Jump to content
IGNORED

Ansuz acoustic

arek67
 Share

Recommended Posts

Z całym szacunkiem, dwa zdania, gdyż poświęciłem chwilę swojej egzystencji przewodnikom dla hi end.

10 lat życia.

Informacja dla osób intensywnie poszukujących jakości.

Wymiana kondensatorów elektrolitycznych w miejscach ważnych, odpowiedzialnych za całościową strukturę przekazu, daje większe efekty niż najlepszy kabel, nawet ten, który dopiero powstanie.

Wymiana półprzewodnika w newralgicznych miejscach stopni wzmocnienia, w wzmacniaczu tranzystorowym, - podobnie, lub jeszcze więcej.

Jest oczywiste, że nikt nie grzebie w wzmacniaczach za duże pieniądze, że jest to działanie "w złym tonie", odpowiednie może dla jakiegoś biedaka, którego nie stać na jeszcze lepsze urządzenia - już gotowe, gdzie wszystko jest tylko najlepsze z tego co mamy do dyspozycji, - jednak takich urządzeń po prostu nie ma, fizycznie, one nie istnieją, a ten stan rzeczy posiada różnorodne szerokie do opisu przyczyny, w tym czysto ekonomiczne.

Nie istnieje moda na operowanie "okondensatorowaniem" w urządzeniach, istnieje świat dobierania okablowania.

Jest to błąd rzeczowy, patrząc od strony czystego uzyskiwania efektu, gdyż dzięki technice dotyczącej pojemności osiągnąć można nieporównanie więcej.

Jeśli ktokolwiek zgromadziłby wszystkie dostępne, najlepsze, najdroższe kable świata, posiadałby do dyspozycji salon z wszechstronnym wyposażeniem w najlepszy i różnorodny sprzęt audio każdego typu i jakiego tylko zapragnie producenta, to po kilku miesiącach przełączeń kabli i zestawień doszedłby do wniosków końcowych.

Tu powinno być miejsce na bardzo szeroki opis, który podaruje Kolegom, jako podsumowanie określę tylko to, że słuchacz rozpoznałby po prostu  o g r a n i c z e n i a   m e t a l i   jako przewodników.

Nic więcej i nic mniej.

Proszę to potraktować poważnie, by zaoszczędzić sobie jakiegoś rodzaju głębokiej nadziei na "szokującą" jakość nowych nie znanych jeszcze rozwiązań w technice transmisji dla audio, powiązanych z wyszukaną argumentacją producenta co do jakości-trafności rozwiązania poparte odpowiednią ceną za produkt.

/ dlatego stosowane są uniki z wygrzewaniem, gdyż rzeczywiście długie, bardzo wiele poprawia /.

Kabel z metalu, pozostanie nim zawsze, druty, koncentrują energię, co przeszkadza w transmisji, oddziałują szkodliwie między sobą, oraz izolatorami - oprócz tego, oprócz tych zjawisk ujętych zgrubnie, gdyż nie wnikam tu w samą wewnętrzną strukturę danej metalurgii, w przewodzie nic więcej się nie dzieje. 

Mamy więc zamknięty zespół współzależności i cała zabawa z kablami, będzie się kręciła wokół pomysłów producentów, na redukcję negatywów ww wraz z użyciem najlepszych według nich rodzajów przewodnika, poddawaniu go wyszukanym indywidualnym procesom, które to mogą mieć nieliniowy wpływ na kompleksową harmonię transmisji, - ale najważniejsza informacja jest taka, że przewodnik metalowy, nadal będzie obiektem, który koncentruje energię, tego nie zmieni żadna jego czystość, żaden typ, żadna obróbka.

Skoncentrowana energia, odpowiedzialna jest jako zjawisko za tzw "zbicie dźwięku" - odwrotność rozdzielczości.

Kabel na prawdę dobry, powinien zagrać natychmiast, tak dobrze, że stanie się ważniejszy niż sprzęt współpracujący.

Wygrzewanie jest oczywiście niezwykle istotne, ale jest to tak oczywista rzecz, że uważam, nie warta specjalnej uwagi jako kryterium, uzależniające ocenę produktu, czy warunkujące właściwości.

Nie wiem czego nie należy wygrzewać w hi end audio, obudowa musi "ustać się", program komputerowy poprawiający właściwości dla plików - również autorzy polecają długo "wygrzewać".

Na koniec poinformuję grono, - ostatni duży bank pojemności obsługujący stopień wejściowy w wzmacniaczu tranzystorowym, ma główny, przemożny wpływ, na wszelkie charakterystyki soniczne, całego systemu audio.

Powodem skreślenia tych kilku zdań jest fakt, że osoby podłączają niezwykle kosztowne kable, do urządzeń, w których kondensatory, od których jakości zależy dźwięk na wszelkich poziomach, są przemysłowej jakości, kosztujące indywidualnie kilka pln sztuka.

Stwarza to nieograniczone pole błędnych interpretacji i niczym nie popartych oczekiwań.

19 godzin temu, Seth_A_Rider napisał:

Zmiany, zmiany.

Wlasnie mija 50 godzin od momentu kiedy dołożyłem High Fidelity Cables  MC-1 Pro Double Helix Signature Power Conditioner do mojego systemu. Wymienił NORDOST - Qv2 AC Line Harmonizer, który miałem wpięty w drugie wejście w gniazdku, obok dtc2 zasilającego dtc power dystrybutor.
Wow. Te produkty są znane z tego, ze potrzebują minimum 400 godzin dogrzewania, jednak już teraz moge stwierdzić, ze zmiana jest znacząca i z każdym dniem bardziej zauważalna.

Jest teraz przecena 60% off na produkty HFC na thecableco, wiec zamówiłem dwa kolejne MC-1.

Mam pociski HFC do oczyszczania prądu ale kabli tego brandu nie słyszałem. Właściciel firmy mieszkał kiedyś w Kanadzie i produkował dość dobre kable pod marką Virtual Dynamics.Opracował bardzo ciekawy patent w kablach VD polegający na zainstalowaniu magnesów które ściągały wszelkie zanieczyszczenia elektryczne i sygnałowe.

Jeśli to możliwe podaj dokładny namiar na  thecableco który daje tak dużą zniżkę na produkty HFC.

5 hours ago, Magnepan said:

Mam pociski HFC do oczyszczania prądu ale kabli tego brandu nie słyszałem. Właściciel firmy mieszkał kiedyś w Kanadzie i produkował dość dobre kable pod marką Virtual Dynamics.Opracował bardzo ciekawy patent w kablach VD polegający na zainstalowaniu magnesów które ściągały wszelkie zanieczyszczenia elektryczne i sygnałowe.

Jeśli to możliwe podaj dokładny namiar na  thecableco który daje tak dużą zniżkę na produkty HFC.

thecableco.com i wpisz PROMO Code HFC60  w koszyku. Nie wiem jak długo to będzie jeszcze trwać, ale podejrzewam, ze do końca miesiąca na pewno.   

Edited by Seth_A_Rider

17 godzin temu, Seth_A_Rider napisał:

thecableco.com i wpisz PROMO Code HFC60  w koszyku. Nie wiem jak długo to będzie jeszcze trwać, ale podejrzewam, ze do końca miesiąca na pewno.   

Dzięki za info. Jutro zobaczę i dam znać co tam jest ciekawego. A możesz kilka słów napisać z jakimi kablami HFC miałeś lub masz do czynienia ? Jaki rodzaj brzmienia rzuca się na dzień dobry. Pozdrawiam.

19 hours ago, Magnepan said:

Dzięki za info. Jutro zobaczę i dam znać co tam jest ciekawego. A możesz kilka słów napisać z jakimi kablami HFC miałeś lub masz do czynienia ? Jaki rodzaj brzmienia rzuca się na dzień dobry. Pozdrawiam.

Niestety nie mialem HFC nigdy wczesniej, ale znalem firme i widzialem bardzo duzo dobrych opinii na temat ich produktow. Szukalem cierpliwie uzywanych kondycjonerow do kontaktu (mc1 pro double helix) i gdy znalazlem ta wyprzedaz, to nie potrafilem sie oprzec. Jest bardzo dobrze, natomiast doczytalem, ze te kondycjonery sa rewelacyjne w trojkach, wiec domowilem dwa kolejne i teraz czekam na dostawe.

W dniu 21.10.2021 o 21:26, Seth_A_Rider napisał:

Niestety nie mialem HFC nigdy wczesniej, ale znalem firme i widzialem bardzo duzo dobrych opinii na temat ich produktow. Szukalem cierpliwie uzywanych kondycjonerow do kontaktu (mc1 pro double helix) i gdy znalazlem ta wyprzedaz, to nie potrafilem sie oprzec. Jest bardzo dobrze, natomiast doczytalem, ze te kondycjonery sa rewelacyjne w trojkach, wiec domowilem dwa kolejne i teraz czekam na dostawe.

Szkoda że nie ma w EU przyzwoitego przedstawiciela marki bo jest to na pewno interesująca firma. Rick Schultz jest doskonałym designerem i dobrze zna się na prądzie oraz jego wpływie na dźwięk.