Skocz do zawartości
IGNORED

HiFiMAN Sundara - czy warto?


dementor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.06.2021 o 19:35, dementor napisał:

Gdy wrócą pieniądze na konto, zamówię dla porównania AKG K702 i DT990 i 880.

mam 990tki { wer 250ohm}i k702   { przestrzeń i  wypchnieta  srednica}  jak  je  załozysz   na  glowe  po  sobie   odczujesz  w   702   ubytek  basu   wzgl  990  i  i m odwrotnie   w  990tkach   bas  jest  nieco   zbyt  ciapowaty ,   i  teraz  najwazniejsze ---   ostatnio    nakupiłem  sprzetu   i  jak  sie  okazuje   najwazniejsze -  bdb   zródło   i  wydajny   wzmak  amp.

pod   co  podpinasz  te  słuchawki ?

     

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, pinatubo napisał:

pod   co  podpinasz  te 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

     

MC  MA252, Audiolab 6000A lub Schiit Magni Heresy (to ostatnie dopiero leci do mnie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, pinatubo napisał:

990tki

Ale PRO czy Edition?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pro open full mod

6 godzin temu, dementor napisał:

MC  MA252, Audiolab 6000A lub Schiit Magni Heresy (to ostatnie dopiero leci do mnie)

makintosz  audiolab      i herezja       no niewiem czy 990 tki i 702-ki to  nie bedzie mezalians

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. 

Które z wymienionych w temacie słuchawek charaktersyzuje się obszerniejszą sceną i większą szczegółowością? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
12 godzin temu, pinatubo napisał:

 no niewiem czy 990 tki i 702-ki to  nie bedzie mezalians

będzie 🙂 bierz Anandy albo Audeze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pieniądze się zgadzają, plus dołożyłem do puli znacznie więcej. Skoro to taki mezalians - co propnujecie jeszcze do odsłuchania poza Anandy i Audeze? Muszą być otwarte.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dementor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  z tych  tanszych  to  takstary  hf580  planarne  otwarte mam  je  i  czasami sa  lepsze  od   hm 400i,     a  propo  hifimanów to    nowe   400se  ale  gorsze  od  sundar  .

     quad era1 -planary nieco  drogie     i  malo  dostepne    ale  niby  ok  

       moze  cos  od  akg   ale  drozsze  wypusty     712   -812   do przesluchania

      od  beyerdynamica      t1     tygry   seria  T   czyli tesla   

   no  i   philips  fidelio  x2   lub  x2hr       -  rozrywkowe  granie ,  x3   nie  sluchalem

   focal  elear   -podobno    najlepsze  z  focali  

 synyhajzera   ----  560  ,  660   ni  i  moze  800tki 

   monoprice   sera  100  -60  -50 -  planary   , podobne  przetworniki  do hf580 

   no  i    wynalazek   sivga  p2  , calkim dobrze oceniane planary  i bładne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 12.06.2021 o 22:47, dementor napisał:

Ok, pieniądze się zgadzają, plus dołożyłem do puli znacznie więcej. Skoro to taki mezalians - co propnujecie jeszcze do odsłuchania poza Anandy i Audeze? Muszą być otwarte.

MrSpeakers AEON Flow Open i Sendy Audio Aiva

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rucia1

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Były dalsze testy słuchawek ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
W dniu 4.06.2021 o 19:35, dementor napisał:

Gdy wrócą pieniądze na konto, zamówię dla porównania AKG K702 i DT990 i 880.

 

I jak tam sytuacja? Co się ostało, który model wrócił z tarczą? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Temat odsłuchów niestety przesunął się w czasie z powodu dość długiego urlopu /pierwszego od kilku lat.../. Od jutra zaczynam komponować zestawy nowych słuchawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Po długich testach, odsłuchach i próbach wskazania wyższości jednych słuchawek nad drugimi, wszystkie zostały zwrócone a herezja sprzedana. Pozostały jedynie moje stare SHP i odnowione HD650. Nie jest tak, że AKG/HiFiMan/Monoprice i inne są złe. Wręcz przeciwnie. To ja nie jestem w stanie przekonać się do słuchawek jako takich. Słuchanie muzyki przy pomocy jakichkolwiek słuchawek nie sprawia mi tyle przyjemności co poprzez kolumny, mało tego - bardzo mnie irytuje. Nie jest wydarzeniem muzycznym a jedynie rozbieraniem wszystkiego na czynniki pierwsze.

Naturalna scena dźwiękowa, a w zasadzie jej brak - podobnie jak słyszalnych warstw, wyostrzenia detali - które powinny być dopełnieniem a wychodzą na pierwszy plan i rozpraszają, brak prawdziwego drive w gitarach elektrycznych, zadzioru (ale takiego naturalnego) instrumentów blaszanych, wokale które plują mi w ucho itd. itp...

Słuchawki jednak pozostaną u mnie w roli jak do tej pory - bardzo okazjonalne słuchanie, raczej wymuszone sytuacją.

Myślę że ilość czasu oraz pieniędzy zainwestowanych w sprzęt, akustykę, okablowanie które mi odpowiada, odstawia o kilka długości odsłuchy na słuchawkach.

Zaznaczam, że to jedynie moje subiektywne zdanie.

W czasach gdy zaczynałem ze sprzętem, wpięcie słuchawek było niesamowitym zjawiskiem, obecnie ich wypięcie daje mi radość ze słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A są jakieś planarne, które grają tak równo (wg mnie) jak HD600?

Jedyne planary jakich słuchałem to Monolith M1570 i urzekły mnie przedstawieniem szczegółów, detali w dużo większym stopniu niż HD600. Brałbym je gdyby nie momentami lubiły "zakłóć" wysokimi mimo iż słuchałem na lampowcu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, dementor napisał:

To ja nie jestem w stanie przekonać się do słuchawek jako takich. Słuchanie muzyki przy pomocy jakichkolwiek słuchawek nie sprawia mi tyle przyjemności co poprzez kolumny, mało tego - bardzo mnie irytuje. Nie jest wydarzeniem muzycznym a jedynie rozbieraniem wszystkiego na czynniki pierwsze.

Jakbym siebie słyszał sprzed dwóch lat 🙂, więc doskonale rozumiem. 

Mnie w końcu do słuchawek przekonał dobry DAC/amp z crossfeed i EQ (RME) i dość nietypowe słuchawki (Nighthawk). Ale sprzętu słuchawkowego używam w innym niż zestaw stereo pomieszczeniu i traktuje to jako inne doświadczenie obcowania z muzyką. Na razie mi się bardzo podoba.

2 godziny temu, naczesany napisał:

momentami lubiły "zakłóć" wysokimi

Sundary nie zakłują i sa bardzo równe, właśnie je mam na głowie 🙂. A jeżeli chcesz nieco lepiej, to może HifiMan Ananda?

W osobnej lidze masz Audeze LCD-X i Hifiman Arya.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Terrapin

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Mam Hifiman Sundara 2018 i Beyerdynamic DT 1990 Pro.

Pierwsze co rzuca się w ucho to mniejsza ilość basu w Sundara 2018

Ponadto ilość akcesoriów, wygoda, regulacja ustawień pałąka i jakość wykonania również jest mniejsza w Sundara 2018

Na forach użytkownicy narzekają również na kontrolę jakości produkcji Hifiman Sundara 2018 i zgodnie w większości recenzji zalecają wymianę kabla.

Mimo to większość recenzentów faworyzuje pod względem jakości reprodukcji dźwięku Hifiman Sundara 2018 nad Beyerdynamic DT 1990 Pro m.in. z uwagi na jakość wysokich tonów, scenę muzyczną i pozycjonowanie oraz cenę.

Ja mój egzemplarz Hifiman Sundara 2018 używam z mobilnym wzmacniaczem z DAC Beyerdynamic Impacto Universal

Ta konfiguracja rozwiązała problem z wymianą kontrowersyjnego stockowego kabla, ponieważ Beyerdynamic Impacto Universal jest zintegrowany z bardzo elastycznym i cienkim kablem 2x 3,5 mm. 

Beyerdynamic DT 1990 Pro używam m.in. z Audioquest Dragonfly Red, Lotoo Paw S1 i Luxury Precision W1.

Nie jestem audiofilem, nie choruję na tą chorobę cywilizacyjną atakującą szczególnie majętnych, starszych i samotnych Panów, i preferuję Beyerdynamic DT 1990 Pro za całokształt swojej oferty.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marcinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rott319 napisał:

preferuję Beyerdynamic DT 1990 Pro za całokształt swojej oferty.

A konkretnie jakie ma przewagi ten model (DT 1990) nad Sundara?

Potwierdzasz...

1 godzinę temu, rott319 napisał:

faworyzuje pod względem jakości reprodukcji dźwięku Hifiman Sundara 2018 nad Beyerdynamic DT 1990 Pro m.in. z uwagi na jakość wysokich tonów, scenę muzyczną i pozycjonowanie oraz cenę.

...czy się nie zgadzasz?

Na końcu zdania z cytatu "cenę" czy powinno być "scenę"?

DT 1990 to w zgodnej opinii najlepszy model z całej rodzinki 7-ek i 9-tek. Wybrałeś te właśnie w ciemno czy po porównaniach z innymi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
9 godzin temu, kieron napisał:

A czy ktoś porównywał Sundarę do Meze 99 classic? Cenowo są porównywalne, a meze wychwalane tak samo jak sundara...

Kwestia co kto lubi. Meziaki są cieplejsze i bardziej muzykalne. Sundara neutralna, bardzo szybka i detaliczna. Co komu w duszy gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 4/26/2021 at 6:18 AM, Ghotti said:

a ktoś ma może porównanie Sundara vs Monoprice Monolith M1070 ? Cena jest podobna. Monolith podobno bardzo udana konstrukcja.

M1070 to zajebiste słuchawki. Mam je kilka miesięcy i jak dla mnie to po prostu heroina! Wokale i bass zupełnie odurzające. Próbowałem po nich kilka o wiele droższych modeli - Focal Elear (nie porownywalnie gorsze), Focal Celestee (porownywalnie gorsze) i (dzisiaj) Hifiman Arya - porównywalnie lepsze i wygodniejsze ale moze tak na maksymalnie 5% i na pewno nie lepszy bass ani wokal ale coś w nich jest. Słucha się lekko i naprawde przyjemnie ale niestety anioł w nich nie śpiewa prosto do mózgu jak w M1070 a i bas też nie tak soczysty i mięsisty. Są natomiast bardziej analityczne i o wiele jaśniejsze i poprawniejsze (lecz na pewno nie przyjemniejsze w słuchaniu w mojej opinii). Wszystkie powyższe słuchałem z zamiarem zakupu i, muszę zaznaczyć, że nie jestem liczykrupą, wręcz przeciwnie, byłem napalony jak cholera, ale pierwsze 2 były po prostu gorsze a trzecie pomimo że (nie we wszystkim) lepsze to za 6-krotność ceny nie zdecydowałem się niestety bo stosunek jakości do ceny miażdżący na niekorzyść Hifimanów. M1070 kupiłem na wyprzedaży od Monoprice za 243 euro i był to strzał jak szlag. Napędzone budżetowo przez Bursona Playa na vividach, używanego jako DAC/preamp, i przepuszczonego przez Fiio Alpen2 (sam Burson za surowy dla mnie, starego Technicsowca, więc musiałem sobie trochę zwiszejpować). Nie piszę normalnie po forach ale, za namową żony właściwie (dobrego człowieka jak na kobietę, lol), postanowiłem się podzielić, bo naprawdę nie trzeba wydawać jakichś wielkich pieniędzy żeby odlecieć. M1070 to po prostu HEROINA (zapożyczone od kolegi, który tak jednym słowem je opisał gdy włożył je na uszy). I naprawdę coś w tym jest. Po trzech misiącach nadal mam trudności żeby robić cokolwiek na kompie podczas słuchania na nich bo one po prostu odurzają i człowiek zastyga jakby się zdrowo (?!) przejarał, więc "na codzień" używam moich starych Bayerkow DT990 Edyszyn a M1070 właściwie tylko do muzyki. Nie silę się nawet na dokładniejszą próbę opisania brzmienia bo było by to dla mnie równie trudne jak zatańczenie o malowaniu, natomiast nie jestem sobie w stanie wyobrazić, że ktokolwiek mógłby być nie zadowolony z M1070 (chyba, że mu na nogę spadnie i palca zmiażdży bo dosyć ciężkie są dziady).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sundara grają rozdzielczo, średnica może delikatnie ocieplona, ale w dużej mierze zależy od reszty zestawu jaki masz, ponieważ słuchawki te dobrze przekazują charakter grania wzmacniacz i DACa. Niskie tony mają dobrą kontrolę, a ich ilość nie jest nadmierna i nie jest głównym punktem grania. 

W dniu 29.12.2022 o 21:42, iFi Audio napisał:

Sundara neutralna, bardzo szybka i detaliczna.

Są szybkie, ale najnowsze Sundary zamknięte Closed-Back są szybsze i z jeszcze lepszą kontrolą niskich tonów. Bardzo detaliczna to bym powiedział, że jest Arya🙂

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozważasz Sundary to polecam odsłuchać model niższe HE400SE, mi bardziej podpasowały od Sundar, wydają się bardziej zrównoważone tonalnie, jest sporo opinii na internecie gdzie inni mają te same odczucia. 

Meze 99 Classics to kompletnie inne granie, ciepłe, muzykalne, lepsza głębia i dużo basu. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE400se to też dobrze grające słuchawki, ale z inną prezentacją dźwięku. Sundara gra bardziej bezpośrednio, dźwięki są bliżej uszu, z większą dokładnością, natomiast w HE400se, pierwszy plan gra trochę dalej, dając trochę więcej przestrzeni. W razie chęci porównania, możemy wysłać oba modele do sprawdzenia.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.06.2021 o 14:22, Rucia1 napisał:

Niekoniecznie Ananda są zdecydowanie szybsze albo sendy aiva

Ananda do rocka i metalu ? co sądzisz? czym napędzasz? czy porównywałaś do XS?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.09.2021 o 12:36, dementor napisał:

Słuchawki jednak pozostaną u mnie w roli jak do tej pory - bardzo okazjonalne słuchanie

Ja podobnie podszedłem do wyboru słuchawek . Zdecydowałem się na niższy model Hifiman HE-400i wersja 2020.

Moim zdaniem, z dobrym gniazdem słuchawkowym moje opinie są zblizone do recennzji P.Ryki : 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiem, że nie za bardzo należy się opierać na recenzjach, a bardziej na własnych odsłuchach, ale zamówiłem je z opcją możliwości zwrotu. Po kilku dniach testowania uznałem, że są w parze ze wzmacniaczem hybrydowym dobrym setem. 

Daja naprawdę przyjemność słuchania, są niezbyt ciężkie, dobrze leżą na mojej głowie.  Poważnym mankamentem był jednak firmowy kabel, nie dość, że dla mnie za krótki, to jeszcze sztywny, zwijający się. Koszmarek, jednym słowem.

Skontaktowałem się z Jimmim Dragonem z forum MP3 Store, otrzymałem dokładne objaśnienie różnych wersji okablowania, które stosuje i zamówiłem 3 metrowe kabelki najbardziej mi odpowiadające. Bardzo solidnie wykonane, z czerwonymi akcentami , do tego elastyczne, ale co najważniejsze, podniosły estetykę dźwięku na wyższy poziom. Jak będziesz na etapie doboru kabli do słuchawek, ta opcja moim zdaniem warta uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
W dniu 26.04.2021 o 07:18, Ghotti napisał:

a ktoś ma może porównanie Sundara vs Monoprice Monolith M1070 ? Cena jest podobna. Monolith podobno bardzo udana konstrukcja.

Cześć Panowie. Odgrzewam kotlet ponieważ dziś przyjadą do mnie zamówione sundary. 
Dwa może trzy lata temu szukałem swoich pierwszych „pożądnych” słuchawek i tak dowiedziałem się o czymś takim jak planary. Później trafiłem na 400i/se jako polecane na pierwszy niezbyt drenujący budżet kontakt z materią. Temat mnie zaintrygował ale wpadły mi w ręce nowe fidelio x2 i już zostały. 
teraz przy okazji odświeżania innych podzespołów wziąłem na próbę sundary,  ktore maja rzesze zwolenników a cena jest bardzo przystępna. W zasadzie decyzja była prosta bo w tej cenie nie mogłem znaleźć innych równie chwalonych otwartych planarow. 
teraz czytam posty z roku 21 i sprawdzam Wasze inne propozycje z tamtych lat. I tak monolith kosztuje dziś najtaniej 1690 a dt1990pro kolo 2k. 
czy biorąc pod uwagę fakt ze aktualna cena za sundary to niecałe 1300 potraficie wskazać jakiegoś bliskiego konkurenta w tej cenie?

W dniu 13.06.2021 o 12:14, pinatubo napisał:

fidelio  x2   lub  x2hr       -  rozrywkowe  granie

Możesz rozszerzyć myśl(jeśli jeszcze bywasz na forum)? Spotkałem się z tym określeniem wcześniej. I powiem ze grając bez wykorzystania wzmacniacza słuchawkowego - bez korekcji - faktycznie grały mocno basowo z wycofanym wokalem. Po korekcji dało się to unormować przy czym dalej dało się odczuć lekkie wycofanie średnicy. 
Po połączeniu z posiadanym przeze mnie Aune XS1 wszystko się uporządkowało. Nie potrzebuje żadnej korekcji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Stary Grzyb napisał:

Możesz rozszerzyć myśl(jeśli jeszcze bywasz na forum)? Spotkałem się z tym określeniem wcześniej. I powiem ze grając bez wykorzystania wzmacniacza słuchawkowego - bez korekcji - faktycznie grały mocno basowo z wycofanym wokalem. Po korekcji dało się to unormować przy czym dalej dało się odczuć lekkie wycofanie średnicy. 
Po połączeniu z posiadanym przeze mnie Aune XS1 wszystko się uporządkowało. Nie potrzebuje żadnej korekcji. 

Dobra już wiem o co chodzi ;] posłuchałem sobie sundary i czuć różnice. Nie mając porównania przyjmowałem brzmienie X2hr jako jedyne właściwe ponieważ wydawało się zrównoważone. Kiedy usłyszałem swoje ulubione utwory na Hifimanach stwierdziłem, że brzmią lepiej. 

Z jeden strony uważałem, że na Aune bas nie dominuje i wszystko się wyrównuje, z drugiej czasami na Sundarach brakuje mi basu (szczególnie przy mocniejszych brzmieniach) to i tak stwierdzam, że całościowo Sundary grają naturalniej i tego się lepiej słucha. Na Philipsach utwory są dociążone basem. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 18.09.2021 o 12:36, dementor napisał:

Po długich testach, odsłuchach i próbach wskazania wyższości jednych słuchawek nad drugimi, wszystkie zostały zwrócone a herezja sprzedana. Pozostały jedynie moje stare SHP i odnowione HD650. Nie jest tak, że AKG/HiFiMan/Monoprice i inne są złe. Wręcz przeciwnie. To ja nie jestem w stanie przekonać się do słuchawek jako takich. Słuchanie muzyki przy pomocy jakichkolwiek słuchawek nie sprawia mi tyle przyjemności co poprzez kolumny, mało tego - bardzo mnie irytuje. Nie jest wydarzeniem muzycznym a jedynie rozbieraniem wszystkiego na czynniki pierwsze.

Naturalna scena dźwiękowa, a w zasadzie jej brak - podobnie jak słyszalnych warstw, wyostrzenia detali - które powinny być dopełnieniem a wychodzą na pierwszy plan i rozpraszają, brak prawdziwego drive w gitarach elektrycznych, zadzioru (ale takiego naturalnego) instrumentów blaszanych, wokale które plują mi w ucho itd. itp...

Słuchawki jednak pozostaną u mnie w roli jak do tej pory - bardzo okazjonalne słuchanie, raczej wymuszone sytuacją.

Myślę że ilość czasu oraz pieniędzy zainwestowanych w sprzęt, akustykę, okablowanie które mi odpowiada, odstawia o kilka długości odsłuchy na słuchawkach.

Zaznaczam, że to jedynie moje subiektywne zdanie.

W czasach gdy zaczynałem ze sprzętem, wpięcie słuchawek było niesamowitym zjawiskiem, obecnie ich wypięcie daje mi radość ze słuchania.

IMHO słuchawki nigdy nie zastąpią kolumn Hi-Fi, ale to wcale nie oznacza, że słuchanie muzyki ma być czymś męczącym. Lubię moje Monolith 1060 ale uwielbiam moją studyjną Yamahę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.