Jump to content

Open Club  ·  339 members

Accuphase Klub
IGNORED

Przedwzmacniacz?


Recoil
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie, poproszę o opinię bardziej doswiadczonych. Czy warto przetestować przdwzmacniacz jeśli z systemu który posiadam jestem zadowolony? Czy też może zamiast kupować pre. lepiej nabyć lepsze CD? Słucham tylko płyt CD. Aktualnie mam DP-430 podpięty do A-47. Pozdrawiam Rafał. 

Link to comment
Share on other sites

Temat jest złożony... dużo zależy od systemu. Zasadniczo przy takim secie jaki posiadasz (znam oba urządzenia chociaż nie słuchałem ich razem, natomiast grałem na A-47 bezpośrednio z DP-500) trzeba wydać dużo żeby opcja z pre 1)niczego (prawie) nie popsuła względem układu bez pre, 2)wniosła coś sensownego do brzmienia.

Mam doświadczenia z podstawowymi pre od Accu (seria 21..) oraz 24.. . Imho podstawowe modele nie mają sensu jeżeli nie zależy nam na rozszerzeniu funkcjonalności/analogowej regulacji głośności - cała reszta to krok w tył względem układu bez pre - gra to zwyczajnie gorzej. Seria 24.. - to już kwestia wyboru: pewne elementy brzmienia bywają lepsze niż przy połączeniu bezpośrednim inne niekoniecznie. Z pewnością styl grania jest inny. Pozostaje natomiast kwestia kosztów - nowe pre+dobry IC+dobra sieciówka = dużo$$. Czy adekwatnie do zmian w brzmieniu? U mnie... nie. Po epizodzie z aktywnym pre wróciłem do połączenia bezpośredniego 🙂

Z pre nie Accu miałem: Lebena RS28cx, Octave HP-500SE, Lavardina Pre 6/2 - żaden się nie ostał, mimo, że to niezłe pre (Lavardin był fajny i niedrogi).

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za podzielenie się wiedzą,  osobiście nie widzę potrzeby posiadania pre skoro korzystam tylko i wyłącznie z cd.  Wolałbym kupić dp 570 czy nawet 750 z sacd zamiast inwestować w kolejny segment. Pozdrawiam Rafał 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Może ktoś doradzić jaki przedwzmacniacz wybrać zamiast 2410 ?
Mam trzy opcje : 2800, 2810, 2820

Zaznaczam , że dla mnie (obecnie) zdecydowanie najważniejsze jest uzyskanie jak najlepszych barw. Wiadomo cała reszta też ważna , ale kultura i długie wybrzmienia na pierwszym miejscu.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.