Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  99 członków

Emotiva Klub
IGNORED

Airmotiv


PG
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Miałem okazję słuchać T1+ , być może to siła sugestii - brzmią świetnie w klasie kolumn za 6-8 tys. a kosztują połowę. Mało jest ich w sklepach być może dlatego, że większość drogich kolumn odpada w odsłuchu. To dziwne ale może sklepy boją się je wystawiać na sprzedaż.

Teraz zapoluję na T2+ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, Eemeryt said:

Dzięki @PG , myślę jak to by zagrało z BASX A2 i PT-100 w 16 m2. 

hej

powinieneś posłuchać, podobno T1 obsługuje pomieszczenia 15-20m ale to są bardzo indywidualne kwestie. W ogóle kolumny są tak różne , że ja mam z każdymi zawsze problem - co dobrać itp. Nawet jak teraz słucham i mnie pytają co chcę - to nie wiem, podaję przedział cenowy raczej niż modele.

Ogólnie jednak uważam po przesłuchaniu kilku zestawów , że jak kupisz T1 do Bas / PT będzie to super zgranie sygnału. Ewentualnie poczekaj na dostawę XSP-1 , weź kilka ulubionych płyt i ustaw odsłuch w sklepie. Jak zwykle wraca pytanie o możliwości, miejsce, budżet, na ile lat zakup itp. Stereo się nie starzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

@PG

 

Cholera, że też mnie tu zabrakło. Trochę za późno ale coś napiszę. Osobiście posiadam małe pizdryki Airmotiv B1+ i są IMO znakomite. Nie jest to wykonanie z najwyższej półki, żadnych drogich lakierów i innych drobnostek przyciągających oko, ale liczy się muzyka! Zanim kupiłem szukałem długo, potrzebowałem monitorów do pomieszczenia 16,5 m2. Odwiedziłem kumpla w Wawie którego nie widziałem ze dwa lata. Miał podstawowy, najtańszy system złożony z klocków Emotiva i najmniejszych Airmotiv. Przyznam się że po raz pierwszy usłyszałem nazwę tej firmy. Kolumienki były postawione na rogach długiej komody (czyli nie po "audiofilsku" 😉 ) i brzmienie wbiło mnie w fotel. Nie wyobrażałem sobie że takie coś może tak zagrać. Potem ten sam kumpel zawiózł mnie do znajomego który sprzedał mu ten pomysł. Tym razem było już na "bogato" czyli przedwzmacniacz, końcówka, kolumny pod kino domowe... czyli mniejsze były z tyłu ale poprosiłem gościa żeby przestawił je naprzód, powpinał co trzeba i jazda. Miał porządne, ciężkie standy - to jest dobry kierunek. I tym razem to był strzał w dziesiątkę. Średnica, góra, stereofonia, scena i wielka przestrzeń... dźwięk wypełnił całe 22  m2, dosłownie zero miejsca. Przy tej wielkości głośnikach robi wielkie, niespodziewane wrażenie. Bas, bas jest jedyną lekką słabością tych głośników, lekką bo nie jest taki słaby. On jest OK i dla wielu nie byłoby z tym problemów, np. ja nie mam ale dla miłośników metalu, progresywnego rocka, itp, itd mogłoby nie wystarczyć. Dlatego często poleca się dokupienie do B1+ subwoofera. Ja nie potrzebowałem, słucham muzyki która nie potrzebuje aż tak nisko schodzącego basu. Od tamtej pory zwiedziłem wiele różnych miejsc, salonów i powiem szczerze że dla mnie słuchacza jazzu, klasyki, spokojnego rocka i profesjonalnie zaaranżowanego popu, w przedziale 1000 - 2000 pln nie znalazłem niczego lepszego. Elaki, Wilsony, Pylony, Kefy, MA, Magnaty, B&W, Cantony, Heco i jeszcze kilka innych, żadne z nich nie spodobały mi się tak bardzo jak Emotivy. Dopiero ponad trzy razy droższe Elac Carina zabrzmiały jeszcze lepiej, brzmienie było jeszcze bardziej wzbogacone, ale to był zupełnie inny przedział cenowy. Po prostu chłopaki z Top Hi-fi chcieli mnie wkręcić w większy wydatek. Niestety podczas generalnego remontu mieszkania budżet miałem bardzo napięty. 

Oczywiście o tym czy się spodoba zadecydujesz Ty sam, Twój słuch wyda ostateczny werdykt. Dla mnie to był kolejny przykład na to że tańsze nie znaczy gorsze, co w Twoim przypadku nie musi być prawdą. Zresztą sama filozofia tej firmy polega na oszczędzaniu tam gdzie wygląd, materiał nie ma decydującego wpływu na dźwięk. Mnie osobiście ta stylistyka, design bardzo się podoba ale notoryczni bywalcy różnych Audio Show mogliby kręcić nosem. 😉 Jednak w tym wszystkim najważniejsze jest brzmienie, muzyka jaka wydobywa się z tych głośników a pod tym względem te małe, niepozorne głośniczki w swojej klasie cenowej są wybitne. Na forum jest przedstawiciel tej firmy - @SoundClub, możesz z nim porozmawiać, wypożyczyć sprzęt. Moim zdaniem warto. Może nie mam obecnie jakiegoś wybitnego systemu do odsłuchu, ot tylko budżetowo - Emotiva B1+, Rotel RA-1060, Marantz cd6006 i kilka zgrabnych kabelków, ale jestem bardzo zadowolony, choć przez ostatnie 30 lat miałem kontakt z naprawdę drogim sprzętem który często robił na mnie spore wrażenie. Jednak tu piszemy o monitorach za 1300 złotych para i w tej cenie jest to prawdziwy majstersztyk. Naprawdę nigdy bym się nie spodziewał że usłyszę tyle bardzo dobrego, wciągającego dźwięku z takich maluchów.

Trzy  modele wyżej, czyli te większe, podłogowe T2+, tam jest jeszcze lepiej, bogaciej, bardziej wyrafinowane, pełniejsze brzmienie (te miał właśnie ten gość którego prosiłem o ustawienie B1+ jako fronty) ale chyba do trochę większych pomieszczeń niż moje 16,5 m2 i w dodatku za 6000 pln a nie za 1300, co robi różnicę. Ja nie narzekam, być może za rok, dwa po wyjściu na prostą (zmiana samochodu, remont całego mieszkania łącznie z umeblowaniem) to zafunduję sobie cały system Emotiva, już jestem ich fanem.

 

 

D.C. 

 

 

 

 

POZNACIE MNIE PO ŻÓŁTYM GARNITURZE - D.C.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.