Skocz do zawartości
IGNORED

POTRZEBNA POMOC PRZY WYBORZE SPRZĘTU!!!


Serg042
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim 🙂

Potrzebuję porady przy wyborze wzmacniacza, kolumn i odtwarzacza CD.
Chciałbym poprosić was o sugestie co do konkretnych zestawów, które waszym zdaniem dobrze by ze sobą zagrały.

Brzmienie na jakim mi zależy określiłbym mianem: „ciepłe, ale nie mulące”, raczej dynamiczne, pełne, z przyjemnym, nie dudniącym punchem, wyraźną średnicą i nie męczącą górą.

Muzyka ma być odtwarzana ze wspomnianego CD, laptopa (FLAC) i gramofonu, żadnych spotify, tidali czy tym podobnych bajerów nie używam, Bluetooth byłby miłym udogodnieniem od czasu do czasu, ale nie jest to warunek.
Co do gatunku to głównie tzw. Złota era rapu z USA, czyli rzeczy z lat 90-00, plus nieco czarnego bluesa, soulu, funku, od święta jakiś ostrzejszy rock.

Budżet, jaki planuję przeznaczyć oscyluje w granicach 6000zł (A właściwie to £1200. Mieszkam w UK, gdzie ceny i dostępność sprzętu prawdopodobnie nieco się różnią od Polski, myślę, że warto wziąć to pod uwagę), jestem jednak skłonny trochę go naciągnąć jeśli będą to dobrze wydane pieniądze.

Pomieszczenie to typowy salon w bloku (ok.15 m²), TV, stolik, sofa, regał z płytami, regał z książkami, bez zasłon na oknach, podłoga – parkiet/dywan (50/50), więc warunki akustyczne określiłbym jako przeciętne.

Uprzedzając pewne komentarze, tak, zamierzam w miarę możliwości odsłuchać potencjalne wybory i nie kupować nic w ciemno, chciałbym jednak wiedzieć w którą stronę patrzeć, za czym się rozglądać i na co zwracać uwagę 😉

Z góry dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek w oczekiwaniu na mnóstwo porad:

komplet Rotel A11, CD11 i Tannoy Mercury 7.4 powinien się zmieścić w budżecie.

Posłuchać pewnie będziesz miał gdzie, więc natychmiast tym będziesz wiedział,

dlaczego są do dudy i wymienisz cechy, które Ci nie odpowiadają.

To może bardzo ułatwić dalsze naprowadzanie kolegów na optymalny system 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli mieszkasz w UK to nie powinieneś mieć najmniejszego problemu z NADem C356BEE + C546bee + do tego DAC np. Topping D50s, który poprawi dynamikę i wyciągnie więcej szczegółów z nagrań. Masz tutaj także moduł bluetooth 5.0. Alternatywą może być Audiolab 6000a + 6000CDT + M2Tech Hiface Two do podłączenia komputera. Zyskasz lepszą dynamikę oraz większą przestrzeń. 
W 15m2 możesz spokojnie spojrzeć na Q Acoustic 3020i, z dostępnością których także nie powinieneś mieć najmniejszego problemu. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak jesteś w Wielkiej Brytanii to skorzystaj z okazji i zainteresuj się angielskimi produktami Cambridge Audio, Arcam itd. Choć propozycja kolegów z Q21 nie jest zła do tego typu muzyki, która słuchasz. Rotel tez zagra jak trzeba. Zarówno Arcam jak i CAMBRIDGE Audio maja sklepy firmowe gdzie sprzedawane są odmówione egzemplarze dobrych komponentów w atrakcyjnej cenie. Widziałem ostatnio CA CXA80 za 500 funtów w stanie idealnym z pół roczna gwarancja. Ogłaszali się na eBay ale sklep jest stacjonarny. Trzeba poszukać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolumnami gorzej. Musisz sam posłuchać. Może jakieś Elac. Ostatnio kolega kupił Cambridge Audio za około 1800 zł i mówił, ze kolumny sa zaskakująco poprawne. Jeszcze ich nie słuchałem. 

Z tych co ja słuchałem podobały mi się Monitor Audio S8, Indiana Nota 550, Dali Zenzory ale wszystko zależy od tego jaki wzmacniacz dopasujesz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.