Skocz do zawartości
IGNORED

MQA to oszustwo ?


Elberoth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Lech36 napisał:

Na co odpowiedź, bo nie jarzę?

Lechu, nie udawaj Greka. Zaczynasz plątać się w zeznaniach. Zaparz sobie herbatkę i posłuchaj relaksującej muzyki. Ja w tej chwili to uczynię. Życie jest krótkie, żeby tracić czas na mierzenie jej 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Lech36 napisał:

"Słabo" to znaczy jak? Np. fortepian przypomina kontrabas a głos męski można pomylić z żeńskim? Czy jakoś inaczej?  

Twoja odpowiedź świadczy o tym, że nigdy nie słyszałeś dobrego źródła ... ba nigdy nie słyszałeś nawet na prawdę dobrego systemu. Tyle w temacie.

Szkoda Naszego czasu na te jałowe rozmowy ... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, szpakowski napisał:

Szkoda Naszego czasu na te jałowe rozmowy ... 

Ja też odpuszczam, nie ma sensu. Ci ludzie po prostu klepią w klawiaturę, byle klepać. Jakby z taką zajadłością wzięli się "za robotę" toby mogli kupić sprzęt, na którym usłyszeliby różnicę. No chyba, że słuch nie ten...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli oszczędzasz na coś przez pięć lat, to znaczy, że Cię na to nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat MQA w ogóle śmieszny jest. Z jednej strony audiofile potrafią godzinami (stronami) dyskutować tu o różnicach wav/flac, malina/pc/mac, ssd/hdd, czyli o różnicach, które nie istnieją i łatwo to udowodnić. Tymczasem w przypadku MQA/wav różnice istnieją, twórca ich nie ukrywa, łatwo to zmierzyć, ale dyskusje że nie ma żadnych różnic są równie długie 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Franz-007 napisał:

Ja też odpuszczam, nie ma sensu. Ci ludzie po prostu klepią w klawiaturę, byle klepać. Jakby z taką zajadłością wzięli się "za robotę" toby mogli kupić sprzęt, na którym usłyszeliby różnicę. No chyba, że słuch nie ten...

w punkt, szczególnie z tym słuchem ☺

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No cóż, po to niedawno kupiłem dac one rt project z lindemmann bridge by to sprawdzić i porównać z płytą. Sprzedałem jedno i drugie. Płyta lepsza. Zresztą to sprawa poziomu sprzętu na którym się słucha. Na jednym słychać, na innym nie. I tyle. Ja poczekam.

Nie zacytowałem, to odpowiedź dla marcinmarcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, PorkOne napisał:

Poza tym Roon dekoduje MQA software-owo

 Z tego co się orientuję nie ma czegoś takiego jak hardwarowe dekodowanie MQA. Żeby zrobić ten upsampling player potrzebuje informację, że DAC jest z licencją i to player dekoduje, a nie DAC. Nie należy się więc spodziewać jakiś magicznych mocy w DACu MQA, bo poza innym PID/HID nie różnią się sprzętowo od tego samego modelu bez MQA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Zamerstary napisał:

Chyba z 15 lat czytam to forum ale tak niskiego poziomu to już dawno nie było...

 

 

Ponieważ obrośli chłopcy zwyczajnie się pogubili. Definicja „muzyka” przyjęła całkiem inne znaczenie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, januss73 napisał:

 Z tego co się orientuję nie ma czegoś takiego jak hardwarowe dekodowanie MQA. Żeby …

Dlatego nie zdecydowałem się na zakup przetwornika z dopiskiem MQA, gdyż ten niby super nowy format, który promuje się hasłem „dźwięk prosto ze studia” jest jakiś enigmatyczny. Jak uzyskać ten dźwięk, co jest wymagane, software’owo, hardware’owo, pierwsza warstwa, licencje, certyfikaty … Poczekam na MQA+ 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, marok napisał:

Zaczynasz plątać się w zeznaniach.

Zawsze się plączę w zeznaniach, nie to co ci co twierdzą że "słyszą".

15 godzin temu, marok napisał:

Zaparz sobie herbatkę i posłuchaj relaksującej muzyki.

Cały czas słucham relaksującej muzyki, już o tym pisałem, jest miło.

14 godzin temu, szpakowski napisał:

Twoja odpowiedź świadczy o tym, że nigdy nie słyszałeś dobrego źródła ... ba nigdy nie słyszałeś nawet na prawdę dobrego systemu. Tyle w temacie.

Na szczęście są na forum hobbyści którzy takie systemy słyszeli i mogą dużo napisać na ich temat. 
Mam tylko pytanie, czy dobre źródło ma być z MQA czy bez?

14 godzin temu, szpakowski napisał:

Szkoda Naszego czasu na te jałowe rozmowy ... 

 Ja się cały czas uczę, nawet w trakcie jałowych rozmów.

13 godzin temu, SigSauer napisał:

w punkt, szczególnie z tym słuchem ☺

Oprócz słuchu trzeba mieć jeszcze sprawny osobisty "komputer" centralny 😉.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lech36 napisał:

Zawsze się plączę w zeznaniach, nie to co ci co twierdzą że "słyszą".

15 godzin temu, marok napisał:

A co mają mówić ci co twierdzą, że „słyszą”? „Nie słyszę”. „

„obydwoje dobrze sobie chyba radzili z upośledzeniem głuchotą, li tylko na te pytania odpowiadając, które jak im się zdawało zadawanymi im były, oraz li tylko takie odpowiedzi przyjmując, które jak im się zdawało wypowiadano ”

Fragment z książki
ATLAS CHMUR
David Mitchell
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, marok napisał:

A co mają mówić ci co twierdzą, że „słyszą”? „Nie słyszę”. „

Dobrze by było żeby czasem używali swojej jednostki centralnej do ustalenia tego co słyszą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Lech36 napisał:

Dobrze by było żeby czasem używali swojej jednostki centralnej do ustalenia tego co słyszą. 

Zgadzam się, choć nie sądzę żeby większość tych „słyszących” nie brali pod uwagę czynnika w postaci ucho-mózg. Myślę, że zwyczajnie nie potrzebują aż takich przekonujących argumentów, że samo ucho nie ustala tego co słyszymy, tak samo jak oko tego na co patrzymy i nie są im potrzebne precyzyjne pomiary, testy i analizy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, marok napisał:

Zgadzam się, choć nie sądzę żeby większość tych „słyszących” nie brali pod uwagę czynnika w postaci ucho-mózg.

Z opisów zamieszczanych na forum wynika że w tym temacie mogą być poważne wątpliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również staram się racjonalnie podchodzić tak do audio, jak i np. do zakupów na bazarze. Myślisz, że dam sobie wcisnąć na bazarku byle produkt, bo ktoś nakleił etykietkę „swojski”, „domowy” czy „naturalny”. Kupuję np. jajka i kurę na rosół od znajomej handlującej na bazarze, bo wiem, że hoduje kury zagrodowe i nie karmi ich jakaś paszą niewiadomego pochodzenia. Nie myśl, że jestem jakiś amator w dziedzinie audio i kupuje sprzęt, który zrobi na mnie najlepsze wrażenie. Również staram się brać pod uwagę „mylące” wrażenia odsłuchowe aspekty, ale nie bez jakieś obsesyjnego podejścia do odsłuchów w postaci precyzyjnych pomiarów.

7 minut temu, Lech36 napisał:

Z opisów zamieszczanych na forum wynika że w tym temacie mogą być poważne wątpliwości.

No wiesz. Jak czytam o wpływie bezpiecznika na dźwięk, to również mam wątpliwości 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, marok napisał:

Również staram się brać pod uwagę „mylące” wrażenia odsłuchowe aspekty, ale nie bez jakieś obsesyjnego podejścia do odsłuchów w postaci precyzyjnych pomiarów.

Starałem się pisać precyzyjnie, ale zawsze audiofile coś przekręcą, testy porównawcze nie muszą odbywać się w domenie pomiarów było to wielokrotnie opisywane. Natomiast pomiary dają precyzyjny obraz różnic technicznych pomiędzy sprzętami. Np, jak pomiary nie wykryją różnic przekraczających progi percepcji słuchu hobbysty to co może powodować że ten słyszy często różnicę? Na pewno nie są to zjawiska niezbadane przez naukę jak sugerują często "słyszący", ale w tym przypadku trzeba uruchomić osobisty "komputer" centralny i pomyśleć co może być przyczyną a nie pokazać palcem na pierwszy z brzegu element systemu. Oczywiście podejście innych do porównań jest mi zupełnie obojętne, dyskutuję tylko o zasadach technicznych bo hobbystów często jest ciężko zrozumieć z ich sposobem dochodzenia do różnych wniosków. 

Godzinę temu, marok napisał:

No wiesz. Jak czytam o wpływie bezpiecznika na dźwięk, to również mam wątpliwości

Tylko wątpliwości?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.10.2021 o 21:17, LOBO_M napisał:

mam iphony i ipady, ale ciezko chyba z USB-A na lightning zrobic, druga sprawa czy puszczajac np. jak u Ciebie z Maca, mozna sterowac z iphona tak jak to jest np w spotify?

Zapomniałem napisać czy w AM coś się zmieni na macOS Monterey. Już nie pamietam jak było w poprzednich wersjach, ale z iPada można sterować jak w Spotify, naciskając AirPlay i wybierając łączenie z Jabłkiem. Problem w tym, że w AM mimo ustawień Hi-Res Lossless na przetworniku wyświetla się przy każdym albumie 44,1kHz, w przeciwieństwie do TIDAL. TIDAL słucham przez Audirvanę. Wszystkie samplingi i inne goowna wyłączone. Tam jednak albumy niby Hi-Res na wyswietlaczu DAC-a pokazują wyższą rozdzielczość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak słucham jednego kawałku i na masterze jest wyraźniej słychać głos z oddali.Na zwykłym flac był ledwie co słyszalny :)Ogólnie to większość utworów w masterze brzmi przyjemniej przynajmniej dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 godziny temu, marok napisał:

wyświetla się przy każdym albumie 44,1kHz, w

A zmieniłeś ustawienia w AM?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, marok napisał:

No wiesz. Jak czytam o wpływie bezpiecznika na dźwięk, to również mam wątpliwości 😉

Ja nie, sprawdzałem u siebie, słuchałem z bezpiecznikiem i bez, oprócz kolosalnego wpływu na brzmienie zauważyłem że bezpieczniki mają wpływ na świecenie się kontrolek, wyświetlacza i działanie pilota.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Marcinus napisał:

A zmieniłeś ustawienia w AM?

Tu jest pewien problem. Jest aplikacja desktopowa, w której mogę ustawić rozdzielczość, jak pokazałem na zrzucie ekranu i ta mobilna na iPadzie (ostatni zrzut). Właściwie ta mobilna jest łatwa w obsłudze i przez AirPlay można połączyć się z komputerem, jednak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 447CFE72-6198-443A-B43A-3E705436BA61.thumb.jpeg.9eaf66852c9c0f361725a81eed1a448c.jpegD11E1E9E-D156-47EC-9575-E8321EB7272E.thumb.jpeg.9094cfc4c3f7d9fe755f76ddaec1aac9.jpegednak wtedy ustawień zmieniać nie mogę, bo aplikacja na komputerze się nie wyświetla. Trudno więc powiedzieć jaka jest rozdzielczość, bo na przetworniku w obu przypadkach pokazuje 44,1kHz. Przypomnę, że ten sam album z TIDAL-a przez Audirvanę już na wyswietlaczu przetwornika pokazuje 96kHz 🤔

Dziwnie się ustawiają te zrzuty względem tekstu. 

Tak czy owak, fajnie że koncerty z mobilnej można przerzucać na monitor. Grzebałem rano i otworzył mi się jakiś koncert. Tak się zasłuchałem i zapatrzyłem, aż mi kawa wystygła 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.11.2021 o 13:39, marcinmarcin napisał:

A droższy dac z licencją MQA to co? Na dodatek zapłaciłeś za to żeby zamiast formatu bezstratnego mieć stratny, z modyfikacjami według czyjegoś widzimisię, niekoniecznie dopasowanymi do twojego systemu. Dodatkowo płacisz brakiem możliwości indywidualnej korekcji cyfrowej. A jak standard się upowszechni to wszyscy za to zapłacimy gorsza jakością i wyższą ceną.

Zainteresowało mnie to co napisałeś i to co napisał @januss73. „ Z tego co się orientuję nie ma czegoś takiego jak hardwarowe dekodowanie MQA. Żeby zrobić ten upsampling player potrzebuje informację, że DAC jest z licencją i to player dekoduje, a nie DAC. Nie należy się więc spodziewać jakiś magicznych mocy w DACu MQA, bo poza innym PID/HID nie różnią się sprzętowo od tego samego modelu bez MQA.”.  
Kupiłem ostatnio przetwornik Topping DX7 Pro. Jako, że słucham muzyki z serwisu TIDAL z tym wynalazkiem MQA, zastanawiałem się przez chwilę nad Topping D90 MQA. Tylko przez chwilę, bo gdyby nawet dzięki niemu TIDAL rozwijałby tę drugą warstwę software’owo, o czym napisał januss73, to i tak nadal mamy format stratny.

”A jak standard się upowszechni to wszyscy za to zapłacimy gorsza jakością i wyższą ceną.” Dobrze byłoby olać TIDAL, wybierając inne serwisy. Niech wtedy TIDAL zbankrutuje. Z tym, że to dość trudne, bo nie ma jakieś super konkurencji. Cenowo abonament jest przystępny, a jakość nawet tych MQA nie jest najgorsza. Jakie jest Twoje zdanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, marok napisał:

Cenowo abonament jest przystępny, a jakość nawet tych MQA nie jest najgorsza. Jakie jest Twoje zdanie?

Ja mam Tidal do maliny i Deezer do PC/Chromecast Audio. Wolę Deezera brzmieniowo. Za rok abonamentu na flac, zapłaciłem 300. Minus że apka czy na PC czy komórkę jest średnio stabilna

Ale jak gram na Usbridge signature z mconnect to jakość z Tidala jest bardzo dobra (jak flac, bo mqa nie mam) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 11/4/2021 at 8:37 AM, januss73 said:

Z tego co się orientuję nie ma czegoś takiego jak hardwarowe dekodowanie MQA.

No niby można się kłócić, czy oprogramowanie wgrane na mikrokontroler na płycie DACa to rozwiązanie sprzętowe czy programowe, ale chyba większość uznaje, że jednak sprzętowe 🙂 . W każdym razie, przy DACu z pełnym dekodowaniem i z odpowiednio skonfigurowanym playerem (albo z playerem, który w ogóle nie rozpoznaje MQA), to dekodowanie będzie się odbywać po stronie DACa, a nie po stronie komputera.

On 11/4/2021 at 8:37 AM, januss73 said:

Żeby zrobić ten upsampling player potrzebuje informację, że DAC jest z licencją i to player dekoduje, a nie DAC.

Player potrzebuje informację czy DAC obsługuje pełne dekodowanie, i wtedy nie rusza strumienia MQA, czy tylko rendering albo nic, i wtedy dekoduje programowo. Player może to wykryć automatycznie (podejrzewam, że na podstawie jakiejś bazy urządzeń) ale użytkownik może i tak ustawić co chce. Przykładowo,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) :

Quote

If Roon does not identify the device correctly or you would like to change the MQA playback behavior of Roon you can manually override the default settings: ...

 

On 11/4/2021 at 8:37 AM, januss73 said:

Nie należy się więc spodziewać jakiś magicznych mocy w DACu MQA, bo poza innym PID/HID nie różnią się sprzętowo od tego samego modelu bez MQA.

Jeśli wierzyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , to się różnią. Ten bez MQA ma mikrokontroler XMOS XU208, a ten z MQA ma XMOS XU216. Jak się poczyta datasheety

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , to się "trochę" różnią:

xmos.thumb.png.d05a79538f663a5fe3cddbe0f3930a79.png

Ale zgodzę się z tym, że magicznych różnic między dekodowaniem w playerze a w mikrokontrolerze nie będzie. Przy czym jak wcześniej ustalono, ja nawiedzony jestem, więc pewnie to nieprawda i różnice są jak dzień i noc 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez danadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 4.11.2021 o 12:14, Lech36 napisał:

testy porównawcze nie muszą odbywać się w domenie pomiarów było to wielokrotnie opisywane.

Subiektywne nie. Ale nie mają żadnej wartości. Dźwięk to fala i można go mierzyć. Można zmierzyć wiele rzeczy związanych z pracą urządzeń audio. W zasadzie wszystko. To fizyka. Jeżeli coś słyszy a tego nie da się zmierzyć to znaczy że nam się mąci już w głowach 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Funnykris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Funnykris napisał:

 

Subiektywne nie. Ale nie mają żadnej wartości. Dźwięk to fala i można go mierzyć. Można zmierzyć wiele rzeczy związanych z pracą urządzeń audio. W zasadzie wszystko. To fizyka. Jeżeli coś słyszy a tego nie da się zmierzyć to znaczy że nam się mąci już w głowach 🙂 

Spłyciłeś do spodu 😏🥇

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Funnykris napisał:

Subiektywne nie. Ale nie mają żadnej wartości.

Test różnicowy może się odbywać w domenie słuchu na ulubionej muzyce. Jak jest prawidłowo wykonany to ma bardzo dużą wartość poznawczą.  

W dniu 6.11.2021 o 01:41, danadam napisał:

Player potrzebuje informację czy DAC obsługuje pełne dekodowanie, i wtedy nie rusza strumienia MQA, czy tylko rendering albo nic, i wtedy dekoduje programowo.

Strasznie skomplikowane to MQA. Nie wróży to nic dobrego 😉.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.11.2021 o 01:41, danadam napisał:

Jeśli wierzyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , to się różnią. Ten bez MQA ma mikrokontroler XMOS XU208, a ten z MQA ma XMOS XU216. Jak się poczyta datasheety

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , to się "trochę" różnią:

 

Ten z MQA robi upsampling wsyzstkiego do 394kHz, no i nie działają filtry cyfrowe. Dlatego jak kupowałem swojego to szukałem tego bez. No i ważne dla mnie było żeby nie wspierać finansowo czegoś co mi się nie podoba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.