Skocz do zawartości
IGNORED

ANK L-1 push-pull EL84 samodzielna budowa


mgmkom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa wzmaki na 6v6gt. Jeden to kit4 Audio Note, drugi to DYNACO na chińskiej PCB. Kit4 pracuje już kilka lat na kwadrze od Tung Sol przy Ua 320V. Nic mu nie dolega.

Poza tym co za problem zamówić trafo zasilające z kilkoma odczepami  dla napięcia anodowego, np 200, 225, 250V lub zwiększyć wartości rezystorów w zasilaczu aby uzyskać zakładane 300V.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz i to jest informacja którą chciałem usłyszeć, zmniejszać napięcia bym nie chciał bo skoro takie przyjęto założenie to niech tak zostanie. Po prostu nasunęły mi się pytania na które mi odpowiedziałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Mufcore napisał:

Ja właśnie zamówiłem PCB na 6V6 i będzie sprawdzenie jaka rzeczywiście jest różnica - zobaczymy.

Jedynie nad czym się zastanawiam to napięcia anodowe - na pierwotnej PCB EL miały 330V a patrząc na parametry 6V6 nie wiem czy wytrzymają takie napięcia. Wg Pana z China trafo ma być analogiczne jak do EL czyli na anodowym będzie to samo.

O ile montując zamiast EL 6p14p-EV mamy spory zapas wytrzymałości lampy o tyle z karty katalogowej 6V6 wychodzi zalecane napięcie anodowe 250V czyli podpinając 330 mamy parametry sporo przekroczone.

W przypadku 6V6 wartość max to niby 315V więc 330 to już ponad dopuszczalne, ewentualnie tu też iść w 6P6S które wartość graniczną mają na 350V

 

Hymmm.... Obecna produkcja np. 6V6S od JJ ma Ua max 450V. 6P6S maja max 350V. Nie wiem jakimi kartami katalogowymi operowałeś.

W dniu 9.05.2022 o 18:31, Daniel_68412 napisał:

Gorąco polecam jakiś projekt od blueglow lub skunkie design. Na chińczyków i niesprawdzone projekty szkoda czasu. 

Warto obejrzeć np skunkie projekt jego 300b jak popularny schemat z sieci ma błędy. 

Ja obecnie mam zbudowany SE EL34 na podstawie Unison Simply Two. Znajomy prosił mnie żebym mu "wystrugał" coś prostego w konfiguracji PP na niedrogich lampach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zejleman napisał:

Ja obecnie mam zbudowany SE EL34 na podstawie Unison Simply Two. Znajomy prosił mnie żebym mu "wystrugał" coś prostego w konfiguracji PP na niedrogich lampach.

Jakie Ra ma transformator głośnikowy w Twoim Simply Two i przy jakim napięciu anodowym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, zejleman napisał:

Hymmm.... Obecna produkcja np. 6V6S od JJ ma Ua max 450V. 6P6S maja max 350V. Nie wiem jakimi kartami katalogowymi operowałeś.

Ok mój błąd, teraz faktycznie spojrzałem na kartę katalogową JJ - zasugerowałem się WIKI.

Czyli nie ma problemu i wychodzi że jest nawet lepiej niż w przypadku EL84.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.05.2022 o 22:51, kram napisał:

Jakie Ra ma transformator głośnikowy w Twoim Simply Two i przy jakim napięciu anodowym?

Używam transformatorów o Ra 2,5K napięcie anodowe około 315V.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 10.05.2022 o 21:28, Mufcore napisał:

Ja właśnie zamówiłem PCB na 6V6 i będzie sprawdzenie jaka rzeczywiście jest różnica - zobaczymy.

Jedynie nad czym się zastanawiam to napięcia anodowe - na pierwotnej PCB EL miały 330V a patrząc na parametry 6V6 nie wiem czy wytrzymają takie napięcia. Wg Pana z China trafo ma być analogiczne jak do EL czyli na anodowym będzie to samo.

O ile montując zamiast EL 6p14p-EV mamy spory zapas wytrzymałości lampy o tyle z karty katalogowej 6V6 wychodzi zalecane napięcie anodowe 250V czyli podpinając 330 mamy parametry sporo przekroczone.

W przypadku 6V6 wartość max to niby 315V więc 330 to już ponad dopuszczalne, ewentualnie tu też iść w 6P6S które wartość graniczną mają na 350V

 

Panowie jaki powinien być pomiar na TP dla tej płytki i tych lamp

O ile dla EL84 to 10-12V o tyle jaka poprawna wartość dla 6V6

U mnie po zmontowaniu i pomiarze mam ~20V

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Koledzy pytanie jakie 6V6 polecacie - chciałbym postawić wisienkę na torcie a do tego poszukuję właśnie lamp mocy.

Aktualnie mam ruskie 6P6 a chciałbym zamknąć temat wzmacniacza już do końca i do tego potrzeba 4 szt dobrych 6V6.

?????????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się właśnie nad Gold Lion aczkolwiek również myślałem o czymś z dawnej produkcji.

Co do 6p6 to fakt grają bardzo zacnie ale tak sobie myślałem czy da się to jeszcze poprawić i czy da się więcej wycisnąć z tego wzmacniacza. Ale faktycznie słyszalnego, jeżeli różnica ma być na granicy percepcji to nic nie ruszam i tak zostawię.

Dlatego chciałem poznać opinie zanim się w coś wladuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, przjan88 napisał:

ANK L-1

Chiny będą najszybciej,

Ja mogę co najwyżej poratować trafami od 4Pietro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mufcore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Mufcore napisał:

 

Ja mogę co najwyżej poratować trafami od 4Pietro

czyli 4Pietro robi złe - dobrze rozumie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No źle rozumiesz, nigdy nie powiem że Piotr robi złe trafa, po prostu jak się składa kilka wzmacniaczy a potem zostaje jeden to i mogą elementy zostać.

Dla Twojej wiedzy po prostu wymieniłem trafa na wyższy model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich.

Panowie, chciałbym dopytać o jedną kwestię dotyczącą trafa zasilającego. Sekcję do żarzenia ma mieć na 6,3V. Czy nie uwzględniamy w tym przypadku spadków napięcia , a tym samym zamówić trafo na nieco większe napięcie wychodzące z niego? Czy te 6,3V przechodząc przez mostek prostowniczy, a następnie pod obciążeniem lamp - nadal będzie 6,3V?

Wszyscy, co robią ten wzmacniacz mają takie trafa, więc tak pewnie powinno być, ale zamawiając do poprzednich moich projektów trafa, zawsze uwzględniałem spadki napięcia wgł wzoru. Płytkę do tego wzmaka całą już polutowałem i teraz trzeba by zamówić trafa. Wolę dopytać o wszystko zanim zrobię kolejne zakupy.

Jakby ktoś mi potwierdził parametry trafa do tego wzamcniacza byłbym niezmiernie wdzięczny.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zamierzasz prostować napięcie żarzenia, to 6,3V musisz pomnożyć przez 1.41 i od otrzymanego wyniku odjąć spadek napięcia na diodach prostowniczych i ewentualnie dostroić napięcie rezystorem szeregowym po obciążeniem układu lampami.
Jesli chciałbyś użyć jakiegoś stabilizatora, to musisz sprawdzić jaki ma drop out (ale obawiam się, że te 6,3V na uzwojeniu wtórnym może być za mało).


Wysłane z mojego Commodore 64

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na PCB wzmacniacza ANK L-1  jest miejsce, gdzie jest napisane, że podłączam 6,3V. O takim też transformatorze chłopaki pisali już na samym początku tego wątku. Że trafo ma mieć 6,3v.  Teraz sam już nie wiem jakie trafi zamówić. O ile dobrze widzę, to te 6,3V jest prostowane , więc to chyba nie ode mnie zależy czy chce to prostować , czy nie . Jestem dość zielony w tej kwestii. Nic na PCB nie zmieniałem. Polutowalem wszystko jak trzeba było . Teraz chcę zamówić trafo, ale nie bardzo wiem jakie. 

3 godziny temu, mirfak napisał:

Jesli zamierzasz prostować napięcie żarzenia, to 6,3V musisz pomnożyć przez 1.41 i od otrzymanego wyniku odjąć spadek napięcia na diodach prostowniczych i ewentualnie dostroić napięcie rezystorem szeregowym po obciążeniem układu lampami.
Jesli chciałbyś użyć jakiegoś stabilizatora, to musisz sprawdzić jaki ma drop out (ale obawiam się, że te 6,3V na uzwojeniu wtórnym może być za mało).


Wysłane z mojego Commodore 64

Dzięki kolego za informację, ale jeśli mam wszystko już polutowane, razem z diodami prostowniczymi, to chyba te 6,3v jest prostowane. Jeszcze kwestia tych diod prostowniczych....w jaki sposób mam sprawdzić jaki jest spadek napięcia na nich?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mirfak napisał:

Jesli zamierzasz prostować napięcie żarzenia, to 6,3V musisz pomnożyć przez 1.41 i od otrzymanego wyniku odjąć spadek napięcia na diodach prostowniczych i ewentualnie dostroić napięcie rezystorem szeregowym po obciążeniem układu lampami.
Jesli chciałbyś użyć jakiegoś stabilizatora, to musisz sprawdzić jaki ma drop out (ale obawiam się, że te 6,3V na uzwojeniu wtórnym może być za mało).


Wysłane z mojego Commodore 64

Witam ponownie. Sprawdziłem zasilanie ze schematem. Te 6,3 v nie jest prostowane, natomiast prostowane jest 250v. Czy mimo to, nie trzeba podczas zamawiania trafia podać nieco większego napięcia niż 6,3v? Chyba pospieszyłem się za bardzo z pytaniami, ale dziękuję mimo wszystko za informację . 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Panjarek napisał:

Ja mam trafo 6,3v ale w gniazdku 243vac więc trafo daje prawie 7vac.

Dalem rezystor 20W w szereg i jest okej 😉

jeśli chcesz zamawiać transformator u producenta , to niech zrobi Ci żarzenie z odczepami , wtedy łatwiej będzie dopasować do napięcia w gniazdku( i uniknąć sytuacji jak wyżej ), albo zastosować żarzenie napięciem stałym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na znaczne wahania napięcia w gniazdkach, warto rozważyć stabilizację napięcia żarzenia. Wtedy masz pewność, ze zawsze masz 6,3V. Ale pytanie brzmi czy to w ogóle ma sens? Czy lampa żarzona okresowo np. 5.6 - 7.0V odczuje to na żywotności? I co gorsze, niedogrzanie czy przegrzanie?


Wysłane z mojego Commodore 64

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za informacje. Szkoda , że na płytce PCB wzmacniacza, nie ma już gotowego stabilizatora. Dziwi mnie to, że firma Audio Note o tym nie pomyślała 🤔. U mnie w sieci nie ma dużych wahań napięcia 228-230v, więc powinno być raczej ok z tym 6,3 v. Ale z tymi dodatkowymi odczepami to dobry pomysł 

4 godziny temu, artw napisał:

jeśli chcesz zamawiać transformator u producenta , to niech zrobi Ci żarzenie z odczepami , wtedy łatwiej będzie dopasować do napięcia w gniazdku( i uniknąć sytuacji jak wyżej ), albo zastosować żarzenie napięciem stałym

Na jakie napięcia proponujesz odczepy?

3 godziny temu, mirfak napisał:

Ze względu na znaczne wahania napięcia w gniazdkach, warto rozważyć stabilizację napięcia żarzenia. Wtedy masz pewność, ze zawsze masz 6,3V. Ale pytanie brzmi czy to w ogóle ma sens? Czy lampa żarzona okresowo np. 5.6 - 7.0V odczuje to na żywotności? I co gorsze, niedogrzanie czy przegrzanie?


Wysłane z mojego Commodore 64

Już mam wszystko polutowane, więc jeśli zdecydowałbym się na stabilizację żarzenia, to wiązało by się z dużą przeróbką na PCB? Czy mogłbym się wpiąć z wyprostowanym napięciem w to samo miejsce?   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, zerknij na zaprzyjaźnione forum, jest tam analogiczny temat, gdzie jest sporo odpowiedzi na Twoje pytania 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

skończyłem budowę jakiś czas temu i wrzuciłem tam opis wszystkich użytych cześci, koszt itd.

jeśli bedzie taka potrzeba, mogę wrzucić ten opis również tutaj 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gruchugruch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Dzięki wielkie. 

Wstawiałeś stabilizację żarzenia? 

Jeśli nie sprawi Ci to kłopotu, to podrzuć ten opis tutaj. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Tak jak pisałem - ukończyłem projekt z powodzeniem mniej-więcej na początku października tego roku 🙂

Poniżej spis użytych materiałów (tych najważniejszych):

*transformatory OGONOWSKI (blacha 3mm, flux band) - http://www.ogonowski.eu/transformatory/
-sieciowy LO TS180-5, odczep uzwojenia pierwotnego na 230v i 240v
-glownikowe LO PP40-2
-dlawik LO 7H/39R/400mA Ei84/42

* lampa ecf80 RSD - https://sklep.lampyelektronowe.pl/?573,ecf80-rsd
* lampa el84 - NOS 6n14n ew
* wlacznik - ALIEXPRESS, 22mm metalowe pokrętło, włącznik z LED Light 2 pozycje
* potencjometr - DRABINKA REZYSTORY DALE 100K LADDER
* gniazdo RCA: AUDEN A3 MIEDZIANY PIN CuTe + TEFLON 
* terminal glosnikowy: GNIAZDO GŁOŚNIKOWE BANANOWE AUDEN GB5 47MM 
* kable: KLOTZ LY215S PRZEWÓD KABEL GŁOŚNIKOWY 2X1,5 MM
* kabel sygnalowy: KLOTZ AC104 

MODS:
* przy RCA kondensator 1nf do masy (zabezpieczenie na wypadek zakłóceń wcz w linii masy od strony źródła) - 2x https://sklep.lampyelektronowe.pl/?919,kondensator-1000pf-500v-silver-mica
* zmiana C5A, C5B, C6A, C6B z 4x47uF 63V na 4x220uF 25V (obwód katody lamp mocy)
* zamiana kolejności R2 100R <-> R3 390R (jak w schemacie z wersji rev f)
* ground lifter na mostku prostowniczym - MIC KBPC3510
* R17A, R17B z 2x220k na 2x100k 1W 1% (zmiana sygnału wejściowego)

DOKŁADNIEJSZY SPIS ELEMENTÓW:

KANAL:
2    C1A, C1B:                         470uF 10V (elna czerwona 470uF 6.3V)
2    C2A, C2B:                         4,7uF 160V (rubycon czarny 4,7uf 450v)
4    C3A, C3B, C4A, C4B:         0,22uF 630V (0,22uF 400v plastikowe zolte) ->  4x .22uf 800VDC Mundorf Mcap Supreme https://loudspeakershop.eu/kondensator-mundorf-mcap-supreme-0-22uf-2-1400v-p-3125.html
4    C5A, C5B, C6A, C6B:         100uF 63V (47uf 50v elna niebieska)
4    C7A, C7B, C8A, C8B:         100pF (101k=100pF 2kV, pomaranczowe, male) -> 4X male kondensatory Silver Mica https://sklep.lampyelektronowe.pl/?911,kondensator-100pf-500v-silver-mica
2    C9A, C9B:                         68pF (68 zielone, male) -> 2X male kondensatory Silver Mica https://sklep.lampyelektronowe.pl/?910,kondensator-68pf-500v-silver-mica

ZASILACZ:
1    EC1:                                 22uF 400v (22uF 450V czarny Rubycoon)
3    EC2, EC3, EC4:                    100uf 450V (100uF 450V czarny Jianghai)
1    EC5:                                 10uf 100V (10uf 400v fioletowy Samwha)
2    C9, C10:                             10nF (niebieskie male 103 1kV) -> WIMA MKP 10nF/400V -> 2x https://sklep.lampyelektronowe.pl/?1397,kondensator-001uf-600v-orange-drop-tad-sprague

KANAL:
2    R1A, R1B:                                                                150K 1W (1%)
2    R3A, R3B:                                                                390R 1W (1%)
2    R4A, R4B:                                                                560K 1W (1%)
4    R5A, R5B, R6A, R6B:                                                33K 2W (1%)    
2    R8A, R8B:                                                                5K6 1W (1%)
6    R7A, R7B, R9A, R9B, R10A, R10B:                            10K 1W (1%)
4    R11A, R11B, R12A, R12B:                                        270R 3W (5%)
2    R13A, R13B:                                                            1K 1W (1%)    
4    R14A, R14B, R15A, R15B:                                        470K 1W (1%)
2    R16A, R16B:                                                            16K2 1W(16K 5%)
2    R17A, R17B:                                                            220K 1W (100K 1%)

ZASILACZ:
1    RR1:                                                                     10R 5W (zielony 6w 10r -> dławik)
1    RR2:                                                                        220R 5W (zielony 6w 220r)
1    RR3:                                                                        3K3 3W (1%)
1    RR4:                                                                        270K 1W (1%)
1    RR5:                                                                        47K 1W (1%)
4    RR6, RR7, R2A(KANAŁ), R2B(KANAŁ):                    100R 1W (1%)
1    R18 (za dioda LED):                                                620R 1W (1%)

LISTA ORAZ KOSZT MATERIAŁÓW:

allegro ~ 700 (w zaokragleniu, wiekszosc byla we wspolnych rzesylkach; doliczylem 50 zl za przesylki)

50szt. ŚRUBKA M3 4MM CZARNA Z KOŁNIERZEM KRZYŻAK (8366554555) 12,00 zł
KLOTZ LY225S PRZEWÓD KABEL GŁOŚNIKOWY 2X2,5 MM (8665969289) 49,90 zł [5 × 9,98 zł]
KLOTZ LY225S PRZEWÓD KABEL GŁOŚNIKOWY 2X2,5 MM (8665969289) 9,98 zł
KLOTZ LY215S PRZEWÓD KABEL GŁOŚNIKOWY 2X1,5 MM (11588691093) 16,98 zł [2 × 8,49 zł]
KLOTZ LY215S PRZEWÓD KABEL GŁOŚNIKOWY 2X1,5 MM (11588691093) 53,22 zł [6 × 8,87 zł]
PODSTAWKA CERAMICZNA 9PIN PCB7 NOVAL 12AX7 12AU7 (11240831796) 26,40 zł [6 × 4,40 zł]
20szt. TULEJKI DYSTANSOWE M3 10MM MOSIĘŻNE(9631304866) 6,50 zł
KLOTZ AC104 PRZEWÓD AUDIO NA INTERKONEKT (11588691057) 14,88 zł [2 × 7,44 zł]
GNIAZDO RCA DO OBUDOWY AUCHARM RODOWANE (8174320803) 27,00 zł [2 × 13,50 zł]
20szt. TULEJKI DYSTANSOWE M3 12MM +6 MOSIĘŻNE (9631304615) 8,00 zł
Konektor 6,3mm żeński 10szt. (10170291480) 3,50 zł [2 × 1,75 zł]
Koszulka osłona na Konektor żeński 6,3mm 25szt. (7932274669) 2,80 zł
Mostek prostowniczy 35A 1000V KBPC3510(7366804610) 3,50 zł
POTENCJOMETR DRABINKA REZYSTORY DALE 100K LADDER (11796832114) 243,33 zł
GAŁKA ALUMINIOWA CZARNA RADEŁKOWANA MAT 38X25(9988097980) 39,58 zł
Słupek dystansowy M3 L=12mm cena za 10sztuk(9832170124) 6,60 zł
2szt. GNIAZDO GŁOŚNIKOWE BANANOWE AUDEN GB6 44MM(8613877446) 44,36 zł [2 × 22,18 zł]        
GNIAZDO RCA AUDEN A3 MIEDZIANY PIN CuTe + TEFLON (7303590683)31,98 zł [2 × 15,99 zł]
10 x Konektor oczkowy M10 Fi10 oczko [2 × 3,49 zł] 6,98 zł
ŻARÓWKA TRADYCYJNA E27 DUŻY GWINT ZWYKŁA 100W 2szt 4,20 zł
10 x Konektor oczkowy M10 Fi10 oczko 3,49 zł
10 x Konektor oczkowy M6 Fi6 oczko [2 × 2,99 zł] 5,98 zł
Łączówka listwa zaciskowa XY705V 2pin R=7,5mm 3szt [3 × 2,40 zł] 7,20 zł
Łączówka listwa zaciskowa XY705V 3pin R=7,5mm 3szt [2 × 2,73 zł] 5,46 zł
PODKŁADKA PLASTIKOWA M3 POLIAMID DIN 9021 20szt. [3 × 4,09 zł] 12,27 zł

lampyelektronowe = 153  PLN

Lp    Towar    Cena [zł]    Ilość    j.m    Wartość [zł]
1.     ECF80 RSD - 2 szt. - dobrana para    77,60     1    para    77,60 
2.     Kondensator 1000pF/500V Silver Mica    5,20     2    szt.    10,40 
3.     Kondensator 0.01uF/600V Orange Drop TAD/Sprague    8,80     2    szt.    17,60 
4.     Kondensator 68pF/500V Silver Mica    2,25     2    szt.    4,50 
5.     Kondensator 100pF/500V Silver Mica    6,99     4    szt.    27,96 
przesylka 15 zl

ogonowski = 1211 PLN

1. PP40-2 cena z ekranem na zewnątrz  340 zł/szt x 2=680 zł
2. Trafo siec 180W cena z ekranem na zewnątrz bl.0,3 wyzarz rdzen 
Ei96/59 cena 310 zł
3. Kurier DPD koszt 21 zł
Razem:1011 zł

potem jeszce dokupienie dlawika:174 zl i doplacenie do fluxband 30 zl = 204 zl

aliexpress = 260 PLN

Nobsound Hi-End Stereo Push-Pull EL84 Vaccum Tube Amplifier PCB DIY Kit Ref Audio Note PP Board Full Diy Kit, China 234,66 zł
16mm/19mm/22mm Metal Knob Switch With LED Light 2/3 Positions ON OFF 5/8 Pin Waterproof Power Rotary Switch Self-Locking 24,90 zł

olx = 196zł

LAMPY ELEKTRONOWE 6P14P ER 4szt x 45zł + 16zł transport

modushop.pl: 540 PLN

Pozycje zamówienia:
Nazwa produktu    Symbol produktu    Cena    Ilość    Wartość
Obudowa PESANTE 3U - 1NPS03300N - panel 10mm - CZARNY
(Pokrywa górna: PS - Pokrywa stalowa z dodatkowymi otworami ASOLE - 300mm [3PE02P03ASOLE], Panel tylny - otwory: ! PS - Otwór na gniazdo IEC + otwór na gniazdo bezpiecznika, Wewnętrzna płyta montażowa: PS - Płyta montażowa 1.5mm perforowana - 425x260mm [1BASE0205], Pokrywa dolna: PS - Pokrywa stalowa z dodatkowymi otworami ASOLE - 300mm [3PE02P03])    1NPS03PN    522,66 PLN    1    522,66 PLN
SCHURTER - Gniazdo zasilające AC, C14 [6100.3300]    6100.3300    4,96 PLN    1    4,96 PLN
Gniazdo bezpiecznikowe [GBA-ZB11]    GBA-ZB11    4,67 PLN    1    4,67 PLN
Kurier DHL (Raty / BLIK / PayPal / VISA / MASTER CARD)    7,65 PLN    -    7,65 PLN
Suma zamówienia    539,94 PLN

loudspeakershop.eu = 347,96

Kondensator Mundorf MCap Supreme 0,22uF ±2% 1400V 4,00 szt. 70,72 23 65,07

SUMA: 3407 pln

ps nie liczyłem materiałów typu podkładki gumowe do trafo kupione w leroy, jakieś śruby, IPA, szmatki, wiertła do wiercenia w aluminium, wkrętarki czy odnowienie sprzętu do elektroniki (stacji lutowniczej KSGER T12 V3.1S, miernik, mata antyEsd, topnik, cyna itd) - tego typu koszty każdy będzie miał inne, bo pewnie większosć na tym forum jest dobrze wyposażona. 

UPDATE1 (22.09.2022r):

-dodany filtr schaffnera

-dodane opoźnienie napiecia anodowego, ustawione na 45s (użyłem prostego ukladu na NE555: https://allegro.pl/oferta/modul-czasowy-ne555-przekaznik-opozniacz-12v-10a-11666409156 i zasilacza 12v https://allegro.pl/oferta/hlk-pm12-zasilacz-240v-12v-3w-0-25a-przetwornica-10083202832).

-dodany vu meter ~ 100 pln(aliexpress

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

-włącznik w kolorze czarnym (zamiast srebrnym) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

compress.FINALNA_WERSJA_2.jpeg

compress.FINALNA_WERSJA.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez gruchugruch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...

Długo to trwało ale udało się uruchomić sprzęt. Jeszcze w obudowie zastępczej ale już od 2 dni cieszy uszy :).

Żeby rozwinął skrzydła muszę poszukać głośników chociaż z  KEF Q750 gra pięknie. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ksiezyc
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.