Skocz do zawartości
IGNORED

Etykiety do JBL L112


Rosomak19
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym odrestaurować moje JBL L112 , pomalować front i tył na nowo i zobaczyć ,czy da się odświeżyć oryginalny fornir ,czy położę nowy . Do tego wymiana L-PAD-ów i kondensatorów w zwrotnicy . Do tego zabiegu muszę oderwać oryginalne etykiety na regulatorach L-PAD . Czy w Polsce idzie w ogóle gdzieś takie znaleźć ? Może jest jakiś zakład ,co zrobił by nowe ? Oryginalne są z cienkiej  blachy aluminiowej z nadrukiem . Nie ruszał bym ich do malowania , ale aby dobrać się do L-PADów  najwygodniej odkręcić śruby umieszczone pod etykietami 😕 . Próbowałem w jednej inaczej je odkręcić , przez zdjęcie pokrętła i płaskim śrubokrętem odkręcałem nakrętki mocujące L-Pad . Niestety , ta blaszka jest na tyle delikatna ,że trochę otwory objechałem . Do tego jeszcze muszę nabyć 8 kołków do mocowania maskownicy . Na jednym z portali aukcyjnych coś tam się pojawia ,ale ceny to ktoś chyba na głowę upadł , jeśli za kawałek blaszki zapłacę 500zł 😮

JBL L112.jpg

Edytowane przez Rosomak19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ceny starych JBLi i czesci do nich...Kenrick Sound pewnie zrobi ale 500zl to minimum ile zawolaja :)) Moze jakas drukarnia ktora oferuje nadruki na metalu sie podejmie, wzor maja.

Te etykiety (a na pewno ich zamienniki, próbowalem) schodza o wiele latwiej kiedy mocno je podgrzejesz suszarka.

Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, Potrzebowałem plakietek podczas odbudowy gramofonu. Wykonano mi je w zakładzie reklamiarskim z laminatu wypalanego laserem. Mają z matową i lustrzaną powierzchnią. Pole czarne, po odparowaniu warstwy srebrnej, jest zawsze matowe. Nie jest bardzo tanio, bo płaci się za czas pracy lasera i powierzchnię laminatu- za 3 małe plakietki dałem ponad 30 zł. Muszą mieć do wykonania bdb jakości zdjęcie oryginału, czarno/białe, bez półtonów. Najlepiej skan, bo nie może być żadnych zniekształceń skośnych.

IMG_20210413_064006.jpg

IMG_20210413_063917.jpg

W tym samym zakładzie zamawiałem też plakietki do kolumn.

IMG_20210127_011824.jpg

To już powierzchnia lustrzaną, jaka była na oryginalnych znaczkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko kwestia tego ,że trzeba zrobić precyzyjnie otwory na regulatory L-PAD ,a w reklamie wątpię ,że takie coś robią . Pisałem wczoraj ,do firmy zajmującej się renowacją i zwrotnicami WilkAudio i gość powiedział ,że nie powinno być problemu ,aby wysłać oryginał na wzór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, porlick napisał:

, Potrzebowałem plakietek podczas odbudowy gramofonu. Wykonano mi je w zakładzie reklamiarskim z laminatu wypalanego laserem. Mają z matową i lustrzaną powierzchnią. Pole czarne, po odparowaniu warstwy srebrnej, jest zawsze matowe. Nie jest bardzo tanio, bo płaci się za czas pracy lasera i powierzchnię laminatu- za 3 małe plakietki dałem ponad 30 zł. Muszą mieć do wykonania bdb jakości zdjęcie oryginału, czarno/białe, bez półtonów. Najlepiej skan, bo nie może być żadnych zniekształceń skośnych.

IMG_20210413_064006.jpg

IMG_20210413_063917.jpg

W tym samym zakładzie zamawiałem też plakietki do kolumn.

IMG_20210127_011824.jpg

To już powierzchnia lustrzaną, jaka była na oryginalnych znaczkach.

świetna podpowiedź . nie ukrywam ze mi sie przyda . dzieki 

jakis kolega juz napisał zeby suszarka podgrzać, no to ja rozwinę temat. robiłem to ale nie suszarką tylko opalarką bo musi być naprawdę gorąco i bierzesz ostrze od noża do wykładziny i równomiernie od tyłu "odcinasz" jak są gorące - klej staje sie plastyczny. mi poszło dobrze tylko nie zagnij alu bo już klapa

 

później przyklejasz z powrotem . te L-Pad do wymiany np na Monacor tylko patrz na zakres impedancji i moc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne plakietki i tak są  w sumie do wywalenia , bo są uszkodzone w tym jedna bardzo. Co do L-Padów ,to nie wiem jaka jest moc oryginalnych , widziałem zdjęcie takiego samego też ALPS ,to miał 10W . Póki co zamówiłem 2 sztuki Monacor 15W . Bo 2 oryginalne są dobre ,a w dwóch niestety , ktoś tak katował , że uzwojenia się przegrzały i plastik się stopił na którym są nawinięte , przez co nie łączy dobrze ślizg w tym miejscu i poza tym może się przerwać drut oporowy. Wydaję mi się,że więcej jak 15W nie mają ,bo dostępne na internetach 50-100W są o wiele większe . Jeszcze takie pytanko , jaką farbę czarny mat polecilibyście na front i tył , tak jak jest w oryginale ? Tylko bez  jakiś farb za 500zł 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.