Skocz do zawartości
IGNORED

Kochane zwierzaki, nie tylko te nasze! Klub miłośników zwierząt


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, sly30 napisał:

Tak jak każdy drapieżnik. A człowiek to urodzony idiota. 

 Żeby to było takie proste i oczywiste jak ta filozoficzna sentencja

 

Coś bardziej na temat zwierzaków

 

Pies nie dla idiotów

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, bolo_senor said:

Z tego też powodu każdy kot i pies polujący na polu może zostać odstrzelony przez myśliwego , ..

Tylko jeżeli zostanie złapany "na gorącym uczynku".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ASURA napisał:

jej ukochany koteczek

 

4 godziny temu, ASURA napisał:

grzyzonie ale także piękne ptaszki w ilości 6000 stuk 

Ponad 16 dziennie? 

Bajeczki to opowiadaj dzieciom na dobranoc.

Godzinę temu, misiomor napisał:

Po licznych i nieprzyjemnych doświadczeniach z tym kotem poprzysiągłem sobie nigdy nie wpuścić do domu żadnego zwierzęcia.

Po co znów demonstracyjnie epatujesz swą patologiczną nienawiścią do zwierząt w wątku przyjaciół zwierząt? Niedopatrzenie czy celowa prowokacja?

36 minut temu, bolo_senor napisał:

może zostać odstrzelony przez myśliwego

"Jedyne polowanie w którym chętnie wziąłbym udział to polowanie na myśliwych."

W tej konkretnie sprawie zgadzam się w 100% z Jarosławem Kaczyńskim, bo to jego wypowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, misiomor napisał:

Tylko jeżeli zostanie złapany "na gorącym uczynku".

nie , wystarczy przepisowa odległość od zabudowań.

Może nawet myśliwy zabić psa na spacerze jeżeli właściciel jest odpowiednio daleko , puszczanie psa wolno w lesie czy na polu to kłusownictwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, bolo_senor said:

nie , wystarczy przepisowa odległość od zabudowań.

Może nawet myśliwy zabić psa na spacerze jeżeli właściciel jest odpowiednio daleko , ...

To zostało zmienione dawno temu. UoOZ Art 6.1.5 wymaga bezpośredniości zagrożenia. Co praktycznie dubluje się z ogólnymi przepisami karnymi o stanie wyższej konieczności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Bobcat napisał:

Jedyne polowanie w którym chętnie wziąłbym udział to polowanie na myśliwych."

nic nie jest czarne i białe , w rodzinie mam kilku myśliwych to znam temat od podszewki. Też nie lubię polowań , ale jakby nie myśliwi to wieśniactwo (sorki) zabiło by wszystko w lesie co się rusza . Nie zdawałem sobie sprawy jaką skalę przybrało na podlasiu kłusownictwo , aż sam nie zobaczyłem (trzy fury wszelakich drutów , linek , sideł w 8h z kilku małych lasków. Do tego zimą dokarmiają zwierzęta i wypuszczają nowe.

z tymi ptakami to też prawda , mam domek w puszczy białowieskiej i koty tłuką ptaki chronione w obszarze natura 2000.

3 minuty temu, misiomor napisał:

To zostało zmienione dawno temu. UoOZ Art 6.1.5 wymaga bezpośredniości zagrożenia. Co praktycznie dubluje się z ogólnymi przepisami karnymi o stanie wyższej konieczności.

może i zmienili , tego nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Nie jestem myśliwym, więc jedyna wątpliwość jest taka - czy p. 5 (Art. 6 ust. 1 UoOZ) ma charakter kontratypu (jak przepisy o stanie wyższej konieczności) czy nie. Różnica byłaby taka, że (jeżeli to nie kontratyp) w przypadku stosowania tego przepisu ciężar dowodu (że nie było bezpośredniego zagrożenia) spoczywałby na oskarżającym myśliwego. Przy stanie wyższej konieczności (który jest kontratypem) udowodnić jego zaistnienie musi oskarżony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez misiomor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bolo_senor napisał:

Koty czy psy polujące narażone są na wściekliznę jak i pasożyty , są też choroby przenoszone przez komary ( dirofilarioza i leiszmanioza ). Także dla dobra naszych pupili , trzymajmy je w domach

To jest śmiała ale słuszna koncepcja :). Lece zawiadomić moje dachowce, że od dziś szlaban na myszy, szlaban na ogród, złatwiamy sie panie i panowie do kuwety. A jak któremu się nie podoba to zaraz wywiozę do schroniska :). W zamian na pewno będziecie zdrowe.

A tak na marginesie to ja moich dachowców szczepię przeciwko wściekliźnie, odrobaczam drani i inne specyfiki na różne kocie ewentualne dolegliwości też dostają. Można? Mozna. 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, degusto napisał:

Można? Mozna.

Trzeba tylko chcieć. A nie wyszukiwać na siłę dętych "argumentów".

Ja swoje też szczepię i odrobaczam, regularnie, zgodnie z kalendarzem ustalonym przez zaprzyjaźnioną klinikę weterynaryjną, z której usług moi podopieczni korzystają od lat. 

Oczywiście że mogą wychodzić. Ale na noc całe towarzystwo grzecznie wraca do domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, degusto napisał:

Można? Mozna.

nie można , pytałem weterynarza , czy da się zabezpieczyć psa w 100% . Odpowiedź nie.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bolo_senor napisał:

nie można , pytałem weterynarza , czy da się zabezpieczyć psa w 100% . Odpowiedź nie.

Proponuję zmienić weterynarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Bobcat napisał:

Proponuję zmienić weterynarza.

tak są tacy , co ci powiedzą wszystko co chcesz  - ale czy o to chodzi ?

a kropelki czy obróżka nie uchroni przed babeszjozą .

Kot nie jest drapieżnikiem szczytowym , jest zjadany , przez lisy , jastrzębie , mniejsze nawet przez bociany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tu z zającem , ale małym kotem lub kurczakiem też widziałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koty to dranie ale jeśli chodzi o myszy to pracowite są. Miałem w domu .dziesiątki myszy, zżerały wszystko ale gdy opierniczyły korkowe rękojeści moich ukochanych muchowych wędek to przeprosiłem się z kotami. Adoptowałem najpierw jednego a potem..... potem to każdego następnego pokochałem.  Teraz jest ewidentny deficyt myszy w okolicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, degusto napisał:

deficyt myszy w okolicy.

można dokupić 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bolo_senor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bobcat napisał:

Ponad 16 dziennie? 

Bajeczki to opowiadaj dzieciom na dobranoc

Masz leniwe koty 😱

 

To był przykład skrajny z brytyjskiej prasy, babka sobie założyła nawet dzienniczek i codziennie pisała co kot przyniósł jej pod dom

 

Podejrzewasz że podbierał innym?🤪

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ASURA napisał:

Koty zaczynają być z tej racji szkodnikami, pewna Brytyjka notowała co w trakcie roku przynosi do domu na wycieraczkę jej ukochany koteczek i wyszło że były tam nie tylko grzyzonie ale także piękne ptaszki w ilości 6000 stuk 

Przynajmniej o jedno zero za dużo, a nawet o dwa - 16 ptaszków dziennie!

Mam trzy wychodzące koty i wszystkie przynoszą nornice i czasem myszy i kilka różnych ptaków rocznie, a mieszkam na osiedlu, na obrzeżach Warszawy przy samym lesie. Za to po jednym sylwestrze jest tyle martwych ptaków co wszystkie koty w mieście upolują przez cały rok.

Zgadzam się, że wychodzące koty dokonują szkód przyrodniczych wobec ptaków, ale moim zdaniem w większości przypadków koty łapią najsłabsze i najmniej ostrożne osobniki, co i tak jest jakąś tam selekcją naturalną. 

Ptaki żyjące w miastach to nowe zjawisko i liczebność ptaków zależna jest od polityki władz miast. Kiedyś w parkach było dużo krzaków, to i były wróble i inne gatunki, teraz wygolone parki i skwery nie dają im schronienia. Natomiast teraz dominują krukowate, które kiedyś trzymały się obrzeży miast. Dawniej przed 89 rokiem śmietniki były pootwierane i dawały schronienie i pożywienie kotom i bezdomnym psom. Poza tym kiedyś w miastach było więcej owadów, co również przyciągało mniejsze ptaki. 

Z moich obserwacji wynika, że obecnie na moim osiedlu jest zdecydowanie mniej wychodzących i tzw. wolno żyjących kotów niż jeszcze 20 lat temu. Wszystkie okienka w blokach są zakratowane, śmietniki pozamykane i pomieszczenia kiedyś przeznaczone dla kotów (uchwałą L. Kaczyńskiego) w blokach są albo puste albo zajęte przez spółdzielnie. Średnio na 1 blok mieszkalny ze 120 lokalami jest jeden, dwa wychodzące koty, tak że nie demonizował bym tak wpływu kotów na populację ptaków miejskich.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jamelo napisał:

Zgadzam się, że wychodzące koty dokonują szkód przyrodniczych wobec ptaków, ale moim zdaniem w większości przypadków koty łapią najsłabsze i najmniej ostrożne osobniki, co i tak jest jakąś tam selekcją naturalną. 

pół biedy miasto , kupa jest chorych ptaków , np gołębi.

Ale wypuszczanie kotów , czy psów myśliwskich w rezerwatach na terenach lęgowych to już dramat.  Chociaż u mnie w głuszy to koty i małe psy stanowią smakowity kąsek dla wilków i jastrzębi . Szczególnie kanie stały się bezczelne , bo w biały dzień potrafią kota lub małego psa z podwórka zabrać , natomiast w nocy podwórka odwiedzają wilki i lisy.

8 godzin temu, Bobcat napisał:

Ponad 16 dziennie? 

Bajeczki to opowiadaj dzieciom na dobranoc.

Podobne cyfry były w którymś z numerów Łowca polskiego , badania były robione przez poważne instytucję , sprawdzano zawartość żołądków zabitych kotów . Gryzonie wcale były podstawą diety. Pierwsze miejsce miały oczywiście ptaki , liczby były faktycznie niewyobrażalnie wysokie , a to tyko to co koty zjadały. Bo wiadomo , że kot zabija też dla zabawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla miłośników kotów wychodzących polecam obroże z dzwoneczkiem , przeszkadza w polowaniu i odstrasza ptaki drapieżne . Nic nie szkodzi by i pies ją nosił. Patent podpowiedział strażnik przyrody znajomemu co z beaglem na ryby wyszedł. 

Myśliwi też przychylniej patrzą , na takie zwierzaki. Żaden nie powie , że kot poluje jak słychać go z kilku metrów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bolo_senor napisał:

Bo wiadomo , że kot zabija też dla zabawy.

Dokładnie dla zabawy i stąd ta ilość, kot po wypuszczeniu z domu dziennie robi 20-25kilometrów (obróżki z nadajnikami) a w domu wydaje się taki leniwy. za tym przeczesując taką drogę ma co utłuc ale nie musi tego przynosić do domu-przynosi co najwyżej ostatnią ofiarę

Godzinę temu, Bobcat napisał:

Tylko że zwierzęciu sprawia to cierpienie.

Jakie kurna cierpienie, musi się więcej ruszać i cicho skradać a w domu przecież jest karmiony

 

Ot wchodzi na wyższy level w grze zwanej życie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bolo_senor napisał:

Dla miłośników kotów wychodzących polecam obroże z dzwoneczkiem

Jestem na tak !. Jeszcze tylko błazeńska czapeczka kotu na łeb i jest cacy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że psy i koty słyszą lepiej i dużo wyżej niż my. Taki dzwoneczek na szyi to dla zwierzaka katorga.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, przemak napisał:

Pamiętajcie, że psy i koty słyszą lepiej i dużo wyżej niż my. Taki dzwoneczek na szyi to dla zwierzaka katorga.

Pamiętajcie że częstotliwość dzwoneczków zależy od ich wielkości 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, przemak napisał:

Pamiętajcie, że psy i koty słyszą lepiej i dużo wyżej niż my. Taki dzwoneczek na szyi to dla zwierzaka katorga.

kot czy pies domowy jest tak samo oswojony z dźwiękami otaczającymi ludzi jak i samymi ludźmi , nie przesadzajcie. 

Pieski typu shit-su po mieście z dzwoneczkami chodzą i jakoś nie widać by cierpiały . Zwierzęta tak samo do dźwięku dzwonka się przyzwyczajają , jak do kalectwa czy ślepoty. Żyją i nie zastanawiają się czy te dzwonienie im przeszkadza czy nie , starają się coś upolować bo taki mają instynkt. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bolo_senor napisał:

kot czy pies domowy jest tak samo oswojony z dźwiękami otaczającymi ludzi jak i samymi ludźmi , nie przesadzajcie. 

Jasne. Masz subwoofer cały czas przy uchu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, przemak napisał:

Jasne. Masz subwoofer cały czas przy uchu?

Krowy mają bo taki większy dzwonek to subwoofer 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, degusto napisał:

Jestem na tak !. Jeszcze tylko błazeńska czapeczka kotu na łeb i jest cacy.

wiesz są sytuacje wielce nie wygodne czasami.

Dam ci przykład - sąsiad z wiochy , były leśniczy, łowczy , dotacje na łąki lęgowe dla ptaków bierze , a jego koty polujące widzą ludzie , myśliwi z koła , oraz strażnicy leśni . A to rejony natury 2000 i były uzasadnione pretensje , "żarty" a raczej pół-żarty w kole , że trzeba by koty odstrzelić bo kłusują , lub , że mandat się należy . Ogólnie niesmak , bo niektórzy uważali , że jak jest stanowisko to sąsiad może wszystko. 

Odkąd koty dzwonią , częściej trzymają się podwórka i częściej gdzieś śpią , zamiast łazić po polach. Są żarty z dzwonków , że to nagonka , ale proste rozwiązanie poprawiło stosunki międzyludzkie , a kotom najprawdopodobniej uratowało życie. Bo to tylko kwestią czasu było jak któryś myśliwy by nie wytrzymał.

25 minut temu, przemak napisał:

Jasne. Masz subwoofer cały czas przy uchu?

Zwierzę myśli inaczej jak człowiek , jak jest najedzone , a na polowaniu nie idzie - to nie poluje oszczędza siły i trzyma się michy .

Miałem kiedyś kota w mieście , to wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bolo_senor napisał:

Bo to tylko kwestią czasu było jak któryś myśliwy by nie wytrzymał.

OOOOOOO tak,tak,tak. Myśliwi to bardzo delikatne ludzie. Jak myśliwy strzelać do ptaka to dobrze ale jak kot upolować ptaka to źle. To jest tak zwana filozofia Kalego.

Mój sąsiad myśliwy zastrzelił mojego kota bo wyławiał rybki z oczka wodnego. Niestety nie potrafiłem wytłumaczyć kotu, że rybki są nietykalne a sąsiad zaliczył polowanko bez wstawania z fotela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2021 o 15:03, sly30 napisał:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No tak nie do końca, bo w okresie lęgowym...

16 godzin temu, bolo_senor napisał:

Szczególnie kanie stały się bezczelne , bo w biały dzień potrafią kota lub małego psa z podwórka zabrać

Kania psa lub kota? Przecież ona waży 1-1,5 kg, ruda a czarna jeszcze mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, degusto napisał:

Jak myśliwy strzelać do ptaka to dobrze ale jak kot upolować ptaka to źle. To jest tak zwana filozofia Kalego.

Tak dla informacji myśliwi mają tylko zwalczać "szkodniki" i płacić za ich szkody , a co gdzie jest szkodnikiem , to decydują profesory od przyrody i ministry .

Jeszcze nie widziałem myśliwego co do myszy , wróbli i sikorek by strzelał 😉 . Także filozofia Kalego co do kotów raczej upada  , dużo bardziej ta filozofia psów by się tyczyła , bo poza zającami polują na sarny , łosie i inne - ale widać biologom nie potrzebne są łosie tyko sieweczki , tudzież inne pomniejsze ptactwo 😄 

Tak czy owak , pies , kot czy wydra - to prawnie szkodnik i myśliwi mają obowiązek je strzelać. Cieszyć się tylko wypada z faktu , że nie są zbytnio obowiązkowi.

W wędkarstwie też mają zakaz wypuszczania złowionych ryb inwazyjnych . 

 

19 godzin temu, jamelo napisał:

Za to po jednym sylwestrze jest tyle martwych ptaków co wszystkie koty w mieście upolują przez cały rok.

to też jest racja , może by tak profesory tym by się zajęli. Np ucinać ręce tym co odpalają .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.