Jump to content
IGNORED

Mały pokój + sonarworks


Recommended Posts

Witam mam dwa pytanka, po pierwsze chciałbym dokonać pierwszych adaptacji akustycznych pod "studio", mój pokój ma wymiary 290 x 330. Z racji pozycji okna wolałbym siedzieć na krótszej ścianie, więc w teorii lepiej, jednak po ustawieniu monitorów jeden będzie miał za sobą ścianę, a drugi okno, zatem odpada umieszczenie paneli za nimi. Stąd moje pytanie, lepiej zachować widok na to co za oknem i siedzieć przy krótszej ścianie, czy usiąść na dłuższej ścianie, ale mieć możliwość ustawienia paneli za monitorami. Drugie pytanie dotyczy sonarworks, czy jest to dobra inwestycja czy może lepiej dokupić za tą cenę więcej adaptacji. Z góry przepraszam jeśli pytanie wydaje się być banalne, jednak na internecie jest bardzo dużo treści, więc chciałbym podpytać jeszcze na forum ;)

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, BeatGlass napisał:

Witam mam dwa pytanka, po pierwsze chciałbym dokonać pierwszych adaptacji akustycznych pod "studio", mój pokój ma wymiary 290 x 330. Z racji pozycji okna wolałbym siedzieć na krótszej ścianie, więc w teorii lepiej, jednak po ustawieniu monitorów jeden będzie miał za sobą ścianę, a drugi okno, zatem odpada umieszczenie paneli za nimi. Stąd moje pytanie, lepiej zachować widok na to co za oknem i siedzieć przy krótszej ścianie, czy usiąść na dłuższej ścianie, ale mieć możliwość ustawienia paneli za monitorami. Drugie pytanie dotyczy sonarworks, czy jest to dobra inwestycja czy może lepiej dokupić za tą cenę więcej adaptacji. Z góry przepraszam jeśli pytanie wydaje się być banalne, jednak na internecie jest bardzo dużo treści, więc chciałbym podpytać jeszcze na forum 😉

Ściany są praktycznie równe, sprawdź jak będzie lepiej. Okna za czy z boku i tak i tak średnio 😉

Sonarworks jest super, ale musi być adaptacja, cudów nie ma. Im lepiej na początku, tym lepsze efekty. Możesz się pobawić darmowymi rozwiązaniami, ale do nich i tak potrzebny jest mikrofon pomiarowy i oczywiście interfejs, który jak rozumiem masz.

  • Thanks 1

nagrywamy.com

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, przemak napisał:

...

Okna za czy z boku i tak i tak średnio 😉

...

Ja bym zdecydowanie wolał za -  scena stereo nie ucierpi a okna w lecie można otworzyć i dodać sobie darmowego super pochłaniania, ważnego szczególnie w zakresie niskich, minimalizującego efekty SBIR 🙂

Reszta tak jak napisałeś.

Edited by avilla
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.