułapek basowych. Nie wiesz po co i kiedy się stosuje pustki powietrzne ani jakie to niesie konsekwencje dla konstrukcji. Nadal twierdzisz, że masz wełnę o mniejszej gęstości z przodu, podczas gdy na rysunku jest z tyłu.

Apropos płyty otworowanej z przodu - masz ją policzoną jako rezonator Helmholza czy tak na pałę to sobie wymyśliłeś? Bo takie esy-floresy dosyć trudno policzyć, a w przpadku MPP łatwo nie trafić z pochłanianiem w oczekiwaną częstotliwość.

Przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałem, spójrz na swój projekt i 
postaraj się odnieść moje komentarze do tego rysunku.

A teraz moja rada: zobacz projekty profesjonalnych pułapek basowych, różnych typów: superchunk, perforowanych, membranowych, płytowych - ale takich z podanymi parametrami (a nie od nieznanych ludków z youtuba) i postaraj się to jakoś skopiować/narysować. Jak już to będziesz miał i będziesz chciał to skonsultować to wklej ten projekt - zapewne ktoś podpowie czy i gdzie możesz go jeszcze poprawić. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zbyniu 360 napisał:

po to aby zachować skuteczność zwiększenia zdolnosci działania

To dobre jest 😉 mspanc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, przemak napisał:

To dobre jest 😉 mspanc

Zgadzam się. Trzeba to opatentować i sprzedawać do reklam sprzętu AGD 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś wiedział .Wełna o mniejszej gęstości jest z przodu.Nie pisałem że to pułapka profesionalna tylko mój własny projekt do eksperymentu.Ty mi tu wklejasz linki z teorii o budowie nie pulapek, lecz o zastosowaniu rezonatorów na konkretną częstotliwości? po co.Zobacz jakie straszne , produkty teraz sprzedaja nawet , z parametrami ktore nawet połowy skutecznosci nie maja w pochłanianiu.Mozesz ich nawet mieć i 10 sztuk i ustawić na jednej scianie i to jest jeszcze mało.Najpierw pokaż co ty posiadasz a nie że mnie forsujesz teoriami.Te z internetu to nic dobrze nie wygląda nie będzie mi straszyć gości i mego samopoczucia.Moja konstrukcja jest na tyle dobra i efektownie wygląda/Macie możliwość coś ladnego zastosować /.Że spokojnie da radę z takimi częstotliwości jak 63hz radę.Pozdrawiam. A jeszcze jedno , wszyscy wszystko krytykują a nic nie robią , czy to teraz taka moda nastała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zbyniu 360
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, zbyniu 360 napisał:

Ty mi tu wklejasz linki z teorii o budowie nie pulapek, lecz o zastosowaniu rezonatorów na konkretną częstotliwości? po co

Mam wrażenie że do mnie piszesz więc odpowiem. Wklejając tego linka chciałem abyś zobaczył że pułapki które zrobił ten gość mimo może że nie wyglądają za dobrze (ale to kwestia gustu i pomysłu na lepszy wygląd) naprawdę działają ponieważ są pokazane pomiary przed i po adaptacji oraz były liczone ze sprawdzonych wzorów. Kolejna sprawa strona o której pisałem wyżej czyli 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  pozwala projektować na konkretne częstotliwości 1. zwykłe pułapki oparte na różnych materiałach (przy założeniu że znamy ich parametry jak np.opór przepływu powietrza) 2. perforowane rezonatory helmholtza 3. kilku warstwowe (warstwy różnego rodzaju) zaprojektowane przez siebie pułapki basowe. Dodatkowo na stronie typa (autora tych filmików) masz wzory jak obliczać średnią głębokość materiału czy pustki powietrznej dla różnych brył geometrycznych (w przypadku narożnych pułapek wręcz niezbędne). Korzystając z głową z tego o czym piszę wyżej nie masz szans zrobić czegoś co nie będzie działało w zakresie w jakim byś chciał.  

Ja Cię nie krytykowałem próbowałem coś doradzić ale widząc Twoje podejście nie sądzę abyś chciał z tego skorzystać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mujas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.03.2021 o 21:52, zbyniu 360 napisał:

Kochani forumowicze chciałbym się was dopytać , czy taki projekt pułapki basowej jest wart wydanych złotówek?.Ostatnio dużo czytałem informacji na ten temat i chciałbym się podzielić moim projekt , ktory dałem do zrealizowania .Chciałbym abyście dorzucili swoje trzy grosze co sądzicie lub jeszcze by można skorygować , poprawić projekt własny .Niech odezwią sie mędrcy tego zacnego forum ,fachowcy z branży .Czekam na jakieś porady lub wskazówki czy warto .Wiem że warto ale może coś można jeszcze dodać od siebie .Pozdrawiam i liczę na waszą wyrozumiałość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


najpierw piszesz że prosisz o radę i pokazujesz projekt z wełną 80kg/m3 z przodu i wełną szklaną 50 kg/m3 z tyłu (pomijam to, że na rysunku pomyliłeś jednostki - bo nie będę się czepiał jak ktoś coś robi).

Projekt załączyłeś i do niego się odnoszę - jeśli zrobiłeś odwrotnie to napisz jasno, że to był błąd/pomyłka w projekcie (najlepiej edytuj pierwszy post) a nie zaprzeczasz temu co sam wkleiłeś.
 

A później piszesz że nie interesuje cię krytyka, bo wiesz że jest dobrze .... do tego obruszasz się na kolegów którzy ci konstruktywnie radzą podając linki do sensownych rzeczy tak, abyś mógł poprawić swój projekt 😞 

 

11 godzin temu, zbyniu 360 napisał:

...Wełna o mniejszej gęstości jest z przodu.Nie pisałem że to pułapka profesionalna tylko mój własny projekt do eksperymentu.Ty mi tu wklejasz linki z teorii o budowie nie pulapek, lecz o zastosowaniu rezonatorów na konkretną częstotliwości? po co....

Najpierw pokaż co ty posiadasz a nie że mnie forsujesz teoriami..

Moja konstrukcja jest na tyle dobra i efektownie wygląda/Macie możliwość coś ladnego zastosować /.Że spokojnie da radę z takimi częstotliwości jak 63hz radę.Pozdrawiam. A jeszcze jedno , wszyscy wszystko krytykują a nic nie robią , czy to teraz taka moda nastała.

Czy tylko ja mam wrażenie, że chciałeś się pochwalić i poprawić sobie ego a tu wyszło, że się nie znasz?
 

A że to nie ma prawa działać efektywnie (bo jakoś tam działać będzie nawet gumowa kaczka pieprznięta w róg pokoju) to jestem pewien bo zrobiłeś wszystko od d..y strony.
 

Moim zdaniem ta konstrukcja jest tak dobra i efektownie wygląda jak maluch ze spojlerami - a ty twierdzisz że masz ferrari 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, avilla napisał:

Moim zdaniem ta konstrukcja jest tak dobra i efektownie wygląda jak maluch ze spojlerami - a ty twierdzisz że masz ferrari 🙂

Chodzi mi oczywiście o projekt - konstrukcja to oczywiście dopiero będzie wynikiem projektu 🙂 

A może nawet konstrukcja będzie mocno odbiegała od projektu bo jednak weźmiesz sobie do serca nasze uwagi i poprawisz projekt zanim zbudujesz konstrukcję 🙂 

Nawet jeśli nie, to najważniejsze żebyś ty nadal był przekonany o jakości tego projektu - według wielu badań placebo działa o ile pacjent jest przekonany o jego leczniczych właściwościach 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym dzisiaj zabudowywał kat, to wypróbowałbym tej pianki

RG120 albo 140

Jak watę, pociął w trójkąty i plastrami jeden na drugi, czołg sie odbije od takiej masy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przypadkiem pianka do izolacji? Jeśli tak to nie spełni ona roli pułapki i nic nie zatrzyma - lecz tak jak napisałeś wszystko odbije z powrotem do pomieszczenia 😞

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, avilla napisał:

A to nie jest przypadkiem pianka do izolacji? Jeśli tak to nie spełni ona roli pułapki i nic nie zatrzyma - lecz tak jak napisałeś wszystko odbije z powrotem do pomieszczenia 😞

Doskonale pasuje do dyfuzorów o równej głębokości studni 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, przemak napisał:

Doskonale pasuje do dyfuzorów o równej głębokości studni 😉

Hehehe, raz ze z wykresów jest poprawa, dwa na ucho a trzy ze to nie było skończone i jest w trakcie wypełniania do efektywniejszego rozpraszania 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, avilla napisał:

Ale można ją zastosować jak ktoś lubi „po to aby zachować skuteczność zwiększenia zdolnosci działania” 😉

No tak. Lofiks tak 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez przemak

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, avilla napisał:

A to nie jest przypadkiem pianka do izolacji? Jeśli tak to nie spełni ona roli pułapki i nic nie zatrzyma - lecz tak jak napisałeś wszystko odbije z powrotem do pomieszczenia 😞

Jest, czy nie będzie to wlasnie efekt pochłaniania energii subbasowych częstotliwości ? Wata mineralna jest prawie transparentna dla tych fal, musiałem stosować jeszcze membranę ze sztywnej gumy przed wata dla polepszania skuteczności

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteście fachowcy od doradzania czy w-kurwiania ?

Jak kolega wyżej pisał, tylko negowanie
Szanowne gwiazdy czekamy na efektywny wasz projekt, ale efektywny a nie te wydmuszki reklamowe które można stosować przy monitorach tego typu

spacer.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, avilla napisał:


najpierw piszesz że prosisz o radę i pokazujesz projekt z wełną 80kg/m3 z przodu i wełną szklaną 50 kg/m3 z tyłu (pomijam to, że na rysunku pomyliłeś jednostki - bo nie będę się czepiał jak ktoś coś robi).

Projekt załączyłeś i do niego się odnoszę - jeśli zrobiłeś odwrotnie to napisz jasno, że to był błąd/pomyłka w projekcie (najlepiej edytuj pierwszy post) a nie zaprzeczasz temu co sam wkleiłeś.
 

A później piszesz że nie interesuje cię krytyka, bo wiesz że jest dobrze .... do tego obruszasz się na kolegów którzy ci konstruktywnie radzą podając linki do sensownych rzeczy tak, abyś mógł poprawić swój projekt 😞 

 

Czy tylko ja mam wrażenie, że chciałeś się pochwalić i poprawić sobie ego a tu wyszło, że się nie znasz?
 

A że to nie ma prawa działać efektywnie (bo jakoś tam działać będzie nawet gumowa kaczka pieprznięta w róg pokoju) to jestem pewien bo zrobiłeś wszystko od d..y strony.
 

Moim zdaniem ta konstrukcja jest tak dobra i efektownie wygląda jak maluch ze spojlerami - a ty twierdzisz że masz ferrari 🙂

Czemu twierdzisz że nie bedzie działać bo ma pustkę powietrzną i zastowaną wełnę w środku.Cały czas nawiazujesz do pułapek wyliczonych na podstawie rezonatorów.A ja cały czas pisze o pułapkach w szerokich zakresie pochłaniania częstotliwości niskich o wysokiej skuteczności.To dwa odmienne projekty.To co zamieszczacie te linki one tyczą sie projektów na stosowne pasmo pochłaniania.Dlatego piszę jak to można poprawić /zmienić/.Fakt że pomyliłem kolejność zastosowania wełny .Ale jest tak że fale akustyczne przenikną wszędzie i efekt końcowy będzie ten sam.

6 godzin temu, avilla napisał:


najpierw piszesz że prosisz o radę i pokazujesz projekt z wełną 80kg/m3 z przodu i wełną szklaną 50 kg/m3 z tyłu (pomijam to, że na rysunku pomyliłeś jednostki - bo nie będę się czepiał jak ktoś coś robi).

Projekt załączyłeś i do niego się odnoszę - jeśli zrobiłeś odwrotnie to napisz jasno, że to był błąd/pomyłka w projekcie (najlepiej edytuj pierwszy post) a nie zaprzeczasz temu co sam wkleiłeś.
 

A później piszesz że nie interesuje cię krytyka, bo wiesz że jest dobrze .... do tego obruszasz się na kolegów którzy ci konstruktywnie radzą podając linki do sensownych rzeczy tak, abyś mógł poprawić swój projekt 😞 

 

Czy tylko ja mam wrażenie, że chciałeś się pochwalić i poprawić sobie ego a tu wyszło, że się nie znasz?
 

A że to nie ma prawa działać efektywnie (bo jakoś tam działać będzie nawet gumowa kaczka pieprznięta w róg pokoju) to jestem pewien bo zrobiłeś wszystko od d..y strony.
 

Moim zdaniem ta konstrukcja jest tak dobra i efektownie wygląda jak maluch ze spojlerami - a ty twierdzisz że masz ferrari 🙂

Czemu twierdzisz że nie bedzie działać bo ma pustkę powietrzną i zastowaną wełnę w środku.Cały czas nawiazujesz do pułapek wyliczonych na podstawie rezonatorów.A ja cały czas pisze o pułapkach w szerokich zakresie pochłaniania częstotliwości niskich o wysokiej skuteczności.To dwa odmienne projekty.To co zamieszczacie te linki one tyczą sie projektów na stosowne pasmo pochłaniania.Dlatego piszę jak to można poprawić /zmienić/.Fakt że pomyliłem kolejność zastosowania wełny .Ale jest tak że fale akustyczne przenikną wszędzie i efekt końcowy będzie ten sam. Pisałeś czy te esy-floresy to tak na pałe.Tak to wzór już wykorzystywany na rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No jak u was z waszymi projektami ,czy tylko liczycie objętości pudłów rezonansowych:).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, zbyniu 360 napisał:

Czemu twierdzisz że nie bedzie działać bo ma pustkę powietrzną i zastowaną wełnę w środku.

Cały czas nawiazujesz do pułapek wyliczonych na podstawie rezonatorów.A ja cały czas pisze o pułapkach w szerokich zakresie pochłaniania częstotliwości niskich o wysokiej skuteczności.To dwa odmienne projekty.

...

Ale jest tak że fale akustyczne przenikną wszędzie ...

Ustalmy - nigdzie nie napisałem że nie będzie działać bo ma pustkę. Pytałem po co ta pustka jeśli dalej też masz wełnę?

A nawiązujemy (nie tylko zresztą ja) do pułapek stworzonych na bazie rezonatorów z jednego prostego powodu ->ponieważ właśnie taki rodzaj pułapki „zaprojektowałeś” 🙂 

Jak rozumiem może być to dla ciebie wielkie zaskoczenie, ale tak jest w istocie. Ta płyta w esy-floresy to typ rezonatora w postaci płyty perforowanej - często spotkasz określenie angielskie (Multi) Perforsted Panel. 
 

Dawanie za pustkę w takim panelu dodatkowej wełny jest mówiąc krótko bezsensowne, bo nic ona nie daje. I dlatego pytałem o to po co to zrobiłeś 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.04.2021 o 18:20, avilla napisał:

Ustalmy - nigdzie nie napisałem że nie będzie działać bo ma pustkę. Pytałem po co ta pustka jeśli dalej też masz wełnę?

A nawiązujemy (nie tylko zresztą ja) do pułapek stworzonych na bazie rezonatorów z jednego prostego powodu ->ponieważ właśnie taki rodzaj pułapki „zaprojektowałeś” 🙂 

Jak rozumiem może być to dla ciebie wielkie zaskoczenie, ale tak jest w istocie. Ta płyta w esy-floresy to typ rezonatora w postaci płyty perforowanej - często spotkasz określenie angielskie (Multi) Perforsted Panel. 
 

Dawanie za pustkę w takim panelu dodatkowej wełny jest mówiąc krótko bezsensowne, bo nic ona nie daje. I dlatego pytałem o to po co to zrobiłeś 🙂

 

No widzisz jest to tzw rezonator, ale nie do konca.Można zmienić gęstości wełny podczas ekspermentowania , lub odsuwajac taki ustrój od ściany.Dlatego będę miał możliwość zmian rodzaju wełny.Płyta frotowa ma za zadanie zadziałać z pustką powietrzną jak się nie spasuje z modami to sie bedzie korygować ilością wełny .Dobry patent co?   Nie zrobię takich pudłów do pokoju nowego to by była profanacja jak to wygląda te rezonatory w Internecie przecież wiesz że to straszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zbyniu 360
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą wełną bym tak nie szarżował, lepiej zapakować i nie ruszać. 

Jak Ty chcesz stroić tą wełną, myślę,  że te "rodzaje" wełny niezbyt się różnią między sobą,  nie sądzę żeby az tak, abyś to usłyszał. 

Stroić to chyba szczeliną/odległością od twardej ściany, co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.