Skocz do zawartości
IGNORED

NAIM UNITI ATOM vs Quad Artera Solus vs Arcam SA30


zibiwoj28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam u siebie Naim Atom od jakiegos czasu. Zastapil Haiku Sol 2 Signature bo chcialem jedno pudelko i jestem bardzo zadowolony. Niby krok w tyl ale naprawde fajne pudlo. Teraz ten Roksan kusi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.05.2021 o 15:25, MarkM napisał:

We wszystko wyposażony, ale na pilocie sknerzą, albo proponują za 300 zł. Żenada totalna.

 

W dniu 4.05.2021 o 17:07, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

sknerzą albo nie, po co komu pilot, jak wszystko jest dostępne z apki 😉 Kto bez pilota nie może żyć to dokupi, a powiem więcej; Bluesoundy można obsługiwać z jakiegokolwiek pilota, wystarczy z poziomu apki zaprogramować konkretne funkcje.

Widocznie NAD czyta "Audiostereo.pl" ponieważ wsłuchał się w głos ludu pracującego miast i wsi, i do  nowego NADa M10 V2 dodają już pilota na podczerwień.

Ostatnio córce "wybiłem z głowy" kupno sandbara sterowanego tylko smartfonem. Chcąc ściszyć, trzeba odblokować telefon, odpalić apkę....kretynizm i kuriozum totalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ja mam u siebie Naim Atom od jakiegos czasu. Zastapil Haiku Sol 2 Signature bo chcialem jedno pudelko i jestem bardzo zadowolony. Niby krok w tyl ale naprawde fajne pudlo. Teraz ten Roksan kusi...
A po co Ci Roksan? Ta sam półka - nawet nieco niższa.

Ja ostatnio przesłuchałem kilka modeli. Z każdym da się żyć. Najmniejsze warażenie zrobiły Kambodża i - niestety - Lyngdorf. Najlepiej wypadły Atoll SDA200 Sig i PS Audio Stellar Strata - ale to raczej wzmak z DAC, funkcje sieciowe są na doczepkę. Atom i Arcam też OK. Ta wersja Arcama wypuszczona przrz JBL chodzi mi po głowie - choć niestety zdrożała o 30%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 hours ago, dzarro said:

A po co Ci Roksan?

Wiesz co, bardzo lubie system Blu-OS. Mialem Bluesound Node przez dlugi czas jako transport i uwazam ze jest to swietne i dopracowane urzadzenie. Pomyslelm ze wzmak z wbudowanym streamerem moglby byc naprawde wygodny. Jedyny problem to DAC. Jesli Roksan korzysta z DAC Bluesounda to lipa bo jest on bardzo slaby, jesli z tego co jest w serii K3 to moze byc calkiem ciekawie. Ale chyba NAIM zostaje. Naprawde wygodne pudelko. Moze kiedys zmienie na Nova lub dzielonke Naima

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Atom w hajend? 🙂

a niby dlaczego nie? zresztą co to jest hajend? 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slaaawek napisał:

a niby dlaczego nie? zresztą co to jest hajend? 🙂

 

jak ja go parę lat temu słuchałem, to wolałem od niego starego Harmana Kardona, który jakoś specjalnie wybitny nie był...

więc raczej bym go pozycjonował w start, jak ktos sie uprze w hifi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie tak może być... wszystko jest takie względne i subiektywne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeżeli ktoś napisze, że taki Accuphase E-800 niewiele brzmi lepiej niż taki Naim Atom, to patrząc na tok rozumowania, ten Accuphase też powinien być w zakładce start, ewentualnie hifi..... i co Pan na to poradzisz? Gdzie jest ten hajend?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Dzień dobry

Chciałbym odgrzać temat dotyczący urządzeń "Quad Artera Play" wraz z końcówka mocy 'Quad Stereo" oraz Quad artera Solus (zintegrowane z końcówką mocy)

Jestem przed zakupem całego sprzętu audio dla kolumn używanych "monitor audio platinium pl200"

- odsłuchałem "Roksan Attessa Streaming Amplifier" wypadł dobrze ale z  kolumnami Focal aria 926 

- słuchałem też "MARANTZ PM6007 S"  wypadł poprawnie ale bez emocji 

- Arcam SA30 bas i dynamika bardzo ładnie ale wysokie tony mnie męczą oraz nie daje przyjemności z słuchania jak dla mnie laika odrazu czuję że jest to klasa pochodna od wzmacniaczy "D"  - może o czymś niewiem ale napewno nie 

- Cambridge Audio CXA81 - chyba najbardziej neutralnie ale to też nie jest to czego szukam 

W muzyce liczy dla mnie liczy się przyjemny wokal i transparentność szczegółów, bez męczącego basu i wysokich tonów.

dlatego rezygnuję z "quad artera solus play" (all in one) na rzecz "quad  play + osobna końcówka mocy play Stereo" 

kwestia wyboru streamera pozostaje do wyboru ponieważ ta w "artera solus play" nie spełnia wymagań.

Czy warto kierować się w stronę "devialet expert 140 pro" - Bardzo poważne pytanie zwłaszcza dla osób 

mających porównanie z wzmacniaczem "McIntosh MA8900" jak dla mnie idealny oczywiście po za ceną.

      

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, topa napisał:

- Arcam SA30 bas i dynamika bardzo ładnie ale wysokie tony mnie męczą oraz nie daje przyjemności z słuchania jak dla mnie laika odrazu czuję że jest to klasa pochodna od wzmacniaczy "D"  - może o czymś niewiem ale napewno nie   

W SA30 nie ma końcówek w klasie D. To pochodna klasy AB.

Swoją drogą obecna klasa D jest bardzo dobra. To nie te same końcówki co parę lat temu. Takie Hypex Ncore wykorzystuje NAD, Marantz, Cambridge, Lyngdorf, AVM, Rogue Audio. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że wszystkie wzmacniacze które strują tranzystory impulsowo zamiast liniowo to klasa D

znalazłem też artykuł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Możliwe ze moje kolumny obsługują tylko do 22KHZ więc jeżeli wzmacniacz dostarcza pasmo powyżej górnej granicy wpływa to na nie korzystny odsłuch.  Czy jest możliwość korekcji wysokich tonów ?

Dlatego biorę pod uwagę "devialet expert 140 pro" mają profil do wielu kolumn też w tym do "monitor audio platinium"

ale nieznalezieniem opinii zwykłych użytkowników - tylko same profesjonalnych redakcji.

Co do Arcam SA30  chętnie posłuchał bym go dłużej niż 15 min.  Może przekonał bym się ale doradzali mi kalibrację do pomieszczenia z użyciem mikrofonu. Na dodatek słuchałem od 20 lat tylko klasy AB więc moja ocena nie jest obiektywna.

Biorę go pod uwagę bo można kupić go w cenie 11 000 zł i rzeczywiście jest to łakomy kąsek, zwłaszcza w porównaniu jak trzeba kupić - końcówkę mocy + przedwzmacniacz z DAC +  streamer

a "devialet expert 140 pro" jest o 100% droższy

Gdybym zakupił kolumny fyne audio f702 lub 502 to raczej bym się na niego zdecydował bo wzmacniacz "Roksan Attessa" poległ z nimi. (to oczywiście ocena amatora który kiedyś słuchał radmora 5002 z głosnikami tonsil GDN ) super jak na stare dzieje i bez basu wypełniającego całe pomieszczenie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, topa napisał:

Możliwe ze moje kolumny obsługują tylko do 22KHZ więc jeżeli wzmacniacz dostarcza pasmo powyżej górnej granicy wpływa to na nie korzystny odsłuch.  Czy jest możliwość korekcji wysokich tonów ?

Tym się akurat nie przejmuj, i tak mało kto słyszy powyżej 15kHz 🙂 a już na pewno nie wpłynie to na "słyszenie" zniekształceń. Wzmacniacze są liniowe zazwyczaj do bardzo wysokich częstotliwości, znacznie ponad poziom słyszalności, a kolumny po prostu tych częstotliwości nie przetwarzają i wolniej lub szybciej spada ich poziom. Dodatkowo filtry w dacach ograniczają wysokie tony, więc obawy na wyrost

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.02.2022 o 20:29, topa napisał:

Czy warto kierować się w stronę "devialet expert 140 pro

devialet 140 pro jako całość (WZMACNIACZ, STREAMER, DAC, PRE PHONO) w swojej cenie wymiata i można go "dostroić za pomocą SAM" do większości kolumn na rynku. Jego największym minusem jest niepozorny wygląd i gabaryty 😉 Warto wypożyczyć na testy.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.02.2022 o 22:16, topa napisał:

Biorę go pod uwagę bo można kupić go w cenie 11 000 zł i rzeczywiście jest to łakomy kąsek, zwłaszcza w porównaniu jak trzeba kupić - końcówkę mocy + przedwzmacniacz z DAC +  streamer

Otóż nie.

AUDIOPHONICS MPA-S250NC XLR Class D Stereo Amplifier Ncore 2x250W 4 Ohm

DAC SMSL SU-9

Streamer iFi ZEN STREAM + Topping HS01

Razem 6400

Minus to brak możliwości podłączenia gramofonu i brak Dirac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.02.2022 o 22:16, topa napisał:

 

Co do Arcam SA30  chętnie posłuchał bym go dłużej niż 15 min.  Może przekonał bym się ale doradzali mi kalibrację do pomieszczenia z użyciem mikrofonu. Na dodatek słuchałem od 20 lat tylko klasy AB więc moja ocena nie jest obiektywna.

Biorę go pod uwagę bo można kupić go w cenie 11 000 zł i rzeczywiście jest to łakomy kąsek, zwłaszcza w porównaniu jak trzeba kupić - końcówkę mocy + przedwzmacniacz z DAC +  streamer

 

 

Co do Arcama to jedna uwaga - gra więcej niż dobrze ale jeśli ważnym kryterium jest wygodna aplikacja (np. integracja własnej muzyki i serwisów strumieniowych) to Arcam ma sens wyłącznie w kombinacji z Roon albo innym niezależnym programem, który będzie nim sterował. Firmowa apka MusicLife to najbardziej kuriozalna rzecz z jaką się zetknąłem. Przy odsłuchu w salonie to może umknąć. Dopiero jak człowiek zanurzy się w MusicLife w domu na kilka godzin to przekonuje się - jaki to bubel. W streamerze ST-60 jeszcze ujdzie bo jest wyświetlacz LCD - więc niektóre proste funkcje można od biedy obsługiwać bez aplikacji. Ale jakbym miał poprzestać tylko na MusicLife w SA-30 albo bliźniaku od JBL - to chyba bym wyrzucił sprzęt przez okno. Ewentualnie sam wyskoczył.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dzarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dzarro, z tymi apkami to masz rację. Do Arcama będę musiał wrócić i to co najmniej na kilka dni.

Sprawa wygląda tak udało mi się skompletować sprzęt, podłączyłem ale oceny jeszcze nie wystawiam.

Salon 7,5x7,5m ze ściętym rogiem + otwarta klatka schodowa czyli jakieś ponad 70m2 otwartej przestrzeni.

Quad Artera Stereo + kable XLR "Black Rhodium Syphony" (kabel wypadł lepiej niż Cardas crosslink 1I)

Quad Artera Play + kabel Optical tutaj Cardas (nie wiem czy kabel otical ma jakąś róznicę po za ceną)

Limetree Bridge - Przyjazna apka zadecydowanie lepsza niż w "Quad Artera Solus Play"  i ładniej brzmi

Kolumny Monitor Audio Platinium PL200

Z komentarzem wstrzymam się jak uda min się wymienić/przetestować inną końcówkę mocy lub wzmacniacz.

Zastanawiam się nad aktywnym basem, lub arcamem  30SA a może jedno i drugie.

Bardzo proszę też o opinie w sprawie kabli.

Dziękuje 🙂

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzienki dzarro

co do poniższego produktu jest jakaś polska dystrybucja ?

AUDIOPHONICS MPA-S250NC XLR Class D Stereo Amplifier Ncore 2x250W 4 Ohm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, topa napisał:

co do poniższego produktu jest jakaś polska dystrybucja ?

AUDIOPHONICS MPA-S250NC XLR Class D Stereo Amplifier Ncore 2x250W 4 Ohm

Nie ma. To sprzedaż bezpośrednia od producenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, topa napisał:

AUDIOPHONICS MPA-S250NC XLR Class D Stereo Amplifier Ncore 2x250W 4 Ohm

Nie ma, ale z mojej strony mogę Ci go polecić. Z Rme Adi jako pre świetne zestawienie. Granie w stylu monitorów studyjnych. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, topa napisał:

Możesz polecić jeszcze inne końcówki, z dynamicznym basem i dobrym wokalem 🙂

Musical Fidelity M8s-500s

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.02.2022 o 13:11, Piopio napisał:

Otóż nie.

AUDIOPHONICS MPA-S250NC XLR Class D Stereo Amplifier Ncore 2x250W 4 Ohm

 

muszę trochę na niego poczekać czy zdecydował być się na: AUDIOFONICS HPA-S250NC Wzmacniacz stereo klasy D NCore 2x250W 4 Ohm

 

Piopio może warto iść w technologię wzmacniacza opartych  PURIFI 1ET400A, czy warto wykładać extra kasę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, topa napisał:

muszę trochę na niego poczekać czy zdecydował być się na: AUDIOFONICS HPA-S250NC Wzmacniacz stereo klasy D NCore 2x250W 4 Ohm

 

Piopio może warto iść w technologię wzmacniacza opartych  PURIFI 1ET400A, czy warto wykładać extra kasę ?

Purifi jest lepszy. Sam nie słyszałem ale można polegać na dostępnych recenzjach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PioPio Dzięki zdałem się na twoje doświadczenie "AUDIOPHONICS MPA-S250NC XLR" zamówiony z Francji do testów, a może zostanie :  )

Zanim dojdzie wzmacniacz klasy D chciałbym zmusić mojego "Quad Artera Stereo" (kocówka mocy nie solus) do przyjemnego grania i uważam że jest to kwestia kabli.

konieczne było założenie kabli głośnikowych w systemie BiWire by pojawił się bas i pewnie gdybym je miał byłbym  już posiadaczem  Quada wersji Solus i problemy by się już skończyły.

A tak walczę z XLR-mi  poszukuję coś neutralnego i dynamicznego.

Zwykły kabel XLR koltz za 170 zł gra równo ale bez dynamiki

Cardas Crosslink 1L jest świetny dynamiczny bas otacza i wypełnia całe pomieszczenie, czuję jak bym był pośrodku sceny.

Niestety wokal z górą zanika tak jak by ktoś zdoił kilka decybeli.  Oczywiście jest to kwestia utworu. np "Śpij kochanie śpij" 

maskra.

marcinmarcin - ciekawa propozycja z tym "RME ADI-2 DAC FS"  potrzebował bym coś pod telewizor co ma więcej wejść.

DAC, telewizor, CD, Gramafon, konsola. (kaseciaka i tuner już wyniosłem)  :))))

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz fajnych kabelków XLR to pierwsze jakie przychodzą mi do głowy w relacji cena/jakość to Tellurium Q Black, albo Chord Clearway. Szczególnie ten drugi gra zrównoważonym, dynamicznym dźwiękiem. Tellurium będzie miał większą masę, ale bez straty dynamiki i detalu. 

 

Oba można wypożyczyć u nas w salonie i sprawdzić u siebie :)

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.02.2022 o 13:11, Piopio napisał:

Otóż nie.

AUDIOPHONICS MPA-S250NC XLR Class D Stereo Amplifier Ncore 2x250W 4 Ohm

DAC SMSL SU-9

Streamer iFi ZEN STREAM + Topping HS01

Razem 6400

Minus to brak możliwości podłączenia gramofonu i brak Dirac.

Otrzymałem powyższy wzmacniacz - MPA-S250 i po tygodniu odsłuchu muszę przyznać że jest naprawdę dobry.

Jego największa zaletą jak dla mnie jest to że radzi sobie dobrze z wiekowością przewodów i wciąż gra przyzwoicie.

Gra dynamicznie uzyskując dużą przestrzeń. Co do wyglądu tego klocka masakra, długi nieporęczny.

Jeśli chodzi o końcówkę mocy  Quad Stereo + Quad Play to z korzystałem z usług Profesjonalnej firmy z Bielska by zaczęła cieszyć. Koszt całego okablowania  na poziomie 50%  końcówki   i jak dla mnie jeszcze jest coś do poprawy.

Mam dylemat przy której końcówce zostać. Quad gra cieplej ma bardziej obszerny bas, jest bardzo czuły na zmiany w okablowaniu i chyba jeszcze dużo do poprawy. Chyba go zostawię ale to nie jest równy pojedynek biorąc pod uwagę cenę. 

W dniu 17.03.2022 o 00:21, Audiomagic.pl napisał:

Jeżeli szukasz fajnych kabelków XLR to pierwsze jakie przychodzą mi do głowy w relai po tygodniu odsłuchu i po tygodniu odsłuchu cji cena/jakość to Tellurium Q Black, albo Chord Clearway. Szczególnie ten drugi gra zrównoważonym, dynamicznym dźwiękiem. Tellurium będzie miał większą masę, ale bez straty dynamiki i detalu. 

 

Oba można wypożyczyć u nas w salonie i sprawdzić u siebie 🙂

Czy jest możliwa wysyłka ? Jak wygląda temat pożyczenia formalnie. Możesz podać przybliżony rząd wielkości cenowych.

Dziękuje i pozdrawiam 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, topa napisał:

Otrzymałem powyższy wzmacniacz - MPA-S250 i po tygodniu odsłuchu muszę przyznać że jest naprawdę dobry.

Jego największa zaletą jak dla mnie jest to że radzi sobie dobrze z wiekowością przewodów i wciąż gra przyzwoicie.

Gra dynamicznie uzyskując dużą przestrzeń. Co do wyglądu tego klocka masakra, długi nieporęczny.

No parę cm mniej by mu dobrze zrobiło 🙂

U mnie dobrze się zgrał z Rme Adim przez kable Proel Die Hard. Miałem na chwilę pożyczonego Kimbera Tonik, ale Proel zauważalnie lepiej, choć faktycznie nie ma takich różnic jakie robi RCA przy Cyrusie 8.2 (tam zmiana interkonektu potrafi całkowicie odmienić charakter systemu).

Teraz mam dylemat co zostawić - końcówkę czy Cyrusa 8.2 - oba dobrze grają

Mówisz że ta końcówka na hypex jest w stanie konkurować na równi z Quad Artera Stereo? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak porównuję końcówkę AUDIOPHONICS MPA-S250NC XLR Class D  z  Quad Stereo. 

Po podpięciu tego hypex 'a do przedwzmacniacza Quad Play gra na tyle dobrze że niema ochoty nic się zmieniać, porostu jest dobrze. Okablowanie RCA - digital, XLR i kable głośnikowe mogami 2972 quad  na poziomie 1000zł.  Dużą przewagą jest poczucie umiejscowienia instrumentów na scenie w słuchanym utworze.

 

By Quad Stereo zagrało przyjemniej z obszernym basem i nie czuć przymulenia na wokalu, założyłem RCA "black rhodium operetta opera" wykonanego z czystego srebra, listwę zasilającą za 1500 zł i przewodem zasilającym 2,5mm2 z TAGA.

Niestety przy tej konfiguracji hypex grał nienaturalnie w obszarze wysokich tonów, według mnie bardzo się pogubił. Poprawę uzyskałem po wymianie XLR cardas, poprawia bas i zamula wysokie tony.   

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.