Jump to content
IGNORED

JAK UAKTYWNIĆ PASYWNEGO SUBWAFFERA? HELP

J-23

Recommended Posts

WITAM

MAM PYTANIE CZY MOGE SYGNAŁ WYJŚCIOWY Z AMPLITUNERA KINA DOMOWEGO NA AKTYWNY SUBWAFER (CZINCZ) PODAĆ NA WEJŚCIE INNEGO WZMACNIACZA (W MOIM PRZYPADKU DIORY)(NP NA WEJŚCIE CD). A Z KOLEI DO DIORKI PODŁĄCZYĆ PASYWNY SUBWAFER? tAKI DOMOWY SPOSÓB UAKTYWNIENIA PASYWNEGO WAFERA? CZY JEST TO MOŻLIWE? WTEDY POTENCJOMETR WZMOCNIENIA W DIORZE REGULOWAŁBY WZMOCNIENIE W SUBWAFERZE PASYWNYM?

PROSZE O ODPOWIEDZ. DZIĘKUJE

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dziekuje za odpowiedz

jeżeli wiecie to dlaczego w amplitunerze kina domowego jest wyjście na aktywny wafer jednym czinczem? czy to jest sygnał mono? Jeżeli podłącze jednym przewodem owe wyjście z amplitunera na tylko jeden kanał wejściowy wspomnianej przeze mnie diory to sygnał wzmocniony pojawi sie tylko na wyjści jednej kolumny? prawda? A jeżeli mój wafer na dwie pary wejść gdyż posiada dwa głośniki? co wtedy? mostkowanie? w jaki spsób? Prosze o odpowiedz, dzięki

Hidden Content

Dziekuje za odpowiedz

jeżeli wiecie to dlaczego w amplitunerze kina domowego jest wyjście na aktywny wafer jednym czinczem? czy to jest sygnał mono? Jeżeli podłącze jednym przewodem owe wyjście z amplitunera na tylko jeden kanał wejściowy wspomnianej przeze mnie diory to sygnał wzmocniony pojawi sie tylko na wyjści jednej kolumny? prawda? A jeżeli mój wafer na dwie pary wejść gdyż posiada dwa głośniki? co wtedy? mostkowanie? w jaki spsób? Prosze o odpowiedz, dzięki

Hidden Content

Najlepiej jest rozgalezic sygnal juz przy wyjsciu sub-out w amplitunerze. Wtedy wyjscie to jest podlaczone do wzmacniacza do dwoch kanalow, wiec sygnal jest tez obecny na obydwu wyjsciach glosnikowych.

Hidden Content

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Aaaaachaaaaaa Widzę, że jeszcze dużo się muszę nauczyć z zakresu elektroakustyki :D

Jedno wyjście - bo na płycie dvd ścieżka LFE jest zapisana monofonicznie ;) Ale na poważnie - ze względu na wszechkierunkowy charakter propagacji niskich częstotliwości mogą być one odtwarzane przez jeden głośnik (jedno urządzenie - bo głośników może on mieć wiele).

Nie rozdzielaj sygnału, prawdopodobnie nic to nie da bo wydajność prądowa zasilacza jest ograniczona, więc 2 kanały i tak nie dadzą większej mocy niż jeden - albo znikomo większą (pomijając fakt, że koncówki mocy będziesz próbował wysterować sygnałem o połowę mniejszym, ze względy na owy rozgałęziacz).

Acha - samo zasilanie diorą subwoofera to nie jest dobry pomysł - nie wysterujesz głośnika niskotonowego (chyba, że to malutka i małej mocy pierdziawka).

Hidden Content

-> PEDRO/Piotr

Pamietaj, ze caly czas rozmawiamy o subwooferze pasywnym. Moze nie mam racji, ale na moj chlopski rozum, jesli subwoofer pasywny ma 2 wejscia, oznacza to, ze ma tez dwa niezaleznie zasilane glosniki (bo chyba podwojne podlaczenie jednego glosnika byloby niebezpieczne chociazby dla wzmacniacza). Czyli jesli nie uzyje sie rozgalezienia, to jeden z glosnikow nie bedzie wcale wykorzystywany.

Jesli nie mam racji, to przepraszam.

Pozdrawiam.

Hidden Content

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Pasywny sub nie musi mieć 2 głośników, może mieć jeden. Wejście głośnikowe może być jedno (tak rozpatruję i do tej sytuacji daję rady) albo 2 (sumują się sygnały z 2 kanałów, możliwe że są zastosowane jakieś filtry bierne, dalej jest ona podawany na głośnik/głośniki).

Hidden Content

-> PEDRO/Piotr

Czyli dobrze kombinuje. Jesli sa dwa niezaleznie zasilane glosniki, to rozgalezienie sie przyda (mniejsza o to, czy wzmacniacz wysteruje oba glosniki, czy tez lepszy efekt bedzie tylko przy jednym). Jesli zas jest tylko jeden glosnik lub sa 2, ale polaczone rownolegle, no to wtedy rozgaleznik wydaje sie zbedny.

Hidden Content

Ech - dopiero teraz zauważyłem, że chodzi o 2 we głośnikowe i 2 głośniki.

Jeżeli rzeczywiście jedno wejście służy do podłączenie jednego głośnika to rzeczywiście lepiej rozdzielić sygnał LFE i podłączyć oba kanały diory (L do 1 głośnika, R do drugiego).

Jeżeli głośniki pracują w jednej komorze to NIE POWINNO się podłączać tylko jednego głośnika bo wyjdzie wtedy układ sub'a z membraną bierną! (pomijam istnienie BR, bo dopiero wyszło by cudo - BR z membraną bierną ;) )

Hidden Content

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH WYPOWAIDAJĄCYCH SIĘ I UDZIELAJĄCYCH MI RAD (DZIĘKI DLA PEDRA I INNYCH) SERDECZNE DZIĘKI, JA MAM AMPLITUNER TECHNIKSA SA DX 940 ALE SŁYSZAŁEM O NIM RÓŻNE OPINIE? CZY KTOŚ COŚ WIE?

Hidden Content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.