Skocz do zawartości
IGNORED

MQA to oszustwo ?


Elberoth

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, will66 napisał:

Świetny materiał 👍

Jednak o „złym” wpływie mqa można było poczytać dobre źrodła już na początku, lat 2016/2017 - źrodła te ostrzegały, że mqa to sciema marketingowa, próba  monopolizacji rynku, że nie ma pewności co do pochodzenia materiału studio master, że to wykorzystanie „ właściwości” ludzkiego słuchu, i takie tam....ale zwyciężył jak zwykle marketing i ludzka chęć posiadania nowej zabawki z niebieskim oczkiem 😉

Ale to żadne odkrycie. Bob Suart już dawno wyjaśniał, że mqa powstało jako rezultat badań nad tym, jak człowiek słyszy (coś jakby mp3 - podobne korzenie). Część "niepotrzebnych"  informacji, wg tych badań, zapewne jest  wycięte. Oczywiście nie ma fizycznej i materialnej możliwości, żeby meridian czy tidal miał tak szeroki dostęp do oryginalnych studyjnych nagrań. Więc w jakiś sposób owo mqa jest "robione" by udawać lepsze granie. Same pliki "ważą" więcej, co widać przy streamingu. Ale co tam waży? Muzyka czy marketing? Uszy mamy i uszami głosujemy. Moze dlatego wiele firm z założenia i programowo (a nie z powodów finansowych) nie wprowadza mqa do swoich produktów. Może to ci, którzy odsłuchują swoje produkty i akurat nie są księgowymi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, tomek7776 napisał:

a ile wraca do cd.nie wspominajac do winyli i tasmy.

do taśmy i winyli wracają ci, którzy silą się na lanserską oryginalność

w sumie pożyteczna lanserka dająca sporej grupie ludzi zarobić 🤑

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tomek7776 napisał:

takze ty sam wybierasz.co wybrales juz wiemy.

haha uświadomiłeś mi coś.... to, że gram z plików pozwoliło mi kilka dni temu kupić córce mieszkanie 3 pokojowe za gotówkę i to jest znacznie większa przyjemność niż puszczanie krążków  😄 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pantagruel napisał:

Ale to żadne odkrycie. Bob Suart już dawno wyjaśniał, że mqa powstało jako rezultat badań nad tym, jak człowiek słyszy (coś jakby mp3 - podobne korzenie). Część "niepotrzebnych"  informacji, wg tych badań, zapewne jest  wycięte. Oczywiście nie ma fizycznej i materialnej możliwości, żeby meridian czy tidal miał tak szeroki dostęp do oryginalnych studyjnych nagrań. Więc w jakiś sposób owo mqa jest "robione" by udawać lepsze granie. Same pliki "ważą" więcej, co widać przy streamingu. Ale co tam waży? Muzyka czy marketing? Uszy mamy i uszami głosujemy. Moze dlatego wiele firm z założenia i programowo (a nie z powodów finansowych) nie wprowadza mqa do swoich produktów. Może to ci, którzy odsłuchują swoje produkty i akurat nie są księgowymi. 

plik "waży" więcej ale dopiero unfolding'u sprzętowym ( najpierw strimerowym, potem dacowym ), w tidalowej bibliotece "waży" tyle co lekki mp3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, SigSauer napisał:

plik "waży" więcej ale dopiero unfolding'u sprzętowym ( najpierw strimerowym, potem dacowym ), w tidalowej bibliotece "waży" tyle co lekki mp3


... tak a świstak tam siedzi i zawija je w sreberka 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, m4tech napisał:

haha uświadomiłeś mi coś.... to, że gram z plików pozwoliło mi kilka dni temu kupić córce mieszkanie 3 pokojowe za gotówkę i to jest znacznie większa przyjemność niż puszczanie krążków  😄 

Dobrze ze i ja gram z plików ....., bo mam dwie córki 😉

ale tak szybko przeliczam ze gdybym codziennie odkładał tyle co na krążek, to wraz długo będzie mi trzeba 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, audiograde napisał:

umowy na internet, telefon, tv - też rozwiązujesz cofając zlecenie płatności?  🙂

jeszcze komornika nie było? 🙂 

@audiograde wyglada na to, ze kumple straszą Cię konsekwencjami rezygnacji i mają niezłą bekę

po rezygnacji otrzymuje się mail z taka oto treścią

Cześć ...

Możesz swobodnie korzystać ze swojej subskrypcji TIDAL HiFi do ostatniego dnia bieżącego okresu rozliczeniowego.

Jeśli zmienisz zdanie i zdecydujesz się ponownie aktywować subskrypcję, wiedz, że wszystkie Twoje playlisty i ulubiona muzyka w najlepszej jakości dźwięku będą na Ciebie czekać.

Aby ponownie aktywować subskrypcję, kliknij tutaj.

REAKTYWUJ SUBSKRYPCJĘ

 

  

Cześć ...

Możesz swobodnie korzystać ze swojej subskrypcji TIDAL HiFi do ostatniego dnia bieżącego okresu rozliczeniowego.

Jeśli zmienisz zdanie i zdecydujesz się ponownie aktywować subskrypcję, wiedz, że wszystkie Twoje playlisty i ulubiona muzyka w najlepszej jakości dźwięku będą na Ciebie czekać.

Aby ponownie aktywować subskrypcję, kliknij tutaj.

REAKTYWUJ SUBSKRYPCJĘ

 

  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli umowa nie jest na czas określony

ale nie o to chodzi jaki jest typ umowy - tylko o to - że nadawca zmienia jakość kontentu - de facto nie proponując nic sensownego w zamian. Czyli sprzedaje towar o innej wartości w tej samej cenie. Jest to jakaś opcja 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiograde

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, m4tech napisał:


... tak a świstak tam siedzi i zawija je w sreberka 😉 

nie kompromituj się 

kluczowym zadaniem mqa było zmniejszenie "wagi" pliku w bibliotece tidalowej, lawirując i kombinujć jak sprzedać plik skompresowany jako super brzmiący mastering EQ

super brzmi, więc ziomy nie czepiać się, że skompresowany

tak jay z tłumaczy swoim ziomom, sprzedając oprócz trefnego mqa, kolejne metry łańcuchów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SigSauer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi się "słynna" prelekcja z RMAF 2018 i wyjście prelegenta :-)

Widać już kilka lat temu temat budził ciekawe emocje ;-). Polecam, jeśli ktoś nie widział :-))

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Smuga cienia spowija..;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, m4tech napisał:

też już rozważałem winyle, ale skutecznie ostudziły mnie opisane na tym forum przypadki, osób którzy rzucili to na rzecz streamingu i żyją i cieszą się muzyką z tych "słabych" stremingów i nie muszą już gonić za najlepszymi tłoczeniami w masie i zalewie tłoczonego dziadostwa 🙂 

Bo klasowy dźwięk z winyla jest bardzo drogi zarówno hardwarowo jak i softwarowo, do tego jest trudny i pracochłonny zarówno w konfiguracji jak i w codziennej eksploatacjj. 

Natomiast klasowo grający tor cyfrowy można zbudować kilkakrotnie taniej i dużo łatwiej, a za cenę jednego winyla kupuje się trzy do dziesięciu płyt CD, a już streaming pod względem softwarowym nie kosztuje prawie nic i jest praktycznie bezobsługowy Nie trzeba nawet rzyci z kanapy podnosić żeby płytę zmienić, a tym bardziej odwrócić na drugą stronę "asfalta" na talerzu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiograde napisał:

umowy na internet, telefon, tv - też rozwiązujesz cofając zlecenie płatności?  🙂

jeszcze komornika nie było? 🙂 

Ty chyba nawet nie wiesz jak zawiera się umowy na streaming audio, Netflix, Appple TV i podobne.

A mądralujesz się że hej.

46 minut temu, audiograde napisał:

czyli umowa nie jest na czas określony

ale nie o to chodzi jaki jest typ umowy - tylko o to - że nadawca zmienia jakość kontentu - de facto nie proponując nic sensownego w zamian. Czyli sprzedaje towar o innej wartości w tej samej cenie. Jest to jakaś opcja 🙂

Umowa jest na czas określony min. 1 miesiąca z automatycznym przedłużeniem o kolejne miesiące jesli kupujący nie cofnie subskrybcji.

Jesli nie pasują ci warunki umowy lub usługodawca zmieni je w trakcie trwania miesiąca możesz zrezygnować z subskrybcji, a za ten miesiąc złozyć żądanie reklamacyjne.

Na jakim ty świecie żyjesz jak nie masz o tym pojęcia?

 

PS. o takich zmianach usługodawca uprzedza. Zapewne zostałeś uprzedzony, że od danego momentu będą pliki MQA. Jak ci nie pasuje to głosujesz swoim portfelem.

 

Jest to najlepszy z punktu widzenia typ umowy z konsumentem jaki istnieje na rynku.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pantagruel napisał:

Ale to żadne odkrycie. Bob Suart już dawno wyjaśniał, że mqa powstało jako rezultat badań nad tym, jak człowiek słyszy

No oczywiście, że żadne odkrycie; czytając „wczesne” wypowiedzi Stuarta, on sam sprzedawał marketingowo format mqa jako rozwiazanie lekkiej wagi z jakością studyjną dla streamingu/ dla mobilnych.... najpewniej w trakcie dopinania ostatnich guzików nowego formatu pojawiła się „złota myśl”  u samego pomysłodawcy lub innych zainteresowanych  wciśnięcia mqa jako jedynego klucza do magicznych plików studyjnych 😆

Podobnie jak w Davos w 2000 roku, BMW,  mercedes i inni wielcy motoryzacji olali pomysł pewnego startu up’u wprowadzenia do sprzedaży pełnego elektryka bez akumulatora, który mia być wypożyczany jak kaseta wideo - why 🤔🧐 wiadomo why 😉 A dzisiaj, 20 lat pózniej....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez will66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Jakie po raz pierwszy ja się pytam? Archimago i inni piszą od lat, czym jest MQA, wystarczyło poczytać i wyciągnąć wnioski i nie byłoby zdziwienia. Ale jak tutejszym Elberoth nie napisze jak chłop krowie na miedzy, to nie będą wiedzieć


Tylko dlaczego tyle czytać? Archimago cze Elberoth to jakieś dla Was wyrocznie?
Problemem jest, że ludzie jak barany idą za stadem.
A moje zdanie jest jedno od zawsze. Streaming to ściema. Płyt nic nie zastąpi.
Jeśli ktoś z Was myślał, że za 40 zł będzie miał bibliotekę świata w dobrej jakości to jest bardzo naiwny.
Ja płacę nadal co miesiąc te 40 zeta ale z pełną świadomością za co płacę.
Czy lepiej płacić mniej za Spotify? Pewnie tak. Ale ja lubię szastać kasą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Elberoth napisał:

Umowa z Tidalem była na lossless ... a nie jest. 

To ściągaj sobie bezstratne pliki i odtwarzaj z dysku. W czym problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czulem ze to sie skonczy z Tidalem - przekombinuja 🙂 Polecam zawsze własna kolekcje CDkow, ja ripuje do WAV i przynajmniej wiem co mam/czego słucham. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, SigSauer napisał:

kluczowym zadaniem mqa było zmniejszenie "wagi" pliku w bibliotece tidalowej, lawirując i kombinujć jak sprzedać plik skompresowany jako super brzmiący mastering EQ

super brzmi, więc ziomy nie czepiać się, że skompresowany

Dążę do perfekcyjnego brzmienia, ale też nie lubię snobistycznego podejścia.
Jak coś brzmi lepiej to należy to zaakceptować, a nie bronić się przed tym chorobliwie, bo to podobno lossy.
Miałem wcześniej do czynienia z mqa i stwierdziłem nausznie lepszą jakość. Teraz słucham dyskografię Queen w mqa i stwierdzam, że nie ma lepszych masteringów, a znam wszystkie. Dlatego lata mi, czy to jest lossless, czy nie - liczy się tylko to co ja słyszę.
A Wy możecie dalej oszukiwać swój słuch.

Pozdrawiam.

2 godziny temu, piorasz napisał:

Streaming to ściema

Tak jest. 

Jeśli masz na myśli streaming internetowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, soundchaser napisał:

Dążę do perfekcyjnego brzmienia, ale też nie lubię snobistycznego podejścia.
Jak coś brzmi lepiej to należy to zaakceptować, a nie bronić się przed tym chorobliwie, bo to podobno lossy.
Miałem wcześniej do czynienia z mqa i stwierdziłem nausznie lepszą jakość. Teraz słucham dyskografię Queen w mqa i stwierdzam, że nie ma lepszych masteringów, a znam wszystkie. Dlatego lata mi, czy to jest lossless, czy nie - liczy się tylko to co ja słyszę.
A Wy możecie dalej oszukiwać swój słuch.

 

@sałndczejzer masz rację, że Kłin fajnie Ci brzmi

Właśnie o to meridiańcom chodziło czyli poprzestawiać tak hebelki ekłalizera, żeby brzmienie było fajne dla juzersów tidalowych

A fajność określili puszczając fokus grupom kilka wersji pomechlanych ekłalizerem i wybierając opcję, za którą było najwięcej łapek w górę

Teraz mają same korzyści, większość ma wyjeba_e na to czy to kompresja, dalej płaci za hifi, bo w premium nie ma master

A uginający się pod ciężarem łańcuchów ( tyle lat minęło a sentyment pozostał ), kupi sobie kolejne 50kg złota na szyję, bo nie musi inwestować w hardware dlatego, że superduper plik mqa waży 15-40 czyli tyle ile empetrójka...

Każdy zadowolony, poza grupką nieistotnych w bilansie czepialskich

 

Nocne pozdrawiam

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez SigSauer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora przejść na Deezera chyba 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem info, że Qobuz wszedł do Norwegii, a w Polsce dalej nie ma. Czym jest wielkościowo rynek norweski do polskiego? Zastanawiam się, czym się kierują włodarze Qobuza olewając tak duży europejski kraj? Kupując pakiet rodzinny dla 6 osób wychodzi taniej na osobę niż Tidal Hi-Fi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, staropolanka2000 napisał:

Dostałem info, że Qobuz wszedł do Norwegii, a w Polsce dalej nie ma. Czym jest wielkościowo rynek norweski do polskiego? Zastanawiam się, czym się kierują włodarze Qobuza olewając tak duży europejski kraj? Kupując pakiet rodzinny dla 6 osób wychodzi taniej na osobę niż Tidal Hi-Fi. 

Odpowiedź na pytanie dlaczego jest prosta i oczywista 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, piorasz napisał:

Tylko dlaczego tyle czytać? Archimago cze Elberoth to jakieś dla Was wyrocznie?
Problemem jest, że ludzie jak barany idą za stadem.
A moje zdanie jest jedno od zawsze. Streaming to ściema. Płyt nic nie zastąpi.
Jeśli ktoś z Was myślał, że za 40 zł będzie miał bibliotekę świata w dobrej jakości to jest bardzo naiwny.
Ja płacę nadal co miesiąc te 40 zeta ale z pełną świadomością za co płacę.
Czy lepiej płacić mniej za Spotify? Pewnie tak. Ale ja lubię szastać kasą 🙂

 

Oczywiście, że tak. Nie warto niczego czytać, wiedzieć ani nawet myśleć. Tylko słuchać! W ten sposób przy użyciu samych uszu przygłusi starsi panowie w ciągu kilku lat płynnie przeszli z pozycji „MQA brzmi genialnie i walcuje wszystkie inne formaty” do pozycji „MQA to śmieć na poziomie MP3, którego nie da się słuchać i wróg prawdziwego audiofila”. Mądrzy ludzie stojący za MQA zacierają ręce, bo przy tym poziomie niewiedzy jeszcze nie raz wykręcą taki numer jak z MQA, a przez kilka lat zanim co bardziej rozgarnięci audiofile się zorientują w czym rzecz, znów zarobią ładną kasę. Bo na niczym się tak dobrze nie zarabia jak na niewiedzy i głupocie połączonej z niezachwianą pewnością na temat własnych przekonań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Drizzt napisał:

Oczywiście, że tak. Nie warto niczego czytać, wiedzieć ani nawet myśleć. Tylko słuchać! W ten sposób przy użyciu samych uszu przygłusi starsi panowie w ciągu kilku lat płynnie przeszli z pozycji „MQA brzmi genialnie i walcuje wszystkie inne formaty” do pozycji „MQA to śmieć na poziomie MP3, którego nie da się słuchać i wróg prawdziwego audiofila”. Mądrzy ludzie stojący za MQA zacierają ręce, bo przy tym poziomie niewiedzy jeszcze nie raz wykręcą taki numer jak z MQA, a przez kilka lat zanim co bardziej rozgarnięci audiofile się zorientują w czym rzecz, znów zarobią ładną kasę. Bo na niczym się tak dobrze nie zarabia jak na niewiedzy i głupocie połączonej z niezachwianą pewnością na temat własnych przekonań.

Zasadnicza kwestia, czy tidalowa sieczka, na czele przez wpychanym na siłę rapem, hiphopem czy innymi muzycznymi chwilówkami jest miejscem dla melomana/audiofila ?

Czy a/m dawno już zapomniał o tidal i bez narażania się na stresy korzysta z Qobuz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, staropolanka2000 napisał:

Dostałem info, że Qobuz wszedł do Norwegii, a w Polsce dalej nie ma. Czym jest wielkościowo rynek norweski do polskiego? Zastanawiam się, czym się kierują włodarze Qobuza olewając tak duży europejski kraj? Kupując pakiet rodzinny dla 6 osób wychodzi taniej na osobę niż Tidal Hi-Fi. 

Pełna zgoda, też miałem podobne zapytania z gatunku retorycznych.

Ale okazało się że do US weszli dopiero  2019/20

Więc nieco odpuściłem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, SigSauer napisał:

Zasadnicza kwestia, czy tidalowa sieczka, na czele przez wpychanym na siłę rapem, hiphopem czy innymi muzycznymi chwilówkami jest miejscem dla melomana/audiofila ?

Czy a/m dawno już zapomniał o tidal i bez narażania się na stresy korzysta z Qobuz ?

To inna kwestia, poza tym w każdym serwisie streamingowym wyszukiwanie działa mniej więcej tak samo i chyba nikt nie poprzestaje na sieczce, która proponowana jest w nowościach na stronie głównej. Serio, robi ktoś tak? A co do mnie to korzystam z kilku serwisów, poza tym ciągle słucham płyt. Taki atawizm.

13 minut temu, absinth3 napisał:

Pełna zgoda, też miałem podobne zapytania z gatunku retorycznych.

Ale okazało się że do US weszli dopiero  2019/20

Więc nieco odpuściłem. 

Polska to średniej wielkości kraj z małym rynkiem muzycznym. Norweski rynek streamingu audio jest kilkakrotnie większy od polskiego. Tam co druga osoba opłaca abonament w jednym z serwisów. W Polsce większość korzysta ze Spotify Free, o ile w ogóle czuje potrzebę korzystania z czegokolwiek i wie jak. Włodarze serwisów streamingowych nie kierują się niechęcią do naszego kraju tylko podejmują racjonalne decyzje biznesowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Drizzt

This ain't no party, this ain't no disco • This ain't no fooling around • No time for dancing, or lovey dovey • I ain't got time for that now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Drizzt napisał:

To inna kwestia, poza tym w każdym serwisie streamingowym wyszukiwanie działa mniej więcej tak samo i chyba nikt nie poprzestaje na sieczce, która proponowana jest w nowościach na stronie głównej. Serio, robi ktoś tak? A co do mnie to korzystam z kilku serwisów, poza tym ciągle słucham płyt. Taki atawizm.

Q nie proponuje nic na siłę, jest tylko info o nowościach wydawniczych i to w gatunkach, które użytkownik wybierze

Robi nie robi ale już sam widok gangsterki w łańcucha powoduje odruch cofki 😬

Poza tym Qobuz ma opcje wyszukiwania niedostępne w innych serwisach a bardzo użyteczne

No. wyszukiwanie po nazwie wydawcy płyty, bardzo ułatwiające znalezienie konkretnej płyty albo zawężające do sxukania wydawnictw tylko w hi res...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadnicza kwestia, czy tidalowa sieczka, na czele przez wpychanym na siłę rapem, hiphopem czy innymi muzycznymi chwilówkami jest miejscem dla melomana/audiofila ?
Czy a/m dawno już zapomniał o tidal i bez narażania się na stresy korzysta z Qobuz ?
I to jest strzał w 10. Tu nie chodzi tylko o samo MQA tylko właśnie o tą jednosezonową sieczkę, która po wypuszczeniu na rynek już sama w sobie brzmi fatalnie. Dobrze zrobione remastery płyt z przed lat brzmią bardzo dobrze nie tylko w MQA ale nawet w MP3. Oczywiście znajdziemy też nowe produkcje, do których się przyłożono podczas nagrań i wypuszczenia w obieg.
Na Tidal znajdziemy wiele płyt wznowionych, które brzmią lepiej niż stara wersja na nośniku CD nawet jeśli są skompresowane.
Dla spokoju kupuję je na płytach CD. Nie zastanawiam się co gra lepiej jeśli brzmi bardzo dobrze jedno i drugie.
A zły mastering będzie grał źle na Tidal i na CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2021 o 09:52, Elberoth napisał:

eżeli tego nie zmienią, to dla mnie będzie to koniec Tidala jako źródła muzyki lossless. Do mp3 zachowam Spotify a do muzyki lossless / hi-res będę korzystał z Qubuza lub Deezera. 

Właśnie testuje Deezera 

5 godzin temu, staropolanka2000 napisał:

Kupując pakiet rodzinny dla 6 osób wychodzi taniej na osobę niż Tidal Hi-Fi. 

Deezer 30zł/mc 🙂 

Od dobrych kilku lat używam Tidala i najbardziej mnie wkurza że mam wrażenie że YT z TV brzmi niewiele gorzej.. a kiedyś była przepaść...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Właśnie testuje Deezera 

Deezer 30zł/mc 🙂 

Od dobrych kilku lat używam Tidala i najbardziej mnie wkurza że mam wrażenie że YT z TV brzmi niewiele gorzej.. a kiedyś była przepaść...

Tidal też proponuje cenę na 29,99/mc w momencie gdy rezygnujesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, SigSauer napisał:

Tidal też proponuje cenę na 29,99/mc w momencie gdy rezygnujesz

Hehe mam nadzieję że ten pomysł z MQA odczują boleśnie 

23 godziny temu, Elberoth napisał:

Innymi słowy, jakość plików z TIDALa, zamiast się poprawiać - spada.

Dokładnie mam to samo odczucie, że słucham czegoś od kilku lat. Pojawia się magiczny guzik master i hifi gra od razu gorzej... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.