Skocz do zawartości
IGNORED

Różnice Denon PMA1500R i PMA1500R MKII


joseh

Rekomendowane odpowiedzi

Są jakieś znaczące różnice między starszą wersją a mkII - konstrukcyjne, brzmnieniowe etc.? Czy to tylko kosmetyczne odświeżenie starego modelu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badałem temat kilka miesięcy temu.

Znalazłem trochę informacji w internecie.

Wydaje się, że wzmak jest dostosowany lepiej do nowych standardów (SACD,DVD-A)

ma też nowoczesniejszy pilot.

Zajrzyj na nową stronę www.denon.pl.

Sam mam "zwykłe" PMA-1500R i jestem bardzo zadowolony

ale miałem "pecha" bo miesiąc po zakupie pokazał się 1500R2 a cena ta sama :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam pytanko, czy ten model jest warty tej ceny czy można nowego coś lepszego znaleść za te pieniądze? Szukam coś uniwersalnego o ciepłym brzmieniu co by zasiliło Dali 6006. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Przy okazji , mam pytanie o denona 1055, czy rózni sie bardzo od 1500R ,mozna go kupić nowego w sklepie za 1999 zł, zastanawiam sie czy warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makas Twoje "o mnie" jest jedna z glebszych rzeczy jakie widzialem ostatnio ;)

Na denon.de sa piekne obrazki bebechow obu wzmacniaczy, pma1500 jest duzo ambitniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMiL

Waga ta sama obu klocków.Jedyne co piszą to R2 ma selekcjonowane elementy mające dać lepszy dzwięk, ale tego należy zawsze posłuchać zgodnie z zasadą co nowsze to mniej ambitne w dzisiejszych czasach-księgowy czuwa, a cena ta sama. Sam mam dwa wzmaki Denona: starszego 1560 i nowszego 1500R i jestem bardzo zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 vs. 14.6kg

Ksiegowy czuwa zawsze, ale u denona jakby mniej, bo nowy robiony jest w Japoni (tak jak stary). A to jest w dzisiejszych czasach tylez wyjatkowe co niespotykane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co aobaczyłem na stronie niemieckiej zastosowano jedynie zmienione elementy RC - kosmetykę w postaci nowych kondów można zrobić samemu znacznie lepszą. W obu modelach są ultra szybkie tranzystory UHC.

Konstrukcja dokładnie ta sama.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMiL- dzięki że zwróciłeś mi uwage, chciałem ostatnio zrobić wpis ale mi przerwano nie zauważyłem ,że to zostało ,faktycznie to był bardzo dokładny opis.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

pierwszy post po tygodniu oczekiwania ale do rzeczy...

zastanawiam sie nad zmianą wzmacniacza, grać bedzie z paradigm monitor 3v4 przez jakis czas do nastepnego upgradu...

sluchana muzyka to glownie metal ale i zdarzaja sei zupelnie inne brzmienia

pomieszczenie odsluchowe to przez 3/4 roku pokuj 3,5x4x2,5 mocno zagracony przez reszte ponad 25m^2

chcial bym aby brzmienie bylo dynamiczne gora nienatarczywa, bas gleboki ale nei w przesadnej ilosci

obecny"system" w opisie

moje typy :

raczej sprzet używany jak denon pma 1500R, marantz 7200, oraz starsze pm75 i pma 1560 jednak o te w rozsadnej cenie bedzie trudno, wszelkie sugestie mile widziane rozniez na temat odtwarzaczy cd kture w konfiguracji z wzmacniaczem by sie sie sprawdzily

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makas, 26 Lut 2005, 14:20

>denona 1055, czy rózni sie bardzo od 1500R ,mozna go kupić

>nowego w sklepie za 1999 zł, zastanawiam sie czy warto.

 

Moim zdaniem niewarto, i to zdecydowanie. Dorzucasz 400 zl i masz nowiutki 1500R made in Japan od niezaleznego dystrybutora przywieziony z Niemiec czy Austrii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.