Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha RX-V440RDS czy Cambridge Audio A500


Satriani

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zakupiłem taki zestaw: głośniki Wharfedale 8.4, Amplituner Yamaha RX-V440RDS oraz CD Yamaha CDX-396, po dość atrakcyjnej cenie. Wszystko razem pogrywa sobie w moim 24 metrowym pokoju i brzmi dobrze, przy tym że sam dźwięk nie jest w stanie powalić mnie na kolana. Z czasem zacząłem się zastanawiać czy słuszną decyzją było kupowanie amplitunera zamiast wzmacniacza stereo. Przyznam że w ogóle się nad tym nie zastanawiałem uznając, zanik wzmacniaczy za efekt postępu cywilizacyjnego. Za DVD podziękuje jednakże podobała mi się cała masa dodatkowych wejść i wyjść, oraz radio. Dodatkowo gościu w sklepie powiedział że w takim małym pokoju jak mój to bez różnicy. Nie jestem też pewien czego powinienem się spodziewać po sprzęcie za 4000 zł. W chwili obecnej mogę dokonać wymiany Yamahy na Cambride Audio A500. Czy to ma jakiś sens oprócz tego że będę musiał dokupić jeszcze radio ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Sorry za uogolnianie, ale oto ofiara marketingu w stanie czystym. Zanik wzmacniaczy stereo jako zjawisko naturalne, czy cos tam. Wlasnie takie brednie opowiadaja sprzedawcy ludziom, ktorzy potrzebuja sprzetu do sluchania muzyki, a w zamian dostaja sprzet do kina domowego, bo akurat taki lezal w sklepie.

Co do twojego przypadku - nie wiem. CA to ogolnie dobry klocek, ale moze potrzebujesz np. czegos mocniejszego, 20 m2 wbrew opinii subiekta to nie jest bardzo maly pokoj, ja np. slucham w 16. Moze byc tak, ze zamienisz Yamahe na CA, albo taniszego NADa, i stwierdzisz ze moze jest i troche lepiej (bo powinno byc), ale nie bylo warte calego tego zachodu. Ogolna zasada, i najbardziej podstawowe zalecenie na wszystkie okazje - zanim wymienisz swoj klocek na nowy, posluchaj go. Moze np. zechcesz poczekac pare miesiecy i kupic jeszcze inny wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Satrianii

(Konto usunięte)

Dzięki z odp. Faktycznie powinienem sam sprawdzić czy u minie Cambridge będzie brzmiał lepiej. Moje pytanie po prostu dotyczyło tego czy jest to taka oczywista rzecz.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Satrianii

(Konto usunięte)

A słuchałem i głośniki Wharfedale 8,4 na jakimś Denonie brzmiały znaczenie lepiej niż u mnie.....dokładnie tak jakbym chciał żeby brzmiały. Całości nie słuchałem bo Cdka dokupiłem później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Denon nie jest zły problem tylko w tym że nie bardzo było mnie na niego stać. Pytanie tylko czy istotnym chybieniem było kupowanie amplitunera przeznaczonego do kina domowego zamiast klasycznego wzmacniacza stereo. Z waszych wypowiedzi wynika że tak. Dzięki z pomoc rozejrzę się za wzmacniaczami skoro rzeczywiście powinno to coś zmienić. A tak na marginesie Cambridge A500 (2*85 W) nie będzie trochę słaby do głośników 150 W ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam CA A500 i 8 ohmowe Tabletki - rekomendowana moc wzmaka:20-150W.

Muzy nie będziesz słuchał w dzień głośniej niż godz.11-14. Potem trudno dłużej wytrzymać tak duże natężenie dźwieku. (Najczęściej słucham ostatnio na 11-12, ale mam końcówkę mocy zasilaną z preampu CA.)

Tak, czy siak zniekształceń nie ma lub są tak pomijalne, że nie słyszę, nawet jak odkręcisz wolume do 16-tej. (Maks jest gdzieś ok. 17:30.) Mnie nigdy dłużej niż chwilę nie zdarzyło się, odkręcić głośniej niż na 14(15), bo zaraz delegacja/wizytacja z piętra nade mną by przypełzła... ;-)

Wieczorkiem i w nocy to godz. 8. O 9 jest już, o wiele za głośno.

Jeśli KD ma większe potrzeby, powinno - wg mnie - mocy styknąć.

Słucham muzy w 25m2.

Pozdrawienia dla kolejnego nawracającego się ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

W zasadzie nie istnieje zwiazek pomiedzy moca wyjsciowa wzmacniacza a tzw. moca kolumn. Istotnymi parametrami w przypadku kolumn sa impedancja znamionowa i skutecznosc, z tym ze producenci pod tym akurat wzgledem lza jak psy (nagminne podawanie 8 omow dla kolumn w rzeczywistosci 4 omowych), tak ze i tym nie ma co sobie glowy zawracac. Wharfedale to generalnie latwe obciazenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roznica miedzy wzmakiem ca a obecnie posiadana yamaha, biorac pod uwage cd i kolumny bedzie praktycznie zadna, co najwyzej odczujesz oslabienie dynamiki na wzmaku ca, jesli chcesz wiecej kolorytu w dzwieku posluchaj wzmakow arcama i nada, jesli szukasz szybkiego basu ,timingu lub brakuje Ci ogolnie pojetej energii w dzwieku zapodaj kolumnom wzmak harmana hk670, zagra szybko i poteznie, bedzie detal i energia na wokalu ale w porownaniu do arcama i nada scena bedzie plytsza, (harmanowcy na forum twierdza ze wzmak harmana hk 680 jest lepszy wiec i jego jak trafisz posluchaj), jesli sluchasz glownie rocka mozesz olac ten mankament, jesli klasyki moze to przeszkadzac, barwy na harmanie beda lepiej nasycone niz w ca ale do arcama troche brakuje, ciekawe z drugiej reki bywaja starsze modele rotela, generalnie ogranicza Cie tez zrodlo yamahy i kolumny wiec nie ma sensu kupowac cos zbyt wyrafinowanego, a amplituner moze byc tak samo dobry jak wzmacniacz stereo, zalezy od konkretnego modelu, nie daj sie nabrac na brednie ze tylko wzmak stereo zapewni Ci satysfakcjonujacy dzwiek, wzmaki tradycyjne bywaja tak samo dupne jak wielokanalowce, chcesz dobrego wzmaka --kup gryphona, jak za drogo kup to na co starczy kasy i co najbardziej sie spodoba, recenzje z prasy mozesz olac, przydadza sie do jedynie do wstepnego ogladu tego co jest na rynku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harman HK 670+CD 750 w Media Markecie na wyprzedaży można kupić za 2499 zł-myślę, że cena godna zastanowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA A500 miałem pół roku, teraz mam Yamahe AX596. Yamaha gra sporo lepiej niż jakis amplituner, a jesli nie słucha się ciężkiej muzy (hard rock i wyżej) to CA bije na głowę yamahę pod każdym względem za wyjątkiem potęgi basu. Yamahe mam w domu i słuchałem obu wzmaków w tyma samym pomieszczeniu, okablowaniu i kolumnach. Polecam moją opinię na temat CA. Może kiedyś napiszę coś na temat AX596 ale to jak się jej nasłycham. Nie jestem z tych coo piszą opinię na temat sprzętu po wizycie w sklepie, albo po kilku godzinach obcowania ze sprzętem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za pomoc, choć przyznam że pozostawiliście lekki zamęt w mojej głowie. Naiwnie liczyłem na jakieś „proste” odpowiedzi typu bierz nie bierz, a tu widać, że to nie taka prosta sprawa. Zgodnie z waszymi zaleceniami biorę się za testy. Na jutro zamówiłem CA, na kolejny ogień pójdzie H/K może też NAD. Widać czarno biało pozostało już tylko w bajkach.

Właściwie nie napisałem wam po co mi sprzęt audio i jakie mam do niego zastrzeżenia. Generalnie słucham rocka, jazzu, hard coru, czasami zarzucę coś z klasyki, lubię też kawałki typu Sting. Muzyki słucham dość cicho ale chciałbym pozostawić sobie pewien zapas mocy, oraz możliwość podbicia niskich tonów. Mój zestaw dobrze radzi sobie z małą ilością instrumentów, typu gitara (chociaż jej brzmienie można by jeszcze poprawić) natomiast gorzej radzi sobie z większą ilością instrumentów, powstaje wtedy lekki chaos. Nie wiem czy wpływ na to ma wzmacniacz, ale jego mogę teraz łatwo wymienić póki jest jeszcze nowy.

W moim życiu nadchodzi też taki piękny dzień, kiedy to cała rodzina pakuje się do samochodu i wyjeżdża na wczasy. Zostają zniesione wszelkie ograniczenia odsłuchowe. Sprzęt przenoszę do salonu 40 m2 i robię impreze. Chciałbym mieć możliwość dobrego nagłośnienia sali, puszczając prymitywną, muzykę, charakteryzującą się ciężkim rytmicznym basem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satriani, napisałes

 

"Chciałbym mieć możliwość dobrego nagłośnienia sali, puszczając prymitywną, muzykę, charakteryzującą się ciężkim rytmicznym basem"

 

skoro najwazniejsze sa decybele - to mocny amplituner + subwoofer w 40m2 rozwiążą sprawe

 

jeśli priorytetami sa inne "wartości" - przejrzyj faktycznie starsze watki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.