Skocz do zawartości
IGNORED

Ansuz acoustic


arek67

Rekomendowane odpowiedzi

Gerard to byłoby bardzo pomocne info w tej kwestii. Nie pamiętacie może czegoś z tego doświadczenia, bo zorganizować u nas Ansuz to sporo zachodu - brak dystrybucji. Przydałoby się jakiekolwiek "obiektywne" info przed organizowaniem Ansuz, że ma to sens.

Na te chwile poza Siltechem triple crown, Nordostem Odin (ale te póki co odpuściłem) i właśnie Ansuz mam praktycznie wszystko. Właśnie czekam na kompletny set Hijiri jeszcze. 

I jak da rade to planuje również głośnikowe AQ Dragon. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2021 o 08:29, Seth_A_Rider napisał:

 Scena wykracza daleko poza sufit i ściany pokoju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W dniu 29.06.2021 o 22:22, .:Gerard:. napisał:

Dla ciekawostki w temacie
Raz testowaliśmy streamery i DACi na okablowaniu i listwie Shunyata, innym razem na komplecie ansuz acoustics
ze nie wpadło mi do głowy porównać sety okablowania, to by było ciekawe doświadczenie

Mam jeszcze zdjęcia

Co to za kolumny? Mam namyśli wszystkie 😁 Te małe, trzecie z kolei, to chyba Raidho, te z lewej to raczej jakieś Magico, a reszta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj zmieniłem kabel zasilający dystrybutor na 2 metrowy dtc2.
Czterometrowy dtc użyłem do zasilenia preamplifiera.

Podejrzewam, ze jeszcze będzie się zmieniał przy wygrzewaniu, ale już po pierwszym dniu jest obłędnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem dtc na dtc2 jako główny kabel z gniazdka do dystrybutora. D2 zmieniłem na dts w preamp, jednak zrobilem to w tym samym czasie, wiec nie moge powiedzieć wiele o różnicach między d2 a dts2.

Teraz, na pewno jest jeszcze ciszej, wiec znacznie zyskała dynamika. Scena stała się trochę bardziej zwężona, ale czystość i szczegółowość jest dużo lepsza. Bas był bardzo dobry, ale w tej chwili jest jeszcze głębszy i rownoczesnie krótszy i wyraźniej wyrysowany. Jest tez znacznie głośniej przy tym samym ustawieniu volume, jednocześnie nie meczy i system nabiera pięknego wypełnienia i wraz ze wzrostem głośności.
Dziś wieczorem, zacznę dopiero trzeci dzień przygody z tym kablem, wiec prawdopodobnie jeszcze sporo sie zmieni. Na tym etapie mam nadzieje, ze to będzie scena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seth_A_Rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały mój system jest ciemniejszy. Poza wspomnianym wcześniej sprzęcie uzywam opus sygnałowych i głośnikowych, które tez nie są kablami jasnymi. Dtc2 wniósł dodatkową głębie i gra bardziej holograficznie. Natomiast dokładnej różnicy nie moge opisać, bo jednym kablem zmieniłem kable w dwóch pozycjach (dtc2 zamienił dtc, dtc zamienił d2) i d2 zniknął zupelnie z tej części systemu.
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było na pewno takich wrażeń, jak w momencie, kiedy wprowadziłem Ansuz do systemu. Wtedy to był efekt diametralny i natychmiastowy. Teraz, nie jest to aż tak słyszalne.

Spróbuj tez ich dystrybutora jeśli masz możliwość, bo to komplet i robi ogromną różnice.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

potwierdzam wszystkie zalety produktów Anusz, zaczynałem od zmiany Siltechow i Analysis Plus na serie X i już była ogromna poprawa...ale jak to mówią apetyt rośnie więc idę pomału dalej 🙂

Pozdrawiam wszystkich

W dniu 29.06.2021 o 10:05, Seth_A_Rider napisał:

W ciemno, choć będę mógł go oddać do 30 dni. Spróbuje mytek empire. Mam tez zamówiony lumin X1 na demo w tym samym czasie wiec będę je porównywać. 

czekam z niecierpliwością na twoja opinie ponieważ życie z moim SOTM ze względu na bardzo słaba i niestabilna prace oprogramowania jest nie akceptowalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, megasite said:

potwierdzam wszystkie zalety produktów Anusz, zaczynałem od zmiany Siltechow i Analysis Plus na serie X i już była ogromna poprawa...ale jak to mówią apetyt rośnie więc idę pomału dalej 🙂

Pozdrawiam wszystkich

czekam z niecierpliwością na twoja opinie ponieważ życie z moim SOTM ze względu na bardzo słaba i niestabilna prace oprogramowania jest nie akceptowalne.

Mam bardzo slaby streamer, ale jakość dźwięku niewiarygodnie poprawiłem dzięki modyfikacjom systemu.

Uzywam teraz etherregen z zewnętrznym ocxo clock, czterema farad zasilającym wszystkie te elementy i trzy shunyata omega ethernet kable.

Myśle jeszcze nad zakupem drugiego etherregen bądź opcjonalnie sotm snh-10g i użyciu sfp do ich połączenia. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ello

Czy ktoś zna   ten model??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wybrane produkty ANSUZ są dostępne w Polsce. Można ich posłuchać w Warszawie w salonie przy ul. Pańskiej lub sobie wypożyczyć. Właśnie dziś wracają do Danii, wypożyczone przez jednego z użytkowników AS, 3 kable zasilające serii DTC-2... może sam coś napisze bo dość długo ich używał w swoim systemie. 

Pozdrawiam.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć bardzo lubię markę i diametralnie zmieniła mój system to nie kupiłbym.
64k euro, jeśli to były w tańszej, dwumetrowej wersji. Nawet spory discount by mnie nie przekonał.
Mój dealer wciska mi DTC2 i Supreme (36k euro za sztukę) na jazdę próbną.
Nawet jak odkryją ropę na mojej działce, to takich pieniędzy nie wydam na kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby coś opisać z sensem, to muszę też posłuchać C2 i D2. Dopiero wtedy będę wiedział więcej. Prowadzę rozmowy na ten temat. Nie wiem jeszcze co z tego wyjdzie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze rozpoczela sie promocja kabli na literke A. Jedno forum, drugie forum …

🙂 

 

Podlinkować? 😉 Kolega L aktywny jest.

Kable w cenie samochodu? Zestaw kabli w cenie mieszkania? Czemu nie ???

Nie, nie stac mnie na szczęście.

 

PS. to hobby coraz bardziej staje się chore.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o zachowanie powagi w tym wątku. W końcu skoro jumpery kosztują 50 tys złotych to nie ma żartów.  2x3m głośnikówka - 250 tys zł. Naprawdę super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezus, Maria to cennik:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Kompletnie nie o to chodzi, że mnie nie stać na to, ale gdzie są granice rozumu kupujących? - kabel zasilający 3 m po 36 tys. euro...
A coś ty myślał jak się "wyciszy prezentację" i jednocześnie "zwiększy dynamikę " to musi kosztować! Z choinki się urwałeś czy co ?
Lot na Marsa i z powrotem po materiały to jednak jest jakiś koszt. Dolicz produkcję, marżę. Ja uważam, że to i tak taniocha. Kupować teraz bo będzie drożej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, sly30 napisał:

Żeby coś opisać z sensem, to muszę też posłuchać C2 i D2. Dopiero wtedy będę wiedział więcej. Prowadzę rozmowy na ten temat. Nie wiem jeszcze co z tego wyjdzie. 

Przyznam, że nic z tego nie rozumiem. Miałeś ich najdroższe druty. Rozumiem, że odpowiednią bazę porównawczą własną również posiadasz. Ponadto wydawałoby się, że przy tej klasy produkcie można by pokusić się chociażby o ocenę bezwzględną - nie biorąc pod uwagę cen. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Profi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ansuz - runiczna magia, potomkowie wikingów i nowy mocny gracz na rynku kabli audio.

Od ok 3 lat dochodzą do mnie informacje o kablach Ansuz. Nazwa dziwna, kable u nas nieznane, ceny kosmos, więc uznałem, że szkoda czasu na zawracanie sobie głowy. Pewnie kolejna firma szukająca szczęścia, jakich pełno było ostatnio na rynku. Firmy te powstają, coś tam oferują, ale po czasie przestają być popularne i znów na rynku rządzą potentaci istniejący już od nawet 40 lat. To głównie firmy z USA. Z firm europejskich, długo utrzymuje się chyba tylko Van Den Hul, Siltech i może Argento. Generalnie w temacie kabli rządzi Ameryka….MIT, Transparent, Cardas, Purist, Nordost, Synergistic, Tara Labs, Shunyata itd.
Jednakże pozytywne informacje o kablach Ansuz docierały do mnie dalej. Okazało się, że w mateczniku kabli audio, w USA jest coraz więcej zagorzałych fanów tej marki i to było trochę zaskakujące. Wpisy wręcz entuzjastyczne, zachwytów sporo, co tu jest grane pomyślałem? Fani marki twierdzą, że już C2 jest lepszy niż 7x droższy Nordost Odin! D2 to ponoć łyka Odina na śniadanie. Czyżby?

Między czasie, dzięki koledze z forum, trafiłem na fajny, czeski, recenzencki portal audio, gdzie niejaki Martin, z którym mam kontakt, nie bierze jeńców. Portal nazywa się Audiodrom i gość ma tam dostęp do najlepszych sprzętów i kabli. Testuje dość wnikliwie i nie cacka się. Pisze ostro, czasem daje bardzo niskie oceny znanym sprzętom, innym razem nie boi się pisać pozytywnie. Za najlepszy kabel zasilający jaki kiedykolwiek testował, uznał…Ansuz C2. Wow! Zaintrygowało mnie to. Zacząłem szukać informacji. Okazuje się, że sama nazwa Ansuz, choć dla nas brzmi trochę dziwnie, to nie jest przypadkowa. Ansuz to znak runiczny, najważniejszy, oznaczający Boga, usta, piękno itd. Alfabet znaków runicznych, używany był głównie na terenach nordyckich. A firma Ansuz , to firma duńska. To potomkowie Wikingów, czyli etycznie jak najbardziej uprawnieni do nawiązywania do mitologii nordyckiej. No ale nazwy nordyckich bogów zajął im…amerykański Nordost. Takie życie. Znów Yankesi się władowali komuś w paradę… :-).

Co ciekawe, jeden z założycieli Ansuz Acoustic, wiele lat pracował dla Nordosta i współtworzył ich sukces. To Lars Kristiansen. Widząc jego zdjęcie, rozpoznałem gościa, którego przecież znam. Kilka razy na show w Monachium dyskutowałem z nim o kolumnach, ich budowie, ciekawych rozwiązaniach itd. Wtedy ten gość reprezentował firmę Raidho i ich systemy na show zawsze grały bardzo dobrze. Ustaliłem, że powstała w Danii nowa firma, w której jest właśnie ten Lars Kristiansen, Michael Borrensen, którego nie znam i dołączył do nich…Flemming Rasmussen, po sprzedaniu swoich udziałów w Gryphonie. No to niezła ekipa, która zna się na audio i dobrym dźwięku. Kable robią od 8 lat, więc trochę już na rynku są, ale u nas, to nowy temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na szczęście od niedawna, mamy w Polsce dystrybucje kabli Ansuz, a to otwiera zupełnie nowe możliwości. Wreszcie można uruchomić jakieś odsłuchy. To firma HI-TON z W-wy. Ci sami, którzy mają dystrybucje T+A. Ludzie okazali się sympatyczni i otwarci na testy, co wcale nie jest regułą wśród naszych dystrybutorów. Różnie z tym bywa. Zagaiłem temat od razu z grubej rury. Chciałem przetestować najwyższe modele kabli AC o symbolu D-TC2. Jest jeszcze co prawda topowy D-TC-Supreme ale tylko w długości 3m, a to u mnie odpada. Poza tym, to najwyższy model z poprzedniej, 1-ej edycji ich kabli. A teraz mają drugą edycję i najwyższy model, to D-TC2. Firma ma bardzo szeroki asortyment kabli audio. Ale największą uwagę przywiązuje ogólnie do zasilania, w tym też do kabli AC. Twierdzą, zresztą słusznie, że zasilanie to podstawa. Ponoć kable AC, to ich czarny koń.
W kwestii kabli zasilania, mają rozsądne cenowo modele X2, P2 i A2. Później robi się drożej i jest C2 i D2. A później to jest już masakra cenowa…D-TC2 i D-TC Supreme. No ale co szkodzi spróbować? Tyle, że te najwyższe modele, to trzeba specjalnie ściągnąć i niestety trzeba za nie wyłożyć kasę na 60 dni. Ale ciekawość była silna, więc zdecydowałem się na taki ruch. Wpierw wjechały do mnie D-TC2, później C2 i na końcu D2.
Jak zagrały u mnie? Napiszę niebawem….

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie testowałem mimo ze mam możliwość wypożyczyć, chyba z wiekiem parcie zanika, w dodatku nie ma z kim się dzielić, tu się Trolli szanuje
Tez dużo dobrych opinii słyszałem

Sylwek, podziel sie z audiofilami, nie tu
Polskie dno pl tego nie ogarnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ansuz - D-TC2.

Pewnego dnia kurier wniósł do mnie wielkie pudło wielkości TV Rubin! Wyglądało groźnie, ale na szczęście było lekkie. W środku 3 duże, płaskie pudełka, a w każdym 2m kabel zasilający. Na każdym kablu po 2 owalne puszki obite skórą, a co w nich, to nie wiadomo. I choć kable Ansuz są bardzo lekkie, to przez te puszki, model D-TC2 waży sporo. Te kable koniecznie trzeba przypiąć rzepami do ramion szafki audio, bo mocno ciągną i naprężają wtyki wpięte w sprzęty. Nie mogą siebie tak po prostu wisieć. 
Każdy kabel cena kosmos…ok 90 tys! Wow. To więcej niż słynny Siltech Triple Crown i tylko trochę mniej niż topowy Nordost Odin 2. Teraz Nordost pokazał jeszcze droższy Odin 2 Gold… :-))

Przy takiej cenie, oczekiwałem….w sumie sam nie wiem czego, ale jednak oczekiwałem, że system wskoczy na nieosiągalny do tej pory poziom. Tak się jednak nie stało. Dałem im pograć tydzień po 24h i zacząłem powoli słuchać, wygrzewając je dalej. W sumie ok 300h u mnie pograły. Faktycznie zmiany w systemie były spore, ale na pewno nie za taką kasę. Te 3 kable, powodowały, że system grał jak lampy. Nacisk był położony na średnice, umiarkowanie gęstą i soczystą, oraz na subtelną, eteryczną górę pasma. Góra straciła trochę pazur stając się delikatną, subtelną, pojawiającą się gdzieś w tle. Bas też się nie narzucał. Pojawiał się, gdy był potrzebny, ale nie było jego ciągłej obecności. Do tego cały przekaz muzyczny uniósł się w wielkiej, napowietrzonej aurze, o takim eterycznym i eufonicznym charakterze. Wielka przestrzeń, holografia i blask ale akurat blask delikatny. Coś podobnego, co pamietam z fajnego odsłuchu systemu Kondo u znajomego. W klasyce, muzyce wokalnej czy małych składach, taka prezentacja wypadała super. Przy mocniejszych gatunkach muzyki, też było ok, ale trochę brakowało tego rockowego i bluesowego pazura i drive-u. Generalnie było bardzo dobrze, ale z innymi topowymi kablami też jest bardzo dobrze. Purist Dominus, Enerr Ultimate Limited, Transparent Opus, Siltech TC czy Valhalla 2, też grają super. Każdy trochę inaczej ale wcale nie gorzej niż te D-TC2. 

Trochę mnie to intrygowało i zacząłem szukać informacji o tych kablach. Zapytałem też Martina z Audiodrom. I dowiedziałem się, że ta cała moja akcja jest trochę bez sensu. A to dlatego, że kable zasilające Ansuz, do modelu D2, mogą grać z dowolnymi listwami zasilającym i kondycjonerami, np Furutech, GigaWatt, Enerr itd. Ale 2 topowe modele, te które mają puszki, czyli D-TC2 i D-TC Supreme, w pełni grają tylko z dedykowanym kondycjonerem Ansuz. Okazuje się, że w tych puszkach są jakieś tam moduły Tesli, które są dostrojone do modułów Tesli w dedykowanych do nich kondycjonerach Ansuz-a. Dopiero razem, cały komplet pokazuje swój potencjał. No i kabel od ściany też musi być taki sam. Hmm….to u mnie odpada, bo raz, że jestem bardzo zadowolony z zasilania Enerra, a dwa, że przy komplikacji mojego systemu, musiałbym mieć 2 kable od ściany do 2 kondycjonerów, a dalej kolejne minimum 3 kable. To nawet po rabatach, koszty zbliżałoby się do….szkoda gadać. 

Kable odesłałem, wyobrażając sobie tylko, co mogłoby być, gdybym miał taki cały komplet. Może dobrze, że go nie miałem…
Ale przygoda z Ansuz nie kończy się. Dopiero się zaczyna. 100h grzania ma za sobą C2 i już jest rewelacyjnie…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ansuz C2 - Kabel zasilający.

Martin z portalu Audiodrom uważa, że to najlepszy kabel jaki testował. Czy faktycznie jest aż tak dobry? To jaki on jest?
Kabel bardzo lekki. Rodzaj plecionki. Trochę przypomina z wyglądu niektóre Kimbery. Do tego aluminiowe wtyki robione tylko dla firmy Ansuz Acoustic. Elegancki, stonowany, nordycki design. Po wpięciu nie ma wodotrysków. Nie dzieje się żadne WOW! Jest wręcz wrażenie stonowanej nijakości. Ale to nówka, niewygrzana. W miarę grania, po 100h, zaczyna to grać. Nie wygrzewa się otwierając się coraz bardziej, tylko wygrzewa się, wysycając się i dociążając. Po 200h można już coś powiedzieć, choć to pewnie nadal za mało do pełnego wygrzania. 

To jest kabel z grupy kabli szybkich, rozdzielczych, holograficznych, napowietrznych, coś z grupy Nordost, Acrolink, Siltech itd. To nie jest gęsto-oleiste granie, pełne miodu z karmelem. To nie jest też amerykańska szkoła grania, gdzie bas jest trochę podbity, dolna średnica napompowana, a góra pasma mocno cyka. To jest styl grania taki jak duński design przemysłowy i użytkowy. Zrównoważony, spokojny, nie narzucający się, nie atakujący, nie wybijający żadnych cech ponad inne. To jest coś, co na pierwszy rzut ucha nie powala, ale coś co docenia się po dłuższym kontakcie. To najbardziej homogeniczny i spójny kabel jaki miałem. Żadne pasmo nie wybija się ponad inne. Nie wali basem, ani górą, nie wypycha średnicy ponad skraje pasma. To kabel, który najbardziej różnicuje wszystkie aspekty muzyczne, jak przestrzeń, barwy, bas, kontrasty dynamiczne, gęstość, soczystość itd. Pokazuje nagrania takimi jakie są ale wyciska ze sprzętu max jego możliwości, jednocześnie nie korygując go tonalnie. Nie dosładza, nie dociąża, ale też nie rozjaśnia, nie osusza. Nie ma żadnych ostrości, nie daje sybilantów, nic nie skrzeczy, wszystko gra gładko i płynnie ale pozostawia tonalny charakter nagrania i sprzętu. Tyle, że wyciska wszystko lepiej, mocniej, precyzyjniej. To coś jakby do dobrego samochodu wlać lepsze paliwo, wyższy oktan. Ten kabel w zasadzie znika z systemu. Tak jakby go nie było. Niektóre kable, szczególnie te gęsto-słodko-oleiste, cały czas słychać w systemie. Jest z nimi fajnie, miło i słodko, ale ten smaczek słychać w każdym nagraniu. A C2 taki nie jest. Nie pozostawia swojej farby. 

C2 to gigantyczna przestrzeń, holografia i 3D, ale nie sztuczne. Płaskie nagrania są bardziej płaskie niż te przestrzenne. Nie ma sztucznej, zawsze równo gigantycznej przestrzeni stadionowej. Kabel świetnie różnicuje przestrzeń tak jak i wszystkie inne aspekty. Kabel jest ultra szybki, selektywny, rozdzielczy i napowietrzony. Daje najbardziej różnorodny, sprężysty bas, z fakturami, różnymi barwami i wybrzmieniami. Natychmiast słychać różnice między akustyczną perkusją Johna Bonhama, a akustycznymi bębnami Keitha Moona, albo trio jazzowego. Słychać czy mamy wypasione bębny elektroniczne, czy kiepski komputer perkusyjny. Mało który kabel może zbliżyć się do tej różnorodności. W wielu innych kablach, czym bardziej bas jest zrobiony i podbity, tym bardziej jednorodny i jednostajny. I zwykle nawet o tym nie wiemy. Nie mamy tego świadomości, dopóki nie wepniemy…C2. Tak samo jest ze średnicą i górą pasma. Wszystko jest gładkie, nawet trochę aksamitne, ale wyraziste i bardzo różnorodne. C2 trochę jest podobny do Valhalli V2, ale Nordost daje blask srebrny i rezonans metalu, a C2 daje poblask złotawy i rezonans drewna. Jest jakby bardziej wytrawny niż słodki. 

Fani kabli Ansuz twierdzą, że C2 jest dużo lepszy niż Valhalla 2 i równie dobry jak Odin 2. Ja aż tak daleko bym się nie posuwał z tymi tezami. Dla mnie to faktycznie jeden z najlepszych kabli, ale jeden z wielu. Nie wiem czy obiektywnie jest wyraźnie lepszy niż Valhalla 2, Purist Dominus, Acrolinki, Enerr Ultimate, Siltech TC, czy Transparent Opus. Każdy z nich jest świetny i każdy ma inny posmak. Bo czy sernik jest lepszy od szarlotki?…
Na pewno kabel Ansuz C2 wchodzi do czołówki oferty kabli zasilających. 3400€ za 1m to nie jest mało, ale kabel świetny. Do ciemnych systemów z kluchowatym basem, powinien być wręcz obowiązkowo przepisywany na receptę. Taki system zyska szybkość, napowietrzenie, detal, rozdzielczość i szybszy, zwarty, różnorodny bas, oraz największy wgląd w nagrania. Systemy neutralne, zagrają z nim na max swoich możliwości ale bez zmian tonalności czy barwy. A ostre, jasno grające systemy, jeszcze bardziej pokażą swoją naturę. Ten kabel nie złagodzi ani nie dociąży zbyt jasnych systemów. Nie do tego go stworzono. No ale wielu audiofilów lubi kable dociążone z podbitym basem, bo np akustyka pokoju wycina bas, albo kolumny z małymi driverami, słabo sobie z tym basem radzą. I co wtedy? Można i wtedy wykorzystać zalety C2, a jednocześnie uzyskać to tak lubiane dociążenie. U mnie sprawdził się układ, gdzie C2 zasilał źródło, ale już listwy AC zasilał Enerr Ultimate lub Purist Dominus. Wtedy finalnie słyszymy uzupełniające się cechy obu różnych kabli. Do tego można dać gęsto grające kable do wzmacniacza i np głośnikowe. Możliwości „doprawiania” naszej „kuchni audio” jest wiele. Fajne jest też to, że C2, podobie jak Valhalle, można zamawiać w długości 1m. Gdy listwa AC jest za naszym sprzętem audio, to 1m spokojnie wystarczy. Koszty wtedy są niższe i mniejsza plątanina krzyżujących się kabli.

Gdy dystrybutor zadzwoni i zapyta, kiedy odeśle mu C2 będę musiał wysłać mu filmik…

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wątpię, ze C2 potrafi zrobić różnice w systemie, jednak podobnie jak produkty wszystkich pozostałych producentów najlepiej działają w sprzężeniu ze sobą.
Dystrybutor jest niezbednikiem, a do prawdziwej oceny produktów, optymalnym byłaby zmiana całego loop.
Miałem to szczęście, ze mogłem zmienić jednorazowo osiem kabli i dystrybutor w tym samym czasie.
Przywykłem przez ten czas i jest teraz „normalnie”, ale to była zmiana epokowa w rozwoju mojego systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

"Nadejchszła wiekopomna chwila"...czyli małe co nieco o topowym w mojej ocenie kablu zasilającym z oferty firmy Ansuz Acoustics. Kabel ma oznaczenie D2 i zbudowany jest podobnie do C2, ale już na oko widać, że wśród oplotu przebija się kolor miedzi i nie trudno domyślić się, że to kabel zbudowany na bazie C2, ale dołożone ma dodatkowe przewodniki z czystej miedzi. I to słychać i to na pewno jest miedź solidcore, bo kabel bardzo długo się wygrzewa. Wyraźnie dłużej niż C2.

Znów powtarza się scenariusz znany mi z kabla C2. Po prostu na początku nie dzieje się nic specjalnego, a nawet jest wrażenie, że góra pasma i napowietrzenie są zamknięte i znacznie słabsze niż w C2. Po ok 200h grania kabel powoli zaczyna się otwierać i z każdą setką jest coraz lepiej...jak w życiu...barman..jeszcze 2 setki poproszę... :-)) Tak w pełni to ten kabel pokazuje swoje cechy po grubo ponad 500h, ale ile dokładnie ponad to nie wiem. U mnie pobierał prąd 24h na dobę, więc co 4 dni dobijała kolejna setka...kac murowany... :-))

W skrócie, to jest kabel, który oferuje to co C2, czyli szybkość, rozdzielczość, selektywność, holografię 3D, ale nie jest tak neutralny, czy też liniowy jak C2. Jest dużo bardziej dociążony, dosycony, gęsty, barwny, ciemniejszy, góra jest delikatniejsza i subtelniejsza. Jest wrażenie, że tej góry jest nieco mniej niż z C2, albo może raczej jest inna, bardziej eteryczna, zwiewna, soczysta, słodsza, barwniejsza, jeszcze bardziej złota niż srebrna.

O ile C2 wnosi kulturalną formę wyczynu, wyciągnięcia wszystkich aspektów na maxa, ale bez przerysowań, to D2 jest inny. On wnosi magię, daję bardzo głęboki wgląd nie tylko w przestrzeń nagrania, ale też w istotę muzyki. To trudno opisać słowami. On nie robi efektu WOW, a na początku jest wręcz przygaszony. On podobnie jak inne kable solidcore np Purist Dominus Diamond czy Enerr Ultimate, potrzebuje dużo czasu w systemie i dopiero, powoli, nieśmiało zaczyna śpiewać. Nigdy nie jest ofensywny, raczej introwertyczny niż ekstrawertyczny, jeśli można użyć tych określeń w stosunku do kabla.

Z jednej strony trudno obiektywnie stwierdzić, że jest lepszy niż C2, a niestety jest 2.5x droższy. Oferuje trochę inne cechy, jakby uzupełniające C2. Ale to nie jest tak, że to musi oznaczać lepszość. Wiele zależy od systemu w jaki jest wpięty. Dla mnie, na dziś, jest to najlepszy kabel AC z jakim miałem styczność, ale mam świadomość, że to nie jest obiektywna i miarodajna ocena. Przy tej cenie pewnie wielu chętnych nie znajdzie. Z drugiej strony, w Polsce jest kilkaset systemów z potężnymi Mephisto, Antileonami, Boulderami, MBL-ami czy Vitusami. I w takich systemach, wysoka cena tego kabla już tak bardzo nie przeraża. Do Vitusa wolałbym C2, ale już do Gryphonów dałbym D2. Do D'Agostiono to tylko D2. Tak więc, zależy czego dany system potrzebuje. Na pewno, obiektywnie, to jeden z 10 najlepszych kabli na świecie. U mnie na dziś nr 1, u kogoś innego może to być nr 3, ale nie wyobrażam sobie systemu, gdzie wypadłby źle. Jedynie, że ktoś sobie wypożyczy, pogra 10x po 3h i znudzony oceni, a po 30h grania to może sobie ocenić...nowy film z Bondem, ale nie Ansuza D2. A kto będzie nim przed zakupem grał 500h? Nikt nie ma na to czasu i nawet nie wiem, czy dystrybutor wypożyczy na tak długi okres, bo nawet gdyby tak to ustawić, że prąd popłynie 24h na dobę, to musiałby być wpięty w system całe 3 tygodnie!

No ale cóż. Ciężko jest lekko żyć. Jak żyć Panie Premierze, no jak żyć? Ale kabel bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sly30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiany, zmiany.

Wlasnie mija 50 godzin od momentu kiedy dołożyłem High Fidelity Cables  MC-1 Pro Double Helix Signature Power Conditioner do mojego systemu. Wymienił NORDOST - Qv2 AC Line Harmonizer, który miałem wpięty w drugie wejście w gniazdku, obok dtc2 zasilającego dtc power dystrybutor.
Wow. Te produkty są znane z tego, ze potrzebują minimum 400 godzin dogrzewania, jednak już teraz moge stwierdzić, ze zmiana jest znacząca i z każdym dniem bardziej zauważalna.

Jest teraz przecena 60% off na produkty HFC na thecableco, wiec zamówiłem dwa kolejne MC-1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.