Skocz do zawartości
IGNORED

Nowy sprzęt vs Vintage


margaryna85
 Udostępnij

Nowe vs Vintage   

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. A zatem wśród i tak wąskiego grona melomanów i audiofilów ilu jest zbieraczy i inwestorów . Zapraszam chętnych do badania :)

    • Nie kupię starego rupiecia , te urządzenia mają najlepsze lata za sobą .
    • Generalnie wolę nowe urządzenia ale nic do starych nie mam .
    • Nie mam zdania w tym temacie .
    • Wolę urządzenia starsze , aczkolwiek nic do nowych nie mam .
    • Tylko vintage , mam gdzieś nowe wydmuszki .


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, erazm2 napisał:

jakiej mody .. kupujesz krzesło  uzywane to chyba oczywiste ze dostaniezz drozsze krzesło za mniej wydanych pieniedzy

Tylko nie trzeba być tenowatorem mebli antycznych, bo wystarczy usiąść aby się przekonać, czy siedzisko nie jest wypierdziane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dalej mowie nie jest to mowa o przypadku a Ty chcesz wmowic ze przypadek rzadzi wszystkim

zakladamy sytuacje optymalnaą i swiadome osoby bedace uczestnikami transakcji a nie dziwaków

 

a Ty chcesz usilnie wmowic ze krzeslo bedzie wypierdziane gąbki i obicia  juz nie ma a wzmacniacz prawie spalony

oczywistą oczywistoscia jest ze za te same pieniadze z trzeciej reki kupuje sie wiecej a nie to samo reszta to juz czyjas prywatna sprawa jak to załatwił czy został wydymany przez cwaniaka jakiegos  czy nie

 

załozenie jest zawsze aktalne w uzywanych za mniej kupujemy wiecej a nie na odwrot

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, erazm2 napisał:

załozenie jest zawsze aktalne w uzywanych za mniej kupujemy wiecej a nie na odwrot

To nie dotyczy elektroniki z najniższej półki. Dziś do 1000 zł kupisz nowe urządzenie odstawiające na kilka długości nagradzane urządzenia z lat 80/90. Tam już wszystko się utleniło, więc chociażby wysokie sypią piachem i brakiem szczegółowości.

Nie ma reguły. Dziś vintage kosztuje nieadekwatnie do jakości dźwięku, a nowe rzeczy tak staniały (produkty z Chin), że prawie żadna marka audiofilska nie jest w stanie (na niskim poziomie cen) z nimi konkurować.

To tworzy półkę świetnych i niedrogich - nowych - urządzeń. Proponuję otworzyć oczy.

Cyfra wszechobecna już sama w sobie wywindowała poziom. Biorąc to pod uwagę pchanie się w vintage jest błędem. Chyba że ktoś chce nabyć wielkiego, wypasionego kloca, to rzeczywiście z dawnych czasów kupi za 2 000 zł, a nowe startują 0d 20 000 zł. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, erazm2 napisał:

zakladamy sytuacje optymalnaą i swiadome osoby bedace uczestnikami transakcji a

Jeszcze raz: w tej ankiecie pytanie jest co JA bym kupił, a nie co kupiłaby "osoba świadoma".

Godzinę temu, erazm2 napisał:

nie dziwaków

Widać przedmiotem ankiety jest procent "dziwaków", a nie zdanie "osób świadomych".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Wuelem napisał:

To nie dotyczy elektroniki z najniższej półki. Dziś do 1000 zł kupisz nowe urządzenie odstawiające na kilka długości nagradzane urządzenia z lat 80/90. Tam już wszystko się utleniło, więc chociażby wysokie sypią piachem i brakiem szczegółowości.

 

aaaahhaaa ok 😅 wsółczuje słuchakjącym twych polecen  co to odstawiaja na klika długosci onkyo 8790 czy denona 9xx yamahe 890 harmana 6800 dziesiatki  (a zaden nawet tysiaca nie kosztował) no coz niech lud dalej wierzy ze wszystko sie utleniło,  jakos maiłem je wszystkie i zaden sie nie utlenił ani jeden, chyba mam wyjatkowego farta .. sorry ,a nie głuchy jestem,  wszyscy sa glusi majacy stare bo one poprostu musza sypac piachem i w ogole jakies mizerne tylko głusi nie wiedza ze sa glusi

wyraznie nie wiesz co mowisz a wierzysz w to co ktos ci wmowił, sobie wierz w co chcesz gorzej ze ludziom takie bajki wciskasz

 

ciekawym tylko co tam kupisz za ten tysiac co tak bije na głowe to utlenione i sypiace piachem

 

musze sie wybrac do sklepu bo przeciez takie cuda za 1tysiac ze az zal .. tylko prosze o propozycje bo nie wiem za co sie zabrac ...napewno zeby zgubie jak tylko posłucham tych kilku długosci odstawiania

 

na kilka długosci to nawet za 3000 i za 5 nie odstawiaja no ale moze te za 1k sa jakies lepsze 😅

vco to w ogole jest za pojecie kilku długosci.. co najwyzej moga miec inny odcien barwny i albo wieksza przestrzen czy rozdzielczosco 20 procent .. kilka długosci co to za pojecie \

o kilka długosci to mozna radiomagnetofon odstawiac.. a zapomniałem ze przreciez głuchy jestem i nie słysze tej rdzy wysypujacej sie

 

propaganda jak stad na ksiezyc ma sie doskonale

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.04.2021 o 21:51, Lutek napisał:

Mysle, ze jeszcze powinien byc dosc istotny punkt do wyboru, zawierajacy bardzo czesto na forum podkreslana kwestie - cena do jakosci dzwieku - a mianowicie cos w tym stylu, z uwagi na zasadniczy (wiekszy niz elektronika) wplyw kolumn na jakosc dzwieku:

" Wole urzadzenia stare (dotyczy kolumn), poniewaz jakosc ich brzmienia w stosunku do nowych w podobnej cenie jest nieporownywalnie wyzsza. "

I wowczas natychmiast bym wiedzial, ktore stwierdzenie wybrac.

 

Mam podobne zdanie. Wzmacniacz mam nowy, a kolumny mocno wiekowe i ten zestaw tworzy synergię. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

OPPO 103EU=>Musical Fidelity M6Si500 => Auralic Altair G1 , Infinity Kappa 8,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, erazm2 napisał:

onkyo 8790 czy denona 9xx yamahe 890

Onkyo, Denon i Yamaha.

Szczyt jakości 🙂

Człowieku, Cyrus II z PSX przestrzenią i klasą ich rozjeżdża w sekundę dla głuchych i pół sekundy dla reszty. A to podstawowy klocek z półki czegoś lepszego niż japońszczyzna.

Dodajmy do tego jeszcze - jako najlepsze - kolumny Onkyp, kolumny Denon (robione w Polsce :-)) i kolumny Yamaha - dobra, akurat te się bronią nieźle, ale tylko w kategorii zdrowe decybele rockowe na tle reszty szerokich jak szafy podstawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawaj te cudne propozycje za 1k co to bija na głowe i kilka długosci 🤣  bo nie moge sie doczekac, juz zaklepałem kolejke na otwarcie sklepów  wszystkie graty jeszcze dzis wywalam kupuje tylko polecane przez Wulema szczyt techniki mnie czeka juz czuje w zółci te niezpaomniana jakosc

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, erazm2 napisał:

musze sie wybrac do sklepu bo przeciez takie cuda za 1tysiac ze az zal ..

Z 1tys ani do sklepu, ani vintage, a prawie nową używkę.

26 minut temu, erazm2 napisał:

jakos maiłem je wszystkie i zaden sie nie utlenił ani jeden, chyba mam wyjatkowego farta

Chyba tak, bo ja miałem jeden na testy i grał jakby ktoś gałki bass i treble o kilka dB na minus przekręcił - a miał być rozp...dol jak na koncercie rockowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zes zle kupił nie moj problem a Ty swoje niepowoidzenia przekladasz na wszystko

ja zwracam jesli nie lezy cos i nie mam zadnego problemu a Ty wolisz narzekac  jak to zepsute zepsuło Ci zakup... jak zepsute to masz smietnik

 

ja wole nawet dwa razy wywalic na smietnik za 600 (gdyby nie było wyjscia z powodu wtopy) a za trzecim kupic w spelni sprawne za 800 i tak jestem duzo dalej niz na zakupie sklepowym

 

zreszta kto ci klaze kupowac na odleglosc .. boisz sie to nie kupuj to jest ryzyko wliczone ze mozna kupic zepsute

 

ale przez to ze cos zepsute nie mozna uogolniac na wszystko,  Tobie sie nie udało to masz pecha pech chadza po ludziach.. kazdy sie liczy z tym ze ponosi jakies ryzyko 

ale to ze ja kupiłem rozwalony to nie bede chyba gadał ze wszystko jest rozwalone bo ja kupiłem rozwalony wiec wszyscy kupia juz tylko rozwalone.... co to za podejscie

jakies uogolnianie calkowicie bezpodstawne

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, erazm2 napisał:

ja wole nawet dwa razy wywalic na smietnik za 600 (gdyby nie było wyjscia z powodu wtopy) a za trzecim kupic w spelni sprawne za 800 i tak jestem duzo dalej niz na zakupie sklepowym

Poza sklepowym i vintage masz jeszcze prawie-nówki, bez podatku za legendy.

8 minut temu, erazm2 napisał:

zes zle kupił

Skąd pomysł, że kupiłem?

8 minut temu, erazm2 napisał:

Ty wolisz

No i o tym ankieta co kto woli, a nie co jest w stanie zagrać lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Ty zes wymyslił pomysł ze w sklepie za te same pieniadze kupuje sie wiecej

a Wulem go podchwycił

ankieta ankietą ale bajki to nie nam,  ja na bajki jestem uczulony,  nie przechodze obojetnie

 

to juz nie kwestia oipinii do ktorej kazdy ma prawo miec jaką chce ale kwestia propagandy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szymon1977 napisał:

No i o tym ankieta co kto woli, a nie co jest w stanie zagrać lepiej.

Czyli o tym co kto woli, bo lepiej to pojecie względne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, erazm2 napisał:

dawaj te cudne propozycje za 1k co to bija na głowe i kilka długosci

Odwrócę sytuację - dawaj do mnie z tym genialnym barachłem i zagramy z moimi nowymi wydumkami za 1000 zł.

Uważaj... Sklepy nie sprowadzają z Chin sprzętów do 1000 zł, bo marża na nich jest zbyt niska, żeby im się chciało. Ale to nie znaczy, że tych firm i ich produktów nie ma. Poszperaj i rozejrzyj się, a może nawet dostrzeżesz podobieństwo do marek, które sprzedają np. 5x drożej. Czyli z 1000 zł robi się w handlu 5000 zł.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odwracaj tylko słucham co tam za cuda na tych połkach bo juz wszystko powywalalem i jutro ide do sklepu.. o co mam pytac? bo slyszałem ze maja swietne wzmacniacze  za 1tysiac .. tylko jakie?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, jurek1 napisał:

Czyli o tym co kto woli, bo lepiej to pojecie względne.

Te pojęcia są niezależne, bo ktoś może wybrać zakup nowego będąc świadomym, że vintage może zagrać lepiej. Ale autor abkiety nie pytał, "czy Twoim zdaniem vintage zagra lepiej?"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być więcej doprecyzowanych opcji ankiety.

 

Ode mnie

Kolumny wspolczesne, dlaczego? Ponieważ postep w budowie przetworników jest ogromny i w tej samej cenie nowe zaoferują wiecej

Elektronika vintage, dlaczego? Sytuacja odwrotna do kolumn, w dziedzinie wzmocnienia nic nowego juz nikt nie wymysli, a wręcz sie cofamy, w tej samej cenie dostajemy po prostu więcej 

Nie ma takich przypadków gdzie nowy sprzęt ze sklepu za tysiac czy dwa zagra lepiej od tego co możemy kupić wśród urzadzen 20 letnich.

 

A to ze sa trochę zużyte? No sa, nic nie trwa wiecznie, ale nadal oferują więcej.

To tak jak z autami, jeden Kowalski za te same pieniądze kupi dacie czy Fiata Tipo a drugi starego Mercedesa amg, pierwszy bedzie na gwarancji i pachnacy nowością, drugi będzie miał wypierdziane stołki i stukające zawieszenie, mimo to oba znajdą swoich nabywców

 

Wszystko jest kwestia oczekiwan i kompromisow

 

Dzwiek to jest kwestia gustu

A jakość wykonania większości nowych urządzeń jest tak niska, ze czesto po okresie gwarancji ryzyko awarii jest takie samo dla urządzeń 3 letnich jak i tych 30 letnich.

 

Sa oczywiście wyjatki, nowe accuphase, gryphony, marki levinsony te bez problemu będą działać wiele lat, ale swoje tez kosztują.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bumpalump
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Bumpalump napisał:

Ponieważ postep w budowie przetworników jest ogromny i w tej samej cenie nowe zaoferują wiecej

Jasne, i w podstawowych seriach ten postęp się dostaje.

Tu się rozważa zakupy za 2000 zł a nie za 20 000 zł czy więcej.

Kiedyś obudowy były solidniejsze choć kable bardzo liche. Elektronika japońska nawet z górnej półki nie ma jakości. Czasem sporo mocy, ale gra to jak zbitka chaotycznego hałasu.

Nie bez powodu układy raczej upraszczano, żeby odciąć się od soundu japońskiej elektroniki. Sony ES to najlepszy przykład. Dobrego dźwięku na tym nie da się wykręcić. A dziś za 1000 zł można trafić układ, który nie pozostawia pytań.

49 minut temu, erazm2 napisał:

co tam za cuda na tych połkach

Tłumaczyłem, że na półkach nie ma wszystkiego. Dotrzyj do informacji, gdzie tłuką swój sprzęt znane marki i co jeszcze z tych "baraków" wychodzi z innym logo. To jeden z tropów do szczęścia. Ale nie jedyny.

Najlepsze vintage są korektory. Bezkonkurencyjne. Ach, i jeszcze timery do wież - podobnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Wuelem napisał:

A dziś za 1000 zł można trafić układ, który nie pozostawia pytań

Jakieś przykłady? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Bumpalump napisał:

Powinno być więcej doprecyzowanych opcji ankiety.

Na mój gust by wystarczyło, gdyby zamiast "Nie mam zdania w tym temacie" dać "to zależy od jakości konkretnego egzemplarza".

42 minuty temu, Bumpalump napisał:

Sa oczywiście wyjatki, nowe accuphase, gryphony, marki levinsony te bez problemu będą działać wiele lat...

...zapomniałeś o Onkyo 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Bumpalump napisał:

Jakieś przykłady? 

Mam opisać słowami jak gra, czy wywnioskujesz z obrazka?

A jak nazwa producenta Ci nic nie powie, to się z góry nie zafiksujesz negatywnie?

Wszystko słyszałeś, co świat wyprodukował. Znasz rosyjski rynek wysokiego hi-fi. Latają w kosmos...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna wojenka , co , za ile , po co i dlaczego.

Tylko po co te kłótnie ?

Pokój Panowie 🕊️

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bolo_senor napisał:

kolejna wojenka , co , za ile , po co i dlaczego.

Tylko po co te kłótnie ?

Kliknąć żeby zaprezentować swoje zdanie? Konwencja ankiety dla niektórych jest zbyt nudna - muszą wmawiać, że ich zdanie jest najlepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, bolo_senor napisał:

Pokój Panowie 🕊️

Nie spamuj.

I jaka tu wojenka? Ludzie wymieniają zdanie. Nie wszyscy mają czym się wymieniać, ale też piszą. Spoko jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Wuelem napisał:

I jaka tu wojenka? Ludzie wymieniają zdanie

setki jest takich wątków z taką wymianą zdań.

3 minuty temu, Wuelem napisał:

Nie spamuj.

a co mam się do przyłączyć by nie spamować ? Cała ta "wymiana zdań" przypomina debatę na temat jaki kolor jest najładniejszy 😄

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bolo_senor napisał:

jaki kolor jest najładniejszy 😄

A jaki Twoim zdaniem jest najładniejszy?

Z palety vintage czy odcieni współczesnych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bolo_senor napisał:

Cała ta "wymiana zdań" przypomina debatę na temat jaki kolor jest najładniejszy 

😄

Bo jeden user wpadł na pomysł, że najładniejszy to ten, który jemu się podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Wuelem napisał:

A jaki Twoim zdaniem jest najładniejszy?

Z palety vintage czy odcieni współczesnych?

jest na pierwszej stronie post 9

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wuelem napisał:

(...) Elektronika japońska nawet z górnej półki nie ma jakości.

Pozwól, że dla uzyskania odpowiedzi wykorzystam Twoje własne słowa...

1 godzinę temu, Wuelem napisał:

(...) Wszystko słyszałeś, co świat wyprodukował.

??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„We read to know we are not alone.“  C.S. Lewis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, szymon1977 napisał:

Bo jeden user wpadł na pomysł, że najładniejszy to ten, który jemu się podoba.

no chyba Szymon wpadł

bo do tego mozna porownac zdanie ze za te same pieniadze w sklepie dostaniemy to samo

bo fakty sa odwrotne dostajemy mniej  a calkowicie odrębną sprawą jest ze kupujac starocie mozemy trafic na oszusta ktory nam wcisnie zepsute, te fakty trzeba rozdzielac a nie utworzyc z nich jeden tok myślowy jakbysmy zawsze mieli trafiac na oszusta i tylko to jest jedyną mozliwą opcją

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.