Skocz do zawartości
IGNORED

Hybryda kina domowego & zestawu Hi-Fi


Krzysiek_SL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wpadłem na pomysł wykonania hybrydy łączącej parametry: zestawu kina domowego i stereofonicznego nagłośnienia (lepszej jakości).

Gdy z zestawu kina domowego wyrzucimy dwa przednie "głośniki" i na ich miejscu umieścimy niemalże audiofilskie monitory, to powinniśmy uzyskać nagłośnienie efektów z kina domowego i dobrej jakości odsłuch utworów muzycznych.

Oczywiście w takim układzie niemożna by było wykorzystać "elektroniki" z kina domowego, ponieważ ma za słabe możliwości.

Jako, że jestem z zawodu konstruktorem elektronikiem, mógłbym pokusić się o wykonanie projektu wzmacniacza do obsługi tego nagłośnienia.

Co sądzicie o takim pomyśle?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie wypowie?

Chcecie powiedzieć, że lepsze zestawy kina domowego mogą być jakością porównywane do niemalże audiofilskich nagłośnień?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stary ale wystarczający do moich potrzeb amplituner Sony STR-DB1080 QS. Podłogowe kolumny do odsłuchu stereo mam podpięte pod terminale wyjściowe A. Pod terminale B mam podpięte przednie głośniki, służące do odtwarzania ścieżek dźwiękowych filmów. Oprócz tego oczywiście jeszcze głośnik centralny, głośniki surround i subwoofer. Chcę słuchać stereo, używam terminali A, chce obejrzeć film używam terminali B. Przednie głośniki "kinowe" i centralny umieszczone są za ekranem a podłogowe w bardziej odpowiednim dla nich miejscu. Prościej chyba już nie można. Oczywiście hi-end to nie jest ale amplituner ten w stereo gra zadziwiająco dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Czyli jak rozumiem masz oddzielne układy 6 głośników do kina (B) i 2 do stereo (A)?

PS: w jaki sposób można odtwarzać własne filmy z pendriva na takim zestawie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Krzysiek_SL napisał:

Nikt się nie wypowie?

Chcecie powiedzieć, że lepsze zestawy kina domowego mogą być jakością porównywane do niemalże audiofilskich nagłośnień?

To sie robi tak. Amplituner obsluguje central i np glosniki surround/atmos. Wyjscia przodow z amplitunera podlacza sie do wzmacniacza stereo bedacego czescia naszego zestawu stereo do muzyki i podlacza sie do wejscia na koncowke mocy.

Kiedy sluchamy muzyki zrodlo przesyla sygnal do wzmacniacza a ten na nasze fronty stereo.

Kiedy ogladamy TV/film przelaczamy wzmacniacz w tryb koncowki mocy (main in itp).

Amplituner po kalibracji ogarnia poziomy glosnosci i opoznien sygnalu wiec wszystko jest perfekcyjnie zgrane.

 

Poza budzetowymi amplitunerami wiekszosc ma wyjscie na zewnetrzne koncowki mocy.

Wiekszosc wzmacniaczy zintegrowanych na rynku ma wejscie na koncowke mocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można odtwarzać filmy np. z BD playera po USB ale ciężko o nowe z wyjściem audio

opt lub coax - ale starszy model np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Krzysiek_SL napisał:

Chcecie powiedzieć, że lepsze zestawy kina domowego mogą być jakością porównywane do niemalże audiofilskich nagłośnień?

...poza tym nie uzywam zadnych "zestawow". Raz mialem i wiecej nie chcialbym miec z tym nic do czynienia. Chcesz miec dobry dzwiek musisz miec porzadne powazne kolumny. Fizyki sie nie da oszukac. Zarowno fronty jak i central musza byc jak najlpesze. Jak gdzies mozna przyoszczedzic to ewentualnie na surround ale zapomnij o jakichs plastikowych pierdziawkach z zewstawow.

A co do elektroniki to zadne amplitunery nie zblizaja sie do jakosci grania dobrych integr o zestawach dzielonych nie wspominajac. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, rafa napisał:

A co do elektroniki to zadne amplitunery nie zblizaja sie do jakosci grania dobrych integr o zestawach dzielonych nie wspominajac.

Możesz coś dokładniej powiedzieć na ten temat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Krzysiek_SL napisał:

Możesz coś dokładniej powiedzieć na ten temat?

Nie wiem co konkretnie bys chcial wiedziec. Jesli nie miales nigdy okazji sluchac dluzej takich urzadzen trudno bedzie ci to sobie wyobrazic na nie doswiadczone ucho.

Roznice sa glownie w dynamice, jakosci basu, naturalnosci przekazu (barwy) czy kreowaniu przestrzeni. To jest przepasc.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozsadna cena to sprawa subiektywna. Dla kazdego oznacza cos innego.

No i lepsze od czego?

 

I co konkretnego szukasz? Wzmacniacz czy amplituner czy tez oba?

No i jestesmy w dziale DIY 😉

To dodam w temacie tylko, ze koncze wlasnie moja kolumne centralna DIY bo nic do tej pory fabryczego co mialem nie gralo w zaden sposob imponujaco...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra końcówka mocy lub integra a do KD Yamaha DSP-E800 lub jakikolwiek amplituner z wyjściami pre out. Ja używam mocno przerobionego Primare SPA20 , ponieważ załatwia mi bardzo dobre stereo i KD jednocześnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rafa, na wstępie założyłem, że będę musiał zrobić hybrydę, ponieważ naczytałem się o słabej jakości "elektroniki" przystosowanej do obsługi większej ilości "głośników".

Dodatkowo, jak już pisałem, chcę mieć możliwość odtwarzania filmików (własnych i firmowych) z pendriwa które mają wielokanałowe ścieżki audio. A nie chcę nagrywać ich na płytę tylko po to aby odtworzyć ich z bluereya.

Przy okazji zapytam, czy warto kupić "Pearl 27 - system 5.0 - kino domowe"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie mozesz miec mini komputera podlaczonego pod amplituner odtwarzajacego doslownie wszystko?

Ewentualnie tv box na android ale wtedy czasem problemy z przeslaniem dzwieku DD/DTS czy ATMOS na amplituner.

 

Taki zestaw zapewne lepszy niz plastikowy Samsung czy inne podobne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem i o tym, ale jak przesłać z komputera wielokanałowe audio?

Przez chwilę pomyślałem o zewnętrznych kartach dźwiękowych, ale te które znalazłem to raczej zmasakrowałyby dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od czego jest HDMI? 😉 Zadnych kart dzwiekowych. Wylacznie zintegrowana karta graficzna w procesorze i przesyl audio przez hdmi i po temacie.

 

 😄 ty na prawde dopiero zaczynasz z tym audio video

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie do końca rozumiem, co Ty chcesz zbudować i jak to się wpisuje w zakładkę DIY.

Jeżeli chcesz mieć kino domowe (odradzam) to potrzebujesz amplitunera kina domowego z wbudowanym dekoderem dźwięku wielokanałowego etc. 

Jeżeli chcesz mieć dobry dźwięk, to postaw sobie dobre stereo. Szczególnie jak patrzysz na kolumny takie jak Pylon Pearl. Nie rozdrabniaj się, bo nic Ci z tego nie wyjdzie dobrego, tylko zawód i rozczarowanie. 

Jeżeli chcesz coś zbudować samemu, to może wzmacniacz stereo właśnie. Zanim się za to zabierzesz musisz znać budżet i wymagania dla systemu.

Do tego dorzuć sobie jakiś porządny DAC i Raspberry Pi jako źródło muzyki.

Powtórzę dla potomnych: kino domowe nie ma sensu jeżeli nie masz powyżej 40 m kwadrat plus minimum 25 koła na wydanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, SomekPoland napisał:

kino domowe nie ma sensu jeżeli nie masz powyżej 40 m kwadrat

Tu przesadziles 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, rafa napisał:

A od czego jest HDMI? 😉 Zadnych kart dzwiekowych. Wylacznie zintegrowana karta graficzna w procesorze i przesyl audio przez hdmi i po temacie.

 

 😄 ty na prawde dopiero zaczynasz z tym audio video

A czy przypadkiem HDMI nie obsługuje tylko dwóch kanałów audio? Przecież mówię o przesyłaniu wielokanałowego sygnału audio z komputera lub pendriva (USB).

@SomekPoland, właśnie takich jak Twoja wypowiedź znalazłem wiele, że amplitunery kina domowego są kiepskie i dlatego pojawił się ten temat.

Zawodowo już wiele projektów z analogowej elektroniki mam za sobą i z powodu tego co napisał @SomekPoland chyba będę musiał zrobić wielokanałową końcówkę mocy. Tylko wtedy pojawia się pytanie, czym napędzać taką końcówkę w tak powstałej hybrydzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Krzysiek_SL napisał:

A czy przypadkiem HDMI nie obsługuje tylko dwóch kanałów audio? Przecież mówię o przesyłaniu wielokanałowego sygnału audio z komputera lub pendriva (USB).

@SomekPoland, właśnie takich jak Twoja wypowiedź znalazłem wiele, że amplitunery kina domowego są kiepskie i dlatego pojawił się ten temat.

Zawodowo już wiele projektów z analogowej elektroniki mam za sobą i z powodu tego co napisał @SomekPoland chyba będę musiał zrobić wielokanałową końcówkę mocy. Tylko wtedy pojawia się pytanie, czym napędzać taką końcówkę w tak powstałej hybrydzie?

Od HDMI 2.0 jest do 32 kanalow.

Koncowki mocy tak ale potzebujesz procesora to obslugujacego a wiec robi sie jeszcze drozej niz zakup rozsadnie wycenionego amplitunera i podlaczenie koncowki mocy stereo lub pod trzy kanaly.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po HDMI 2.0 prześlesz tyle kanałów ile obsłuży amplituner i odtwarzacz. 

Jeśli chodzi o jakość amplitunerów do kina domowego to powiedzenie że są kiepskie nic o nich nie mówi i jest zupełnie bez sensu.

Porównując końcówkę stereo za 3000 zł z amplitunerem 5 kanałowym za 3000 zł, to chyba jest oczywiste że nie ma siły, żeby za takie same pieniądze amplituner 5 kanałowy był tak samo dobry jak 2 kanałowy wzmacniacz stereo. Dlatego mając o tym pojęcie, a mówisz że masz, w tych pieniądzach zbudujesz dobrą 5 kanałową końcówkę mocy. Trzeba jednak mieć też na uwadze, że sama końcówka mocy nie gra, trzeba by więc zakupić najlepiej procesor dźwięku do kina domowego, ale tu już wchodzimy na wyższy pułap cenowy. Nie mówiłeś nic o budżecie jakim dysponujesz, więc nie wiem czy wydatek rzędu 4kzl za najtańszy procesor Emotive jest dla Ciebie dużym wydatkiem, czy też możesz się szarpnąć na procesor za 20 tys zł? 

Do odtwarzania z pendriva musisz przynajmniej kupić jakiś prosty odtwarzacz multimedialny,  ale skoro zależy Ci na jakości, to nie będzie on ani prosty ani tani, znowu wchodzimy na tysiące złotych

Chyba że pójdziesz jednak w amplitunery i kupisz taki co ma wejście USB i możliwość odtwarzania plików video. Wszystko zależy od tego jakich wrażeń dźwiękowych i wizualnych oczekujesz. 

Jedni nazywają kinem domowym zestaw telewizor 50 cali plus zintegrowany odtwarzacz z 5 małymi kolumnami i mini subem, inni uważają że bez wydatku fury pieniędzy  na porządny projektor 4k i solidny procesor z końcówką wielokanałową i minimum 9 kolumnami, nie będziesz wiedział co to prawdziwe kino domowe. Każdy ma swoją rację, w zależności od tego na co kogo stać i co kto lubi

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez grze_sio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak łatwo się domyślić, po to chcę zaprojektować i zbudować własną "elektronikę" aby ograniczyć koszty. Oczywistą rzeczą jest, że nie dorównam we własnych projektach firmom, które od wielu lat zdobywają doświadczenie w kolejnych audiofilskich iteracjach.

O kiepskości amplitunerów do kina domowego dowiaduje się z forów, bo nie mam możliwości porównać je własnymi uszami. Jakie w związku z tym mogą być odpowiednie (dobre?) amplitunery do kina domowego które zasilą zestaw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

PS: dziękuję za sprostowanie na temat parametrów HDMI.

PS2: pomieszczenie ma 25m2, które obecnie będzie remontowane, więc mam duży wachlarz możliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Krzysiek_SL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz jaką kasą dysponujesz to dostaniesz odpowiedź jaki amplituner w tych pieniądzach będzie dobry, ale skoro myślisz o komplecie kolumn do kina za 4 tysie, to domyślam się że mówimy o budżetówce. Ja do tego kupiłbym np Denona AVRX 1600H plus jakiś odtwarzacz np Zidoo i będzie wypas,

jak zwykle wszystko rozbija się o kasę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Krzysiek_SL napisał:

Jak łatwo się domyślić, po to chcę zaprojektować i zbudować własną "elektronikę" aby ograniczyć koszty.

To jest najgorsze podejście do DIY z możliwych - właśnie w mega koszty popadniesz. Jak podliczysz wydatki na sprzęt, spalone części + dodasz do tego czas wykonania, czas nauki i pisania na forum przeliczony na nawet jakas prosta fuchę to wyjdzie że spokojnie możesz wydać dziesiątki tysięcy na gotowe klocki z drugiej ręki w ciągu życia a z tych klocków jeszcze później kasę wyciągniesz jak wybierzesz "kultowe" bo ich wartość rośnie.

Gdybym ten czas poświęcony na diy przepracował i powiedział żonie kwotę to rozwód. No tyle że nie sama robota człowiek może żyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczalbym od pytania o źródło dźwięku. Wiemy że pendrive a więc pliki ale z jak zakodowanym dzwiekiem? Jeśli przykładowo 2ch AAC to wydawanie dużych pieniędzy na głośniki i amplituner oraz końcówki mocy mija się z celem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Krzysiek_SL napisał:

Jak łatwo się domyślić, po to chcę zaprojektować i zbudować własną "elektronikę" aby ograniczyć koszty. Oczywistą rzeczą jest, że nie dorównam we własnych projektach firmom, które od wielu lat zdobywają doświadczenie w kolejnych audiofilskich iteracjach.

O kiepskości amplitunerów do kina domowego dowiaduje się z forów, bo nie mam możliwości porównać je własnymi uszami. Jakie w związku z tym mogą być odpowiednie (dobre?) amplitunery do kina domowego które zasilą zestaw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

PS: dziękuję za sprostowanie na temat parametrów HDMI.

PS2: pomieszczenie ma 25m2, które obecnie będzie remontowane, więc mam duży wachlarz możliwości.

Zakupu procesora AV bądź amplitunera nie unikniesz bo one mają w sobie dekodowanie sygnału. Dobre końcówki mocy to odrębny temat. Zawsze możesz sobie takie zrobić ale podstawą czy też sercem będzie jedno z powyższych urządzeń. 

Metraż masz bardzo dobry na bardzo dobre wrażenia z kina. Reszta to kwestia m.in. budżetu.

2 minuty temu, przmor napisał:

Zaczalbym od pytania o źródło dźwięku. Wiemy że pendrive a więc pliki ale z jak zakodowanym dzwiekiem? Jeśli przykładowo 2ch AAC to wydawanie dużych pieniędzy na głośniki i amplituner oraz końcówki mocy mija się z celem.

Amplituner świetnie potrafi zrobić dźwięk 6 czy 8 kanałowy z 2 kanałowego źródła też. To nie jest problemem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, przmor napisał:

Zaczalbym od pytania o źródło dźwięku. Wiemy że pendrive a więc pliki ale z jak zakodowanym dzwiekiem? Jeśli przykładowo 2ch AAC to wydawanie dużych pieniędzy na głośniki i amplituner oraz końcówki mocy mija się z celem.

Skoro kolega pisze, że chciałby hybrydę kina domowego i stereo, to nie chodzi mu tylko o dźwięk 2 kanałowy, ale też o kino. Zatem aby to zapewnić, potrzebny jest minimum amplituner, 5 kolumn i jakiś odtwarzacz multimedialny plus jeszcze kawałek ekranu na którym obejrzymy film.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi na tym, żeby się kłócić, czy bawić się w jakieś finansowe komentarze. Każdy przejął może 🙂

W mojej opinii, w tym budżecie każda złotówka jest na wagę złota i ja osobiście nie bawiłbym się w kino domowe, ponieważ wiązałoby się to z ogromnym kompromisem brzmieniowym. Ja bym się skupił na stereo, żeby wyciągnąć z tego dźwięku maks. 

To tylko moja opinia, która chciałem się podzielić, nie wywołuje wojny. Warto jak w dyskusji pada głos i na tak i na nie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w jakim budżecie? Bo zdaje się że to nie zostało zadeklarowane.

 

Ale sam pomysł zbudowania końcówek mocy , takich wysokopradowych to jest dobry pomysł. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.