Skocz do zawartości
IGNORED

Co zamiast Yamaha Np-S303


Nstbs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam Exposure 2020 grającego z B&W602 S1 oraz REL T5i. Do tego podłączony ipad po aux, a w międzyczasie przez CA Dacmagic Upasampling. Zostawiając na boku różnice wynikające z puszczenia przez DAC oba źródła dawały bardzo fajny charakter dźwięku, bardzo angażujący. 

Chciałem uzupełnić zestaw przez zakup odtwarzacza strumieniowego Yamaha Np-s303 (po wielu pozytywnych recenzjach). 

Dziś przyszedł i jestem zawiedziony bo dźwięk bardzo wyostrzył się na średnicy i górze pasma tracąc jednocześnie cała moc w środku basowego pasma. Dźwięk mało angażuje i szybko męczy przy zwiększaniu głośności. 

Co polecicie jako sprawdzoną alternatywę w podobnym budżecie. 

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... nie myślałeś, że tak właśnie powinno to brzmieć? Yamaha jest raczej neutralnie brzmiącym transportem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem już kilka innych systemów i żaden nie był tak krzykliwy jak mój po dołożeniu Yamahy. Moje bowersy grały również z Nad 356bee z DAC po modyfikacji muda44 i tam królowała neutralność w przeciwieństwie do tego co mam teraz. Miałem też Musical Fidelity A2 + CA Dacmagic, było zdecydowanie jaśniej niż w innych zestawieniach, ale nie tak mocno jak z tytułowym odtwarzaczem. W wymienionych zestawieniach nie brakowało również tego poweru u dołu, który jest teraz blady. Zakładam że nie tak ma to brzmieć jak brzmi więc szukam alternatywy. Zawsze mogę cofnąć się do rozwiązania z osobnym DAC ale nie tego chciałem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Nstbs napisał:

 wyostrzył się na średnicy i górze pasma tracąc jednocześnie cała moc w środku basowego pasma. Dźwięk mało angażuje i szybko męczy przy zwiększaniu głośności. 
 

Używasz tego streamera jako transport (bierzesz z niego sygnał cyfrowy) czy słuchasz po RCA?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Niestety ale Yamaha NP-s303 tak brzmi i w tym przypadku wygrzanie wiele nie poprawi. Potrzebujesz czegoś bardziej muzykalnego. Tutaj rozwiązaniem byłby Denon DNP-800ne ale jest problem z dostępnością. Alternatywą może być Advance Paris WTX-Tubes jeśli nie boisz się bluetooth lub NuPrime Omnia WR-1. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Pawel Pw napisał:

Używasz tego streamera jako transport (bierzesz z niego sygnał cyfrowy) czy słuchasz po RCA?

Po RCA. Nie mam wejścia optycznego we wzmacniaczu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Nstbs napisał:

Po RCA. Nie mam wejścia optycznego we wzmacniaczu. 

OK, pisałeś coś o CA Dacmagic wcześniej, stad moje pytanie. Polecam podłączyć cyfrowym kabelkiem do CA i zobaczyć co byś zyskał tą droga w porównaniu do ipada. Myślę że sporo.

Nie znam Np-S303 ale mam WXC-50, myślę że to sprzęty z tej samej półki.

Ja używam swojej yamahy tylko jako transport, wyjście po RCA daje słaby dźwięk. No może nie aż tak tragiczny jak opisujesz ale w dalszym ciągu mało atrakcyjny. Dużo lepiej mi się słuchało Bluesound Node 2i. Więc może to byłby kierunek dla Ciebie jeśli potrzebujesz streamera z wbudowanym DAC. Warto wypożyczyć i spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Q21 napisał:

Cześć,
Niestety ale Yamaha NP-s303 tak brzmi i w tym przypadku wygrzanie wiele nie poprawi. Potrzebujesz czegoś bardziej muzykalnego. Tutaj rozwiązaniem byłby Denon DNP-800ne ale jest problem z dostępnością. Alternatywą może być Advance Paris WTX-Tubes jeśli nie boisz się bluetooth lub NuPrime Omnia WR-1. 

Czy wspomniany Denon lub NuPrime (nie chce opcji BT) daje dobre rezultaty po RCA? Nie chce dokładać dodatkowego DAC. 

36 minut temu, Pawel Pw napisał:

OK, pisałeś coś o CA Dacmagic wcześniej, stad moje pytanie. Polecam podłączyć cyfrowym kabelkiem do CA i zobaczyć co byś zyskał tą droga w porównaniu do ipada. Myślę że sporo.

Nie znam Np-S303 ale mam WXC-50, myślę że to sprzęty z tej samej półki.

Ja używam swojej yamahy tylko jako transport, wyjście po RCA daje słaby dźwięk. No może nie aż tak tragiczny jak opisujesz ale w dalszym ciągu mało atrakcyjny. Dużo lepiej mi się słuchało Bluesound Node 2i. Więc może to byłby kierunek dla Ciebie jeśli potrzebujesz streamera z wbudowanym DAC. Warto wypożyczyć i spróbować.

Tak jak piszesz nie chęć kupować streamera żeby dokładać do niego jeszcze DAC. Raczej chciałem 2in1 do 2k PLN. Co i tak już jest dla mnie sporo. Node jednak jest za dużo poza budżetem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Nstbs napisał:

Node jednak jest za dużo poza budżetem.

Masz na OLX parę 2i używanych za  2000.
Starsza wersja jest taniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Froju napisał:

Masz na OLX parę 2i używanych za  2000.
Starsza wersja jest taniej.

W przypadku nowego jak nie zagra mi dobrze mogę zwrócić. Używka zostanie u mnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację.

IMHO jakby on u Ciebie grał, sucho, ostro i bez basu to znaczy, że ewidentnie nie jest to wina streamera. Bo on tak nie gra. Wtedy możesz go sobie zostawić jako streamer i poszukać rzeczywistego powodu problemów.

Naturalnie nie namawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.04.2021 o 20:36, Nstbs napisał:

Witam, 

Mam Exposure 2020 grającego z B&W602 S1 oraz REL T5i. Do tego podłączony ipad po aux, a w międzyczasie przez CA Dacmagic Upasampling. Zostawiając na boku różnice wynikające z puszczenia przez DAC oba źródła dawały bardzo fajny charakter dźwięku, bardzo angażujący. 

Chciałem uzupełnić zestaw przez zakup odtwarzacza strumieniowego Yamaha Np-s303 (po wielu pozytywnych recenzjach). 

Dziś przyszedł i jestem zawiedziony bo dźwięk bardzo wyostrzył się na średnicy i górze pasma tracąc jednocześnie cała moc w środku basowego pasma. Dźwięk mało angażuje i szybko męczy przy zwiększaniu głośności. 

Co polecicie jako sprawdzoną alternatywę w podobnym budżecie. 

 

Pozdro

Witaj.

Właśnie dziś odebrałem swoją Yamahę nps303 bo była na modyfikacji i powiem Ci że jest duża zmiana na plus. Być może to jest jakieś rozwiązanie. Jak jesteś ze Śląska to zapraszam na odsłuch lub mogę wpaść do Ciebie z nią i sobie posłuchasz 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kejup napisał:

Jak jesteś ze Śląska to zapraszam na odsłuch

Rozumiem że tych z Zagłębia nie zapraszasz 😕

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kejup napisał:

Witaj.

Właśnie dziś odebrałem swoją Yamahę nps303 bo była na modyfikacji i powiem Ci że jest duża zmiana na plus. Być może to jest jakieś rozwiązanie. Jak jesteś ze Śląska to zapraszam na odsłuch lub mogę wpaść do Ciebie z nią i sobie posłuchasz 😉

Bardzo dziękuję za zaproszenie ale jestem z Poznania więc kawał drogi. Też miałem zamysł modyfikacji tej yamahy ale skoro nie siadła zupełnie brzmieniem nie spodziewam się aż takich cudów, że zmienię zdanie o 180 stopni 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie interesuje mnie zestawienie z innym dac. Poza tym aktualnie nie mam nic do podłączenia. Yamaha już spakowana do zwrotu, jestem pewien że to nie sprzęt dla mnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, skorzystam i podepnę się pod temat bo mnie właśnie interesuje kwestia odtwarzacza strumieniowego. Obecnie puszczam muzykę z laptopa po usb MF V90 dac, a dalej do wzmacniacza. Pomimo zakupu kabla usb markowego dźwięk często przerywa szczegolnie na początku kolejnego utworu.

Ostatnio miałem możliwość posłuchania Node 2i w Top HI FI. Jak to w salonie wszystko grało dobrze i powiem że funkcjonalność odtwarzacza bardzo mi sie spodobała. Dżwiekowo też było ok. Słuchałem na Rotelu A12 i na Nadzie c368.

Moje pytanie jest następujące. Przyjmując poziom cenowy Node 2i jako granicę jakie inne urządzenia powinienem wziąśc pod uwagę.

Moja obecna konfiguracja to Exposure 2010 (ten pierwszy), Audio Physic Yara (też te pierwsze), jest jeszcze MF V90 dac, kable głośnikowe VDH.

Pewien kierunek wskazał Q21 i poniekąd wywołuje do odpowiedzi. Mile widziane są również opinie innych użytkowników.

Właściwie byłem już zdecydowany na testy z tym Node ale obecnie NuPrime Omnia WR-1 już mnie zaciekawił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, slyszecisze napisał:

ale obecnie NuPrime Omnia WR-1 już mnie zaciekawił.

Czym? Beznadziejnym oprogramowaniem? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, slyszecisze napisał:

Witam, skorzystam i podepnę się pod temat bo mnie właśnie interesuje kwestia odtwarzacza strumieniowego. Obecnie puszczam muzykę z laptopa po usb MF V90 dac, a dalej do wzmacniacza. Pomimo zakupu kabla usb markowego dźwięk często przerywa szczegolnie na początku kolejnego utworu.

Ostatnio miałem możliwość posłuchania Node 2i w Top HI FI. Jak to w salonie wszystko grało dobrze i powiem że funkcjonalność odtwarzacza bardzo mi sie spodobała. Dżwiekowo też było ok. Słuchałem na Rotelu A12 i na Nadzie c368.

Moje pytanie jest następujące. Przyjmując poziom cenowy Node 2i jako granicę jakie inne urządzenia powinienem wziąśc pod uwagę.

Moja obecna konfiguracja to Exposure 2010 (ten pierwszy), Audio Physic Yara (też te pierwsze), jest jeszcze MF V90 dac, kable głośnikowe VDH.

Pewien kierunek wskazał Q21 i poniekąd wywołuje do odpowiedzi. Mile widziane są również opinie innych użytkowników.

Właściwie byłem już zdecydowany na testy z tym Node ale obecnie NuPrime Omnia WR-1 już mnie zaciekawił.

Też podpinam się pod zapytanie o Omnie bo recenzji niwiele ale wszytkie bardzo pozytywne.

6 minut temu, piotrek7 napisał:

Czym? Beznadziejnym oprogramowaniem? 

Myśle, że nasze odpowiedzi o ciekawości śwadczą o braku doświadczenia z tym urządzeniem.

Ja będę korzystac ze spotify connect więc dla mnie soft schodzi na drugi plan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Nstbs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Nstbs napisał:

Myśle, że nasze odpowiedzi o ciekawości śwadczą o braku doświadczenia z tym urządzeniem.

Miałem do czynienia z urządzeniami tej marki. Dlatego piszę o beznadziejnym oprogramowaniu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, piotrek7 napisał:

Czym? Beznadziejnym oprogramowaniem? 

Nie znam urządzenia, a tym bardziej oprogarmowania. Moje pytanie wydawało mi sie logiczne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos jest w stanie na zasadziekontrastu brzmieniowego opowiedzić o głównych różnicach pomiedzy Omnia WR1, Denon DNP 800NE i Audiolab 6000N? Pomińmy kwesteie softu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Nstbs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, piotrek7 napisał:

Wykonanie OK. Oprogramowanie - dno

No, trochę teraz jestem zdezorientowany.

piotrek7

jakbyś trochę rozwinął swoją myśl to może byłoby łatwiej o ocenę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, McGyver napisał:

Rozumiem że tych z Zagłębia nie zapraszasz 😕

Mac nie łap za słówka hehe

Wiadomix że zapraszam Wszystkich nawet tych z nad morza jak mają ochotę a z tym "Śląskiem" tak uogólniam wojewódzko 🙂

 

P.S.

A tak przy okazji to kiedy Ty mnie odwiedzisz posłuchać mega haj-enda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
W dniu 30.04.2021 o 11:21, piotrek7 napisał:

Wykonanie OK. Oprogramowanie - dno

Napisz co konkretnie nie odpowiada Ci w oprogramowaniu. Ja miałam ten streamer 3 tygodnie i ani razu się nie zawiesił ani nie zamulił. Działa Tidal, Spotify Connect, zresztą nawet nie wiem ale moze jest już Tidal connect, bo większość firm już dała wsparcie. Pliki z dysku po usb i z NASA bez problemu śmigały. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez M@rgot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.04.2021 o 22:57, Nstbs napisał:

Yamaha już spakowana do zwrotu, jestem pewien że to nie sprzęt dla mnie. 

Myślę, że popełniłeś duży błąd. Z tego co opisujesz to problemem nie jest Yamaha, a to co od niej sygnał odbiera. Mnie wychodzi, że powinieneś poszukać innego wzmacniacza. Mogą to też być i kolumny. U mnie ta Yamaha gra z LAR IA-50T i Focale Chora 826. Jest bardzo ciepło i przyjemnie. Z jednym zastrzeżeniem - jeśli materiał wyjściowy jest kiepsko nagrany to nic z tym nie zrobisz. Realizator zwalił sprawę i to później słychać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kreciowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie trochę odnoszę wrażenie, jakby ta Yamaha była jedyna na rynku. Autor wątku napisał, że mu nie wpasowała sie, że jego zestaw grał bez Yamahy angażująco. Tak to określił. Jest z dźwięku zadowolony.

To takie małżeństwo z rozsądku z tą Yamahą ma być?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.