Skocz do zawartości
IGNORED

Co wybrać? Panasonic HZ1500 czy LG OLED CX ?


adam3city
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Zastanawiam się nad zakupem tv i ciężko mi podjąć decyzję. Chcę wymienić tv w sypialni - aczkolwiek jest to miejsce gdzie i tak użytkujemy tv w 90%. I najczęściej wieczorami. Żeby dodać - nie mamy w domu telewizji jako takiej w ogóle - obecne telewizory oraz projektor wykorzystywane są w 95% na oglądanie filmów z płyt DVD/BR, 5% granie (PS4). Po zakupie nowego tv nie sądzę aby to się zmieniło - z pewnością nie grozi nam zakup kablówki bo już od nastu lat nie oglądamy tv w ogóle, brak czasu i chęci, może strzeli nam do głowy jakiś Netflix, pewnie prędzej czy później tak (choć z profilem ideologicznym Netflixa nam nie po drodze...).

Zastanawiam się nad wyborem tv między wysokimi modelami Panasonica i LG. LG - no bo w końcu jest producentem paneli OLED/LED a Panasonic no bo jakość obrazu (rzekomo the best, doczytałem że profil wyświetlania w'apropobali' Christopher Noland i Martin Scorsese, czy to prawda serio nie wiem 😉 ).

WIELKOŚĆ EKRANU: Sypialnia wielka nie jest, oglądamy z łóżka, powiedzmy 2-2.5m od tv. Obecnie mamy stary 42cale LCD Sharpa - przy oglądaniu filmów (21:9) oczywiście czarne pasy góra/dół zjadają ekran - dlatego aby zmaksymalizować jakość oglądania z płyt czy też materiałów 21:9 zastanawiam się po prostu nad tv 65 cali. Seriale, Netflixy itd - tu rozumiem, że przy materiale 16:9 ekran były cały wypełniony obrazem. 1) Co sądzicie o tym - 65 cali czy jednak sensowniej byłoby 55? Osobiście uwielbiam duży obraz, najlepiej projektor+ekran ale realia pomieszczenia są jakie są...

MODEL: Zastanawiam się między:

a) Panasonic TX-65HZ1500 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

b) LG OLED65CX3LA 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czytam, rozważam, gubię się. O Panasonicu generalnie piszą, że najlepszy do filmów, o LG że rewelacyjny 'all rounder' czyli dobry do wszystkiego. Widzę że są różnice techniczne - LG wydaje się 'naszpikowany' opcjami, podłączeniami z kolei Panasonic np. nie ma HDMI 2.1 itd. ale za to ma wbudowany soundbar (tak, rozumiem że jest to z pewnością komromis w stosunku do zewnętrznego soundbaru wysokiej klasy, nie mówiąc o zestawie kina domowego) a LG np. soundbaru nie ma a w kilku opisach znalazłem info, że przy niższym basie (filmy) pojawiają się przesterowania. Realnie - jeśli to prawda i coś słyszalnego przez zwykłego użytkownika to różnica cenowa między tmi modelami maleje - musiałbym i tak dołożyć 1000-2000 na jakiś sensowny soundbar do LG, dodatkowy element, kable, gniazdko zasilania wykorzystane itp. To oczywiście 'pierdoły' ale ostatio cenię prostotę i chętnie widziałbym zamocowany na ścianie ekran tv a pod nim sensowny odtwarzacz UHD i tyle.

Nie spieszy mi się - widzę że co chwila pandemiczne 'wyprzedaż' i 'raty zero' - ale skoro chcę kupić nietani tv a dodatkowo nie na 1-2 lata ale znając życie na 5-10 lat może (w salonie mam np. wciąż plazmę Panasonica 65cali z 2011 roku, a obecny LCD Sharpa ma z 15 lat zapewne..) to ciężko mi ocenić na ile ew. braki techniczne/formatów/połączeń/gniazd w Panasonicu będą miały dla mnie znaczenie w tym czasookresie i z czym konkretnie mogą mnie limitować ? Nie chodzi mi o to aby mieć 'najdroższy' czy 'lepszej marki' czy 'dedykowany dla znających się na rzeczy' itd. tylko tv który będzie 'good enough' do w 95% oglądania filmów i seriali po prostu....

Czy ktoś miałby jakieś przemyślenia? 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Na 2-2,5 m 55 cali będzie ok do komfortowego oglądania, do WOW 65 . Zastanów się czy z takiej odległości wieczorem czy w nocy jasne sceny nie będą zbyt oczojebne.

Oled da zdecydowanie ładny obraz, natomiast zastanów się ile będzie tego oglądania i czy warto wydwać na to taka kasę.

Może budżetowy lg nano 917 będzie wystarczający ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. No wygląda to tak, że zawsze zależało mi na jakości obrazu, dlatego generalnie zawsze wolałem ciemny pokój, ekran, projektor, kolumny. Wiadomo. Ale przez ostatnie 2-3 lata to i tak widzę że czas na oglądanie czegokolwiek to 3- wieczory w tygodniu, żony nie daje mi się z łóżka 'przegonić' do pokoju z ekranem i ślęczymy przed tym 42" LCD. Łóżka z żoną do pokoju z ekranem nie przeniosę 🙂 więc zależy mi mimo wszystko na maksymalizacji jakości obrazu (vide kompromisu w stosunku do kinowego ekranu). W skali 5-6 lat różnice cen rzędu 2-3 tys złotych nie mają większego znaczenia dla mnie jeśli jakość obrazu byłaby 'lepsza'... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

65 cali lg nano kosztuje 5 kpln . Oled 7-8 . Do twojego oglądania do sypialni wolałbym oleda ale...

Pytanie cze te pikusiowe 3 koła nie warto przeznaczyć na dołożenie do 75 cali do dużego pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 cali, gdy tv zawieszony na ścianie a wieszak z możliwością regulacji odległości (ten co mam ma chyba do 60cm), wystarczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, stench napisał:

65 cali lg nano kosztuje 5 kpln . Oled 7-8 . Do twojego oglądania do sypialni wolałbym oleda ale...

Pytanie cze te pikusiowe 3 koła nie warto przeznaczyć na dołożenie do 75 cali do dużego pokoju.

Ciekawa koncepcja, ale nie ma środków na rewoulcję tv/4K w dwóch pokojach - przyznam też że w pokoju dużym to już bym wolał projektor 4K i odtwarzacz 4K ale to już też kokretnie 'piniondze' się robią, zresztą nawet dobre full hd mi w zupełności na ekranie kinowym wystarcza, nie czuję dyskomfortu... tu tylko próbuję rozwiązać optymalnie kwestie upgrade w sypialni aby nie przesadzić ale też nie odpuścić sobie w kwestii jakości obrazu bo 90% czasu oglądania filmów tu właśnie się odbywa teraz... z płyt dvd/br/uhd - muszę chyba jednak patrzeć na realny rozmiar obrazu jaki uzyskam na 16:9 z paskami czarnymi - to 55cali odpowiada jakiej przekątnej w calach realnego obrazu 21:9 (tzn na tv 16:9 jaką realnie przekątną widzialnego obrazu filmwego 21:9 będę miał - ktoś wie? 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujesz na lata, bierz Oleda 65 a o oczojebnosci zapomnij,po to są suwaki ,,podświetlenie,,

Osobiście wybrałbym Panasonica jeśli nie myślisz o profesjonalnej kalibracji.Obraz prosto z pudła jest  nie mal idealny.

 

Pozdrawiam

zresztą z tej odległości to i 77 nie byłby za duży a przy dobrze zrobionym filmie obraz bajka + sypialnia oglądanie wieczorne idealne warunki dla Oleda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, darulok napisał:

zresztą z tej odległości to i 77 nie byłby za duży

77 cali z 2,5 metra ?

Ja mam ok 3,9 m do tv. Teraz mam 55 cali i jest trochę za mały. Planuje 65 bo wydaje mi się że 75 będzie za duży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Krzychu72 napisał:

77 cali z 2,5 metra ?

Oczywiście że tak ,nie będzie za duży ! oglądam 113cali z odl 2.6m a przechodząc na OLED 65 do salonu z podobnej odległości masę informacji jak i efekt wciągnięcia w film (celowo nie używam oklepanego słowa immersja) jest o wiele mniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Tylko czy ktoś jest w stanie ocenić na ile ten podnoszony w informacjach brak w Panasonicu pewnych rozwiązań - vide brak HDMI2.1 - jest czymś co w skali 3-5 lat może być znaczącym brakiem? Czemu służy HDMI2.1 dokładnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, adam3city napisał:

Dziękuję. Tylko czy ktoś jest w stanie ocenić na ile ten podnoszony w informacjach brak w Panasonicu pewnych rozwiązań - vide brak HDMI2.1 - jest czymś co w skali 3-5 lat może być znaczącym brakiem? Czemu służy HDMI2.1 dokładnie?

wygugluj sobie zobaczysz czy Ci potrzebne czy nie ,fakt gdy dawno temu przeskoczyłem z 60hz na 120hz(klatek w 1080p) na monitorze to nie było drogi powrotnej,4k120hz nie widziałem jeszcze, niby nowe konsole obsługują 4k 120klatek zapewne kosztem detali i jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, adam3city napisał:

Tylko czy ktoś jest w stanie ocenić na ile ten podnoszony w informacjach brak w Panasonicu pewnych rozwiązań - vide brak HDMI2.1 - jest czymś co w skali 3-5 lat może być znaczącym brakiem? Czemu służy HDMI2.1 dokładnie?

To jest potrzebne tylko konsolowym graczom, gdzie możliwości tego złącza są wykorzystywane. Jeśli Cię to nie interesuje to zapomnij o tym. W Panasie większy problem dla mnie to brak HBO GO, gdzie praktycznie wszystkie inne tv go mają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, qbakos napisał:

W Panasie większy problem dla mnie to brak HBO GO

Ja do HBO używam TV Boxa i wystarczy, ale masz rację.

Używam 65" GZ1500 i jestem zadowolony 😉

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Wygląda na to, że miałbym możliwość zakup Panasonic'a GZ1500 w cenie ok. 8000tys. Nowy itd. Czy seria HZ ma jakieś realne różnice, warte pogoni za nowszym modelem, różnica cenowa jest konkretna. Może model 2019 GZ wystarczy w zupełności? ;)

Hm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
4 godziny temu, adam3city napisał:

No właśnie. Wygląda na to, że miałbym możliwość zakup Panasonic'a GZ1500 w cenie ok. 8000tys. Nowy itd. Czy seria HZ ma jakieś realne różnice, warte pogoni za nowszym modelem, różnica cenowa jest konkretna. Może model 2019 GZ wystarczy w zupełności? 😉

Hm?

Popatrz na te LG . nano 91. 65 cali kosztuje 5 kpln, za 8 masz 75 cali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, stench napisał:

Popatrz na te LG . nano 91. 65 cali kosztuje 5 kpln, za 8 masz 75 cali.

czytał pan panie tytuł wątku? wymianę poglądów trza wskoczyć do pana B na temat Nano i dyskutować, założyciel wątku wybiera między Oledami a nie starą technologie do sypialni i nocnego oglądania gdzie czerń zepsuje wszystko gdy się pstryknie światło off.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

dobra, dobra, żle zobaczyłem panasa i yślałem że to topowy led.

To na dole napisane jest o przemyśleniach. może zamiast cx tańszy bx ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, adam3city napisał:

No właśnie. Wygląda na to, że miałbym możliwość zakup Panasonic'a GZ1500 w cenie ok. 8000tys. Nowy itd. Czy seria HZ ma jakieś realne różnice, warte pogoni za nowszym modelem, różnica cenowa jest konkretna. Może model 2019 GZ wystarczy w zupełności? 😉

Hm?

bierz panasa ,gz1500 również super model z soundbarem, zobacz test na avforum uk, HDTVPolska,ten OLED prosto z pudła w trybie truecinema naprawdę odbiera bardzo poprawnie,a po kalibracji to referencja studio, plus Panasonic popracował nad szczegółami w czerniach,mi w 65gz950 trafił się idealny panel, praktycznie zero vinietingu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Tylko zastanawiam się czy między GZ a HZ w Panasonicu nie ma jakiegoś 'przeskoku' jakości w panelu albo jego optymalizacji - czy jednak nei warto wziąć nowszy choć droższy.... w sumie i tak wezmę pewnie na jakieś raty 0% więc w impakt to kilkadziesiąt zlotch extra w racie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, adam3city napisał:

raty 0%

nie istnieją raty zero procent:)gdy kupujesz gotówką zawsze możesz te 10,15,% zbić z ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, choć w sieciówkach typu Euro czy MediaExpress w promieniu 50km nigdzie na stanie tych tv nie ma. Dodatkowo już jakieś 'promocje' na kilkaset złotych powrzucali więc 'negocjowanie' może być ciut wirtualne. Ale oczywiście - skoro jest sprzedaż ratalna to ktoś ponosi koszty - kiedyś pracowałem w banku z obszaru consumer finance więc oczywiście rozumiem, że ten sposób finansowania opiera się na koszcie kredytu pokrytym przez sklep, towar mógłby być tańszy za gotówkę ale nie wiem na ile w obecnych warunkach pandemicznych jest nawet z kim rozmawiać ;)) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wybrałem Panasonica HZ. 65cali, jednak duży, dominuje w pokoju i na ścianie, no ale obraz rzeczywiście niezły. Szczególnie w 4K z płyt UHD czy nawet jakiś YouTube czy Netflix. Co nie zmienia faktu, że mimo wszystko jakiś taki 'nienaturalny' w stosunku do jakości/przyjemności oglądania na ekranie z projektorem - używam trybu 'filmmaker'. Chyba tak naturalnie jak projektor to się po prostu nie da - z oczywistych względów. Nie wiem czemu ale nawet trochę oczy bolą - czego nigdy nie miałem z archaicznym LCD czy plazmą czy oczywiście z projektorem. Nie wiem czy to wielkość ekranu w stosunku do odległości czy coś innego.  Hmm.

Odpaliłem wczoraj 'Szeregowca Ryan'a' w 4K - nie zauważyłem że film ma ratio 16:9 (z tego co wyczytałem w necie to w oryginale nagrany był w 1.85 a więc do wersji 16:9 musieli go chyba delikatnie przyciąć). Dziwne, wydawało mi się, że w kinie obraz był jednak szerszy, ale może to złudzenie. W każdym bądź razie na 65calach obraz był 'duży' wypełniając cały ekran 😉 tylko odtwarzając Szeregowca z płyty UHD z odtwarzacza Panasonica - nie miałem już możliwości nic w tv zmienić, wyskakiwał mi tryb obrazu Dolby Vision czy jakoś tak - nie miałem możliwości tego 'filmmaker'... ktoś wie dlaczego? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do filmmaker 

"Nowe telewizory z Filmmaker Mode będą automatycznie wykrywały metadane, gdy odtwarzamy film, czy serial. Wtedy automatycznie usuną upłynnianie obrazu oraz zadbają o to, aby materiał był odtwarzany w tej samej przestrzeni kolorów, z właściwymi proporcjami obrazu oraz klatkażem. To wszystko ma być w rezultacie zgodne z założeniami reżysera. "

Żaden odtwarzacz plików ani płyt nie wysyłka takich danych, to twój odtwarzacz odpowiada za kolory i klatkarz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypróbuj tryb true cinema , kolory na ciepły dwa, płynność ustaw na custom I pierwszy suwak na 10 drugi na 5 , ostrość maks 5 , podświetlenie według uznania czyli maks 30 do nocnego oglądania, kontrast 90. Dolby vision odpala się wszystko automatycznie na 100, kontrast podświetlenie, czyli może być za jasno wieczorem ,u mnie tryb truecinema w gz950 wygląda identycznie niemal ze skalibrowanym JVC z7900

jeśli chodzi o kolory, gdyż robiłem konfrontacje niedawno, owszem na pj ogląda mi się zawsze przyjemniej i więcej tej plazmowej i kinowej maniery o głębi nie wspominając 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darulok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.