Jump to content
IGNORED

HiFiMAN Sundara - czy warto?

dementor
 Share

Recommended Posts

W dniu 4.06.2021 o 19:35, dementor napisał:

Gdy wrócą pieniądze na konto, zamówię dla porównania AKG K702 i DT990 i 880.

mam 990tki { wer 250ohm}i k702   { przestrzeń i  wypchnieta  srednica}  jak  je  załozysz   na  glowe  po  sobie   odczujesz  w   702   ubytek  basu   wzgl  990  i  i m odwrotnie   w  990tkach   bas  jest  nieco   zbyt  ciapowaty ,   i  teraz  najwazniejsze ---   ostatnio    nakupiłem  sprzetu   i  jak  sie  okazuje   najwazniejsze -  bdb   zródło   i  wydajny   wzmak  amp.

pod   co  podpinasz  te  słuchawki ?

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

6 godzin temu, pinatubo napisał:

pod   co  podpinasz  te 

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

MC  MA252, Audiolab 6000A lub Schiit Magni Heresy (to ostatnie dopiero leci do mnie)

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dataOK:
---

pro open full mod

6 godzin temu, dementor napisał:

MC  MA252, Audiolab 6000A lub Schiit Magni Heresy (to ostatnie dopiero leci do mnie)

makintosz  audiolab      i herezja       no niewiem czy 990 tki i 702-ki to  nie bedzie mezalians

dataOK:
---

z tych  tanszych  to  takstary  hf580  planarne  otwarte mam  je  i  czasami sa  lepsze  od   hm 400i,     a  propo  hifimanów to    nowe   400se  ale  gorsze  od  sundar  .

quad era1 -planary nieco  drogie     i  malo  dostepne    ale  niby  ok  

moze  cos  od  akg   ale  drozsze  wypusty     712   -812   do przesluchania

od  beyerdynamica      t1     tygry   seria  T   czyli tesla   

no  i   philips  fidelio  x2   lub  x2hr       -  rozrywkowe  granie ,  x3   nie  sluchalem

focal  elear   -podobno    najlepsze  z  focali  

synyhajzera   ----  560  ,  660   ni  i  moze  800tki 

monoprice   sera  100  -60  -50 -  planary   , podobne  przetworniki  do hf580 

no  i    wynalazek   sivga  p2  , calkim dobrze oceniane planary  i bładne.

dataOK:
---

• Moderatorzy
W dniu 12.06.2021 o 22:47, dementor napisał:

Ok, pieniądze się zgadzają, plus dołożyłem do puli znacznie więcej. Skoro to taki mezalians - co propnujecie jeszcze do odsłuchania poza Anandy i Audeze? Muszą być otwarte.

MrSpeakers AEON Flow Open i Sendy Audio Aiva

Edited by Rucia1

dataOK:
---

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

• 3 weeks later...
  • Moderatorzy

Były dalsze testy słuchawek ?

dataOK:
---

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

• 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Po długich testach, odsłuchach i próbach wskazania wyższości jednych słuchawek nad drugimi, wszystkie zostały zwrócone a herezja sprzedana. Pozostały jedynie moje stare SHP i odnowione HD650. Nie jest tak, że AKG/HiFiMan/Monoprice i inne są złe. Wręcz przeciwnie. To ja nie jestem w stanie przekonać się do słuchawek jako takich. Słuchanie muzyki przy pomocy jakichkolwiek słuchawek nie sprawia mi tyle przyjemności co poprzez kolumny, mało tego - bardzo mnie irytuje. Nie jest wydarzeniem muzycznym a jedynie rozbieraniem wszystkiego na czynniki pierwsze.

Naturalna scena dźwiękowa, a w zasadzie jej brak - podobnie jak słyszalnych warstw, wyostrzenia detali - które powinny być dopełnieniem a wychodzą na pierwszy plan i rozpraszają, brak prawdziwego drive w gitarach elektrycznych, zadzioru (ale takiego naturalnego) instrumentów blaszanych, wokale które plują mi w ucho itd. itp...

Słuchawki jednak pozostaną u mnie w roli jak do tej pory - bardzo okazjonalne słuchanie, raczej wymuszone sytuacją.

Myślę że ilość czasu oraz pieniędzy zainwestowanych w sprzęt, akustykę, okablowanie które mi odpowiada, odstawia o kilka długości odsłuchy na słuchawkach.

Zaznaczam, że to jedynie moje subiektywne zdanie.

W czasach gdy zaczynałem ze sprzętem, wpięcie słuchawek było niesamowitym zjawiskiem, obecnie ich wypięcie daje mi radość ze słuchania.

dataOK:
---

A są jakieś planarne, które grają tak równo (wg mnie) jak HD600?

Jedyne planary jakich słuchałem to Monolith M1570 i urzekły mnie przedstawieniem szczegółów, detali w dużo większym stopniu niż HD600. Brałbym je gdyby nie momentami lubiły "zakłóć" wysokimi mimo iż słuchałem na lampowcu.

dataOK:
---

7 godzin temu, dementor napisał:

To ja nie jestem w stanie przekonać się do słuchawek jako takich. Słuchanie muzyki przy pomocy jakichkolwiek słuchawek nie sprawia mi tyle przyjemności co poprzez kolumny, mało tego - bardzo mnie irytuje. Nie jest wydarzeniem muzycznym a jedynie rozbieraniem wszystkiego na czynniki pierwsze.

Jakbym siebie słyszał sprzed dwóch lat 🙂, więc doskonale rozumiem. 

Mnie w końcu do słuchawek przekonał dobry DAC/amp z crossfeed i EQ (RME) i dość nietypowe słuchawki (Nighthawk). Ale sprzętu słuchawkowego używam w innym niż zestaw stereo pomieszczeniu i traktuje to jako inne doświadczenie obcowania z muzyką. Na razie mi się bardzo podoba.

2 godziny temu, naczesany napisał:

momentami lubiły "zakłóć" wysokimi

Sundary nie zakłują i sa bardzo równe, właśnie je mam na głowie 🙂. A jeżeli chcesz nieco lepiej, to może HifiMan Ananda?

W osobnej lidze masz Audeze LCD-X i Hifiman Arya.

Edited by Terrapin

dataOK:
---

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

• 1 year later...
  • 2 weeks later...

Mam Hifiman Sundara 2018 i Beyerdynamic DT 1990 Pro.

Pierwsze co rzuca się w ucho to mniejsza ilość basu w Sundara 2018

Ponadto ilość akcesoriów, wygoda, regulacja ustawień pałąka i jakość wykonania również jest mniejsza w Sundara 2018

Na forach użytkownicy narzekają również na kontrolę jakości produkcji Hifiman Sundara 2018 i zgodnie w większości recenzji zalecają wymianę kabla.

Mimo to większość recenzentów faworyzuje pod względem jakości reprodukcji dźwięku Hifiman Sundara 2018 nad Beyerdynamic DT 1990 Pro m.in. z uwagi na jakość wysokich tonów, scenę muzyczną i pozycjonowanie oraz cenę.

Ja mój egzemplarz Hifiman Sundara 2018 używam z mobilnym wzmacniaczem z DAC Beyerdynamic Impacto Universal

Ta konfiguracja rozwiązała problem z wymianą kontrowersyjnego stockowego kabla, ponieważ Beyerdynamic Impacto Universal jest zintegrowany z bardzo elastycznym i cienkim kablem 2x 3,5 mm. 

Beyerdynamic DT 1990 Pro używam m.in. z Audioquest Dragonfly Red, Lotoo Paw S1 i Luxury Precision W1.

Nie jestem audiofilem, nie choruję na tą chorobę cywilizacyjną atakującą szczególnie majętnych, starszych i samotnych Panów, i preferuję Beyerdynamic DT 1990 Pro za całokształt swojej oferty.

Edited by Marcinus

dataOK:
---

1 godzinę temu, rott319 napisał:

preferuję Beyerdynamic DT 1990 Pro za całokształt swojej oferty.

A konkretnie jakie ma przewagi ten model (DT 1990) nad Sundara?

Potwierdzasz...

1 godzinę temu, rott319 napisał:

faworyzuje pod względem jakości reprodukcji dźwięku Hifiman Sundara 2018 nad Beyerdynamic DT 1990 Pro m.in. z uwagi na jakość wysokich tonów, scenę muzyczną i pozycjonowanie oraz cenę.

...czy się nie zgadzasz?

Na końcu zdania z cytatu "cenę" czy powinno być "scenę"?

DT 1990 to w zgodnej opinii najlepszy model z całej rodzinki 7-ek i 9-tek. Wybrałeś te właśnie w ciemno czy po porównaniach z innymi?

dataOK:
---