Skocz do zawartości
IGNORED

śrut ołowiany


mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wie gdzie można śrut nabyć w jakiejś przystępnej cenie? Firma Troks rozprowadza 6kg buteleczki za ok. 120 zł sztuka. Nie znam się na cenach metali, ale wydaje mi się, że to chyba dośc drogo. A może ktoś ma jakiś inny patent, używa jakiegos innego materiału o ciężarze właściwym dużo wiekszym od piasku a tanim?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chora cena. Miałem kiedyś trochę czegoś w rodzaju blachy ołowianej którą kupiłem za grosze. Swoją drogą to ołów można roztopić na kuchence.....może by tak zalać standzik. Gorzej jak lakier zejdzie z drugiej strony no i potem to chyba dźwig by trzeba zamówić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

No wlasnie. Olow w postaci srutopodobnej jest niestety najwygodniejszy w uzyciu. Moze da sie kupic jakies odpady po produkcji amunicji mysliwskiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jeśli masz w pobliżu jakiś skup złomu to pójdź tam i poszukaj - powinni mieć na 99%. Kupisz to za grosze - najlepiej w postaci blachy bo można ją później łatwo pociąć albo przetopić. Staraj się raczej unikać ołowiu z akumulatorów - bo zazwyczaj strasznie zasyfiony (no chyba, że go ktoś już wcześniej przetopił).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popytaj w hurtowniach lub sklepach wętkarskich.Ja dostałem 5gramowe kuleczki ołowiane w hurtowni własnie i zapłaciłem za 10kg ok. 110zł , może dostaniesz gdzieś jeszcze taniej:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze tak nasypac do stendu grysu granitowego?? Ciezar wlasciwy wiekszy niz piasku, a ze zdobyciem raczej nie powinno byc problemu (w szwecji to nawet gratis mozna zdobyc:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Wiem, że są problemy z dostaniem śrutu ołowianego do wypełnienia różnych audiofilskich konstrukcji. Sam przez to ostatnio przechodziłem. Chciałem kupić do wypełnienia rur do standów śrut stalowy lub ołowiany. Ceny jednego i drugiego są bardzo wysokie. Śrut ołowiany w firmach zajmujących się sprzedażą śrutu kosztuje 18 zł za kg plus VAT.

W końcu namierzyłem na Allegro sprzedawcę, który robi/sprzedaje śrut ołowiany jako balast dla płetwonurków. Zrobili mi taki śrut jaki chciałem, czyli nieregularna średnica między 1 mm a 4 mm. Śrut kosztuje 12 zł za kilogram. Koszt wysyłki (do 30 kg) to 33 zł. Śrut dostałem 4 dni po złożeniu zamówienia. Mail do dostawcy śrutu to: [email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może taki balast się sprawdzi. Ciężki i nie za drogi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co o tym sądzicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej śrut i w sklepie metalowym kup plomby ołowiane (8mm). Spokojnie tym wypełnisz standy. Sprzedawane sa w paczkach cos po 5, 10 itp kg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie strasznie kombinujecie

mam dobre kolumienki meterkow do naglosnienia 30 :) duzo mebelkow a chcialem aby dzwiek niebyl zaklocony odbijajac sie od mebli zrobilem solidne podstawy standy z plyty okleinowanej

do kupienia wszedziej tam gdzie robia meble.

zaczalem walke z wypelnianiem standow i po wielu probach i poszukiwaniach kumpel doradzil mi.

zajzyj na allegro poszukaj balastu:)

znalazlem

rozsadna cena gosc ugodowy

nick: kellix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

śrut do obciążenia standów i kolumn itp (numer 583374255)

z tego co wiem ma tez srut olowiany po ok 12-13zł

 

wyliczylem ze potrzebuje 50kg utargowalem 20 Pln-ow za 2 dni mialem towar u siebie

zna sie na rzeczy to po pierwsze, a po drugie ma duzo racji, bo odradza stosowania ołowiu

to trucizna ktora pod wplywem wibracji unosi sie po calym mieszkaniu wnika przez skóre i pluca !!

tajemnica w dobrze wygluszonych standach tkwi w tym aby byly ciezkie i nie brzeczaly !!! nie drzalo to co jest w srodku

drzy wszystko co sie wsypie i jest luzne a przez to powoduje zmiane brzmienia kolumn !!

zarowno on jaki i kumpel a nie znaja sie osobiscie doradzili zeby standy zasypywac goracym ok 100stopni rozgrzanym balastem warstwami przelewanymi zwykla parafina ze swieczek !!! tak aby wewnatrz standow uzyskac monolit ze srutu i wosku!!!

efekt zaje...... :) twarde sztywne i ciezkie jak cholera a przedewszystkim w 100% wyglusza wnetrze standow pochlania drgania wychodzi po normalnej cenie i nie TRUJE LUDZI !!!! czyli mnie i rodziny !!!!!!!!!!

odradzam pakowanie olowiu poniewaz jest 3x drozszy wcale nie jest ciezszy, olow to trucizna, efekt wygluszenia wcale nie lepszy wiem bo sprawdzilem !!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabawy z wypelnianiem piachem betonem bazaltem granitem czy innymi śmieciami obkładanie tego jeszcze szmatami to po prostu pomylka koledzy glupota do N-tej potegi :) !!!!

2 miesiace bezsensownych prob czytania postow maili i prob !!!

robta co chceta :) ale ze wszystkich patentow ten jest najlepszy najskuteczniejszy najtanszy i najzdrowszy.

pozdrawiam i ide walnac sie na sofe i posluchac dobrej muzy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masza1968 staral sie handlarzyna jak mogl ale i tak nie udalo sie HE HE nie wiem czy to on jest taki glupi czy mysli ze my jestesmy glupsi od niego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

kfadrato ośla łąko ....:)

kupilem 97kg do swoich standow bo mam normalne glosniki a nie pierdziawki jak ty wiec i podstawy sa konkretne.

widze ze masz mizerne pojecie a siedzisz tu i piep..... tylko poto zeby cos napisac coklolwiek aby byc widocznym.

Gwarantuje Ci ze jesli chodzi o rozum i poziom inteligencji i ilosc oleju i rozumu w glowie twojego wystarczy na napelnienie zaledwie kapsla po browarze zaś woim moglbym obdzielic 3-4 pokolenia Twojej rodziny.

Co do handlarza jak chcesz olow to powiem ci ze to on mi odradzil zakup i mimo ze poczatkowo sie upieralem przy olowiu pozniej przy tanszych pląbach ale gdy wyslal mi probke za ktora zaplacilem tylko za wysylke. biorac prawie 100kg opuscil cene i odliczyl to co zaplacilem za wyslanie probki

idz baw sie w piaskownicy a nie zasmiecasz fora

jelli kiedykolwiek w zyciu uda ci sie odlozyc na wzm lampowy i porzadne JBL woczas staniesz sie godnym partnerem dla mnie do rozmowy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżasz wątek ni z dupy ni z oka po 2 latach informując co , u kogo można kupić i

jesteś oburzony na reakcję?

Poza tym wyglądasz mi na takiego jasia_smietane albo czulego _wojtka z tymi twoimi

kapslami od browaru, zbieraniem na lampę i jbl-e hehe.

Z taka prowokacją to na tym forum cię szybciutko zajadą :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto poprzednie posty audofila_leona, zdecydowanie godny zaufania śrutman :))) :

 

 

audiofil_leon 16 Mar 2009, 21:34

mail do kellix -a :)

[email protected]

pokaż cały temat śrut ołowiany

audiofil_leon 16 Mar 2009, 21:33

Witajcie strasznie kombinujecie

mam dobre kolumienki meterkow do naglosnienia 30 :) duzo mebelkow a chcialem aby dzwiek niebyl zaklocony odbijajac sie od mebli zrobilem solidne podstawy standy z plyty okleinowanej

do kupienia wszedziej tam gdzie robia meble.

zaczalem walke z wypelnianiem standow i po wielu probach i poszukiwaniach kumpel doradzil mi.

zajzyj na allegro poszukaj balastu:)

znalazlem

rozsadna cena gosc ugodowy

nick: kellix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

śrut do obciążenia standów i kolumn itp (numer 583374255)

z tego co wiem ma tez srut olowiany po ok 12-13zł

 

wyliczylem ze potrzebuje 50kg utargowalem 20 Pln-ow za 2 dni mialem towar u siebie

zna sie na rzeczy to po pierwsze, a po drugie ma duzo racji, bo odradza stosowania ołowiu

to trucizna ktora pod wplywem wibracji unosi sie po calym mieszkaniu wnika przez skóre i pluca !!

tajemnica w dobrze wygluszonych standach tkwi w tym aby byly ciezkie i nie brzeczaly !!! nie drzalo to co jest w srodku

drzy wszystko co sie wsypie i jest luzne a przez to powoduje zmiane brzmienia kolumn !!

zarowno on jaki i kumpel a nie znaja sie osobiscie doradzili zeby standy zasypywac goracym ok 100stopni rozgrzanym balastem warstwami przelewanymi zwykla parafina ze swieczek !!! tak aby wewnatrz standow uzyskac monolit ze srutu i wosku!!!

efekt zaje...... :) twarde sztywne i ciezkie jak cholera a przedewszystkim w 100% wyglusza wnetrze standow pochlania drgania wychodzi po normalnej cenie i nie TRUJE LUDZI !!!! czyli mnie i rodziny !!!

odradzam pakowanie olowiu poniewaz jest 3x drozszy wcale nie jest ciezszy, olow to trucizna, efekt wygluszenia wcale nie lepszy wiem bo sprawdzilem !!!!!!

pokaż cały temat śrut ołowiany

audiofil_leon 16 Mar 2009, 21:32

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmagałem się z problemem z basem dudniącym. Wypełnianie komory balastowej nie dało efektu/ dało efekt poniżej moich możliwości percepcji. Grys ogrodowy może posłużyć do testów - do dostania w każdym markecie budowlanym.

Wydawanie CIĘŻKICH pieniędzy na balasty serdecznie odradzam.

Pozdro!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.