Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner Pioneer SC-LX83


jachu000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

Rozglądam się za amplitunerem do KD i uwagę skupiłem na używanym sprzęcie Pioneer SC-LX83. Mam kilka pytań czy ktoś ma ten amplituner i jak on się sprawuje czy lepiej iść w nowy sprzęt. Budżet jaki w tej chwili ma to około 3 max 4k. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam starszy model lx81. Jest to mój pierwszy ampli, więc nie mam porównania z innymi. W kinie daje sobie spokojnie radę. Nie mam żadnych zastrzeżeń. Co więcej, przy bezpośrednim porównaniu w stereo,  pogonił Nada C372 do szafy. Spokojnie wysteruje nawet duże kolumny podłogowe. Multimedia ma niestety przedpotopowe, więc wspomagam się Maliną. Sprawdź jego wymiary, bo to kawał kloca. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, jachu000 napisał:

WItam

Rozglądam się za amplitunerem do KD i uwagę skupiłem na używanym sprzęcie Pioneer SC-LX83. Mam kilka pytań czy ktoś ma ten amplituner i jak on się sprawuje czy lepiej iść w nowy sprzęt. Budżet jaki w tej chwili ma to około 3 max 4k. 

11 letni amplituner? chlopie... Jak juz uzywany to cos z przedostatnich serii a nie takie zabytki.

Onkyo RZ820/830/840

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Pioneer to kawał dobrego sprzętu, ale musisz mieć świadomość, że przy starszym sprzęcie Pioneera jeśli odpukać coś się posypie to będzie problematyczne w naprawie, albo wręcz niemożliwe. Z nowych na twoim miejscu szukałbym Marantza np. SR5015 to niższa klasa, ale chyba nic lepszego w tej klasie nie kupisz.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko spoko ale 3-4k? chyba pogięło.. w tej cenie to się kupuje lx79 lx89 a nie takiego dziada starego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SC- LX to odkrycie pandemii, wcześniej były niedoszacowane. Mam 83, 85 i 901. 83 gra w sypialni i mam zamiar go zastąpić jakim bądź, byle z Atmosem, niepotrzebny mi power Pioneera. 85 używam jako dopałkę 901 do zasilania efektowych i spokojnie mogę zastąpić go wielokanałową końcówką mocy. 83 i 85 mogę sprzedać w cenach  niższych od ogłoszeniowych. Miałem zamiar napisać o zaletach wysokich modeli SC-LX ale skoro wpadłem na pomysł sprzedaży to nie wypada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam Onkyo tx rz 8050 i nie jestem do końca zadowolony. Brakuje mi mocy. Frontowe kolumny to Dynavoice DF8 i średnio sobie z nimi radzi. Przesiadam się na KD ale chcę też żeby dobrze grało w stereo.

Zastanawiałem się też nad OnkyoTX-RZ 900 ale wpadł mi w oko Pioneer starszy ale też według nie wart uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
12 godzin temu, bl4ck napisał:

Wszystko spoko ale 3-4k? chyba pogięło

A gdzie jest napisane w pierwszym poście że on tyle kosztuje? 

 

W dniu 21.04.2021 o 22:52, jachu000 napisał:

Budżet jaki w tej chwili ma to około 3 max 4k

@bl4ck co tutaj widzisz ??? Jest wyraźnie napisane że dysponuje założyciel tematu kwotą 3 max 4 tys zł a nie że Pioneer lx83 kosztuje tyle... kłania się czytanie ze zrozumieniem...

Od siebie dodam że budżetowy nowy sprzęt to chłam i nic tego nie zmieni, przykład nowa Yamaha z nr 6 nie ma 4K 120hz HDR a takie achy były... jak już to iść w coś dzielonego, zagra znacznie lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam swojego ponad pół roku. Głośniki do kina mam bez rewelacji, ale jestem bardzo zadowolony. Największym zaskoczeniem dla mnie było to, że w stereo spokojnie wygrał z moim Nadem C372, a porównując nawet z Atollem Am200 nie było wstydu. Kolumny Wiggart Enzo. Przegrał budową sceny w głąb.  Lepszy był na basie, gdzie Atoll był mniej dokładny, trochę rozmazany. Pionek za to pięknie trzymał rytm i kontrolę. Atolla nazwał bym jako miodowy, słodki, a Pioneera jako czysty i rześki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.04.2021 o 13:18, rafa napisał:

11 letni amplituner? chlopie... Jak juz uzywany to cos z przedostatnich serii a nie takie zabytki.

Onkyo RZ820/830/840

Obecne amplitunery w zasięgu mojego budżetu są małej mocy a ten zabytek, który kosztował swego czasu prawie 11k ma power. Sam już nie wiem co mam robić. 7.1 w zupełności mi wystarczy bez atmos.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest w dobrym stanie i cenie , to się nie zastanawiaj tylko bierz. Na każdym forum panuje moda na określone sprzęty, więc jak nie masz tego, co większość, to na pewno nie zagra. Te Pionki to były modele topowe. Brzmieniowo będą ciągle w czołówce, tylko bajerami będą odstawać. Mają wejścia i wyjścia analogowe, więc w razie czego łatwo je rozwiniesz . Jako końcówki robią Ice Powery o niemałej mocy, więc wysterujesz tym raczej każde kolumny. Ja używam swojego głównie do filmów w DTS HD MA i jestem bardzo zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, jachu000 napisał:

Obecne amplitunery w zasięgu mojego budżetu są małej mocy a ten zabytek, który kosztował swego czasu prawie 11k ma power. Sam już nie wiem co mam robić. 7.1 w zupełności mi wystarczy bez atmos.

Pod względem samej wydajności prądowej to na pewno jest OK. Tylko żebyś potem nie żałował że nie obsługuje któregoś z współczesnych formatów. Przyjrzyj się standardom złącz hdmi, rozdzielczości i ilości klatek przy danej rozdzielczości. Jak tu nie ma dla ciebie nic co by ci brakowało to przecież nikt ci nie broni kupować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.04.2021 o 00:02, jachu000 napisał:

W tej chwili mam Onkyo tx rz 8050

Ja się pogubilem. Czy kino domowe obsługuje amp. stereo ? Porównałem kiedyś TX-SR 805 z SC-LX 83 głośno na wymagających kolumnach . Onkyo szybko miał przester a Pioneer ani zipnął. Onkyo skromny, szczupły dźwięk , Pioneer tłusty i konkretny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, WARMSTONE napisał:

Ja się pogubilem. Czy kino domowe obsługuje amp. stereo ? Porównałem kiedyś TX-SR 805 z SC-LX 83 głośno na wymagających kolumnach . Onkyo szybko miał przester a Pioneer ani zipnął. Onkyo skromny, szczupły dźwięk , Pioneer tłusty i konkretny.

Napisałem że chcę się przesiąść na KD a mam amplituner stereo. 

Więc Twoim zdaniem Pioneer SC-LX 83 to zdecydowanie lepszy wybór niż Onkyo?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, jachu000 napisał:

Więc Twoim zdaniem Pioneer SC-LX 83 to zdecydowanie lepszy wybór niż Onkyo?

Onkyo jest znakomity ale ja przy nim po 20 minutach usypiam. Nie lubię używać słowa dynamiczny w odniesieniu do sprzętu ale SC- LX 8x jest mistrzem w tym co sobie większość wyobraża mówiąc dynamika. 85 + bluetoth+ wifi+pilot (instrukcje i karton ) mogę ci wysłać za pobraniem na próbę,  sam ocenisz. Jak się nie spodoba to odeślesz. Nie obrażę się. Jezeli jesteś zainteresowany to pisz prywatnie. Sam zaproponuj cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.04.2021 o 13:18, rafa napisał:

11 letni amplituner? chlopie... Jak juz uzywany to cos z przedostatnich serii a nie takie zabytki.

Onkyo RZ820/830/840

A co byś polecał o takiej mocy w budżecie do 3/4k?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.