Skocz do zawartości
IGNORED

(nie tylko) Do Szczeciniaków - słuchawki AKG, prośba


Stary Grzyb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Przymierzam się do kupna słuchawek wokółusznych. Jako, że do tej pory nie miałem potrzeby korzystać z tej formy odsłuchu, temat był mi całkowicie nieznany. Po zapoznaniu się z podstawowymi zagadnieniami, przeczytałem kilka „niezależnych” recenzji/opinii na temat słuchawek będących w zaplanowanym budżecie. Niestety podobnie jak w przypadku stacjonarnego sprzętu stereo – nie ma jednej szkoły, a każde rozwiązanie ma swoich przeciwników i zwolenników. Mając na uwadze swoje doświadczenia w kompletowaniu sprzętu stacjonarnego postanowiłem skrócić drogę przez mękę (czytanie wzajemnie wykluczających się opinii) i po wstępnym rozpoznaniu wziąć się za poszukiwania swojego brzmienia. Z pośród wielu producentów moją uwagę przykuły słuchawki AKG i to im poświęciłem najwięcej czasu czytając na ich temat co się da. Pierwotnie padło na popularne K240 MKII, które cieszą się bardzo dobrymi opiniami wśród kupujących (źródło Google i Ceneo) ale niestety fora internetowe nie odzwierciedlają tego entuzjazmu. Tak od K240MK II przez K271 MKII skończyłem swoje rozważania na K701 i K702.

Mam teraz dylemat finansowo konstrukcyjny. K240 MK II odrzuciłem. Poważanie zastanawiam się nad 271 ale gdybym miał okazję posłuchać 701 lub 702 i przypadłyby mi do gustu to byłbym w stanie wysupłać te kilka groszy więcej. Problem w tym, że żeby trafnie ocenić co mi się podoba należałoby odsłuchu dokonać na spokojnie w domu na własnym sprzęcie.

W tym momencie dochodzę do sedna mojego posta:

Czy wśród Szczecińskich forumowiczów znajdują się osoby, które posiadają słuchawki AKG (nie koniecznie wymienione wyżej) i zechciałby użyczyć ich na dzień lub dwa na test? Forma i zasady wypożyczenia do ustalenia.

Poniżej kilka konkretnych informacji uzupełniających:

- sprzęt ma służyć do wieczornych, domowych odsłuchów amplitunera stereo Yamaha R-N602. Na tą chwilę nie przewiduję kupna wzmacniacza słuchawkowego i nie o tym jest ten post. Jeśli uznam, że wszystkie sprawdzone przeze mnie słuchawki nie brzmią jak trzeba rozszerzę poszukiwania o stosowany wzmacniacz. Być może należę do grupy słuchaczy dla których amplituner będzie zadowalający.

- z uwagi na szerszą scenę celowałbym w słuchawki półotwarte ale czytałem, że 271ki mimo zamkniętych komór potrafią grać przyzwoicie, a w tym przypadku zwiększona izolacja jest dla mnie atutem ponieważ wieczory spędzam z żoną i nie chciałbym jej przeszkadzać.

- szukam sprzętu raczej neutralnego i/lub naturalnego niż koloryzującego, któreś z pasm.

- lubię rozkładać muzykę na czynniki, śledzić instrumenty, wyłapywać detale – niuanse typu ślizg palca po strunie czy oddech wokalisty

- słucham głównie muzyki gitarowej w różnych wydaniach – blues, rock, metal. Dodatkowo soul lub R&B.

- budżet raczej mniejszy niż większy tzn. 300-500zł. W uzasadnionym przypadku max 750zł.

- nowe lub używane

 

Jestem otwarty na Wasz uwagi i propozycje od innych producentów – jedno jest pewne – w tej chwili nie przewiduje zakupu wzmacniacza słuchawkowego. Jeśli po kilu odsłuchach SAM uznam, że tak się nie da lub na moim sprzęcie nie słyszę różnicy w brzmieniu między słuchawkami za 250 a 750 zł wtedy podejdę do tematu raz jeszcze.  Chodzi mi właśnie o to, że chciałbym samemu móc wysnuć wnioski. Niestety nie mając słuchawek do porównań mogę opierać się tylko na opiniach innych co w przypadku sprzętu audio nie jest miarodajne.

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Czy koniecznie muszą być słuchawki AKG?

Jeśli - nie(mam kilka par innych firm w rozsądnych cenach).

Jeśli gotowy Jesteś wyjechać na wieś pod Szczecinem.

Jeśli zaryzykujesz poczuć smak mojej kawy i zdzierżysz ciekawość moich kotów:

zapraszam do kontaktu na priw

PS

Zapomniałem! Mam u wnuka AKG 514, mogę spróbować je odzyskać.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Dziękuję za propozycje ale temat jest już nie aktualny. Z uwagi na brak odzewu ze strony Forumowiczów dokonałem zakupu w sklepie internetowym. Wrzuciłem do koszyka AKG K702 i Philips Fidelio X2 (jakaś resztka ze starej dystrybucji ale produkt w pełni nowy). Oba sprzęty osłuchałem w domu i wybrałem… philipsy. Na wspomnianym w pierwszym poście amplitunerze, po odjęciu basu i lekkim podkręceniu średnich na ampli uzyskałem dźwięk który mnie bardzo usatysfakcjonował. Nie chce tu wchodzić w szczegóły ale jeśli ktoś będzie ciekawy to chętnie opisze spostrzeżenia z porównania. 

W tej chwili mam sporo spraw na głowie ale nie wykluczam ze w przyszłości odezwę się do Ciebie na jakiś odsłuch. Może nawet dojdzie do jakiejś transakcji.

Pozdrawiam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną możliwą transakcją podczas ewentualnego spotkania może być "transakcja" wymiany informacji o naszych odczuciach dotyczących słuchanej muzyki i wykorzystanego sprzętu. 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.10.2021 o 08:40, piramidon napisał:

mam kilka par innych firm w rozsądnych cenach

Pisząc o transakcji myślałem o odkupieniu którejś ze wspomnianych par słuchawek, ale chętnie posłucham kogoś z większym doświadczeniem. Sam od niedawna przesiadłem się na słuchawki. Trochę z przymusu 😉 po narodzeniu dziecka. Póki co koncentruje się na nowym brzmieniu znanych mi utworów ale wiem, że za jakiś czas zacznę eksperymenty z innymi słuchawkami. 

Skoro masz w posiadaniu kilka par słuchawek to zakładam, że do wykorzystania ich pełnego potencjału korzystasz z dedykowanych wzmacniaczy? Chętnie posłuchałbym jakie są Twoje doświadczenia w tym aspekcie. Samego sprzętu też bym chętnie posłuchał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chłopie!

6 godzin temu, Stary Grzyb napisał:

Trochę z przymusu 😉 po narodzeniu dziecka.

Z nas dwóch stary grzyb - to ja- dziadek maturzysty...sorry studenta!  Ale mam m in. młodych(ok czterdzieści lat) bliskich znajomych , spotykamy się co tydzień w saunie. Raz nawet(gdy nie mieli z kim zostawić ), przyprowadzili  dwuipółletnie dziecię na zmianę się saunując.

Od czasu do czasu młody wpada do mnie posłuchać głośnej muzyki, bo warunki w jego domu nie pozwalają.

Mam pokój odsłuchowy, ale polubiłem słuchawki( mam też te Philipsy X2HD).

Resztę dogadamy na privie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. 

W dniu 30.04.2021 o 13:28, Stary Grzyb napisał:

K240 MK II odrzuciłem

I słusznie. Mam te słuchawki na swoim stanie i powiem szczerze, że bez korekcji są bardzo bardzo przeciętne. Bas jest w nich szczątkowy, a średnica z kolei jest natarczywa zbyt mocno wysunięta na tle pozostałych podzakresów. Tony wysokie są mało klarowne - są bo są. Ta dominująca średnica wpływa bardzo negatywnie na scenę dźwięku, która jest płaska jak kuchenny blat - wrażenie z jakim mogę to porównać to odsłuch zestawu głośnikowego w łazience. Sytuację tą można uratować poprzez korekcję tych słuchawek na zasadzie wygenerowania filtru odpowiedzi impulsowej (convolver z obsługą plików IR jakie generuje REW - mam zbudowany w tym celu ustrój pomiarowy, służący do pomiaru słuchawek na bazie mikrofonu Umik-1 i wykonanego DIY sztucznego ucha w którym kotwiczę w.w mikrofon). Filtr ten aplikujesz np. do eualizera APO albo do foobara2000 - finalny krok w przypadku tych słuchawek to krzywa Fletchera Munsona za pośrednictwem np. Fabfiltera PRO-Q2, która wrzucasz do foobara2000 czy APO jako ostatni element cyfrowego toru audio. Po tych krokach różnica w brzmieniu jest kolosalna nawet dla laika. Dźwięk się wyrównał i uczłowieczył - można posłuchać ale z pewnymi ograniczeniami, zwłaszcza mocowymi. 

W dniu 30.04.2021 o 13:28, Stary Grzyb napisał:

skończyłem swoje rozważania na K701 i K702.

Na stanie też mam Q701, którym poświęciłem tyle samo uwagi w kwestii korekcji cyfrowej co w przypadku K240 MKII. W ich przypadku wykonałem też bas-port moda, który dodaje kilka dB w zakresie niskiego basu nie pogarszając w żaden sposób walorów sonicznych tych słuchawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przed tymi zabiegami Q701 (K701, K702, K712 są konstrukcyjnie bardzo podobne, sonicznie również) grały dźwiękiem spokojnym z pastelową średnicą. Bas w nich był wycofany ale w swej fakturze fantastyczny. Ogólnie przekaz był na wysokim poziomie ale ten plastikowy nalot na średnicy pasował do tych słuchawek jak wół do karety. Od produktu tej klasy należy wymagać przejżystego i niepodbarwionego dźwięku, oddającego 1/1 to co przyszło z końcówki. Po wykonanej korekcji cyfrowej i bas-port modzie słuchawki te stanowią dla mnie (ocena subiektywna) wzorzec w zakresie symetri dźwięku z piekielnie szybkim i konturowym basem. Średnica jest zwiewna lekka i absolutnie naturalna - wokale są czytelne, lekkie i finezyjne... po prostu naturalne. Tony wysokie są chirurgiczne... W stockowej wersji Q701 były wycofane i w mojej opinii stanowiły najsłabszy punkt tych słuchawek. Moje opinie na temat Q701 (po korektach) formułuję w oparciu o odsłuchy Denonów AH-D5000 oraz Staxów Labda Pro (również po analogicznej korekcji cyfrowej, a w przypadku AH-D5000 dodatkowo też dynamat "Marks Mod" dedykowany do Sony MDR R10), które w pewnych momentach górują nad Q701. Całościowo jednak są od Q701 słabsze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pawel83ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.