Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  398 członków

Accuphase Klub
IGNORED

Przedwzmacniacz?


Recoil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, poproszę o opinię bardziej doswiadczonych. Czy warto przetestować przdwzmacniacz jeśli z systemu który posiadam jestem zadowolony? Czy też może zamiast kupować pre. lepiej nabyć lepsze CD? Słucham tylko płyt CD. Aktualnie mam DP-430 podpięty do A-47. Pozdrawiam Rafał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest złożony... dużo zależy od systemu. Zasadniczo przy takim secie jaki posiadasz (znam oba urządzenia chociaż nie słuchałem ich razem, natomiast grałem na A-47 bezpośrednio z DP-500) trzeba wydać dużo żeby opcja z pre 1)niczego (prawie) nie popsuła względem układu bez pre, 2)wniosła coś sensownego do brzmienia.

Mam doświadczenia z podstawowymi pre od Accu (seria 21..) oraz 24.. . Imho podstawowe modele nie mają sensu jeżeli nie zależy nam na rozszerzeniu funkcjonalności/analogowej regulacji głośności - cała reszta to krok w tył względem układu bez pre - gra to zwyczajnie gorzej. Seria 24.. - to już kwestia wyboru: pewne elementy brzmienia bywają lepsze niż przy połączeniu bezpośrednim inne niekoniecznie. Z pewnością styl grania jest inny. Pozostaje natomiast kwestia kosztów - nowe pre+dobry IC+dobra sieciówka = dużo$$. Czy adekwatnie do zmian w brzmieniu? U mnie... nie. Po epizodzie z aktywnym pre wróciłem do połączenia bezpośredniego 🙂

Z pre nie Accu miałem: Lebena RS28cx, Octave HP-500SE, Lavardina Pre 6/2 - żaden się nie ostał, mimo, że to niezłe pre (Lavardin był fajny i niedrogi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Może ktoś doradzić jaki przedwzmacniacz wybrać zamiast 2410 ?
Mam trzy opcje : 2800, 2810, 2820

Zaznaczam , że dla mnie (obecnie) zdecydowanie najważniejsze jest uzyskanie jak najlepszych barw. Wiadomo cała reszta też ważna , ale kultura i długie wybrzmienia na pierwszym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.