Skocz do zawartości
IGNORED

Jak brzmi Marantz PM8006?


timecage
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
2 godziny temu, Funnykris napisał:

To synonim złego sprzętu. Jeżeli w danych pieniądzach wzmacniacz gra gorzej od konkurencji tzn że jest to słaby wzmacniacz. Co z tego że gra lepiej niż 2x tańszy? Po prostu w danej klasie cenowej nie jest dobry a w niższej mógłby być ale nie jest. 

Słuchałeś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Funnykris napisał:

To synonim złego sprzętu. Jeżeli w danych pieniądzach wzmacniacz gra gorzej od konkurencji tzn że jest to słaby wzmacniacz. Co z tego że gra lepiej niż 2x tańszy? Po prostu w danej klasie cenowej nie jest dobry a w niższej mógłby być ale nie jest. 

Pewnie się nie znam ale z pięcio czy dziesięcioletnich wzmacniaczy Marantz czy denon tych produkowanych w Japonii nie widzę filmików z poważnych napraw na YouTube a napraw kilku letnich NAD jest sporo a dzisiaj oglądałem z naprawy 12 letniego Cambridge Azur 840 który się zespół poważnie . Myślałem o Azur 851 ale po obejrzeniu mi ochota na Cambridge przeszła . Po 12 latach duże kondensatory na zasilaniu do wymiany to przesada. 
 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Marcinus napisał:

Słuchałeś?

Akurat nie 🙂 Ale to kolega Miccc napisał że:

W dniu 30.04.2021 o 15:27, Miccc napisał:

Marantz to przecież nie jest zły sprzęt tylko zbyt drogo wyceniony

A ja odpowiedziałem że to zdanie przeczy samemu sobie. Dobry wzmacniacz to taki który oferuje dobry stosunek jakość/cena 🙂 Ja tu nic o konkretnym modelu nie napisałem. Nie ma wzmacniaczy dobrych ale za drogich. Bo skoro w tych samych pieniądzach jest coś wyraźnie lepszego tzn. że nie jest dobry. Mam nadzieję że już wszystko jest jasne 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 10.05.2021 o 22:19, Funnykris napisał:

Akurat nie 🙂 Ale to kolega Miccc napisał że:

A ja odpowiedziałem że to zdanie przeczy samemu sobie. Dobry wzmacniacz to taki który oferuje dobry stosunek jakość/cena 🙂 Ja tu nic o konkretnym modelu nie napisałem. Nie ma wzmacniaczy dobrych ale za drogich. Bo skoro w tych samych pieniądzach jest coś wyraźnie lepszego tzn. że nie jest dobry. Mam nadzieję że już wszystko jest jasne 🙂

Niepochlebne opinie najczęściej piszą osoby, które nawet nie słuchały, bo jest to dla nich za drogi sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Marcinus napisał:

Niepochlebne opinie najczęściej piszą osoby, które nawet nie słuchały, bo jest to dla nich za drogi sprzęt.

Pochlebne opinie piszą zazwyczaj osoby które wzięły za to pieniądze. 
 

Był Marantz pm8005 i kosztował około 4000 zł zmienili cyferkę na Marantz pm8006 i podnieśli cenę o 50 procent do 6200 zł i klienci mają to pochwalać i kupować za tyle ile oni chcą tylko dlatego żeby udowodnić sąsiadowi że ich stać ? To przecież frajerstwo. Oni liczą na krótką pamięć ludzi i niewiedzę tak samo jak politycy. 
 

Zapomnieli tylko że wychodzący z tej samej fabryki w Japonii Denon pma1600 kosztuje właśnie na amazon pl 5400 zł a ma sekcję cyfrową z Dac , USB typu b , dwa trafa itp a Rotel A14 kosztuje 4300 zł i dlaczego ktoś miałby kupić w pełni analogowy PM8006 jak może kupić tańsze lepiej wyposażone wzmacniacze tej samej klasy ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Miccc napisał:

Pochlebne opinie piszą zazwyczaj osoby które wzięły za to pieniądze. 
 

Był Marantz pm8005 i kosztował około 4000 zł zmienili cyferkę na Marantz pm8006 i podnieśli cenę o 50 procent do 6200 zł i klienci mają to pochwalać i kupować za tyle ile oni chcą tylko dlatego żeby udowodnić sąsiadowi że ich stać ? To przecież frajerstwo. Oni liczą na krótką pamięć ludzi i niewiedzę tak samo jak politycy. 
 

Zapomnieli tylko że wychodzący z tej samej fabryki w Japonii Denon pma1600 kosztuje właśnie na amazon pl 5400 zł a ma sekcję cyfrową z Dac , USB typu b , dwa trafa itp a Rotel A14 kosztuje 4300 zł i dlaczego ktoś miałby kupić w pełni analogowy PM8006 jak może kupić tańsze lepiej wyposażone wzmacniacze tej samej klasy ? 

Witam,

zgadzam się z tym w 100%.

Niestety takich firm, które szukają jeleni jest więcej.

Yamaha a-s1100/a-s1200 zdrożała podobnie i niestety ostatnio Rotel A14/A14 MKII.

Jak widać to taki Japoński styl prowadzenia interesu😁

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Marcinus napisał:

Niepochlebne opinie najczęściej piszą osoby, które nawet nie słuchały, bo jest to dla nich za drogi sprzęt.

My tu rozmawiamy o wzmacniaczu za 5,5-6 tys. polskich złotych. Nie aż tak drogi jak na świat audio 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 17.05.2021 o 01:02, Miccc napisał:

dlaczego ktoś miałby kupić w pełni analogowy PM8006 jak może kupić tańsze lepiej wyposażone wzmacniacze tej samej klasy ?

Może dlatego, że lepiej brzmi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.05.2021 o 01:02, Miccc napisał:

Był Marantz pm8005 i kosztował około 4000 zł zmienili cyferkę na Marantz pm8006 i podnieśli cenę o 50 procent do 6200 zł

Nie wiem gdzie była taka promocja ale nie w Polsce. 10 lat temu płaciłem ponad 4kPLN za wcześniejszy PM KI Pearl lite i to po okazyjnej cenie jak się okazało wzmacniacz był zapewne z ekspozycji. PM8005 kosztował normalnie z 5kPLN jak nie więcej.

W dniu 17.05.2021 o 01:02, Miccc napisał:

dlaczego ktoś miałby kupić w pełni analogowy PM8006 jak może kupić tańsze lepiej wyposażone wzmacniacze tej samej klasy

Może ktoś komu zależy na sekcji przedwzmacniacza phono, ponoć nie najgorszej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie każdemu potrzebny dac w Denku 1600ne, ja porównywalem brzmienie ich poprzednikow tzn. Denka 1520ae i Marantza pm8005 i Marantz zostawił przyjemniejsze odczucia...

oczywiście oba polegly z kretesem z Yamaszka as2000 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
W dniu 30.04.2021 o 15:27, Miccc napisał:

Słyszałem że jest takie forum o nazwie AntyMarantz ale nie mogłem go znaleść i dopiero teraz widzę że to chodziło o forum audiostereo . 
 

Marantz to przecież nie jest zły sprzęt tylko zbyt drogo wyceniony i po prostu tych drogich trzeba nie kupować i tyle. Inne firmy nie lepsze i również zdzierają ale może jakieś upusty dają a na Marantz nawet 100 zł nie opuszczą. Pm6006 kupiłem z wyprzedaży za 1500 zł w saturnmedia a na paragonie było upust 1000 zł i co jak się chcę to sia da sprzedać za tyle a jak zadzwonisz do sklepu i zapytasz o upust to chytrusy nawet 100 zł nie opuszczą. 
 

W niemieckich sklepach to za samą płatność na konto dają 3 procent upustu a u nas to cię wyśmieją . Większość sklepów w Polsce to mi nawet nie odpisało na pytanie o możliwy upust na na6006 nawet te na których stronach pisało możliwość negocjacji ceny. 
 

Znalazlem już nawet sklepy w Niemczech które wysyłają do Polski darmową przesyłką więc trzeba skończyć na dobre kupowanie u nas. 

Możesz podać nazwę tych sklepów 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz pomyślcie sobie że w 2021 roku mówiliście że sprzęt marantza jest dobry ale za wysoko wyceniony.

A zobaczcie teraz 

Wspomniany model pm8006 był za 4.5k a później za 7k.

Dobrze że teraz obniżono jego cenę do 5-5500. 

No i z drugiej strony tutaj znowu mamy idealny przykład próby wyłudzenia wyższej kwoty sprzedaży wynikającej niby z wyższych kosztów produkcji.

Kosztował w swoim czasie 7000 ale jak widać można go puścić taniej i co producent w tym momencie dokłada do niego? no nie.

Dla marantza przejecie przez sound united było zbawienne. Ale próbują z tego zrobić produkt ultra premium którym nie jest. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwując rynek trudno nie odnieść odczucie że rynek audio wystrzelił z cenami jak patodevtoperka. Ale mieszkanie to artykuł pierwszej potrzeby, a wzmacniacz niekoniecznie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Ale próbują z tego zrobić produkt ultra premium którym nie jest. 

Chyba trochę przesadziłeś, seria 8 i produkt ultra premium...? Przeciętny wzmacniacz, za przeciętne pieniądze.

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Wspomniany model pm8006 był za 4.5k a później za 7k.

Nigdy ten model nie był w cenie 4,5k 😞 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, chick napisał:

Obserwując rynek trudno nie odnieść odczucie że rynek audio wystrzelił z cenami jak patodevtoperka. Ale mieszkanie to artykuł pierwszej potrzeby, a wzmacniacz niekoniecznie...

Dokładnie tak wielu producentów zwężyło możliwość podniesienia ceny zakrywając się przy tym rosnącymi kosztami produkcji i tak dalej. W rezultacie tak nie jest co widać na przykładzie powyżej. 

 

17 godzin temu, Marcinus napisał:

Chyba trochę przesadziłeś, seria 8 i produkt ultra premium...? Przeciętny wzmacniacz, za przeciętne pieniądze.

Chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi.

Bo ja właśnie o tym piszę że cały koncern chce z tej firmy zrobić produkt premium.

17 godzin temu, Marcinus napisał:

Nigdy ten model nie był w cenie 4,5k 😞 

Zaraz na samym początku jak wypierał model 8005. 

8005 był wtedy za 3500

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Dokładnie tak wielu producentów zwężyło możliwość podniesienia ceny zakrywając się przy tym rosnącymi kosztami produkcji i tak dalej. W rezultacie tak nie jest co widać na przykładzie powyżej. 

 

Chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi.

Bo ja właśnie o tym piszę że cały koncern chce z tej firmy zrobić produkt premium.

Zaraz na samym początku jak wypierał model 8005. 

8005 był wtedy za 3500

Piotr 

Zaraz na początku był za 5,5 a 8005 w tym czasie za 4,9 ; oczywiście piszę o cenach katalogowych. 

Kiedyś miałem Pearl LIght i 8005. Fakt, że marże muszą być spore, bo kupowałem dużo niżej od cen katalogowych.

12 minut temu, chick napisał:

...I za tyle jest  8005 używany  po 10 latach na OLX. Chore

Popyt ustala ceny, a inna sprawa, że te same pieniądze 10 lat temu miały zupełnie inną siłę nabywczą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, chick napisał:

....I za tyle jest  8005 używany  po 10 latach na OLX. Chore

Używki jak i nowe poszły zajebiście do góry 

Znajomy sprzedał ostatnio 8150 drożej niż kupil u mnie a to było 7 lat temu? Czy jakoś tak 

Piotr 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może iść w Pm 8003 za normalne pieniądze, mówią że brzmi podobnie do Pm 8005, 8006.

Wysłane z mojego moto g(30) przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
27 minut temu, chick napisał:

Też tak uważam od niedawna :-) Polecają do niego Monitory audio silver, ale jakoś nie mam przekonania do monitorów.

Ja Marazmów serii 8xxx używałem kiedyś z Dali i byłem zadowolony. Może warto spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam, miałem kiedyś PM7004, po przesiadce na PM8006 zmiana była ogromną na plus.  Teraz nadal go mam, gra fajnie z Fyne Audio F502SP, co będzie za jakiś czas zobaczymy 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.12.2022 o 09:20, chick napisał:

Też tak uważam od niedawna :-) Polecają do niego Monitory audio silver, ale jakoś nie mam przekonania do monitorów.

Są to specyficzne kolumny obok których nie da się przejść bez emocji.

Jedni je kochają i świadomienie wybierają a inni ich nie lubią.

Jest wielu takich producentów.

35 minut temu, Jacek_B napisał:

Witam, miałem kiedyś PM7004, po przesiadce na PM8006 zmiana była ogromną na plus.  Teraz nadal go mam, gra fajnie z Fyne Audio F502SP, co będzie za jakiś czas zobaczymy 🙂

Seria 7 była faktycznie czymś po środku oo między 6 a 8. 

Różnica była odczuwalna.

Piotrek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
6 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Są to specyficzne kolumny obok których nie da się przejść bez emocji.

Jedni je kochają i świadomienie wybierają a inni ich nie lubią.

Jest wielu takich producentów.

Seria 7 była faktycznie czymś po środku oo między 6 a 8. 

Różnica była odczuwalna.

Piotrek 

Niby tak, ale 7004 ma więcej wspólnego z serią 8 niż z 7005. Od 8005 różni się w zasadzie tylko zasilaniem i kilkoma drobiazgami typu terminale głośnikowe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu wymieniłem PM7004/CD6004/NA6005 na PM8006/ND8006 i ta przesiadka była dla mnie dużym skokiem jakosciowym jak i funkcjonalnym.  A od roku grają z F502SP, teraz to pięknie się zgrywa i na chwilę obecną nie planuje zmian (tak mi się teraz wydaje 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Teraz, Jacek_B napisał:

Parę lat temu wymieniłem PM7004/CD6004/NA6005 na PM8006/ND8006 i ta przesiadka była dla mnie dużym skokiem jakosciowym jak i funkcjonalnym.  A od roku grają z F502SP, teraz to pięknie się zgrywa i na chwilę obecną nie planuje zmian (tak mi się teraz wydaje 😉

Serie 8 Maranta są IMHO bardzo dobre. Jednak nie są bez wad, ze względu na małą wydajność prądową, trzeba je zestawiać z bardziej skutecznymi głośnikami. 

CD6004/NA6005 vs ND8006, to duży progres, zarówno jakościowy, jak i funkcjonalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.